PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Z±bkowanie opon



panpierog
14th-April-2013, 14:18
Witam
wczoraj wymieniłem oponki z zimowych na letnie i dowiedziałem sie, że moje opony zimowe z±bkuj± i żebym sprawdził amory i zawieszenie.

Sprawdzę to teraz w tym tygodniu ale z tego co czytałem na róznych forach różnych marek bardzo często jest to winiki słabej gumy (drogie markowe opony również) albo i rodzaju zawieszenia. Powodem może też być automat i energiczna jazda po naszych d.. drogach . Ludzi± potrafi± z±bkować sie opony po 10.000 km od nowo¶ci auta itd ale jak konkretnie wygl±da to w INFINITI ?
Na forum nie spotkałem postu w tym temacie, więc może będzie również przydatny dla innych.


Generalnie opony markowej firmy . Nowe , jedno sezonowe . Objawem z±bkowania oczywi¶cie jest gło¶niejszy dĽwięk podczas jazdy.

pozdrawiam

BAJZEL
14th-April-2013, 15:52
Dzwiek to pikus ... drgania przy szybszej jezdzie i przy hamowaniu... kierownica zachowuje sie jakby miala zamontowany masazer ... wiem bo to przerabialem... i to prawda w 90 % zabkowanie opon ( nie mowie tu o made in biedro) spowodowane jest przez uszkodzone zawieszenie dlatego jezeli ktos kupuje nowki laczki warto przed montazem sprawdzic zawieszenie bo moze okazac sie , ze masz oponki za 10k PLN , ktore po sezonie beda juz do wywalenia ;/

Tak mi tlumaczyl kolega co mi laczki zalatwia :)
A przechodzilem przez to przy kupnie auta... na szczescie okazalo sie , ze najzwyczajniej na sprzedaz wrzucili stare wyzabkowane laczki a zawieszenie do tej pory hula babula :)

123mielony
14th-April-2013, 17:53
Winę za z±bkowanie przeważnie ponosz± zużyte amorki,ale z tego co mówił mi znajomy wulkanizator to szczególnie z±bkowanie występuję w oponach kierunkowych najmniej na to zjawisko s± narażone opony asymetryczne.