PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX35-LPG-Milo222



milo222
28th-April-2013, 21:40
ok jestem po - wszystko narazie balanga - choć mam pełne pory bo to mój pierwszy gaz :)

Zbiornik 67 litrów więc podłoga trochę się podniosła i będę musiał zmodyfikować ją ale to nie problem ( info później) - jest to wartość bruuto zatem do zbiornika powinno wejść koło 55 litrów - na razie 2 tankowania i wchodzi 47 więc pływak do podgięcia aby weszło 55

Co do jazdy to początkowo miałem wrażenie że samochód gorzej się zbiera jednak na chwilę obecną nie wyczuwam różnicy - tak samo nie czuć różnicy w przełączaniu na gaz i odwrotnie podczas jazdy. Prawda jest taka że nie oszczędzałem i system jest na 2 reduktorach każdy do 250 km co powoduje że nawet przy ostrym pałowaniu gazu nie zabraknie

Fotki instalacji

366936703671

BAJZEL
28th-April-2013, 21:58
Przy takiej obiętości podnioslo podłogę ?? w takim razie śrdnio dobrali zbiornik...

milo222
28th-April-2013, 22:23
mogłem brać 57 i było by ok ale chciałem jak najwięcej wiec to był świadomy wybór - niestety fx ma bardzo wysoko podłogę

BAJZEL
28th-April-2013, 22:36
mogłem brać 57 i było by ok ale chciałem jak najwięcej wiec to był świadomy wybór - niestety fx ma bardzo wysoko podłogę
Ale z tego co gdzies czytałem to do około 90 litra wsadzają bez podnoszenia podłogi

Mi osobiście proponował gośc około 80 litrów bez podnoszenia podłogi ...
Jak znam życie to masz małą srednice zbiornika czyli , że do okoła jest jeszcze mnóstwo miejsca na gasnice jakies linki holownicze itd itp...
Rzecz w tym , że oferują standardowe uniwersalne rozmiary ... ale jakby pogrzebał to i by doczytał , że można na zamóienie wsadzić coś innego i wtedy masz konkretny zbiornik taqk jak pisałes , że chciałeś jak najwiekszy bez podnoszenia podłogi ...

Tutaj na forum też gdzieś są dyskusje na temat zbiorników do fx-a...

milo222
28th-April-2013, 22:41
fotki porobię bo moim zdaniem 90 litrów to chyba tylko walec wejdzie :rofl:

miejsca nie jest w cale tak dużo jak się wydaje

ps. fotki fotki sam czekam bo jeszcze m&m miał przysłać :)

BAJZEL
29th-April-2013, 00:52
Nie no są gdzieś posty z podniesioną podłoga w zapasie jest 90 L
A mi osobiscie oferowali 80L bez podnoszenia podłogi ... i gościu twierdził , że robił już i FX-a i Murano i to jeden grzyb wiec te 57 L ( a mowisz , że chciales jak najwiekszy ) to wcale nie duzo...
a co do fotek to ok sam mam 55 wrzucone i do okoła mozna ułożyć worek ziemniaków luzem :) jak tylko bedzie zbędna gotówka to mam zamiar powiększać butle ...

I nie zrozum mnie zle nie przekomarzam sie ... tylko mówie jak jest bo temat był wałkowany ...

Lee
29th-April-2013, 06:51
Co do zbiorniczka Lpg - Irene 720x240 w koło to chyba coś największego - nie podnosi bagażnika i lekko ponad 80L netto wchodzi... jest to ponad standardzik... dopłata. Ze swoich obserwacji - im większa tym lepiej... bo jak mam co ok. 200 mil zjeżdżać na tankowanie np. na autostradzie to trochę wkurzające, po PL to spoko, bo tu i tam się stanie... Teraz np. w Sorento mam 72L... ale pod podłogą, więc nie ma problemu, ale przy montażu ustawili mi tak, że z 73L, które mam brutto wchodziło 55L netto - taki bufor bezpieczeństwa:) ... jednak po pół roku zmieniłem ten bufor na 65L netto i jest lepiej :)... 8L wystarczy tego, tam, bufora :) ... nawet Bajzel, gdzieś pisałeś o tej butli Irene :) i ... zapamiętałem :)
Pzdr. Lee

milo222
29th-April-2013, 18:49
:frusty: istotnie jest miejsce na szerszy zbiornik - tyra wiem czemu pytała się kobietka czy będę chciał brać zbiornik większy na zamówienie ... nie pomyślałem i dupa choć mogli mi powiedzieć że będzie taka dziura jak montowali :(:(

s. BAJZEL nie masz za co przepraszać to forum i wiem że każdy post jest tylko żeby pomóc

BAJZEL
29th-April-2013, 20:10
Wtrąciłem się tylko dlatego, że wspomniałeś , że chciałeś jak największą..(planuje jej wstawienie ) . a masz podobnie do mnie czyli standard

Lee
29th-April-2013, 20:53
@milo222 - zbiornik rzecz wymienna...:) zawsze można tego pogonić, a wstawić większy:yo: ... wiem, zawsze parę plnów w plecy, ale ...
Pzdr.

milo222
29th-April-2013, 21:22
no wiem ale suma summarum nie wiem czy jest sens - na trasie i tak wystarczy na około 300 km w mieście koło 200 więc starczy mi zupełnie na chwilę obecną tym bardziej że lubię kawy na stacjach ( niestety na orlenie najbardziej a gaz mają podobno najgorszy) . Jedyne co mnie wkurza że zamiast założyć zbiornik prosto to dali blisko jednej strony - niby dzięki temu jest dodatkowa przestrzeń ino na co mi ona ? no i będzie mi się szybciej zużywała jedna strona tylnej opony :mad2::bounce:

Najlepsze jest że na pierwszym zbiorniku zrobiłem 196 km ( jazda mieszana miasto /trasa) i trochę dużo mi się wydawało do dziś ... kolejny raz zapomniałem że wsio jest w milach:peace::peace::peace:

BAJZEL
29th-April-2013, 22:25
No i najważniejsze , że Tobie pasuje....
Oby wiernie służyło

Black
29th-April-2013, 22:40
Montowałeś w Pitec?,jak ich oceniasz?.

Na forum coraz więcej aut z LPG lub planujących założyć podtlenek więc każda opinia się przyda.

ArtPol74
30th-April-2013, 09:48
Ja bym próbował dogadać się z zakładem, może przyjmą z powrotem. Dopłacisz i weźmiesz taki jaki Tobie pasuje. Mnie by drażniło, gdybym wiedział, że można mieć lepiej a jest... podłoga nieoryginalnie wyżej.

grabba
30th-April-2013, 09:54
Dokładnie, dopytaj o wymianę. W sumie dostaną nowy zbiornik z powrotem - najwyżej trochę Ci odliczą i tak wyjdą na swoje.

sirtrojan
30th-April-2013, 10:59
Ja bym próbował dogadać się z zakładem, może przyjmą z powrotem. Dopłacisz i weźmiesz taki jaki Tobie pasuje. Mnie by drażniło, gdybym wiedział, że można mieć lepiej a jest... podłoga nieoryginalnie wyżej.

+1

Powiedz że chcesz większy zbiornik i tyle. Ze zbiornikiem nic nie robili - tj. nie był nawiercany :becky: ani jakoś przerabiany , powinni się zgodzić.

I policz sobie instalacje inaczej - ile przejedziesz maxymalnie zatankowany na Pb i LPG . Zasięg ponad 1200 km bez tankowania to jest coś :thumb:

BAJZEL
30th-April-2013, 13:56
Ja osobiście też radziłbym doprowadzic sprawe do konca do pelnego zadowolenia i bedziesz miał zbiornik na środku i podłogę normalnie... ja dlatego zamiast szukać duplikatu w poznaniu wywaliłem zbiornik 90L który był oryginalnie bo niemoglem znieśc widoku podniesionej podłogi... i tak bagaznik jest malutki w fx-ach ...

mzie
2nd-July-2013, 00:34
W II generacji wymiary na zbiornik toroidalny to 180mmx780 bez ruszania czegokolwiek, zdejmujac pokrywę można 200x780 wepchnac i to jest wszystko bez podnoszenia podłogi. Standardowe butle w STAG 180x720 -54l lub 200x720 -61l. Inne możliwe pod indywidualne zamówienie. Polecam pchać jak najwięcej bez podnoszenia podłogi, bo bagażnik i tak maleńki... a spalanie spore zatem każdy litr się przyda.

BAJZEL
2nd-July-2013, 05:12
Panowie temat byl juz walkowany moze nie co do II generacji bo chyba na forum jeszcze nie ma zagazowanego fxa II ale co do pierwszej ... i wiadomo jest , ze mozna wcisnac zbiornik 80 - 85 L toroidalny czy;li w miejsce kola zapaspowego...
Nie jest to standardowy zbiornik wiec trzeba sie na to umawiac wczesniej dac im czas na zorganizowanie zbiornika ...
a dzwoniac do instalatora nie pytac sie jaki max zbiornik wejdzie tylko Mowic wprost
Kolega instalowal w fx-ie junkers i ma zalozony zbiornik 80 L bez podniesionej podlogi i JA CHCE TAK SAMO
A jak ktos chce szczegolowo to prosze

http://www.irene.tp2.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2


Kontakt

IRENE Karol Ptak

76-251 Kobylnica, ul. Prof. St. Poznańskiego 24
tel. 59 725-13-17

e-mail: wgp@irene.pl



Dzwonic pisac ... gosc jest dosc konkretny poda wymiary i litraz co tam mozna wpakowac i na kiedy zorganizuje zbiorniczek ... max pojemnosc nie podnoszac podlogi !!!!

Niech zyje zgnila kapusta


A tutaj zerknijcie sobie na INFI http://www.irene.pl/

FX 35 - PZTZP/U 680/270 - 95L,
alternatively ZTZP 680/270 - 84L

Mozna ... mozna ...

mzie
2nd-July-2013, 21:47
Panowie temat byl juz walkowany moze nie co do II generacji bo chyba na forum jeszcze nie ma zagazowanego fxa II ale co do pierwszej ... i wiadomo jest , ze mozna wcisnac zbiornik 80 - 85 L toroidalny czy;li w miejsce kola zapaspowego...
Nie jest to standardowy zbiornik wiec trzeba sie na to umawiac wczesniej dac im czas na zorganizowanie zbiornika ...
a dzwoniac do instalatora nie pytac sie jaki max zbiornik wejdzie tylko Mowic wprost
Kolega instalowal w fx-ie junkers i ma zalozony zbiornik 80 L bez podniesionej podlogi i JA CHCE TAK SAMO
A jak ktos chce szczegolowo to prosze

http://www.irene.tp2.pl/modules.php?name=Content&pa=showpage&pid=2


Kontakt

IRENE Karol Ptak

76-251 Kobylnica, ul. Prof. St. Poznańskiego 24
tel. 59 725-13-17

e-mail: wgp@irene.pl



Dzwonic pisac ... gosc jest dosc konkretny poda wymiary i litraz co tam mozna wpakowac i na kiedy zorganizuje zbiorniczek ... max pojemnosc nie podnoszac podlogi !!!!

Niech zyje zgnila kapusta


A tutaj zerknijcie sobie na INFI http://www.irene.pl/

FX 35 - PZTZP/U 680/270 - 95L,
alternatively ZTZP 680/270 - 84L

Mozna ... mozna ...

Podobno IRENE straciło homologację na te zbiorniki...

angala
15th-July-2013, 20:45
Witam. No właśnie - Irene nie ma już zbiorników dopuszczonych do montażu na polski rynek. Rozpoznaję możliwości montażu instalacji autogazu w moim fx 35 (2011). Skłaniam się ku marce BRC i firmie Czakram w Tarnowie. Mają sporą renomę i doświadczenie w gazowaniu fur, m.in. Q7, hummer, range rover i oczywiście FX. Może ktoś podzielić się swoimi doświadczeniami i polecić renomowaną instalację i firmę montującą? Pozdrawiam.

Lee
15th-July-2013, 21:12
No to się trochę... doopa robi ze zbiornikiem, a w końcu sierpnia mam montować :( Co do powyższego postu - miałem/mam 2 poprzednie,terazniejsze mochody :) na BRC i szczerze polecam - jeden 5 lat, drugi kulam już ( jeszcze :becky: ) 4 lata.Montowałem - ŻNIN KUREK SERVIS, drugi POBIEDZISKA , ale chyba tyle km nie polecisz na instalacje.Czakram powinien mieć na swojej stronce autoryzowane tematy montażu, lub kuknij na forum lpg.
Pzdr.

angala
15th-July-2013, 21:33
Lee, dzięki. Potwierdzają się opinię o BRC. Zamontuję w Tarnowie. Obiecuję zdjęcia i opinię.
Pozdrawiam

Lee
16th-July-2013, 19:40
No to czekamy na fotki, jestem ciekaw :) Pzdr.

mzie
18th-July-2013, 23:36
Ja BRC zamontowałem w Hondzie CR-V, chodzi bez zarzutu tyle że co 20 tys km trzeba zawory regulować, ale to chyba wszędzie. Ma lubryfikację ale podobno to nie takie dobre dla katalizatora zwłaszcza - jakoś ta sądzę trzeba przepalić... Czakram w BRC kiepsko montuje też wylew gazu. Każą kręcąc taki śmieszny kijek przedłużkę. Obecnie Stag Premium zamontowałem 2 tys. korzystniej niż podobnej klasy BRC. Cała wartość dodana z STAG to centrala sterownicza, dynamicznie dostosowuje parametry mieszanki w zależności od obciążenia i wskazań centrali beznzynowej - lepiej komunikuje się. A dostrajając instalacje LPG raczej przyczepy z łodzią się nie zapina, a czasami okazja taka może się pojawić. W zwykłych sterowaniach parametry dobierane są sztywno do pewnych obciążeń w STAG Premium centrala działa dynamicznie do zmieniających się parametrów. Póki co przyjechałam 1500 km na STAG i bez zarzutu. Czas pokaże, czy dalej sprawować się będzie zestawik OK. Z wlewu gazu też jestem bardzo zadowolony nie muszę nic dokręcać na stacji - bardzo estetycznie.

Podsumowując, nie mam nic przeciwko BRC - mało miałem taką instalację w V4, ale podobno STAG ma lepszą centralę - mózg instalacji - reszta wtryski, zbiornik, reduktory - to można dowolnie zestawić dobierając najbardziej odpowiednie. Ja zagazowałem u chłopaków w Krośnie, którzy zagazowali OPLA INSIGNIĘ najnowszy model na bezpośrednim wtrysku!!! Podobno na targach ludki z BRC wysyłali hostessy by popstrykały fotki...

BAJZEL
19th-July-2013, 00:46
Viva la zgnila kapusta :)

ArtPol74
19th-July-2013, 12:23
Viva la zgnila kapusta

Ale...!

BAJZEL
19th-July-2013, 14:49
Ale...!

No...
Ale...

Kolega napisal , ze jezdzi i poki co jest OK ... skoro jest OK niech zyje zapach zgnilej kapusty czyli LPG

tyle kolego :)

mzie
19th-July-2013, 23:07
Le tam, bredzisz chłopie! Gaz jak ropa z ziemi a bardziej ekologiczny i tańsze auto w eksploatacji.
Nikt cie nie zmusza, jak masz inne zdanie to zamilcz. Bo nic nie wnosisz do dyskusji.
A opinia kogoś kto ma gaz w II generacji być może się sprzeda komuś, bo ja jak szukałem opinii to niestety nie znalazłem, choć jedynek zagazowanych na forum mnogość.

