PDA

Zobacz pe?n? wersj? : System ostrzegania o zmianie pasa



milo222
29th-April-2013, 19:03
Witam

czy ktoś może mi powiedzieć jak to działa - mam guziczek z samochodem i dwoma krechami po bokach co zapewne jest jakimś system ostrzegania o zmianie pasa

Problem w tym że miałem wymienią szybę i wsadzili od modelu który nie ma tego systemu i teraz kamera (w osłonie tam gdzie jest lampka ) jest zasłonięta.

Zastanawiam się czy można jakość "zdjąć" farbę która jest na szybie ale jeżeli miałbym się w to bawić chciałbym wiedzieć jak działa system i czy w ogóle jest przydatny ? ewentualnie można spróbować wyjąć kamerę i zamontować na poziomie lusterka tak aby kamera nie była zasłonięta ...?

Any idea ?

slepy62
29th-April-2013, 21:19
Witam, czy ktoś może mi powiedzieć jak to działa - mam guziczek z samochodem i dwoma krechami po bokach co zapewne jest jakimś system ostrzegania o zmianie pasa
Problem w tym że miałem wymienią szybę i wsadzili od modelu który nie ma tego systemu i teraz kamera (w osłonie tam gdzie jest lampka ) jest zasłonięta. Zastanawiam się czy można jakość "zdjąć" farbę która jest na szybie ale jeżeli miałbym się w to bawić chciałbym wiedzieć jak działa system i czy w ogóle jest przydatny ? ewentualnie można spróbować wyjąć kamerę i zamontować na poziomie lusterka tak aby kamera nie była zasłonięta ...? Any idea ?

Piszę o 2 generacji...
Taki symbol mają 2 systemy (działają powyżej 70 km/h; 45mph):
1 - LDW - system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (lampka pomarańczowa, wyłączanie na kokpicie po lewej stronie poniżej kierownicy)
2 - LDP - system zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (lampka zielona, włączanie guzikiem na kierownicy)

ad. 1
- jeżeli zmieniasz pas ruchu (jeżeli są wyznaczone-wymalowane lol) bez kierunkowskazu - system "piszczy" a na kokpicie powinna mrugać pomarańczowa lampka "z samochodem i dwoma krechami po bokach",
- jeżeli zmieniasz pas ruchu po uprzednim użyciu kierunkowskazu - system "milczy".
Denerwujące/irytujące zwłaszcza w mieście czy jeździe w górach i krętych trasach, ale... przydatne w chwilach nieuwagi lub zmęczenia...

ad.2
- jeżeli zmieniasz pas ruchu (jeżeli są wyznaczone-wymalowane lol) bez kierunkowskazu - system "piszczy" a na kokpicie powinna mrugać zielona lampka "z samochodem i dwoma krechami po bokach", hamulce po jednej stronie samochodu lekko hamują powodując "powrót" samochodu na właściwy pas
- jeżeli zmieniasz pas ruchu po uprzednim użyciu kierunkowskazu - system "milczy".
Nie używam w mieście ale bardzo przydatne na autostradach, zwłaszcza w chwilach nieuwagi lub zmęczenia...

Co do szyby i lokalizacji kamery - powinien się wypowiedzieć ktoś z I generacji...

Tomek g35c
29th-April-2013, 21:35
Milo jest tak jak mówiłem Tobie na spocie w Toruniu... zasłonięta nie bangla...
Jeżeli założyli taką szybę to po temacie... ale to jest tylko wspomaganie dla śpiochów a w Infi nie da się zasnąć.... lol

Lee
29th-April-2013, 21:40
...milo - a spróbuj coś drapnąć z lekka, będzie wiadomo, czy da radę, czy nie, kółeczko wypieścić na szybce :)

slepy62
30th-April-2013, 19:56
... ale to jest tylko wspomaganie dla śpiochów a w Infi nie da się zasnąć.... lol

Jak się jeździ w kółko z Bełchatowa do Warszawy / z Warszawy do Płocka i z powrotem - lol - mogę się zgodzić z Tommassino...

natomiast przy kilkuset kilometrowych trasach - jeżeli się ma LDW/LDP i nie używa się - osobiście uważam za głupotę...

milo222
30th-April-2013, 20:29
Jak się jeździ w kółko z Bełchatowa do Warszawy / z Warszawy do Płocka i z powrotem - lol - mogę się zgodzić z Tommassino...

natomiast przy kilkuset kilometrowych trasach - jeżeli się ma LDW/LDP i nie używa się - osobiście uważam za głupotę...

hymmm ...skoro kamera "odczytuje" niejako pasy to teoretycznie jej przemieszczenie nie powinno uniemożliwić jej pracę ... hymmm

sirtrojan
30th-April-2013, 20:40
przez 3.5 roku użyłem tego ustrojstwa 2 razy. Pierwszy i ostatni. Piszczało co chwila bo pasy w PL są malowane ...jak są malowane.

