PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana oleju w skrzyni biegów FX 35 03-08



Grucha
7th-May-2013, 17:12
Hejka,
temat był wałkowany, ale ile osób, tyle opinii: wymieniać, nie wymieniać...jeśli tak, to czym zalać...

Pokorespondowałem sobie mailowo z Infiniti Warszawa i Pan z serwisu napisał mi, że producent w tym modelu nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, mostach, reduktowach... jedynie kontrolę szczelności i poziomu...w razie potrzeby dolewkę w skrzyni...
ale gdyby auto było użytkowane w ciężkich warunkach (ciągnięte przyczepy, tereny górskie) to warto pomyśleć o wymianie. Oryginał Nissana to AT Matic-J...ale cena kosmos!!! a na wymianę technologią "przelewową" potrzeba ok. 12l...
ale pogrzebałem dalej...i odpowiednikiem oryginału jest olej przekładniowy Castrol ATF Multivehicle SAE 75W (nie żadne z DEX II, DEX III w opisie!)...a to można kupić w litrowych butelkach za 32-35 pln-ów!!!

to już daje akceptowalny koszt...

może komuś będzie to pomocne....

sirtrojan
7th-May-2013, 17:16
Grucha pogadaj z Bajzlem - chce zamówić galonowe pojemniki z US.
Wyjdą na pewno taniej niż w serwisie ;)

BAJZEL
7th-May-2013, 18:49
A i owszem staram sie ogarnac temat czekam na odpowiedz 2-ch typow z eby-a bo zaznaczaja , ze moga nie wysylac do polski ... ale co to znaczy moga... mam nadzieje, ze racz i dzisiaj wieczorem rozgladam sie za stacjonarnym sklepem co moze by nie poszli na kupno i zaplate od reki zeby wyslali to do polski :D:D
Jak cos bedzie glebiej wiadomo to dam znac ...

Pozdro 600 sorry zabrak polskich znakow ale amerykanski komp....i niechce iim tu ustawien zmieniac hehe

Grucha
7th-May-2013, 22:07
OK, thx. jesteśmy zatem w kontaktowni :)

pozdr...

milo222
8th-May-2013, 11:16
Hejka,
temat był wałkowany, ale ile osób, tyle opinii: wymieniać, nie wymieniać...jeśli tak, to czym zalać...

Pokorespondowałem sobie mailowo z Infiniti Warszawa i Pan z serwisu napisał mi, że producent w tym modelu nie przewiduje wymiany oleju w skrzyni, mostach, reduktowach... jedynie kontrolę szczelności i poziomu...w razie potrzeby dolewkę w skrzyni...
ale gdyby auto było użytkowane w ciężkich warunkach (ciągnięte przyczepy, tereny górskie) to warto pomyśleć o wymianie. Oryginał Nissana to AT Matic-J...ale cena kosmos!!! a na wymianę technologią "przelewową" potrzeba ok. 12l...
ale pogrzebałem dalej...i odpowiednikiem oryginału jest olej przekładniowy Castrol ATF Multivehicle SAE 75W (nie żadne z DEX II, DEX III w opisie!)...a to można kupić w litrowych butelkach za 32-35 pln-ów!!!

to już daje akceptowalny koszt...

może komuś będzie to pomocne....

powiadają że nadgorliwość gorsza od ... jeżeli chcesz zmienić to lej oryginał - na masce masz nalepkę jaki lać i aby uważać żeby nie użyć o innym oznaczeniu niż J bo może spowodować awarię .

Ja wychodzę z założenia że jak japończyk napisał że się nie zmienia to się nie zmienia bo się nie psuje.

BAJZEL
8th-May-2013, 13:10
no ale u mniwe japonce tzn w instrukcji co mam napisali , ze sie wymienia :)

Lee
8th-May-2013, 14:58
:) ... są rozbieżności - z tego co czytam :
I gen. bfl - nie wymienia się
I gen. fl - wymienia się
serwis mówi - I gen. bfl - nie, bo... nie
I gen. bfl serwis mówi - (?)
Z tego co pamiętam, a nie chce mi się szukać :) w instrukcji, to chyba czytałem, że co 60tkm, lub mil...
I teraz tak - zakłady, serwisy ( nie aso ) zajmujące się skrzyniami A/T i M/T zalecają wymianę...
ASO - nie
... nie wiadomo o co chodzi - a jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o... wiadomo :)
Pytanie:
Kto ma... rajta:) ? ... tego nie wie nikt...
I jeszcze jedno - producent samochodu - tutaj Infiniti - mówi - nie można, ale możemy wymienić, no problem...
Natomiast drugie pytanie, jest takie - czy producent naszych skrzyń - RE5R05A, czyli firma Jatco, zaleca wymianę, czy nie bo, pamiętajmy - Infiniti NIE JEST producentem tych skrzyń, tylko Jatco i tutaj należałoby skierować pytanie.
Chciałem napisać maila do Jacto i już prawie to robiłem, ale tak sobie czytam i ... jest wyraznie napisane:
For any inquiry or question about the maintenance and repair of your vehicle or Jatco's product(s) mounted on your vehicle, contact your dealer, distributor or auto company's customer support department.
...czyli serwis :) ... ma rajta :) , jeśli mówi, że nie - to nie :)
... ale ludzie wymieniają, jak czytam w necie, odnośnie Jatco RE5R05A - za oceanem - co 60kmil , jeszcze inni co 30kmil - > http://www.clubtitan.org/forums/archive/index.php/t-45816.html
... inne tutaj -> http://www.infinitiscene.com/forum/threads/433-HOW-TO-Changing-Transmission-Fluid?