A i nie jestem Twoim kolegą!!!

sirtrojan
19th-July-2013, 23:34
Panowie, czytajcie ze zrozumieniem. Bajzel sam ma LPG wiec nie polewa się tylko nazywa po swojemu instalację. Ja nazywam to kuchenką gazową, inni wtryskiem podtlenku LPG a Bajzel smrodkiem kapusty.

Jesteś na forum wiec z założenia większość użytkowników to koledzy.

Nie spinajcie się.

Amen.

BAJZEL
20th-July-2013, 02:18
Le tam, bredzisz chłopie! Gaz ja ropa z ziemi a bardziej ekologiczny i tańsze auto w eksploatacji.
Nikt cie nie zmusza, jak masz inne zdanie to zamilcz. Bo nic nie wnosisz do dyskusji.
A opinia kogoś kto ma gaz w II generacji być może się sprzeda komuś, bo ja jak szukałem opinii to niestety nie znalazłem, choć jedynek zagazowanych na forum mnogość.

A i nie jestem Twoim kolegą!!!
Zaczne od tego :) . ze slowo kolego bylo skierowane do ArtPol74 w odpowiedzi na jego post nie do Ciebie KOLEGO :)

Zupelnie niepotrzebnie sie spioles jak guma na gaciach :)

a tak przy okazji to sam wrzucalem artykuly na temat lpg
i jak troszke poczytasz to zauwazysz ze udzielalem sie prawie w kazdej dyskusji
I przewaznie staralem sie obalac negatywne opinie na temat LPG

Napisales, ze jak mam inne zdanie to mam zamilczec... to po co jest to forum ? po to , zeby dyskutowac czy po to zeby przytakiwac... jezeli mam inne zdanie to tym bardziej napisze co mysle...

A jak przeczytasz watek od poczatku to zauwazysz , ze sledze go i udzielam sie od pierwszego postu ... wiec Twoje slowa , ze nic nie wnosze sa bez pokrycia ...

Co do tego KOLEGI...
na forum jak mam pisac - Czesc Obcy ?


Nie zachowuj sie jak dziecko co to fochy jakies ... po co ?

Jak napisze , ze mi sie kolor Twojego auta nie podoba to co tez sie obrazisz ??
w danej sytuacji nie mialem nic zlego na mysli ... ale nawet jesli bym mial ... to mam do tego pelne prawo bo po to wlasnie jest forum ... wyrazac swoje m ysli swoje zdanie swoje opinie :)

Pewnie po dyskusji z Tomkiem g35c na temat lpg w ogole bys sie wylogowal s forum bo jest totalnym przeciwnikiem :)

W innych postach gdzie jest fota mojej instalacji i sam polewajac sie ze swojego autka okreslilem instalacje jako sprzet do nurkowania ... to tez zle? odeslesz mnie do forum nurkow ?
Starczy tego zasmiecania

KOLEGO :)

ArtPol74
20th-July-2013, 09:10
A ja uważam:wave:, że STAG Premium jest naprawdę dobry, miałem w Mazdzie6. A ale- to żart, a spinać się nie ma co, bo poczuję się jak na forum bmw:nono: Pozdrawiam.

Lukasz
20th-July-2013, 12:16
Co do tego KOLEGI...
na forum jak mam pisac - Czesc Obcy ?


Proszę Pana... :becky:

Tomek g35c
20th-July-2013, 23:17
Nie cierpię gazowników... :(

Oprócz Kamila... lol

mzie
21st-July-2013, 00:06
Prawie robi różnicę...

Tomek ty masz widzę europejską wersję FX II generacji, kiedyś fajnie by było sprawdzić różnicę z wersją moją. Osiągi, spalanie, hamowanie.

milo222
21st-July-2013, 23:55
OKI DOKI PANOWIE i PANIE


to jest mój wątek i uważam go za w pełni wyczerpany - proszę o zamknięcie bo ton rozmowy jest w mojej ocenie nie na miejscu


jeżeli ktoś ma coś do powiedzenia na inny temat to proszę to robić w innym wątku

BAJZEL
22nd-July-2013, 00:18
Sorry Milo222 ...
fakt... zbedne to bylo ...
nie czuje sie tu w niczym winny ... ale potrafie powiedziec PRZEPRASZAM :)

Przemo
16th-January-2014, 08:30
Wiecie butla jaką znalazłem największa bez podnoszenia podłogi to polocom 720/200 63l ale z 700zl kosztuje i wołają gazownicy dopłaty nie wiem czy 2 reduktory czy 1 wybrac chodzi mi o spalanie bo zona tym jezdzi z dzieckiem to bez szaleństw a ja mało co to na pb mogę cisnać choć do rajdowców nie należę. Przy okazji mam w firmowych samochodach lpg bo nie mam zaufania do dizli i sporo się wyjezdziłem rozmaitymi markami nigdy nie miałem usterki silnika z powodu lpg ale nieraz smrody lpg w kabinie itp historie. Lecz wiem ze dobry montaż lpg przez fachowca (takich znalem) bezproblemowa jazda i zero smrodów rozszczelnień itd bez przeglądów nawet raz jednym nissanem zrobiłem 120k na gazie (sekwęcja) bez przeglądu wymiany filtr kąpletnie nic i chulał jeszcze dalej a mial z 150k jak gaz zakładałem kiedyś w gazie bylem zakochany ale teraz mnustwo rozreklamowanych paperuchów i znalezc konkretnego i ucziwego goscia od lpg to ciężko Moja opinia kto ma forsy niech olewa gaz bo idzie sie naciąć na gaziarzy za łatwo i szkoda czasu na myślenie gdzie subufer gdzie kolo a czemu śmierdzi w aucie itd