Dla mnie inwestycja w szybę 3.5k pln tylko dlatego ze jest okienko na LDW to nonsens. Czarnego z szyby nie wyskrobiesz bo to jest w grzane więc pozostaje przenieść czujnik ale wg mnie to bez sensu.

milo222
30th-April-2013, 21:08
3,5 tyś:faint::faint::faint::rofl::rofl::rofl::rofl::r ofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rof l::rofl::rofl:


sorry ale leżę pod stołem i kulam się ze śmiechu - ok jak spotkam Króla Midasa to się zastanowię :wof:

Tomek g35c
30th-April-2013, 21:08
Ja mam wyłączone i nie zamierzam tego uruchomić... jak latałem FX50 to mnie wkurzało...

sirtrojan
30th-April-2013, 22:12
po rabacie - regularna cena 4.2 k PLN + montaż

Grucha
27th-November-2015, 19:03
Piszę o 2 generacji...
Taki symbol mają 2 systemy (działają powyżej 70 km/h; 45mph):
1 - LDW - system ostrzegania o niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (lampka pomarańczowa, wyłączanie na kokpicie po lewej stronie poniżej kierownicy)
2 - LDP - system zapobiegania niekontrolowanej zmianie pasa ruchu (lampka zielona, włączanie guzikiem na kierownicy)

ad. 1
- jeżeli zmieniasz pas ruchu (jeżeli są wyznaczone-wymalowane lol) bez kierunkowskazu - system "piszczy" a na kokpicie powinna mrugać pomarańczowa lampka "z samochodem i dwoma krechami po bokach",
- jeżeli zmieniasz pas ruchu po uprzednim użyciu kierunkowskazu - system "milczy".
Denerwujące/irytujące zwłaszcza w mieście czy jeździe w górach i krętych trasach, ale... przydatne w chwilach nieuwagi lub zmęczenia...

ad.2
- jeżeli zmieniasz pas ruchu (jeżeli są wyznaczone-wymalowane lol) bez kierunkowskazu - system "piszczy" a na kokpicie powinna mrugać zielona lampka "z samochodem i dwoma krechami po bokach", hamulce po jednej stronie samochodu lekko hamują powodując "powrót" samochodu na właściwy pas
- jeżeli zmieniasz pas ruchu po uprzednim użyciu kierunkowskazu - system "milczy".
Nie używam w mieście ale bardzo przydatne na autostradach, zwłaszcza w chwilach nieuwagi lub zmęczenia...

Co do szyby i lokalizacji kamery - powinien się wypowiedzieć ktoś z I generacji...

slepy62...a masz fotkę tego wyłącznika LDW? Albo ktoś posiadający II gen może zrobić fotkę? Bo ja u siebie nie widzę tego...(FX37 '11)


Pozdrawiam,
Grucha

Grucha
27th-November-2015, 19:32
Znalazłem[emoji1]


Pozdrawiam,
Grucha

slepy62
28th-November-2015, 09:56
slepy62...a masz fotkę tego wyłącznika LDW? Albo ktoś posiadający II gen może zrobić fotkę? Bo ja u siebie nie widzę tego...(FX37 '11)Pozdrawiam,
Grucha
Innym tYż się może przydać, więc gdzieś tam...

7346

mariuszzar
28th-November-2015, 10:52
Nie wiem jak wy, ale ja LDW wcale nie używam. Denerwuje mnie to. Za to Blind Spot Monitor non stop na ON, bardzo przydatny jest.

Grucha
30th-November-2015, 20:53
A co to Blind Spot Monitor?


Pozdrawiam,
Grucha

korzen
30th-November-2015, 23:03
Asystent martwego pola. Ostrzega o aucie na pasie obok, ktore masz w martwym polu...

Grucha
1st-December-2015, 16:54
Ciekawe, czy mam coś takiego... Muszę instrukcję dorwać od poprzedniego właściciela...
A gdzie to jest, żeby sprawdzić?


Pozdrawiam,
Grucha

stef
1st-December-2015, 17:11
Raczej nie masz. Nie ma tego w FX 2gen./QX70. BSM pojawiło się w modelu M który aktualnie nazywa się Q70.