... @Grucha w I poście napisał, że zależy, jak auto jest użytkowane - jeśli mocno to tak, wymieniać, jeśli dajmy na to delikatnie, jak ja to nie chwaląc się , czynię :) to nie ... tylko następne pytanie :) kto wie, jak było auto użytkowane przed nami... heh... każdy myśli, że ma perełkę itd... ale jak mówi o wymianie oleum to przychodzą czarne myśli i... już taka perełka nie jest bo... nie wiadomo :) jak było jeżdżone.
Zresztą... po h... usteczkę to pisałem, jak mogłem napisać, że też wymienię i byłoby mniej do czytania i pisania :)
... ehh ...
:becky:

Tomek g35c
8th-May-2013, 15:27
Nie wymieniać oleju w skrzyni biegów... chyba że coś się dzieje to sprawdzić poziom i zrobić dolewkę... i wszystko...

BAJZEL
8th-May-2013, 16:54
Powiem , szczerze... wszystko sie zuzywa ... olej tez...
W USA wymieniaja ...
W mojej instrukcji jest napisane ... zeby wymieniac...
Wiec Tomku na jakiej podstawie stwierdzasz, zeby nie wymieniac ?+

sirtrojan
8th-May-2013, 19:00
Ile głow tyle opini. Ja bym po 10 latach zafundował autu nowe oleum do skrzyni - tzw wymiane dynamiczną, tak aby cały olej był nowy w skrzyni a nie tylko to co akurat spłynęło do miski olejowej.

Jak juz wymieniać to tylko JMatic

:amen:

Grucha
8th-May-2013, 22:57
jeżeli chcesz zmienić to lej oryginał - na masce masz nalepkę jaki lać i aby uważać żeby nie użyć o innym oznaczeniu niż J

w sumie można przyjąć, że racja....oryginał to oryginał...
pytanie tylko, co jest w butelce z logo Nissan...bo jakoś ta nazwa nie kojarzy mi sie z firmą z branży petrochemicznej...:eyebrows::eyebrows:

Tomek g35c
9th-May-2013, 00:02
U mnie w żadnym manualu nie napisane żeby wymieniać... i ot stąd info... alleluja...

Lee
9th-May-2013, 12:50
:) ... czyli co? :) ... robimy tak ->
Szanowny użytkowniku, potencjalny "wymieniaczu" oleju w skrzyni - jak chcesz to wymieniaj, jak nie to nie... ale jak wymienisz to na taki sam, który był dotychczas - żeby pózniej nie było :)
... a jak nie chcesz wymieniać to jezdzij, użytkuj - tylko, jak się coś posypie to - żeby pózniej nie było :)
Masło maślane... mi z tego wyszło :becky:
Pzdr.

Tomek g35c
9th-May-2013, 14:15
Ja bym napisał tak: szanowny użytkowniku - nie rekomendujemy wymiany oleju w skrzyni... a jak chcesz to zrobić to jedź do Servisu Infiniti i zażycz sobie wymianę... a oni to dla ciebie zrobią tak jak należy i wleją to co trzeba... a jak wtedy coś nawali to się do nich zgłosisz... jak będziesz chciał... Bo po co ponosić koszty dodatkowe jeżeli wszystko jest OK i nie ma takiej potrzeby...

BAJZEL
10th-May-2013, 13:52
A więc tak panwie

Znalazłem sklepik
http://www.thenismoshop.com/NISSAN-Matic-S-J-Automatic-Transmission-Fluid--999MP-MTS00P_p_304.html

Można powiedzieć , że dedykowany heh wszystko do nissanków

Olej skrzyni biegów kosztuje nie 50 zl za litr jak w polsce tylko około 25 zł za litr

Pisałem maila , o naszej stronce i ( fan clubie ) infi itd itp
Czy moga coś nam lekko pomóc jezeli chodzi o oryginalne płyny do naszych autek i ogólnie częsci...

Odpowiedzi nie dostałem ale na stronie jak sie robi wysyłke wybiera adresik jest do wyboru opcja POLSKA :)

Ale wycenili 10 butelek na niecałe 140 $ ( sama wysyłka )
A do tego jeszcze akcyzki itd itp... to chyba przestaje być już opłacalne ...
Sam nie wiem co z tym robić ...

Lee
10th-May-2013, 21:41
@Bajzel - kliknij se tutaj chłopie i ... po kłopocie (http://amsoil.waw.pl/11-synthetic-multi-vehicle-automatic-transmission-fluid-atf-.html) :)
Zdecydowałem się na te płyny i oleje -> Amsoil, jednej firmy i po kłopocie, będę wymieniał, jak leci... bo nie wiem co tam siedzi, a tak... to sen będzie, zdrowszy :)

do czytania - raz (http://www.ifans.pl/showthread.php?2066-Sklep-z-produktami-Amsoil) :)
do czytania - dwa (http://zmienolej.pl/) :)

Pazdrawlaju :)

milo222
10th-May-2013, 22:35
@Bajzel - kliknij se tutaj chłopie i ... po kłopocie (http://amsoil.waw.pl/11-synthetic-multi-vehicle-automatic-transmission-fluid-atf-.html) :)
Zdecydowałem się na te płyny i oleje -> Amsoil, jednej firmy i po kłopocie, będę wymieniał, jak leci... bo nie wiem co tam siedzi, a tak... to sen będzie, zdrowszy :)

do czytania - raz (http://www.ifans.pl/showthread.php?2066-Sklep-z-produktami-Amsoil) :)
do czytania - dwa (http://zmienolej.pl/) :)

Pazdrawlaju :)

a ja jakoś nie ma przekonania skoro infiniti pisze że lać ten z oznaczeniem J i nie lać z oznaczeniem D bo może się coś popsuć to tym bardziej nie pasuje mi ten co pokazałeś bo tam piszą że pasuje i do J i do D ...:decision:

Lee
11th-May-2013, 07:28
@milo22 :) ... zalejesz co będziesz chciał... Twój wybór :) ... co do oleju - nie podałem tego co pasuje, tylko specyfikację do których można lać i specyfikację zgodności z nimi...
Od momentu, gdy temat wyskoczył, wertuję internet i jak czytam np. Australia i US itd... to ludzie wymieniają na inny, bo cena i serwis zaporowe :)
Pzdr.

milo222
11th-May-2013, 09:35
Nie no rozumiem rozumiem ino ile w rzeczywistości sie zaoszczędzi nie idąc w oryginał ???

sirtrojan
11th-May-2013, 11:05
Można zrobić listę olei któe spełniaja normy.

