PDA

Zobacz pe?n? wersj? : przepustnica wysokie obroty i błąd



mapmen
6th-April-2013, 14:24
Witam koledzy mam mały problem.
od jakiegoś czasu przy temperaturach powyżej zera na postoju falowały mi obroty i autkiem lekko rzucało.
pojechałem do mechaniora i powiedział że raczej brudna przepustnica.
Więc dziś odkręciłem dolot okazało się że jest trochę syfu, jednak nie wyciągałem przepustnicy tylko preparatem ją spsikałem i tyle ile mogłem wyczyściłem szmatką po skreceniu auto odpaliło lekko ale zostały mi obroty na poziomie 1200
pojechałem pare kilometrów i auto super ciągnie wydaje mi się ze idzie lepiej dojechałem do domu i na postoju w obrotach około 1300 wskoczył mi błąd engine soon auto chodzi normalnie odpala też tylko te obroty i błąd engine na pomarańczowo.
Powiedzcie co jest nie tak co żle zrobiłem i co należy zrobić żeby było ok
brak błędu i obroty na normalnym poziomie 600
Czy ta kontrolka oznacza coś poważnego ?:Cry:

Lukasz
6th-April-2013, 14:44
Sprawdź co to za błąd. Jak to zrobić? Link niżej.

LINK (http://www.ifans.pl/showthread.php?16-Servis-Engine-Soon&p=16832&viewfull=1#post16832)

Black
6th-April-2013, 14:47
Killka przypadkow juz było kiedy to chłopaki czyścicili przepustnicę w 350Z a potem wyskoczył check,z tego co pamiętam wystarczy podjechac na kompa i skasowac błąd a wszystko wróci do normy,jeżeli sie mylę to poprawcie mnie:)

mapmen
6th-April-2013, 15:22
robiłem już wcześniej według tego linka kontrolka miga tak jak w opisie, ale gdzie mam tego błędu szukać gdzie wyskakuje kod?
wcześniej nić się nie zapalało wszystko było ok.
Dziś nawet żadnej kostki nie wypinałem jedyne co to odłączyłem akumulator bo myslałem że bedzię potrzeba wypięcia kostek.

kontrolka mryga cyklicznie 10 razy krótka przerwa i 10

Black
6th-April-2013, 15:59
Kod możesz też odczytać poprzez złącze OBD a wczesniej nic się nie paliło bo poruszyłeś przepustnicą podczas czyszczenia.

mapmen
6th-April-2013, 16:51
teraz już zgłupiałem spróbowałem wykasować bląd próbą bedał gazu w trakcie diagnostyki
auto chodzi na wysokich ibritach ale brak Engine servis soon jakby sresetowało bynakmiej na odpalonym bez jazdy nie wyskakuje ale wystąpił następny problem przestał przesuwać się fotel kierowcy podczas otwierannia drzw i temperatura zewnętrzna cały czas 24stopniei ręce opadają



Możesz wyedytować posta żeby był chociaz po polsku?

borewicz
6th-April-2013, 17:32
Podjedz do aso nissana w twoim miescie w celu podlaczenia do consulta. Tam jest procedura nauki wolnych obrotów(czasami nazywaja to adaptacją przepustnicy). Przy okazji niech ci skasują, i sprawdza co to za błąd.

mapmen
6th-April-2013, 18:03
Jak pisałem przestał działać fotel i temperatura zewnętrzna, ale po przejechaniu paru kilometrów i zgaszeniu auta fotel zaczął chodzić temperatura też wróciła do normy.
Jedno jeszcze co mnie irytuje to kontrolka po odpaleniu zgasła po kilku kilometrach znów się zapaliła obroty jak były na początku po czyszczeniu 1300 spadły do około 1100-1000
Mam dwa pytania
1- czy ustawienie kompem obrotów powinno załatwić sprawę
2- dlaczego teraz kontrolka na postoju się nie zapala tylko podczas jazdy
3- czy może ktoś sprawdzić w waszych autkach czy kontrolka po przekręceniu kluczyka na ON pali sie przez około 30 s i potem zaczyna mrygać a po odpaleniu oczywiście gaśnie
4- czy podczas sprawdzania błędu pedałem gazu i kasowaniu go podczas diagnostyki również pedałem gazu tak jak sugerował Łukasz mogłem coś spieprzyć

chciałbym uniknąć kosztów w servisie żeby nie zaczeli czegoś wydziwiać

z góry dzięki

borewicz
6th-April-2013, 18:35
1- raczej tak
2-zamiast się zamęczac podjedź do serwisu i sprawdz
3-po wlączeniu w pozycję on kontrolka jest na stałe zapalona,gasnie po uruchomieniu silnika
4- nie

Pojedź do serwisu i powiedz im czego potrzebujesz(wydruk pamieci kodów błędów, kasowanie błędów, nauka wolnych obrotów, test składu mieszanki(air/fuel ratio test), i niech zrobią wydruk parametrów pracy silnika. Zapytaj jaka cena i powiedz ze nie chcesz robic nic ponad to o co poprosiłes.Nie powinno to kosztowac wiecej niz 150zł.

