PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Trzy FX-y wpadły mi w oko



emiliob
16th-May-2013, 17:32
Witam!
Wpadły mi w oko takie egzemplarze.
http://otomoto.pl/infiniti-fx-35-wersja-tech-sport-lpg-okazja-C28833395.html
http://otomoto.pl/infiniti-fx-35-sport-lpg-4x4-bezwypadkowy-C29168358.html
http://otomoto.pl/infiniti-fx-35-full-opcja-igla-C28475111.html

Może ktoś z Was oglądał te auta a może są to auta osób z forum? Co możecie o nich powiedzieć na pierwszy rzut oka? Jestem amatorem jeśli chodzi o markę i nie wiem na co zwrócić uwagę a kupić bubla za 50 - 60 tyś to potem tylko samobój...

Pozdrawiam

sirtrojan
16th-May-2013, 18:20
I auto to auto forumowe należące do Guzikus-a


generalnie FXior jak nie był uklepany z przystanku to dobre i niezawodne auto.

wiecej info o typowych usterkach znajdziesz na forum.


btw. kolega bolek ma fx45 w bardzo dobrej cenie - szczegóły w dziale sprzedam.

milo222
16th-May-2013, 21:04
czarny z Bydgoszczy widziałem i napisałem ładny ale wg mnie bity i cały malowany dodatkowo deska flokowana wiec nie wiadomo czy purchle czy wystrzelone poduszki

ten z opisem "Infiniti FX 35 wersja TECH SPORT + LPG OKAZJA" stoi już od dłuższego czasu bo jak szukałem to już był w ogłoszeniach

emiliob
16th-May-2013, 22:50
No właśnie widać że ten czarny coś strasznie lśni no i ciekawe co z tą deska od handlarza to tylko bajki się usłyszy. A mechanicznie patrzyłeś trochę na gazie nim jeździłeś ?

milo222
17th-May-2013, 12:11
Powiem tak chwila rozmowy z właścicielem i odechcialo mi sie myśleć o kupnie - samochód kupiony był z licytacji bankowej więc zero historii. Jest podobno opinia rzeczoznawcy ale mam z tym do czynienia na codzień i taka opinia za 250 zł niewiele znaczy

Ten egzemplarz to duże ryzyko - za ładny a poza tym pod uszczelkami drzwi jest wyczuwalna linia jak od malowania

emiliob
17th-May-2013, 13:09
super! dzięki za info, te auto odpada...

emiliob
18th-May-2013, 11:15
No dobra Panowie a może któryś z Was przerabiał temat ściągania auta z USA, jest jakaś szansa kupić tam fajne auto nie lecąc tam lub nie mając wujka, szwagra itd ?? Na ile uczciwi są handlarze z USA. Ile trzeba doliczyć do ceny auta?

guziqs
18th-May-2013, 12:33
zapraszam od obejrzenia mojego z Torunia ;)

BAJZEL
18th-May-2013, 12:39
Polecam zaproszenie guziqsa :)

bolek
18th-May-2013, 12:45
Temat ściągania z US mam opanowany: Mój egzemplarz kosztował 14,5 K $. Pomnóżcie sobie przez kurs dolara, dodajcie koszty transportu a potem do tego cło 10 %, VAT (niemiecki 19% lub polski 23%), i jeszcze akcyzę 18,6 %. Co wam wyszło ? Dokupcie sobie teraz nowe opony (bo raczej nie dostaniecie dobrych) za 5 k zł, zróbcie serwis, konserwację podwozia itd... Cena urosła do jakichś 80 tyś złotych ? I jak to się ma do cen z Alle ? Istnieje ogromna różnica czy ktoś ściąga dla siebie czy na handel. Zresztą ze względu na różnicę cen całych i rozbitków również dla siebie ludzie biorą przede wszystkim lekko bite.

Jakim cudem samochód w US kosztuje więcej niż w PL ? Jak chcesz kupić w US to dodaj sobie do cen z Alle jakieś 20 tyś.Chyba że masz kogoś kto Ci pomanewruje na zasadzie mienia przesiedleńczego albo ma inne możliwości manewru.Inaczej zostają rozbitki.

emiliob
18th-May-2013, 15:51
ojjj nie chce kombinować aż tak... :/ na mobile.de w sumie widziałem też ładne sztuki. Mam kumpla co sporo jeździ do "rajchu" i zna niemiecki więc może jak będę miał chwile to skocze popatrzeć. Ogólnie w Polsce też są fajne sztuki za ciut większą kwotę... będę szukał puki co po ogłoszeniach a w czerwcu tournee

bolek
18th-May-2013, 16:18
Jak szukałem dla siebie to też patrzyłem na zachód Europy... Sprawdzaj VIN i uważaj na nazwiska właścicieli komisów - nie żebym był rasistą ale... :) Ci co jeżdżą po samochody za odrę wiedzą o co mi chodzi ;)

sirtrojan
18th-May-2013, 18:02
mielismy już kolegę co kupił w niemczech FXa i okazało się po vinie że jest w bazie skradzionych aut ://

emiliob
18th-May-2013, 18:22
uuu nie miła niespodzianka, jak już będę poświęcał 50 - 60 tyś na auto postaram się maksymalnie o ile będzie to możliwe je sprawdzić. Wiadomo że naciągaczy też jest sporo w Niemczech zwłaszcza przy granicy :)