Jeśli wygrzebiecie gdzieś w sieci co ludzie leją - nawet w Australii - wrzucajcie na forum.

Lee
11th-May-2013, 11:40
Nie no rozumiem rozumiem ino ile w rzeczywistości sie zaoszczędzi nie idąc w oryginał ???

Myślę, że na samym oleum połowę wyjdzie + robota... a aso do tanich nie należą :(
Pzdr.

BAJZEL
11th-May-2013, 13:20
@Bajzel - kliknij se tutaj chłopie i ... po kłopocie Zdecydowałem się na te płyny i oleje -> Amsoil, jednej firmy i po kłopocie, będę wymieniał, jak leci... bo nie wiem co tam siedzi, a tak... to sen będzie, zdrowszy do czytania - raz do czytania - dwa Pazdrawlaju


nie no to ... znamy... mamy przedstawiciela na stronie...
Ale jednak wiadomo , zeoryginal to oryginal... gdyby to byla nakladka na pedal gazu to git... ale jednak olej skrzyni biegow to co innego :) skrzynia to czule i drogie dziadostwo :)
a NISSAN J teraz rzadkosc wszedfzie NISSAN S jako nastepca J
Tak jak pisalem znalazlem NISSAN S po 8 $
Cena ok
Ale transport do polski zabija wszystyko
tak wiec odpuszczam temat na nastepne 3 miesiace
Biorac pod uwage , ze wracam do domu tylko na 2 tyg..
Poswiece ten czas rodzinie i POLERCE
a olej biorac pod uwage ze skrzynia chodzi jak ta lala wiec przez 3 miechy sie nic nie stanie :)

Jednak jak tylko zbiore sie do kupy ... to odswiezam kontakt ze znajomymi z LA i zamawiam ten olejek... rozesla ki.lka paczek na kilka adresow zeby ino za duzo do placenia nie bylo i coco jambo :D
Tak jak podpowiedzial wszechwiedzacy SIR

Lee
11th-May-2013, 18:44
Pozwoliłem sobie założyć temat na zmienolej pl... zobaczymy co z tego wyjdzie... czy bedziemy się śmiać, płakać, czy kopary opadną :) ... (http://zmienolej.pl/kunena/jak-wybrac-wlasciwy-olej/946-infiniti-fx-35)

BAJZEL
11th-May-2013, 18:54
wolalbym sie smiac...
a najchetniej chcialbym teraz uslyszec pod zadnym pozorem nie zmieniac tego oleju...
Tylko , ze tam gdzie serwisuje autko stwierdzili ( po zapachu ) , ze wypadaloby pomyslec o zmianie jak strzeli 100.000 ;/

BAJZEL
11th-May-2013, 20:07
A ja załatwiłem opinie pana MYSZKIERA - KOLBUDY
Mistrzem Polski W Rajdach Płaskich był ten pan i od dziesiątek lat zajmuje się automatycznymi przekładniami ...
Zobaczymy co powie o skrzyni INFINITI :)

Lee
13th-May-2013, 11:22
Jest odpowiedz :)

http://zmienolej.pl/kunena/jak-wybrac-wlasciwy-olej/946-infiniti-fx-35

BAJZEL
13th-May-2013, 20:25
Panie... i Panowie a ja powiem tak ...

Czekam na precyzyjną specyfikacje i wycene całej roboty i towaru olej uszczelki filtry przynajmniej tak zostalo to zaprezentowane ...
I senior Myszkier powiedział tak
Faktycznie fabryczna specyfikacja nie wymieniać .. i każdy serwis to potwierdszi ...

ALE... dodał wprost przy tych silnikach przay tej skrzyni śmiało 90 - 100km powinno sie wymienić olej skrzyni biegów jeżeli planuje sie trzymać dane auto ...
Nie ma ani perpetum mobile..... ani cudów
Jest metal są ruch0ome części jest tarcie i obciążenia i wszystko sie zużywa każda część ... każdy olej każdy płyn ... takie jest prawo dzungli ...

A każdy serwis powie śmiało nie nie trzeba .... ale jak cos sie stanie to my chetnie wymienimy i wtedy zaplacisz za całą skrzynie biegów a nie za olej do niej...

I tego bede sie trzymał panowie

Jednocześnie przedstawiony został mi przykład co do nissanowskich autek , raz zalano zamiennik i autko na 1 i 2 biegu zmieniło minimalnie kulture pracy ... delikatne szarpniecia ... doprowadzające gościa do szału... kiedy wymieniono na oryginalny OEM
Szarpniecia zniknęły ...


Czekam na wycene wszystkiego i dam znać
Jednoczesnie pomijając tutaj forumowe ... podpowiedzi niczym nie podparte typu..ja bym nie zamieniał.. bo .. nie ...
Na forum gdzie l LEE zadał pytanie nie wspomniano , że nie powinno sie wymieniać tylko od razu podano ... co można zalać... co też o czymś świadczy
Amen !!!

