PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jakie płyty najbardziej toleruje



dexsterek
29th-March-2013, 11:26
Witam mam pytanie . Na jakich plytach najlepiej nagrywac i z jaka predkoscia muzyczke na zmieniarke do FXa ;) ?

BAJZEL
29th-March-2013, 18:56
Ja najbardziej lubie płyty gipsowe... łatwo sie je naprawia ... zakleja dziury ird...
A tak szczerze to nie wiem bo mi zmieniara nawaliła...
Do autka zawsze sie nagrywa wolniej ... a kiedyś czytałem , że nie ma znaczenia czy to płyta za 50gr czy też verbatim za 3 zł ...

dexsterek
29th-March-2013, 20:31
Zapytam się tak czy ta zmieniarka czyta tylko oryginały czy tez inne. Na czym sluchacie muzyki na jakich płytach ??

Nadmienie że wysyłałem zmieniarke do clariona do wawy . Zapłaciłem 400 zl a płyt nie czyta. Płyty a i owszem wciąga i wysywa, ale to wszystko...Może coś źle wlanczam. Wystarczy wsunąc płytę i dalej juz powinno grać ???

slepy62
29th-March-2013, 20:44
Zapytam się tak czy ta zmieniarka czyta tylko oryginały czy tez inne. Na czym sluchacie muzyki na jakich płytach ??

Nie bardzo łapię o co pytasz ? zmieniarka odczytuje standardowe formaty CD i DVD bez względu na to czy to jest I czy II generacja (zależy od zmieniarki), chyba że masz włożoną jakąś inna/nietypową zmieniarkę czytającą np. mp3-ki (co jest raczej rzadkie).
Chcesz nagrać płyty - otwórz - NERO - kliknij nagraj CD / DVD i... tyle
Inne formaty możesz (w zależności od generacji i wersji) puszczać z/przez usb, bloetooth, cinch (RCA) czy co tam wcześniej jeszcze montowali...

Tomek g35c
29th-March-2013, 20:50
Zapytam się tak czy ta zmieniarka czyta tylko oryginały czy tez inne. Na czym sluchacie muzyki na jakich płytach ??

U mnie czyta wszystko... oprócz : MP3, DVD, itp

dexsterek
29th-March-2013, 21:12
Dziwna sprawa nie chce mi czytać. Nagrałem płytke prędkoscia x8 sony i nie odczytuje . Moze iina kupic np verbatim. NA zmieniarce napisane jest dolby digital i mp3

Tomek g35c
29th-March-2013, 21:17
Dziwna sprawa nie chce mi czytać. Nagrałem płytke prędkoscia x8 sony i nie odczytuje . Moze iina kupic np verbatim. NA zmieniarce napisane jest dolby digital i mp3

a oryginały czyta... sprawdź...

dexsterek
29th-March-2013, 21:18
Tak jak wsadziłem oryginalną to czytalo tylko wybiorczo byc moze plyta porysowana. I jeszcze jedna sprawa po włożeniu zmieniarki po naprawie na początku czytała wypaloną na nero plytke ... o co Kaman ;/

slepy62
29th-March-2013, 21:23
Prędkość nagrywania w nagrywarce - nie ma nic wspólnego z tym jakie formaty plików odczytuje zmieniarka. To po prostu prędkość zapisu nagrywarki.
Dolby digital to sposób kompresji dźwięku...
Jezeli masz napisane mp3 - zmieniarka powinna odtwarzać pliki mp3
Czy kupisz CD - Verbatim czy CD - no name, nie ma to najmniejszego znaczenia...
Płyty powinieneś zapisywać w formacie CD-audio - czyli używaj programu do nagrywania płyt który zapisuje w takim formacie.

Ale pierwsze podstawowe pytanie - czy zmieniarka odczytuje "legalne" cd z muzyką ?


Tak jak wsadziłem oryginalną to czytalo tylko wybiorczo byc moze plyta porysowana. I jeszcze jedna sprawa po włożeniu zmieniarki po naprawie na początku czytała wypaloną na nero plytke ... o co Kaman ;/
Jeżeli oryginał czyta "wybiórczo" to najprawdopodobniej nie naprawiono ci zmieniarki chyba że tak jak piszesz - włozyłeś płytę bardzo zniszczoną.
Zakładam że pada ci laser w zmieniarce i tyle...
Pytanie ile lat ma zmieniarka i co Ci naprawiali...

Jeżeli nagrałeś płytę (NERO) w standardzie CD-audio - najprościej - włóż ją do byle jakiego odtwarzacza CD - jeżeli "zagra"
to masz "zwaloną" zmieniarkę...