Lukasz
6th-April-2013, 19:22
Możesz też sam zrobić reset wolnych obrotów, instrukcja poniżej:

KLIK (http://infinitihelp.com/diy/fx/projects/infiniti_fx_idle_air_volume_learning.php)

sirtrojan
6th-April-2013, 22:33
jak masz za wysokie obroty wywali check-a

Czasem instrukcja którą podał łukasz nie działa - wtedy zostaje tylko nissan i ich komp. cena nie jest jakas straszna okolo 250 PLN. A pewnie mniej ;)

Black
6th-April-2013, 22:41
wtedy zostaje tylko nissan i ich komp

A mi błąd sondy diagnozowali i kasowali w Feu Vert:)

BAJZEL
7th-April-2013, 03:37
.
jednak nie wyciągałem przepustnicy tylko preparatem ją spsikałem i tyle ile mogłem wyczyściłem szmatką

Czysciłem przepustnice 2x
1 - sam rozkreciłem cały dolot wykreciłem przepustnice i metodą kamienia łupanego rozpuszczalnik szmatka waciki itd jest to gdzies w moim poscie razem ze zdjęciami... po złożeniu było cacy ( fakt , że ostrożnie bawiłem się z blaszkami )

http://www.ifans.pl/showthread.php?2449-Rozruch-silnika/page5


2- chemia wpryskana w dolot ... i tutaj mechanik zaznaczył, że trzeba pozniej porządnie samochód przedmuchać na wysokich obrotach i że chemia wpryskiwana w ten sposób podnosi dość sporo temperature i w niektórych przypadkach nawet katalizatory padały :D:D


tak czy inaczej zastanawiam się czy przedmuchałeś porządnie autko ... i z ciekawości odłącz bateryjkę na 5 minut ...

Pewien tutaj wszechwiedzący nauczył mnie by szukać od podstaw i od najprostszych rzeczy :D:D:D:D

mapmen
7th-April-2013, 10:14
aku odłączałem, preparatu dość sporo psikałem,ale wytarłem dobrze i nie składałem od razu tylko czekałem aż odparuje
Jazda był raczej spokojna do 4tys obr po złożeniu

Tak sobie myślę że przyczyna może być również po stronie że coś nie trzyma i lewe powietrze idzie,ale skoro u większości występują obroty po czyszczeniu to zaczne od kompa .

dziękuje Łukasz mam tylko problem co do tej procedury chciałbym wykonać ją prawidłowo i spróbować przed podjechaniem na kompa ponieważ dziś już obroty spadły o 200 w porównaniu z poprzednim dniem

czy możesz mi po chłopsku opisać tę procedure w punktach


Read more: http://infinitihelp.com/diy/fx/projects/infiniti_fx_throttle_valve_closed_position_learnin g.php#ixzz2PlBWQDZT

BAJZEL
7th-April-2013, 19:42
co do lewego powietrza psiknij plakiem czy jakims samostartem w około łączeń i zobaczysz czy podniesie obroty czy nie ...jesli nie to wyeliminujesz lewe powietrze...
pozdro 600

lolipanther
7th-April-2013, 20:44
witam miałem ten sam problem jest to gdzieś na forum nawet opisane,wystarczy podjechać do jakiegoś warsztatu gdzie mają KTS bosha
nalezy zrobić ustawienie przepustnicy na kompie i usunąć błąd:)

mapmen
8th-April-2013, 19:14
Dziś po całym dniu jazdy od servisu di servisu odwiedziłem ich kilka co ciekawostka nissan nie dał rady zrobić nauki wolnych obrotów
w końcu znalazłem kolesia s przenośną zabawką i miał wszystko do fx koszt 150 zł
Powiedział mi że prawie w każdym nissanie ingerencja w przepustnice wiąże sie z nastawieniem nowych danych.
Jako ciekawostka po ustawieniu wolnych obr wszystko wydaje mi się chodzić o wiele lepiej auto nie pcha tak przy hamowaniu do światel hamulec łagodniejszy mniej szarpie.

BAJZEL
8th-April-2013, 19:33
Dziś po całym dniu jazdy od servisu di servisu odwiedziłem ich kilka co ciekawostka nissan nie dał rady zrobić nauki wolnych obrotów
w końcu znalazłem kolesia s przenośną zabawką i miał wszystko do fx koszt 150 zł
Powiedział mi że prawie w każdym nissanie ingerencja w przepustnice wiąże sie z nastawieniem nowych danych.
Jako ciekawostka po ustawieniu wolnych obr wszystko wydaje mi się chodzić o wiele lepiej auto nie pcha tak przy hamowaniu do światel hamulec łagodniejszy mniej szarpie.

Kolego a powiedz gdzie z tym byles??
daj namiary pewnie sie przyda na przyszlosc :)
W koszalinie jestem ;rawie co drugi dzien jak jestem na ladzie i jakos nigdy sie nie minelismy.... heh na ul. obroncow walu pomorskiego stoi granatowy FX ale tez na ulicy nigdy nie widzialem pozdro 600 chociaz raz wrzucilem wizytowke na parkingu forum :) tzn atrium

mapmen
8th-April-2013, 20:16
Pływasz? Mam szwagra z Darłowka też pływa,ale młodziak
Co do servisu Jest na ul.Przemysłowej koło Hurtowni elelektrycznej Janex na przeciwko urzędu celnego

BAJZEL
8th-April-2013, 21:45
pytałem o tego kolesia co ci to zrobił za 150 zł a nie o serwis :)
swiat jest mały i pewnie znam twojego szwagra i :)
a co do koszalina świstak coś ci mówi ??

Coobcio
5th-November-2013, 01:12
Kurczaki fajnie by było podpiąc takie tematy jak adaptacja przepustnicy i samodiagnostyka we wszystkich działach z silnikami VQ35 :D