Lee
14th-May-2013, 12:29
Panowie a ja powiem tak ...
i ... Panie - > :p

BAJZEL
14th-May-2013, 12:47
No juz ... juz.. poprawilem sie ...

kristof
21st-May-2013, 16:08
@Bajzel - kliknij se tutaj chłopie i ... po kłopocie (http://amsoil.waw.pl/11-synthetic-multi-vehicle-automatic-transmission-fluid-atf-.html) :)
Zdecydowałem się na te płyny i oleje -> Amsoil, jednej firmy i po kłopocie, będę wymieniał, jak leci... bo nie wiem co tam siedzi, a tak... to sen będzie, zdrowszy :)

do czytania - raz (http://www.ifans.pl/showthread.php?2066-Sklep-z-produktami-Amsoil) :)
do czytania - dwa (http://zmienolej.pl/) :)

Pazdrawlaju :)

A proszę tylko pisać ze z forum to i rabat odpowiedni będzie :)

Pozdrawiam serdecznie

Grucha
18th-July-2013, 17:06
wczoraj zapadła decyzja i dzisiaj z rana dokonało się: oleum w skrzyni biegów wymienione!
Po konsultacji z Panem Teodorem Myszkowskim (TeoMotors www.teomotors.pl (http://www.teomotors.pl) ), jak również po rozeznaniu wśród osób od wielu lat użytkujących automaty zdecydowałem się na ten ruch :)
Wg pana Myszkowskiego, jeśli zależy na dobrej kondycji i długim użytkowaniu skrzyni, powinienem wymieniać olej co 60.000 km (był mocno zdziwiony, że auto ma ponad 130.000 mil na budziku, olej od nowości nie był wymieniany a skrzynia jeszcze całkiem płynnie działa). Ale muszę przyznać, że po wymianie jest rewelacja! cichutko i płynnie niby było do tej pory, ale dopiero teraz jest "miodzio"!!!!
i cała operacja za 450 pln :) da się żyć...

a propos oleju: nie zalewa nissanowskim MaticJ i nawet go nie poleca - ponoć zlecił jakiś czas temu przebadanie tego oleju i wcale nie wypadł rewelacyjnie, a cena: KOSMOS!!!
nie zapamiętałem jakim zalał, ale napisałem o taką informację, jak tylko odpisze - umieszczę dla informacji...

podroffka wszystkim :)

sirtrojan
18th-July-2013, 18:02
coś mało tego oleju wymienił jak tylko 450 plnów :/
raczej była to wymiana statyczna - odkręcenie korka, spuszczenei tego co zleci i uzupełnienie do stanu, a w ten sposób to raptem około 3 litrów sie ogarnia.

BAJZEL
18th-July-2013, 22:37
no wlasnie 450 zl ?? az sie wierzyc nie chce... wrecz co roku mozna wymieniac ...
Pucuj sie do Myszkowskiego o jakies szczegoly powiedz , ze chcesz na forum wrzucic ... on sam buja sie po forach wiec niepowinien robic problemow ... tylko , ze ja planowalem dynamiczna wymiane co by jak najwiecej zuzytego oleju wywalic...a u ciebie z tego co napisales to nawet nie polowa wymieniona ...

Ciagnij temat prosze... bo sam sie zbieram i zbieram na wymiane ... ale ja kalkulowalem operacje na 1000zl po najmniejszej lini oporu ...

Tutaj gosc nie poleca
Wczesniej Myszkier ( niby spec od automatycznych przekladni) powiedzial wprost tylko i wylacznie matic J nie zalewac zamiennikow ...

badz tu madry ... ale zobaczymy jak koledze bedzie sie sprawowalo :)
Mi w serwisie ( nieautoryzowanym) powiedzieli , ze tylko i wylacznie do nissanowskim silnikow oryginalne oleum , i ze oni nawet nie zaleja nic innego...

sirtrojan
18th-July-2013, 23:06
Pucuj sie do Myszkowskiego o jakies szczegoly powiedz , ze chcesz na forum wrzucic ... on sam buja sie po forach wiec niepowinien robic problemow
Bajzel ale masz nawijkę. :becky:


Ten Myszkowski - ogarnia automaty wiec gnojówki pewnie nie zalał a coś zgodnego z wymogami technologicznymi producenta.

BAJZEL
19th-July-2013, 00:42
Bajzel ale masz nawijkę.
Nawijam makaron na uszy , ze mucha nie kuca :)


Ten Myszkowski - ogarnia automaty wiec gnojówki pewnie nie zalał a coś zgodnego z wymogami technologicznymi producenta.

No ok super wiesci , jezeli mozna to w takiej cenie zrobic ... to chcialbym wiedziec co i jak :)
w sensie czemu tak tanio :)
drogo zle ... tanio jeszcze gorzej
HEHEHE

BAJZEL
23rd-July-2013, 00:23
Bajzel ale masz nawijkę. :becky:


Ten Myszkowski - ogarnia automaty wiec gnojówki pewnie nie zalał a coś zgodnego z wymogami technologicznymi producenta.

Ja dostalem takie info od swojego warsztatu ...

Witam,
Filtr skrzyni, uszczelka, olej i wymiana to koszt 650zł brutto
Wymieniamy olej dynamicznie ( razem z olejem który jest w przewodach i chłodnicy)
Zamiast uszczelki ( którym nie ufam ) stosuje silikon który musi wyschnąć po wlaniu po wymianie filtra.
Czas usługi ok. 7 godzin

Tomek g35c
24th-July-2013, 22:48
Grucha bangla ci skrzynia czy nie bardzo... lol

Coś długo nic nie słychać po wymianie...

