PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Odpowietrzanie silnika w infiniti g37 2012 rok europa



pkamil
6th-May-2013, 22:48
Witam Was bardzo serdecznie!

Mam mały problem, mianowicie zakupiłem uszkodzone Infiniti G37 Sedan. Po naprawie samochód odpala jeździ ale niestety się gotuje woda. Zawiozłem do mechanika i nie może sobie poradzić z odpowietrzeniem układu chłodzenia w tym samochodzie. Sprawdzali i Uszczelka pod głowicą jest OK!.

Czy mógłby ktoś polecić dobry i sprawdzony niezależny serwis Infiniti w Warszawie lub okolicach?

Będę bardzo wdzięczny.

Chyba że może ktoś z Was wie jak to odpowietrzyć...?

Pozdrawiam

sirtrojan
6th-May-2013, 23:32
jak sie gotuje to raczej coś jest zablokowane - albo pompa zdechła i nie kręci - albo kręci na poł gwizdka.

Odpowietrzenie robi sie klasycznie nagrzewasz auto aż pójdzie w duży obieg - odpalasz grzanie na maxa - pobutujesz chwile zeby sie przemieliło, dolewasz płynu jeśli jest potrzeba.

Jak sie grzeje to obstawiam najpierw pompę ;)


No i wracamy do podstaw.

Zanim napiszesz jakiegokolwiek posta wypada przywitać sie z forumowiczami.

Coobcio
25th-December-2013, 19:07
Bardzo często występuje problem z termostatem w silnikach VQ...
Czy silnik przegrzewa się jedynie na wolnych obrotach i czy podczas pracy na wolnych obrotach leci ciepłe powietrze z nawiewów jeśli je ustawimy na maksa ?
Czy dopiero zaczyna grzać z nawiewów w momencie jak podtrzymujemy silnik na podniesionych obrotach np. do 1500 ??

Malin
19th-December-2019, 12:49
Bardzo często występuje problem z termostatem w silnikach VQ...
Czy silnik przegrzewa się jedynie na wolnych obrotach i czy podczas pracy na wolnych obrotach leci ciepłe powietrze z nawiewów jeśli je ustawimy na maksa ?
Czy dopiero zaczyna grzać z nawiewów w momencie jak podtrzymujemy silnik na podniesionych obrotach np. do 1500 ??

Miałem z tym problem ale rozwiązałem go pozytywnie a mianowicie
Bierzemy lejek wysokości minimów 50 cm wkładamy go do wlewu korka chłodnicy , uszczelniamy go bardzo dokładnie w wlewie chłodnicy , ja zrobiłem to zwykłą taśmą izolacyjną , następnie zakładamy rękawice ochronne kolega w tym czasie uruchamia silnik , na wolnych obrotach silnika , wlewamy płyn chłodniczy do lejka około pół objętości misy lejka , ustawiamy nawiew i temperaturę na maksa w samochodzie i stopniowo podnosimy obroty silnika , jesli wszystko przebiega prawidłowo to w lejku powinny ukazać sie bąbelki powietrza , czynność tą wykonujemy do czasu aż w lejku przestanie nam bulgotać płyn , oczywiście jesli zachodzi potrzeba , płyn należy uzupełniać na bieżąco , gdy poczujemy w kabinie nawiew ciepłego powietrza a w lejku przestały uchodzić pęcherze , czynność możemy zakończyć

tiger456
19th-December-2019, 15:44
Nie do końca, przód auta powinien być przede wszystkim podniesiony mocno do góry, bo układ jest ciężki do odpowietrzenia i jeżeli nagrzewnica jest zapowietrzona to będzie efekt "poduszki" powietrznej, płyn będzie się cały czas przegrzewać i będzie wywalać go nawet przez zbiorniczek wyrównawczy. Ostatnio miałem taki przypadek, że musiałem zdejmować węże od nagrzewnicy, uzupełniać ją ręcznie płynem i odpowietrzać. Dopiero to załatwiło problem.