PDA

Zobacz pe?n? wersj? : wibracja



grzesiek
12th-April-2013, 19:00
jadac dzisiaj z pracy cos sie stalo i nie wiem co a mianowicie jak jade to poprostu zaczyna trzasc samochodem jakby jechal po bardzo nie rownej nawierzchni macie jakis pomysl co to moze byc?Normalnie az sie wystraszylem tak zaczal podskakiwac

guziqs
12th-April-2013, 20:11
Hmm może coś z wałem / podporą wału?

BAJZEL
12th-April-2013, 21:06
opisz dokładniej problem

Czy to bardziej hałas czy drgania
czy nasila sie przy ruchach kierownica czy przy hamowaniu
to pomoże wykluczyc pewne rzeczy

Brzmi kiepsko ...
Kiedyś miałem głupiprzypadek stukania nasilającego sie z prędkościa ... już sie z kołami szarpałem sprawdzając łożyska kiedy to okazało się , że jebitna śruba weszła w opone... głupie 30 zł na wulkanizacji a strachu tyle co niemiara

sirtrojan
12th-April-2013, 21:23
rozleciała się piasta?

podnieś auto - złap za kolo na godzinie 6 i 12 poruszaj góra dół. jak jest luz to znaczy ze piasta. Tak samo jak chrobocze przy wchodzeniu w zakręt.

grzesiek
12th-April-2013, 21:51
to jest takie uczucie jakby na oponie byl guz a zadnego dzwieku przy tym nie ma.wlasnie wrocilem bo ogladalem opony z kazdej strony w poszukiwaniu guza ale nic nie znalazlem.Pojechalem jeszcze wywazyc kola zeby wyeliminowac kolejna rzecz i zobaczymy jak wracalem to tego nie bylo ale wiem ze ton wystepuje co jakis czas a dzisiaj to sie bardzo nasililo wiec zobaczymy

milo222
12th-April-2013, 22:21
to jest takie uczucie jakby na oponie byl guz a zadnego dzwieku przy tym nie ma.wlasnie wrocilem bo ogladalem opony z kazdej strony w poszukiwaniu guza ale nic nie znalazlem.Pojechalem jeszcze wywazyc kola zeby wyeliminowac kolejna rzecz i zobaczymy jak wracalem to tego nie bylo ale wiem ze ton wystepuje co jakis czas a dzisiaj to sie bardzo nasililo wiec zobaczymy

a jak koła wyważali to nie mogli sprawdzić piast ???:faint:

grzesiek
12th-April-2013, 22:31
jutro będę u swojego mechanika to sprawdzimy wszystko wydaje mi się że lepiej jak jedna osoba zagląda do auta to po pewnym czasie zna samochód i wie co można wyeliminować ale to tylko moje zdanie.Co do dźwięków podczas skręcenia to zauważyłem że gdy zlecę do końca kierownica przy małej prędkości to jest delikatny dźwięk jakby coś o coś ojcowski

problem rozwiazany hamulec reczny byl problemem poniewaz skonczylasie okladzina od recznego i metal tarl o metal

sirtrojan
15th-April-2013, 22:26
to z zaciągnietym awaryjnym jechałes?

grzesiek
15th-April-2013, 22:57
no wlasnie o to chodzi ze nie

Tomek g35c
16th-April-2013, 01:07
Pewnie tłoczek nie odbił... smarować trzeba kolego czasami... miałem tak w G35... ;)

grzesiek
16th-April-2013, 01:43
ok wydaje sie temat do zamkniecia problem rozwiazany :)

Black
16th-April-2013, 10:40
Zamykam

:lock1: