PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zużycie silnika na lpg



milo222
25th-March-2013, 12:38
Witam

czy 5 lat dla FX35 na gazie to dużo czy nie ? wiem wiem teoretycznie jak instalacja dobra to nie ma różnicy czy gaz czy benzyna ino czy 5 lat temu były już tak dobre instalki jak teraz ? :(

ps. prins wymienia ten silnik jako podatny na uszkodzenia ...o co loto ?

BAJZEL
25th-March-2013, 16:20
Witam

czy 5 lat dla FX35 na gazie to dużo czy nie ? wiem wiem teoretycznie jak instalacja dobra to nie ma różnicy czy gaz czy benzyna ino czy 5 lat temu były już tak dobre instalki jak teraz ? :(

ps. prins wymienia ten silnik jako podatny na uszkodzenia ...o co loto ?

Że niby nasze v6 są podatne na wypalanie gniazd zaworowych.. sam już nie wiem , czy to nie przesadzona teoria...
Ja mam prinsa założonego :) dodatkowe smarowanie tym lubryfikatorem czy jak to dziadostwo sie zwie i jest już około 3,5 - 4 lat silniczek sprawuje się dobrze regularnie serwisowany dolewane smarowanko filterki itd itp i powiem szczerze... a ostatnio sporo sprawdzałem szukając przyczyny długiego kręcenia na mrozie i silniczek jest w dobrej kondycji minimalnie czuć różnice w mocy bo to naturalne ale komputerek nie pokazuje żadnych błędów ... spalanie w normie ... żadnych dziwnych rzeczy nie zauważyłem ...
Uważam , że jeżeli przez te 5 lat wszystko było na bierząco doglądane to nie ma się czego bać :)
Najlepiej jednak dać na przegląd przed kupnem .. żeby mieć jasność dobry serwis powie ci wprost , czy instalacje daje rade ... czy jest odpowiednia ....
Tutaj komentarze mogą być różne zależy kto jakie ma życiowe doświadczenie z gazem ...
Prawe powie tylko fachowiec jak oddasz do sprawdzenia ... my możemy tylko gdybać sugerować...
to tak jak ludzie wrzucają autka do oceny .. ze zdjęci powiesz o wizualnej kondycji ...(powiedzmy) bo teraz aparaty i obróbka czynią cuda !!!
Ale co tak naprawdę jest z autem powie ci tylko ktoś kto zobaczy przejedzie się odpali na zimno i podniesie zdejmie koła ble ble ble

Powtóze u mnie około 4 lat ... lpg smiga dałem na dobe do serwisu i powiedzieli , że instalacja dobrana jest jedna z lepszych (droższa) plus dodatkowe smarowanie po wymianie filtró i delikatnej regulacji stwierdzono , że jest wszystko tak jak być powinno a samo autko praca silnika po podłączeniu kompa ... stwierdzsono , że pracuje wszystko tak jakby instalacji w ogóle nie było...
Ale powtarzam to tylko moja opinia a specjalistą nie jestem ...
Pozdrawiam

Tomek g35c
25th-March-2013, 18:56
Ja dlatego jestem przeciwnikiem gazowania VQ35DE... bo żal mi silnika... i nigdy nie założę gazu... ale to moje zdanie...

BAJZEL
25th-March-2013, 19:03
Spojrzeć też trzeba tak , że wielu ludzi nie jezdziłoby teraz INFI gdyby nie gaz ze względu na koszta eksploatacji ...
a dzięki takiemu rozwiązaniu jednak ludzie mają możliwośc w jakiś sposób jednak spełnić swoje motoryzacyjne marzenie ..
Nie jestem dumny z tego , że mam gaz...
Ale jestem dumny z tego , że mam INFINITI i stać mnie na jego utrzymanie
Może jak już bede starszy postawie ten cholerny dom co ciągle po głowie chodzi i zamiast pływania otworze sobie przed domem kiosk z gazetami heheh
To wtedy kupie INFI i nie zagazuje :P:P:P

Black
25th-March-2013, 19:39
LPG to paliwo w dodatku tanie paliwo więc nie widzę powodów żeby aut nie gazować,zresztą nie takie fury na gazie śmigają:)

http://www.youtube.com/watch?v=-PhbV_ZkZ_k


Że niby nasze v6 są podatne na wypalanie gniazd zaworowych.. sam już nie wiem , czy to nie przesadzona teoria...

Wg mnie podatne sa wszystkie silniki jeżeli instalację montował kowal:), masz przykład ze swoim gdyby te silniki padały od LPG to padłby i tobie.

kmn
19th-April-2014, 10:29
Jeździłem dieslem więc proszę o wyrozumiałość:) Po przejechaniu się po mieście troszkę gazowaniu, otwieram maskę i silnik maga gorący. Czy to normalne? Czy to od tego, że wyższa temp.spalania gazu( jechałem na podtlenku LPG) i tak się nagrzał?

Lee
19th-April-2014, 11:11
Wyznacznikiem temp. płynu, a co za tym idzie silnika, jest... wskazówka na blacie ;) ...jeśli tam, jest w porządku to nie ma się co zastanawiać, ino ;) jezdzić... a PB/Lpg szybciej chwytają temp. silnika, jak i też wolniej się schładzają, w porównaniu z ropopochodnymi :becky: ... co do jazdy na Lpg daje banana, bo nie raz auto długo stoi i praktycznie momentalnie ( szybko ) przełącza się na gaz ;)
Pzdr.

kmn
19th-April-2014, 16:57
Lee dzieki za szybka odpowiedz. Od razu jestem spokojniejszy:-) Na blacie jest minimalnie ponizej polowy. Pozdrawiam

Grucha
20th-April-2014, 13:57
Witam

czy 5 lat dla FX35 na gazie to dużo czy nie ? wiem wiem teoretycznie jak instalacja dobra to nie ma różnicy czy gaz czy benzyna ino czy 5 lat temu były już tak dobre instalki jak teraz ? :(

ps. prins wymienia ten silnik jako podatny na uszkodzenia ...o co loto ?


Hej Miłosz,
ja w swoim mam instalkę LPG zakładaną przez 1-go właściciela w kraju w, bodajże, 2007 lub 2008 roku.
Sam przez rok posiadania zrobiłem około 80 tkm na gazie i właśnie ostatnio poprosiłem mechanika przy sprawdzaniu stanu świec i cewek o zbadanie sprężania: miło było usłyszeć, że na każdym garnku jest w normie i najważniejsze w miarę równe :)


mam prince'a z lubryfikacją i śmiga bez szemrania...oleum co 10tkm do wymiany razem z filtrami...


i oby tak dalej :)


pozdro świąteczne !!!