BAJZEL
18th-May-2013, 19:11
Ja swojego przytargalem z Helmutowa :) to fakt , ze trzeba byc obcykanym ... albo jechac z kims kto robi to regularnie i zna triki ... osobiscie moge polecic od siebie 2x chlopakow ... jeden zalatwia sprawy papierkowe i szprecha po germansku a drugi to pedant do potegi co wszedzie wsadzi nosa i kazda ryse wychwyci :0 a co do zawieszenia to juz nie wspomne nie wazne do jakiego auta wsiada kaze wylaczyc radyko co by posluchac auta hehe
No i srednio 2x w tygodniu maja wyjazdy po auta

butrym81
18th-May-2013, 19:52
Polecam zaproszenie guziqsa :)

może martwi ludzi troche wymieniony motor...

BAJZEL
18th-May-2013, 21:07
może martwi ludzi troche wymieniony motor...

Moze ... nie wiem...
Ale skoro ktos inwestuje takie pieniazki w doprowadzenie autka do dobrego stanu zamiast maskowac usterke i sprzedawac tak jak bylo...
TO O CZYMS SWIADCZY NIE ??

Przeciez mogl dolac oleju od reki i sprzedajac powiedziec ze wszystko cacy :)

guziqs
18th-May-2013, 22:58
mogłem :) nie no w autko duzo wlozylem i bardzo dbałem i z czystym sumieniem wiem ze nie man nic do naprawy i jakieś niepewności że coś jest źle . A nie jestem handlarzem zeby robic jakies numery i tuszować stary problem. A pieniążki potrzebuje na inwestycje dlatego planuje coś tańszego tymczasowo mieć. Infi jezdzi sie super i nie mam najmniejszych problemow

emiliob
18th-May-2013, 23:31
a jak wymieniałeś silnik to był rozbierany doszczętnie przed założeniem?? twój jest bardzo fajny podoba mi się ze srebrnymi progami byłby wręcz "KOZAK" i wielki + że już ma gaz, na bank się przydaje :D jest w moim kręgu aut które biorę pod uwagę ale myślę czy może coś młodszego np po lifcie nie znajdę

milo222
18th-May-2013, 23:48
50-60 tys po lifcie prawie niemożliwe oczywiście zakładając dobry stan

BAJZEL
19th-May-2013, 00:09
bez prawie... .

guziqs
19th-May-2013, 10:04
też mi się wydaje że po lifcie jak jest cena np 55 tys to chyba coś jest jednak nie tak :) Nie ma co się łudzić chcemy dobry stan przed liftem trzeba wydac min 50 tys, chcemy po lifcie to 60 wzwyż aby potem się nie martwić o auto. Bo kupi się tani a potem tarcze, łożyska, konserwacja podwozia nie daj boże problem oleju i koszta mocno wzrastają. Mój ma po lifcie zegary ha ha :P Kit , że dałem za nie niecały tysiąc ale tak mi się podobały że musiałem . To też chyba świadczy , że o autko dbam i nie oszczędzam na nim

emiliob
19th-May-2013, 12:14
Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
jak już będę poświęcał 50 - 60 tyś na

milo222 chyba się tym zasugerowałeś, ale jeśli znajdę auto po lifcie w dobrym stanie to nie będę dziadować. Auto chce kupić na min 3 max 5-6 lat. Jak będzie faktura to najwyżej w leasing wezmę

milo222
19th-May-2013, 17:26
Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.

milo222 chyba się tym zasugerowałeś, ale jeśli znajdę auto po lifcie w dobrym stanie to nie będę dziadować. Auto chce kupić na min 3 max 5-6 lat. Jak będzie faktura to najwyżej w leasing wezmę


Pamiętaj że przy leasingu wiek samochodu plus okres leasingu nie może przekroczyć 7 lat ( choć pojawiły się firmy dające 10 lat) problem polega na tym że jak szukałem to na pełną fakturę VAT był tylko 1 nad morzem i golas. Większość oferuje niestety faktury marże a wtedy przy leasingu dopłacasz 23 % i już się nie opłaca niestety. Lepiej kupić w dobrym stanie ale na umowę sprzedaży i wrzucić do firmy

salcia22
19th-May-2013, 21:00
zapraszam od obejrzenia mojego z Torunia ;)

Kolego a gdzie robiłeś navi?

guziqs
19th-May-2013, 22:48
Navi jest normalnie kupione 7 cali, wpasowane w górny głośnik a ladowanie puścilem pod kokpitem z tatą ;) Na zdjeciach widać

milo222
20th-May-2013, 16:07
Czy navi Ci się chowa w to miejsce głośnika czy nie ?<

guziqs
20th-May-2013, 16:28
takiego modu to nie zrobiłem ;D chociaz byłoby to fajne