BAJZEL
16th-January-2014, 09:31
były już watki na temat butli , że mżna z tego co pamietam około 80 l wsadzić bez podnoszenia podłogi ... napisałeś 63l ... na 100% można większą wsadzić można sugerować sie u instalatorów nissanem murano bo podobno te same parametry butli wchodzą ...
ja zasięgałem informacji np w IRENE serwis instalacje lpg w słupsku i na dzien dobry powiedziano mi o duzo większej butli niż sugerujesz... kwestia czy potrzebujesz większą ja obecnie mam bodajże 55 L i dookoła sporo miejsca na upchanie gratów typu jakieś tam chemie skrobaki miotełki itd itp ...


co do wyboru instalacji i instalatora.. to już najlepiej na forum lpg ...

LOKTONG
16th-January-2014, 09:57
Przemo dogrzebalem sie dokumentow gazu, dzwonilem ale nie odbierasz.
Ja mam GZWM S.A. Grodkow
200mm 680mm 55 litrow
Acha bylem teraz w Bukowinie lecialem 160 nie wiecej, zrobilem na butelce 220 mil, tankowalem weszlo 55,16L
Po przeliczeniu mil na litry to spalil tym razem 15,5 - REWELACJA !!

BAJZEL
16th-January-2014, 11:39
200mm 680mm 55 litrow
Acha bylem teraz w Bukowinie lecialem 160 nie wiecej, zrobilem na butelce 220 mil, tankowalem weszlo 55,16L

Chyba coś pokiełbasiłęś kolego :)
butla 55 litra a zalałeś 55,16 ??

chyba 45,16 było podginane , czy na fabrycznym zabezpieczeniu Ci tyle weszło ??
to są standardowe wymiary ... butli i są w normalnych cenach ...

jeżeli chcesz wykorzystać miejsce na maxa czyli wsadzić jak największy zbiornik ( nie podnosząc podłogi) zbiornik jest na zamówienie i dlatego cena tez jest jak na zamowienie :)

LOKTONG
16th-January-2014, 12:12
Nic nie pokiełabasilem, na 100% tyle weszlo, mam fv na to tankowanie wiec moge ci podeslac :)
Wystarczy teraz spytac jak maja ustawiony licznik na stacji .............. i mamy odpowiedz jak to w polsce wszystko mozna ;)
Apropo wyszlo dokjladnie 143,05 gaz po 2,59 nic nie porabalem

BAJZEL
16th-January-2014, 12:34
Zwracam honor ... ale skoro znasz autko i wiesz ile wchodzi , trzeba było powiedziec co o nich myślisz .... i że nieomieszkasz powiadomić kontrolerów - inspekcje handlową ...
nie musisz tego robić ale dać im do świadomości , że wiesz widzisz jak Cie w h**a robią ...


P.S. z marca 2013 roku

Wyniki kontroli jakości benzyny bezołowiowej 95 i oleju napędowego na stacjach paliw w poszczególnych regionach:
Podajemy liczbę przebadanych próbek (czasami po kilka na tej samej stacji), liczbę stacji, na których zakwestionowano jakość paliwa i odsetek złych próbek.

woj. dolnośląskie: 96 kontroli, nieprawidłowości na 10 stacjach, 1,1 proc. złych próbek
woj. kujawsko-pomorskie: 56 kontroli, nieprawidłowości na 2 stacjach, 7 proc. złych próbek
woj. lubelskie: 65 kontroli, nieprawidłowości na 3 stacjach, 4 proc. złych próbek
woj. lubuskie: 58 kontroli, nieprawidłowości na 8 stacjach, 15,8 proc. złych próbek
woj. łódzkie: 72 kontrole, nieprawidłowości na 7 stacjach, 15,8 proc. złych próbek
woj. małopolskie: 88 kontroli, nieprawidłowości na 5 stacjach, 7,6 proc. złych próbek
woj. mazowieckie: 159 kontroli, nieprawidłowości na 8 stacjach, 5,7 proc. złych próbek
woj. opolskie: 33 kontrole, nieprawidłowości na 2 stacjach, 12,5 proc. złych próbek
woj. podkarpackie: 64 kontrole, nieprawidłowości na 4 stacjach, 7,8 proc. złych próbek
woj. podlaskie: 50 kontroli, nieprawidłowości na 3 stacjach, 8 proc. złych próbek
woj. pomorskie: 80 kontroli, nieprawidłowości na 4 stacjach, 6,2 proc. złych próbek
woj. śląskie: 103 kontrole, nieprawidłowości na 7 stacjach, 12,9 proc. złych próbek
woj. świętokrzyskie: 32 kontrole, nieprawidłowości na 1 stacji, 3,1 proc. złych próbek
woj. warmińsko-mazurskie: 59 kontroli, nieprawidłowości na 4 stacjach, 10,2 proc. złych próbek
woj. wielkopolskie: 80 kontroli, nieprawidłowości na 4 stacjach, 6,3 proc. złych próbek
woj. zachodniopomorskie: 95 kontroli, nieprawidłowości na 5 stacjach, 6,3 proc. złych próbek