BAJZEL
25th-July-2013, 22:59
mysle, ze jakby nie dawala rady to juz dawno by napisal :)


H E L P
A ja juz jestem umowiony na 25 sierpnia
Wymiana oleum skrzyni
Wymiana oleum silnika
Wymiana plynu wspomagania
przeglad junkersa

:dance::dance::dance::dance::dance::dance::dance:: dance::dance:

grabba
2nd-August-2013, 00:28
Dajcie znać, jak się Wam sprawuje po wymienia oleju w skrzyni. U mnie na budziku już prawie 70 tkm, więc za chwilę bym chciał wymienić olej w skrzyni.

BAJZEL
2nd-August-2013, 03:07
Dajcie znać, jak się Wam sprawuje po wymienia oleju w skrzyni. U mnie na budziku już prawie 70 tkm, więc za chwilę bym chciał wymienić olej w skrzyni.

Pisalem juz do wlasciciela zakladu , czy bedzie mial cos przeciwko , zeby dokumentowal cala operacje oczywiscie powiedzialem , ze chodzi o forum bo ludzie maja rozne opinie itd... zdjecia opis i rezultaty ...

Oczywiscie nie wspomnialem , ze glownie chodzi mi o to , ze chce widziec na wlasne oczy jaka metoda mi wymienia ,... jaki olej wleja ... i oczywiscie ile tego oleju :)
Wiec spokojna glowa GRABBA zdam pelna relacje
efektywnosc efektownosc podzielone przez czas i cene :) hehe

BAJZEL
29th-August-2013, 09:39
swoje wrażenia co do wymiany umiesciłem razem z innymi robotami w innym poście :

http://www.ifans.pl/showthread.php?372-Co-robiem-ostatnio-w-swoim-INFINITI/page79&highlight=robi%B3em

Co by za dużo bałaganu nie robić ... albo robić :) jak kto lubi hehe

Coobcio
5th-November-2013, 00:02
W automacie olej jak każdy inny zużywa się, im częściem go wymieniamy tym lepiej dla otoczenia w którym on pracuje.

Grucha
7th-November-2013, 22:21
Grucha bangla ci skrzynia czy nie bardzo... lol

Coś długo nic nie słychać po wymianie...

chodzi jak lalunia... :) cichutko i płynnie

Grucha
25th-April-2014, 22:01
Hej, hej :)
od ostatniej wymiany minęło około 70.000 km, nadszedł więc czas na powtórkę z rozrywki.
Dzisiaj wizyta w Teo Motors (Myszkowski) i wymiana oleju.
Tym razem nie zapomniałem wypytać o rodzaj oleju, bo jak wspominałem ostatnio, nissanowskiego nie leją tam. Zalany jest mercedesowski MB 236.14 (alternatywnie zalewają niekiedy w te skrzynie Ravelon T-IV).
zapewniają, że jest jak najbardziej OK...zresztą przez ostatnie 70tkm skrzynia bez zastrzeżeń pracowała.


Pytałem się też Pana Myszkowskiego o sposób wymiany: dynamiczna vs. statyczna. Uśmiechnął się i skomentował, że dynamiczną warto robić w dwóch przypadkach: kiedy od ostatniej minęło baaaaardzo dużo czasu/km albo...kiedy ktoś ma za dużo $ do wydania. Wg niego, jeśli ktoś regularnie wymienia co 60-70 tkm a nie katuje auta na torze, to nie ma konieczności przeprowadzać wymiany dynamicznej.


Koszt 530 PLN


pozdrofffka

grabba
25th-April-2014, 22:13
od ostatniej wymiany minęło około 70.000 km
To ile ty km robisz rocznie swoim FX'em i ile teraz ma na budziku?

Koszt 530 PLN
Podrożało :)

sirtrojan
25th-April-2014, 22:36
w volvo jak byś nie wymienił dynamicznie to skrzynka do remontu. czasem nawet i to nie pomaga - ale te skrzynie tak mają.

Grucha
25th-April-2014, 22:39
To ile ty km robisz rocznie swoim FX'em i ile teraz ma na budziku?

Podrożało :)


trochę ganiam...przez ostatni rok (a właśnie mija) jakieś 80 tkm :) obecnie ma na budziku 170.400 mil...


koszt troszkę wyższy...ale w zasadzie poprzedni był niższy, bo z rekomendacji i na pierwszą wizytę/początek współpracy... :)

grabba
25th-April-2014, 22:44
obecnie ma na budziku 170.400 mil
Ładny wynik - bezawaryjności życzę.

Grucha
25th-April-2014, 22:47
Ładny wynik - bezawaryjności życzę.


na razie w miarę OK....ostatnio kontrolka SES zapaliła się, kod wypadanie zapłonu na 2 cylindrze, ale bez żadnych innych objawów.
Do wymianki idą świece i 1 cewka, bo widać, że lekko nadpalona...obadamy, czy po tym ustąpi.
Sprężanie na razie wzorowe i równe na garach...oby tak dalej :)

kmn
8th-June-2014, 10:03
Przymierzam się do wymiany i mam takie pytanie czy ten MB to nie jest http://olejefuchs.pl/titan-atf-4134.html ?

BAJZEL
8th-June-2014, 11:30
a jeżeli mogę wiedzieć dlaczego nie przymierzasz się do orygilanego nissanowskiego oleum??

kmn
8th-June-2014, 17:25
Z tego co czytałem to raz ciężko dostać, dwa cena trochę duża i nie wiadomo czy pod nazwą nissan J nie kryje się coś jak MB czy ATF czy jeszcze coś co jest dużo tańsze:)

BAJZEL
8th-June-2014, 17:31
W każdym sklepie możesz trafić pod robiony alkohol... czy to znaczy ze masz pić najtańszy bo ten drogi to ściema? Ten ze Słupska co o nim pisałem co 2 tyg lub 2 razy w tyg ma przesyłki / kontenerek ze stanów. ... a przy wymianie możesz siedzieć mają wszystko na widoku...