Tomek g35c
29th-March-2013, 21:27
Może być awaria... częsta sprawa w Bose...

dexsterek
29th-March-2013, 21:29
Karta Naprawy: MODEL PN 2708/10877, NAPRAWA Odblokowanie PTCA Cd 4szt, HBS - 530-100 , Amortyztor 4 szt , plyta gl serwa pn 2715 i hbs ...

slepy62
29th-March-2013, 21:31
Ile lat ma nagrywarka ? i czy wymieniali "glowicę" ?

Podstawowym problemem w odtwarzaczach CD jest zużywanie laserowego czytnika płyt. Na dłuższą metę zakończenie pracy przez czytnik jest nieuchronne. Jeżeli laserowy czytnik się zużyje to jedynym skutecznym sposobem naprawy jest wymiana całego podzespołu (transportu lub bloku lasera).

dexsterek
29th-March-2013, 21:34
2006 rok modelowo samochód robiłem w firme 2n everpol autoryzowanym serwisie Clarion w Wawie zapłaciłem 400 stowy ;/ Nie jaki Pan Józef Smolarek zapewniał mnie ze u niego działa. . .

slepy62
29th-March-2013, 21:39
2006 rok modelowo samochód robiłem w firme 2n everpol autoryzowanym serwisie clarion w Wawie zaplacilem 400 stowy ;/ Nie jaki Pan Józef Smolarek zapewnial mnie ze u niego działa. . .

Podstawowym problemem w odtwarzaczach CD jest zużywanie laserowego czytnika płyt. Na dłuższą metę zakończenie pracy przez czytnik jest nieuchronne. Jeżeli laserowy czytnik się zużyje to jedynym skutecznym sposobem naprawy jest wymiana całego podzespołu (transportu lub bloku lasera).

Szczerze mówiąc - naprawianie odtwarzaczy CD czy DVD - (jeżeli nie jest wymieniany laser) to strata pieniędzy - lepiej kupić nowy, bo głowica to o ile się nie mylę conajmniej 50% wartości urządzenia, a wsadzają coraz gorsze - nie mam na myśli jakości - tylko trwałość ...
Żeby rynek się kręcił - psuć się musi, im szybciej po gwarancji - tym lepiej z punktu widzenia producenta... lol

dexsterek
29th-March-2013, 21:43
Czyli co proponujesz uczynić bo juz trace cierpliwosc i nerwy na tą zmieniarkę .. . Mówił, że u niego działa jeszcze jzeli bylbym z Wawy to bym tam zalecial i rozmowil sie z gosciem a tak telefonicznie ciezko cokolwiek zalatwic. . .

Nie ma nawet jak posłuchać muzyki ;/ moze przez usb można jakoś. Masz jakies namiary na laser albo nową zmieniarkę ???

Tomek g35c
29th-March-2013, 21:56
Radio słuchaj... jak mi się to w G35 chrzaniło to radio polubiłem... tylko stacje trzeba przełączać jak się dużo jeździ w kraj... lol

slepy62
29th-March-2013, 22:11
Nie ma nawet jak posłuchać muzyki ;/ moze przez usb można jakoś. Masz jakies namiary na laser albo nową zmieniarkę ???

Trzeba poszukać na amerykańskich serwisach z częściami, dużo części do FX I gen. można dostać b.tanio...
poza tym jak poszukasz na forum to wiem że były linki do stron ze zmieniarkami do zakupu w europie - pasujące do FX-a

dexsterek
29th-March-2013, 22:22
Czy może szanowni koledzy mogą dać jakieś namiary :) Uprzejmie proszę :)

slepy62
29th-March-2013, 22:39
Czy może szanowni koledzy mogą dać jakieś namiary :) Uprzejmie proszę :)
dziś już nie chce mi się szukac - jestem padnięty - jutro popatrzę po usa-stronach
przeszukaj forum bo były linki i nazwy/symbole nadających się w euro...

grzesiek
29th-March-2013, 22:46
http://allegro.pl/radio-cd-zmieniarka-boose-infiniti-fx-35-45-i3138347123.html

dexsterek
30th-March-2013, 01:37
A co myślicie o tym rozwiązaniu http://www.youtube.com/watch?v=tJQDuNsl5-M, http://allegro.pl/cyfrowa-zmieniarka-mp3-usb-sd-nissan-inifiniti-i3140066022.html Jak by to się sprawdziło ma ktoś :P

sirtrojan
30th-March-2013, 10:18
spakuj zmieniarke w pudełko - odeslij do serwisu i powiedz ze płyt nie czyta. zeby sie jednak nie wygłupić weź jakąś oryginalna i prawie nową płytkę i przetestuj.

Generalnie mi w fx 2006 chodzły wszystkie plyty nawet te z kosza wyprzedażowego Auchan i wypalone fajkami w szkolnej łazience. - czyli wszystkie płytki.

wzieli PLNy i nie hula - niech sprawdzą.

dexsterek
30th-March-2013, 16:46
A co myślicie o podłączeniu zmieniarki cyfrowej slyszalem duzo pozytywnych opinii ... ???