Wyniki kontroli jakości LPG na stacjach paliw w poszczególnych regionach:
Podajemy liczbę przebadanych próbek (czasami po kilka na tej samej stacji) i liczbę zakwestionowanych próbek.

woj. dolnośląskie: 33 kontrole, wszystkie próbki dobre
woj. kujawsko-pomorskie: 26 kontroli, wszystkie próbki dobre
woj. lubelskie: 15 kontroli, wszystkie próbki dobre
woj. lubuskie: 12 kontroli, 1 próbka nie spełniała norm
woj. łódzkie: 23 kontrole, 1 próbka nie spełniała norm
woj. małopolskie: 39 kontroli, wszystkie próbki dobre
woj. mazowieckie: 47 kontroli, 1 próbka nie spełniała norm
woj. opolskie: 17 kontroli, wszystkie próbki dobre
woj. podkarpackie: 21 kontroli, wszystkie próbki dobre
woj. podlaskie: 15 kontroli, 1 próbka nie spełniała norm
woj. pomorskie: 30 kontroli, wszystkie próbki dobre
woj. śląskie: 52 kontrole, wszystkie próbki dobre
woj. świętokrzyskie: 21 kontroli, wszystkie próbki dobre
woj. warmińsko-mazurskie: 20 kontroli, 1 próbka nie spełniała norm
woj. wielkopolskie: 41 kontroli, wszystkie próbki dobre
woj. zachodniopomorskie: 20 kontroli, wszystkie próbki dobre
czyli u mnie gitara

milo222
16th-January-2014, 12:58
wszystko zależy od pływaka - mi do 67 litrów wchodziło na początku 45 pojechałem na podgięcie i wchodzi 62 l

BAJZEL
16th-January-2014, 14:10
wszystko zależy od pływaka - mi do 67 litrów wchodziło na początku 45 pojechałem na podgięcie i wchodzi 62 l

To jak najbardziej ... ale nie na zbiornik 67 wlewac 67,13 :)

Za podgięcie mi wołali 200 zł ...
Ale stwierdziłem , że lepiej poczekac i ewentualnie wstawić większy zbiornik...
Po czym dałem sobie siana i jeżdżę tak jak mam :)

ArtPol74
16th-January-2014, 15:12
Panowie każdy zbiornik jest tak konstruowany żeby nie wybuchał w czasie pożaru a wypalał się, stopniowo zmniejszając ciśnienie! Raz tylko w swojej 16 karierze spotkałem się z wybuchem takiego zbiornika. Zbiornik wybuchł ponieważ...miał podgięty pływak! A Bajzel ma rację, jak można tyle wlać, chyba że ,,lewą" miarką!

milo222
16th-January-2014, 15:19
To jak najbardziej ... ale nie na zbiornik 67 wlewac 67,13 :)

Za podgięcie mi wołali 200 zł ...
Ale stwierdziłem , że lepiej poczekac i ewentualnie wstawić większy zbiornik...
Po czym dałem sobie siana i jeżdżę tak jak mam :)

nie no to przelanie zbiornika to już inny temat :)


mi podginali zaraz po pierwszym strojeniu po montażu w ramach gwarancji :)

Przemo
16th-January-2014, 17:24
Baizel IRENE wiem ze sa ale niemaja dopuszczenia bo dzwonilem i nikt ci przegladu nie podbije

Przemo
23rd-January-2014, 16:37
W końcu założyłem ten gaz z lubryfikatorem i butla polmocon 61l 720/200 wchodzi 53l gazu i zaczynam testować Lecz sie zastanawiam czy by na 220 nie wskoczyla z wycieciem w klapie kola zapasowego jak ktoś miałby możliwość przymiarki niech sprawdzi przed montarzem ale o tej poze roku to linie produkcyjne staja i wszystko trochę nietypowe na zamówienie ponoć spalanie będe testował dam znać.

Lee
23rd-January-2014, 17:07
To trochę ;) mila222 wątek, ale napiszę - mam 65 L. butlę i wchodzi niecałe 55L. ale na wiosnę jest planowane podgięcie pływaka, tak żeby z 60L - 62L. wchodziło... także tak mam w Kii Sorento... przy wyjazdach za granicę pomaga i sprawdza się, gdybym latał tylko po PL to bym sobie głowy nie zawracał... Spalanie w granicach 15L. /100. Nie mam dok. od butli pod ręką i nawet nie potrafię powiedzieć co to za firma, którą ja posiadam, ale wiem, że długo czekałem na nią - temat na zamówienie i miała być jak największa... gazownik kręcił głową, ale jest taka, jak chciałem... jak znajdę gdzieś większą, przypadkiem, to wsadzę większą, a tą, drogą sprzedaży, sprzedam ;)
Pzdr.

milo222
23rd-January-2014, 17:11
no u mnie jest 67 L ale trochę pływa podłoga po zbiornik wystaje - odkręciłem tylne zawiasy od deski i już jest ok