Wysyłane z mojego SM-G350 za pomocą Tapatalk 2

Roman
8th-June-2014, 20:18
bajzel a wiesz może czy sprzedali by olej bez wymiany ?
do słupska mam trochę daleko a tak to bym na miejscu warsztatowi zlecił ale z moim oleum.

grabba
8th-June-2014, 20:32
Mam 12 litrów oryginalnego oleju Nissan Matic-S, który wg. Infiniti zastępuje Matic-J. 600 zł brutto (faktura VAT) + koszty przesyłki.

BAJZEL
8th-June-2014, 22:10
bajzel a wiesz może czy sprzedali by olej bez wymiany ?
do słupska mam trochę daleko a tak to bym na miejscu warsztatowi zlecił ale z moim oleum.

Irene Słupsk wygoogluj i zadzwoń zapytaj ja płaciłem coś koło 600zl za olej razem z wymianą. .. musiałbym w faktury zerknąć. ...

Łykaj od grabby jak masz okazję

Wysyłane z mojego SM-G350 za pomocą Tapatalk 2

korzen
8th-June-2014, 22:31
Problem w tym, że ponoć (powtarzam ponoć, bo nie pamiętam zrodla) matic j nie jest mieszalny z matic s.... Więc tylko wymiana dynamiczna, a nie znając historii auta na pierwsza wymianę bym się bal... Sam mam teraz 9k valvoline i przestrzegli mnie przed mieszaniem. Dynamicznej za to trochę się boję... Jak macie namiary na matic j w dobrej cenie proszę o cynk...

grabba
8th-June-2014, 22:40
Problem w tym, że ponoć (powtarzam ponoć, bo nie pamiętam zrodla) matic j nie jest mieszalny z matic s
Nie mam pojęcia, czy może być mieszany. Podpytaj może w ASO, czy jeżeli wymienialiby to na J, czy na S i czy jest mieszalny.

korzen
8th-June-2014, 22:57
W aso o ile mi wiadomo proponują dynamiczną wymianę. Będzie więc sam matic s w skrzyni...

grabba
8th-June-2014, 23:10
W ASO *NIE* robią dynamicznej wymiany - robiłem u nich ostatnio, to wiem. Wymieniają 3-4 razy olej z misy, więc teoretycznie jest wymieniony cały olej, ale trochę jest wymieszany ze starym. Swego czasu wrzucałem na forum link do instrukcji wymiany oleju w skrzyni 7-biegowej.

kmn
8th-June-2014, 23:50
No i widzicie jak dyskusja na nowo ożyła :) Bajzel zadzwonię do gościa i zobaczymy czy ma oryginał. Dzięki za namiar. Oczywiście, że orydżinal jest the best, aczkolwiek jak jest dobry zamiennik jak koledzy tutaj wymieniali to też da radę.

Roman
9th-June-2014, 09:23
no to zgłupiałem czy mieszać czy nie, trza zasięgnąć wiedzy u źródła ASO nissana.

poprzednio w lex 300 wymienili mi niby na odpowiednik oryginału Gulf'a ale dupa nie było już tak jak poprzednio. Skrzynia niby pracowała dobrze ale miałem wrażenie że lubi przeciągać.
tutaj nie chce popełnić tego błędu.

Lukasz
9th-June-2014, 09:58
Tak logicznie myśląc, skoro Matic S zastąpił Matic J to muszą być mieszalne.

Wysłane z Nexus 5

korzen
9th-June-2014, 12:40
Matic S ma dodatkowe skaldniki jakies. Zastapil matic j i moze byc stosowany w skrrzyniach 5AT. Nie jest to jednak to samo z inna nazwa... Matic S jest z mysla o 7AT... Czy sa mieszalne, nie wiem... Ile ludzi tyle wersji... Pytanie jest nastepujace... Czy wiecie co jest obecnei w waszej skrzyni?? Ja wole nei ryzykowac mimo, ze kupilem 9l Valvoline. Albo zmienie caly na valvoline, albo matic-s... Chyba, ze trafie matic J, to zrobie wymiane statyczna... Matic S to polsyntetyczny olej, nie wiem kto jest producentem (do MB np robi FUCHS)... JA chcialem zalac valvoline, bo spelnia norme MATIC-J... To mechanik, ktory robil swapa, postraszyl mnie, ze jego magik od skrzyn powiedzial ze tylko oryginal jak w ksiazce... No i badz tu madry... Za to w ASO w US wlewali wlasnie valvoline, bo zakupili duza parte ww oleju... Nie wiem, chyba zmienie na valvoline... Czytalem ze wymiana na matic s (w US) przy starszych skrzyniach razem z plukaniem skrzyni nie wyszla komus tam na dobre...

Grucha
9th-June-2014, 13:35
Przymierzam się do wymiany i mam takie pytanie czy ten MB to nie jest http://olejefuchs.pl/titan-atf-4134.html ?


a cholera wie...

korzen
9th-June-2014, 13:46
Do MB robi fuchs... Kto robi dla nissana??

Grucha
9th-June-2014, 13:51
Ja tam zleciłem TeoMotors i im zaufałem, bo i tak nie wyznaję się na tym i mógłbym przez rok debatować, czy taki, czy inny, czy statycznie, czy dynamicznie.
Myszkowski, z tego co popytałem w kraju, jest bardzo uznaną personą w temacie AT, więc nie sądzę, żeby robił kiszkę...Rok temu wymieniłem, było OK...teraz w kwietniu ponowna wymiana i skrzynia chodzi super...
I mam nadzieję, że tak pozostanie... :)

Grucha
9th-June-2014, 13:54
Przymierzam się do wymiany i mam takie pytanie czy ten MB to nie jest http://olejefuchs.pl/titan-atf-4134.html ?


wygląda na to, że to ten sam albo z takimi samymi parametrami...

sirtrojan
9th-June-2014, 15:21
Zalałem fuchs silnikowy do volvo. Smaruje. Nie znika. Wiec można go lać.