Lee
23rd-January-2014, 17:43
Dziwne ;) te dwa litry i podnosi ... u mnie leży jak ulał, ale plastik "pod dojazdówkę" mam nie wymontowany i nie podnosi... tak teraz patrzę w dokumenty i mam PolmoCon 67L. :)
Także mój błąd - mam 67L. a nie jak pisałem wcześniej 65L. ;)

milo222
23rd-January-2014, 18:04
Dziwne ;) te dwa litry i podnosi ... u mnie leży jak ulał, ale plastik "pod dojazdówkę" mam nie wymontowany i nie podnosi... tak teraz patrzę w dokumenty i mam PolmoCon 67L. :)
Także mój błąd - mam 67L. a nie jak pisałem wcześniej 65L. ;)
też mam 67 i podnosi ... pewnie przez sutki :becky::becky::becky:

Lee
23rd-January-2014, 18:44
hehe... sutki dobra rzecz :becky: a nie zgłębiałeś dlaczego Tobie podnosi, a mnie nie ... jeśli wyrazisz chęć i zainteresowanie :becky: to z przyjemnością zadzwonię jutro do gazownika, pewnie nie masz daleko, bo do Pobiedzisk... i podpytam się o montaż tego zbiornika... bo coś mi tam chyba doliczyli dodatkowo za montaż, właśnie żeby nie podnosiła się podłoga... ;)

milo222
23rd-January-2014, 19:31
pewnie - jestem ciekaw - u mnie podnosi dosłownie 2 cm ale to wystarczy aby podłoga pływała - nie jest to problem bo i tak będzie przebudowa ale dla potomnych drążmy temat :)

Przemo
25th-January-2014, 08:17
Ale jakie wymiary podajcie butli przy okazji. Zauważyłem ze jak jest klamka w podłodze to ona odstaje z 1cm i trzeba butle jak najdalej wepchnąć czyli jak najbliżej siedzeń zawsze coś.

Przemo
27th-January-2014, 07:49
Witam ponownie zauważyłem wzrost hałasu w po montażu lpg a jak jest u was?

BAJZEL
27th-January-2014, 09:20
Przemo - sprecyzuj wypowiedz bo nie bardzo wiadomo o co chodzi ... czy w kabinie masz glosniej czy silnik inaczej pracuje czy sam dzwiek pracujacej instalacji Cie drazni ... ?

Grucha
27th-January-2014, 12:43
ja u siebie żadnego dodatkowego hałasu związanego z instalacją nie zauważyłem...a co do butli, to moja też unosi podłogę o jakieś 2-3 cm, a butla ma 78l, wchodzi ok. 65...

milo222
27th-January-2014, 16:48
Przy wyższych obrotach na gazie jest odrobina różnicy przy gazie i Bp - mowa o gwałtownych przyspieszeniach . Na Bp jest jakby mniej metaliczny ale może to moje widzi mi sie

ArtPol74
27th-January-2014, 18:19
Czasami może być bardziej słyszalny dźwięk wtryskiwaczy gazowych...?

milo222
27th-January-2014, 22:15
Czasami może być bardziej słyszalny dźwięk wtryskiwaczy gazowych...? tak tez myślę

BAJZEL
27th-January-2014, 22:58
no właśnie dlatego chciałem aby sprecyzował :) o jaki halas chodzi :)

Generalne LPG jako instalacja nie jest bezdzwiekowa - delikatnie bo delikatnie ale słychać , że pracuje :)
Jak ktoś nie kuma o co chodzi to wsiądzie do auta i nawet nie zwróci uwagi ...
Ja jako właściciel od razu wiem czy pracuje na benzynce czy na gazie ... ( przynajmniej ostatnią zimą tak mi sie wydawało - że odróznie :) ) hehehe

Przemo
28th-January-2014, 16:43
Aaa tlumik mi polecial i pierdzial niemilo. Myslalem ze ten chałas to przez ten otwor pod butla z gazem bo jest nad tlunikiem i w kabinie slychac bardziej juz szukalem mat tłumiących ale chalas to byla wina tłumika.

ArtPol74
28th-January-2014, 17:59
Ooo matko! Lepiej tłumacz na przyszłość :-)

BAJZEL
28th-January-2014, 22:58
dlatego właśnie pisałem o sprecyzowanie hałasu heheh mowa o instalacji a Infi zwyczajnie brzydkie bąki walił :)

Przemo
29th-January-2014, 19:26
Po wymianie widzę różnice bo kupiłem najwyrazniej swojego infiniti już z lekka dziura w tłumiku i byl chropowaty oddzwiek i mnie sie to podobalo i myslalem ze taki jest orginalny jego dzwiek po zlorzeniu lpg dziurka się troszkę powiększyła, chodził głośniej niewiele ale już drażniło ucho i nie wiedziałem oco kaman i do gaziarzy a oni ze mam dziurkę w tłumiku lol >)

Gogol
21st-November-2014, 11:39
Podepnę się pod temat. Chciałbym zagazować mojego FX 35. Zastanawiam się nad BRC ale nie wiem czy to dobry wybór. Ponadto mam problem ze znalezieniem jakiegoś w miarę ogarniętego warsztatu. Byłbym wdzięczny za wasze porady dotyczące zarówno instalacji jak i miejsca do montażu. Dodam że jestem z Warszawy więc zależałoby mi na montażu w tych okolicach.

korzen
21st-November-2014, 11:59
:frusty: http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-%21

BAJZEL
21st-November-2014, 12:02
Gogol - najpierw powitalnia ...


http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-%21


przywitaj sie ... tutaj ludzie lubia wiedziec ( mniej wiecej ) z kim rozmawiaja :)


po czym poszperaj w forum jest dzial - o paliwach I alternatywach - http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?87-Infiniti-i-paliwa-alternatywne-LPG-Diesel


I tam zakladasz konkretny watek co chcialbys wiedziec - rzecz w tym , ze na forum juz jest masa odpowiedzi na pytania ktore zadasz wystarczy pooswiecic troszke czasu I zapoznac sie ....