Wysłane z mojego Sony Z1 przy użyciu Tapatalk

Napac
9th-June-2014, 16:14
Ja pewnie też będę robił wymianę oleju w skrzyni i przymierzam się do wymiany statycznej, pewnie matic-s,zobaczymy..

BAJZEL
9th-June-2014, 16:25
No to bazujemy na tym samym ...
Dla mnie oryginał i tyle..

Wysyłane z mojego SM-G350 za pomocą Tapatalk 2

korzen
9th-June-2014, 17:05
Lales Matic J czy S??

Napac
9th-June-2014, 19:53
Bajzel robił chyba wymianę dynamiczną z tego co czytałem. Ja będę pierwszy raz wymieniał i spróbuję wymianę statyczną tym matic-s .Jeszcze tylko przedtem zasięgnę opinii u swojego majstra:)

BAJZEL
9th-June-2014, 20:58
Ja dostalem takie info od swojego warsztatu ...

Witam,
Filtr skrzyni, uszczelka, olej i wymiana to koszt 650zł brutto
Wymieniamy olej dynamicznie ( razem z olejem który jest w przewodach i chłodnicy)
Zamiast uszczelki ( którym nie ufam ) stosuje silikon który musi wyschnąć po wlaniu po wymianie filtra.
Czas usługi ok. 7 godzin

Jakoś tak to było. ..

Wysyłane z mojego SM-G350 za pomocą Tapatalk 2

korzen
9th-June-2014, 22:33
No to teraz to juz wogole zglupialem... U nas w skrzyni filtrem jest stalowa siatka, ktorej ponoc sie nie wymienia. Temat porusznany na infinitiscene i fxorg kilkakrotnie. Sprawdzalem w EPC i czesc jest tylko przy naprawie skrzyni. Krotko mowiac tego filtra sie nie wymiania w ASB... Mozna go przeczyscic, ale jezeli skrzynia nie jest uszkodzona filtra sie nie zmienia... Zreszta sprawdzcie sobie dostepnosc tej czesci i podajcie mi nr OEM...

Napac
13th-November-2014, 23:13
Ja niedawno wymieniłem olej w skrzyni, wymiana statyczna, olej Ravenol, firma Samko w W-wie. Szczerze polecam, skrzynia chodzi na pewno płynniej :)

korzen
14th-November-2014, 08:29
Napac napisz jaki dokladnie olej i ile litrow Ci go wlali.... Ile juz przelatales na tym oleju?? Filtr byl czyszczony czy nie?? Ja mam kupiony ten valvoline i nie wiem czy kupowac matic-s czy zalac ten. Do valvoline mam spore zaufanie, ale moj mechanik sapie, ze tylko oryginal....

grabba
14th-November-2014, 08:42
kupowac matic-s
Jakby co, to jeszcze mam 12 litrów na sprzedaż, ale wg. mnie szkoda go lać do 5cio biegowych. Poszukaj, Coobcio pisał już na forum, jaki on leje i pisał, że jest git.

Schirru
14th-November-2014, 08:43
Nie lej VALVOLINE'A!!!!! Też się kiedyś na niego skusiłem i po wymianie był koszmar!!! Skrzynia zaczęła dużo gorzej chodzić - szaprać przy dynamicznych przyśpieszeniach i zmianach biegów na wysokich obrotach. Dosłownie wyglądało to tak jakby olej był za gęsty...

Napac
14th-November-2014, 09:32
Przejechałem 2 tys km, olej Ravenol ATF Type J2/S Fluid. Nie wiem ile go wlali ale wszystko chodzi płynnie i dobrze.

http://motofocus.pl/nowosci/8375/ravenol-atf-type-j2s-fluid

korzen
14th-November-2014, 09:48
No i znowu ile ludzi tyle wersji... Coobcio wlasnie leje valvoline max life (ten ktory mam) z togo co pamietam... Schirru jaki wlales ten valvoline??
grabba poslij mi prosze na priv jaka bylaby cena i ile potrzebuje na wymiane statyczna...

grabba
14th-November-2014, 15:12
grabba poslij mi prosze na priv jaka bylaby cena i ile potrzebuje na wymiane statyczna...
http://www.ifans.pl/showthread.php?3863-Matic-S
Nie ma pojęcia ile potrzebujesz.

Schirru
14th-November-2014, 20:02
No i znowu ile ludzi tyle wersji... Coobcio wlasnie leje valvoline max life (ten ktory mam) z togo co pamietam... Schirru jaki wlales ten valvoline??
grabba poslij mi prosze na priv jaka bylaby cena i ile potrzebuje na wymiane statyczna...


dawno to juz bylo ale o ile pamiec mnie nie myli to byl to ATF MAX LIFE... zgroza.

odrazu go juz "wyplukalem" i skrzynia dziala jak nowa. nie wiem co mam teraz wlane - robilem w Midparts.