Gogol
1st-December-2014, 10:11
Ok, poprawiłem się , przywitanie już gotowe;) Ok, poszukam na forum zobaczę. Jak coś to jeszcze was dopytam;)

Gogol
16th-December-2014, 11:58
Mam do was jeszcze jedno pytanie. Trochę poszukałem na forum. Co do samej instalacji to chciałbym założyć PRINSA. Szukałem też warsztatu który według mnie byłby godny zaufania i trafiłem na Energy Gaz na Ostrobramskiej w Warszawie. I tu moja prośba o waszą opinię na temat tej instalacji oraz samego warsztatu, z góry dzięki;)

BAJZEL
16th-December-2014, 12:20
masz paru forumowiczó z PRINSEm i wiesz już , że każdy wypowiada się o pozytywnie co do samego warsztatu nie pomogę

zajac01
20th-December-2014, 21:09
Gogol, w Rembertowie gość mi montował instalke stag 300. Nie wiem czy montuje Princea, ale zawsze możesz podjechać i pogadać. Facet naprawdę ma pojęcie o tym co robi. Warsztat jest na ul. Kadrowej. Nr nie pamiętam, ale miejsce poznasz po dziesiątkach saabów stojących na placu i wszędzie dookoła. :)

Gogol
5th-May-2015, 13:26
masz paru forumowiczó z PRINSEm i wiesz już , że każdy wypowiada się o pozytywnie co do samego warsztatu nie pomogę

Nawet nie wiesz jak dzięki temu mi pomogłeś. :)

pablo76
21st-October-2017, 17:08
Witam serdecznie forumowiczów,
Szukałem gdzie w Szczecinie robili już nie jedną FX 35 na gaz i z tego co poczytałem to tutaj http://autkogaz.szczecin.pl/ mają najlepsze opinie. Jednak nie o warsztat mi chodzi tylko o to co chcą mi wstawić. Otóż proponują do mojego modelu niby dedykowaną instalację od KME. Ktoś na tym jeździł? jakieś wrażenia, opinie itd?

djoneway
22nd-October-2017, 11:38
Ja z KME mam tylko reduktor TwinTur i śmiga nieźle, poza tym wtryski Barracuda 130 i sterownik Stag Q-Max. Nie słyszałem natomiast o dedykowanym zestawie z KME pod ten silnik.

milo222
23rd-October-2017, 17:35
dedykowana ściema :) - nie ma czegoś takiego do naszych fx35

maruss84
2nd-December-2017, 20:19
Ja z KME mam tylko reduktor TwinTur i śmiga nieźle, poza tym wtryski Barracuda 130 i sterownik Stag Q-Max. Nie słyszałem natomiast o dedykowanym zestawie z KME pod ten silnik.


witam, takie małe pytanko FX 35 jest na bezpośrednim wtrysku? z tego co wyczytałem to TAK bo cały czas myślałem, że ta stara jesnostka jest prosta i bez takich dodatków.\

tak z ciekawości ile pali Ci gazu na 100km

Ile Pb bierze na 100km przy bezpośrednim wtrysku?

zajac01
2nd-December-2017, 20:36
W FX 35 jest silnik VQ35DE - z wtryskiem pośrednim wielopunktowym. W związku z tym, nie ma potrzeby dotrysku Pb w trakcie jazdy na gazie.

maruss84
26th-January-2018, 16:51
Ja z KME mam tylko reduktor TwinTur i śmiga nieźle, poza tym wtryski Barracuda 130 i sterownik Stag Q-Max. Nie słyszałem natomiast o dedykowanym zestawie z KME pod ten silnik.

Siema. Jak ci siespisuje ten TwinTur?niebsypie sie? Dzis bylem u gazownika i mowili ze ostatnio chyba jakas zla partia im sie trafila lub ogolnie zepsuli sprzet bo ciekna i puszczaja gaz. Tez wstawiam baracudy i sterownik stag lub king. Jaka masz butle? Podniosla podloge?

djoneway
27th-January-2018, 11:33
Hej, TwinTur znakomicie, żadnych problemów jak do tej pory. Też słyszałem o jakiś wadliwych partiach. Butla Polmocon 63L 720/200, bez podnoszenia podłogi (największa z możliwych).

maruss84
27th-January-2018, 11:38
Hej, TwinTur znakomicie, żadnych problemów jak do tej pory. Też słyszałem o jakiś wadliwych partiach. Butla Polmocon 63L 720/200, bez podnoszenia podłogi (największa z możliwych).

63 brutto? Nie podginales plywaka? Ile netto wejdzie?

djoneway
27th-January-2018, 11:41
63 brutto? Nie podginales plywaka? Ile netto wejdzie?


Podgięty, wchodzi nie całe 60L