Schirru
14th-November-2014, 20:32
Ale zeby byla jasnosc - nie jestem przeciwnikiem valvoline. Uwazam ze to dobre oleje. Byc moze po prostu u mnie nie podeszlo. Sprawa wygladala tak: skrzynia dzialala bez zarzutu ale z racji przebiegu postanowilem olej wymienic podczas przegladu. Nissanowskiego oleju nie moglem znalesc w rozsadnej cenie wiec stanelo na max life. Po wymianie odrazu zauwazylem inna prace skrzyni na zimnym silniku oraz przy max przyspieszeniach - wygladalo to tak jakby skrzynia nie nadarzala i odczuwalne byly szarpniecia. Podczas "normalnej" jazdy skrzynia pracowana OK. Jedynie przy pedale w podlodze wyczuwane byly szarpniecia. Jako ze nic takiego nie mialo miejsca na oryginalnym oleju, postanowilem czem predzej ponownie wymienic olej w serwisie zajmujacym sie tylko skrzyniami ( a nie jak wczesniej w serwisie od wszystkiego ). I ponownie bylo OK, czyli zmiany plynne. Pytanie jeszcze co dla kogo oznaczaja szarpniecia. Ja akurat na tym punkcie jestem przerwazliwiony. Mam teraz w rodzinie nowego Jaga z najnowszym 8 biegowym automatem ZF i uwazam ze moja stara 5 biegowa Jatco z Fxa nie wiele od tamtej odstaje ( jesli w ogole ). Wiec te moje wyczulenia na szarpniecia prosze traktowac jako wskazowke a nie wyznacznik :)

korzen
14th-November-2014, 22:27
A piersza wymiana byla statyczna?? Bo ja nie tyle obawiam sie tego, ze valvoline bedzie kiepski, tyle tego, ze nie jest mieszalny z matic j... Przy wymainie statycznej ok 1/2l zostaje starego oleju... Plukanki boje sie robic, bo nie wiem kiedy i co bylo robione niestety...

Napac
14th-November-2014, 23:50
Ja zrobiłem pierwsza wymianę po zakupie, przebieg 96k mil. Tak jak pisałem trochę już przejechałem i jest wszystko ok po wymianie statycznej.

kmn
15th-November-2014, 00:31
Koledzy a co sądzicie o produktach Ravenol?
Poczytałem u nas na forum i Bajzel fajny artykuł wstawił o naszych skrzyniach i tam producent poleca poza nissan J, właśnie olej ravenol.

RAVENOL ATF Type J2/S Fluid

Jeszcze taki znalazłem

FUCHS TITAN ATF 4400


Jestem po wymianie statycznej. Dolany został olej RAVENOL ATF Type J2/S Fluid,
oczywiście filtr oleju i uszczelka miski również wymienione.
Wymiana w serisie AutoMat Paweł Ignatiuk w Miszewku k.Gdańska. Polecam.

carservice
18th-December-2015, 10:47
Koledzy a co sądzicie o produktach Ravenol?
Poczytałem u nas na forum i Bajzel fajny artykuł wstawił o naszych skrzyniach i tam producent poleca poza nissan J, właśnie olej ravenol.

RAVENOL ATF Type J2/S Fluid

Jeszcze taki znalazłem

FUCHS TITAN ATF 4400


Jestem po wymianie statycznej. Dolany został olej RAVENOL ATF Type J2/S Fluid,
oczywiście filtr oleju i uszczelka miski również wymienione.
Wymiana w serisie AutoMat Paweł Ignatiuk w Miszewku k.Gdańska. Polecam.

Witajcie .Prowadze serwis samochodów z obcych rynków ,głównie z USA ,Japonii ,Wielkiej Brytanii z 25 letnią tradycja ,posiadam kilka samochodów głównie z automatami ;JAGUAR XKR ARDEN ,INFINITI FX35 ,JAGUAR X-TYPE ,CHEVROLET TRANS SPORT i co do wymiany oleju w skrzyniach automatycznych to zasada jest 1

producent samochodu nie zaleca wymiany oleju bo bardzo czesto po wymianie skrzynia pada od razu lub krótko po wymianie (dotyczy skrzyń które i tak by padły za jakiś krótki czas ,a wymiana tylko to przyspieszyła -i dobrze że padna na warsztacie lub krótko po wymianie ,a nie np.na urlopiw we włoszech ) i producent chce tego uniknąć ,a jak padnie po gwarancji bo ktoś nie wymienił to sie ciesza .

OLEJ W AUTOMATACH NALEZY WYMIENIAĆ ZALEZNIE OD TYPU EKSPLOATACJI;

1-lekka (kobieta matka dowozi dzieci do szkoły ) co 80,000km lub 8 lat
2-srednia (jak wyżej plus wypady w pełnym załadunku na dalekie wczasy)co 60,000km lub 6 lat
3-ciezka (z reguły to eksploatacja w europie autostrady z przyczepa co 40,000km lub 4 lata

do jazdy w europie powinna być założona dodatkowa chłodnica olejowa ,a olej do skrzyń z usa jest z reguły inny niż do skrzyń z europy.
olej nissan matic j do fx-a może być zastąpiony ravenolem matic type d/j cena około 60,00zł za litr.
WYMIANA ZAWSZE Z FILTREM NOWYM !!!

Co do wymiany statycznej lub dynamicznej to statyczna wystarcza w przypadku jak olej zlewany jest czysty ma jasny kolor ,a skrzynia nie wykazywała żadnych usterek ,
wymiane dynamiczna stosuje się wtedy gdy skrzynia sprawia jakies drobne kłopoty ,lub olej jest lekko ciemniejszy .
Jeśli olej sest spalony-śmierdzi lub skrzynia ślizga to można wymienić dynamicznie -ale prawdopodobieństwo padniecia jest wielkie ,bo w takim przypadku cały brud nie tylko jest w filtrze ,ALE GŁONIE W SPRZĘGLE HYDROKINETYCZNYM -BO PRACUJE JAK FILTR ODSRODKOWY i po wymianie na czysty olej ten brud sie rozpuszcza i uszkadza skrzynię ( wymieniajac skrzynie na inną zawsze wymieniać razem z konwerterem-sprzęgłem )

wszelkie dodatkowe pytania na które odpowiem forumowiczom bezpłatnie prosze kierować na priv.lub 324220142 carservice@poczta.fm

Pozdrawiam bogdan.