PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jak go nieco podkrecic?



borys0000
24th-May-2013, 09:02
Panowie mam pytanko: jak dodać fx45 nieco więcej dynamiki. Ogólnie nie chodzi mi o dodatkowe 500kucy wynikające z dodania naklejek SPEED i podświetlenia podwozia, ale jedynie nieco pomóc mu sprawniej oddychać. czy slyszeliscie o jakiejś sprawdzonej i dobrej opcji typu dolot, wydech lub coś innego, może jakaś modyfikacja komputera...?

Pozdrawiam i dzieki

Tomek g35c
24th-May-2013, 12:02
Wydech bym wyawalił serię i dał 2X2,5" i 2 tłumniki środkowe i końcowe... wywalenie katalizatorów lub założenie sportowych też ma znaczenie... oraz nowe sportowe kolektory...
Później strojenie... zmiana mapy spalania, wyprzedzenie zapłonu ale to już temat dla firmy Tuningowej... samemu tego nie rób...
Dolot CAI nie daje dużych przyrostów... przynajmniej w V6... nie mam doświadczenia w V8... a może być całkiem inaczej trzeba poczytać na Hamerykańskich forach...
Najlepiej załatwić to w profesjonalnym zakładzie Tuningowym...
W jaki wynik celujesz? to też jest istotne... jeżeli 20-30 HP to powyższe zabiegi wystarczą.... jeżeli wyzej to już wymiana wałków rozrządu ale to już większy koszt...

Black
24th-May-2013, 12:15
.
Wydech bym wyawalił serię i dał 2X2,5" i 2 tłumniki środkowe i końcowe... wywalenie katalizatorów lub założenie sportowych też ma znaczenie... oraz nowe sportowe kolektory...

Dodaj do tego wspaniały dzwięk V8 i już na miejscu właściciela brałbym sie do roboty:)

Tomek g35c
24th-May-2013, 12:23
Tak trzeba przyznać... V8 z tym wydechem bedzie prawdziwym dziełem sztuki... a dźwiek ehhh niepowtarzalny... i jedyny w swoim rodzaju...

borys0000
11th-June-2013, 12:07
Witam ponownie. Sorki ze tak późno odpowiadam, ale miałem przeprowadzkę i dopiero się ogarnąłem ze wszystkim. Ale coś pomyślę co zrobić z tym fantem. W sumie zacząłem się zastanawiać czy nie łatwiej będzie po prostu sprzedać i kupić fx50. Tam jest coś około 390 i pewnie ciekawiej za kierownica. W sumie nie wiem jeszcze jak podejsc do sprawy. Znacie może jakiegoś speca-tuningowca który wykonałby powyższe modyfikacje. I pytanko czy zamkne sie w kwocie 8-10 tysi, bo nie przewiduje inwestować więcej w dość stary już samochód. Interesuje mnie profesjonalny warsztat który wie co się z takim wózkiem robi.

Mam pytanie: jest ktoś kto miał oba modele fx45 i fx50, lub trochę pojeździł tymi autami? Ciekawi mnie jaka jest faktycznie różnica pomiędzy nimi z punktu widzenia kierowcy.
Wiadomo różnica w cenie to około 50-80 tysi za 3-4 latka, ale czy warto te pieniądze wyłożyć, bo generalnie to ja jestem bardzo zadowolony z mojego fx45, spodziewałem się jedynie ze będzie nieco szybciej i agresywniej reagował na pedał gazu. Wiadomo jak już poredukuje i wpadnie w 3500-4000 rpm to leci, ale z takim motorkiem to powinien być nieco agresywniejszy.

pozdro

Tomek g35c
11th-June-2013, 13:29
Witam ponownie. Sorki ze tak późno odpowiadam, ale miałem przeprowadzkę i dopiero się ogarnąłem ze wszystkim. Ale coś pomyślę co zrobić z tym fantem. W sumie zacząłem się zastanawiać czy nie łatwiej będzie po prostu sprzedać i kupić fx50. Tam jest coś około 390 i pewnie ciekawiej za kierownica. W sumie nie wiem jeszcze jak podejsc do sprawy. Znacie może jakiegoś speca-tuningowca który wykonałby powyższe modyfikacje. I pytanko czy zamkne sie w kwocie 8-10 tysi, bo nie przewiduje inwestować więcej w dość stary już samochód. Interesuje mnie profesjonalny warsztat który wie co się z takim wózkiem robi.



Myślę że sam wydech CatBack wraz ze strojeniem to koszt rzędu około 5000 PLN. Jeśli chdzi o wałki po pewnie same wałki to ok 6000 PLN.
Mysle ze w cenie do 12000 PLN byś się zmieścił... Wynik może być między 40-50 koników... czyli byś miał ok 380 HP - czyli tyle prawie co FX50...
Nie wiem jak z ekonomią spalania ale myślę że wynik porównywalny... więc jak masz zdrowego FX45 można sie pokusić o wykonanie modyfikacji...
Jedyne co może stanowić problem to wynajęcie hamowni na 3-4 godzin w celu wystrojenia samochodu... niestety większość hamowni jest jednoosiowa stąd potrzeba jazdy na dwuosiówkę... ale to takze indywidualna cena i trzeba by było to wycenić...

Na początek zrobiłbym na Twoim miejscu sam wydech i zestroił to porządnie... u mnie dało to około 22 HP co jest dobrym wynikiem... ;)

Coobcio
2nd-March-2014, 07:28
Hej hej :)
Ostatnio miałem styczność z tym silniczkiem, taki efekt uzyskaliśmy po usunięciu katalizatorów i strojeniu auta na hamowni:
http://i111.photobucket.com/albums/n134/bystrzak1/HAMOWNIA%20WYKRESY/startiobakatyoutprogram_zpse12d1a75.jpg

Poza poprawą osiągów spalanie według właściciela spadło o 2L no i maszyna stała się znacznie zrywniejsza, obstawiam że do setki ok 0,5-0,7sek jest lepiej, jak będzie okazja to trzeba to sprawdzić, fakt faktem że fabrycznie to auto było strasznie ospałe i w ogóle nie było słychać że to V8 z racji tego że ogranicza i zapycha je układ wydechowy przęjety z FX35 o średnicy fi60mm - to oba te silniki brzmią niemal identycznie.

Wydaje mi się że układ wydechowy to pięta achillesowa tego silnika i że na wydechu i jakim wspomiał Tomek można uzyskać dodatkowe 15-20KM o czym mam nadzieję przekonamy się nie długo na podstawie FX45 z Torunia, w której powyższe mody są opisane w tym wątku: http://www.ifans.pl/showthread.php?3503-Katalizatory-FX45

Jeszcze co bym zmienił w tym silniku to albo zmodyfikował fabryczną przepustnicę bo 75mm to skrajnie mała wielkość jak na 4,5L pojemności - takie przepustnice to owszem są odpowiednie ale do dwu litrówek które modyfikuje i ciskam z nich po 250KM a nie do ponad dwu krotnie większych agregatów mocotwórczych :D
Przykładowo w Infiniti Q45 gdzie przepustnica sterowana była jeszcze linką ktoś pomyślał i zastosował przepustnicę o średnicy liścia 89mm i taka wielkość by była jak najbardziej słuszna :)

Myślę że po powyższych zabiegach czyli wydech, przepustnica i strojenie do osiągnięcia by było ok 350KM i pewno ze 450Nm - czas to zweryfikuje, generalnie bazowo te silniki mają realnej mocy ok 300KM a nie jak podaje producent 320...

borys0000
2nd-March-2014, 10:11
Szczerze to daje sobie spokoj z modyfikacjami. Kupilem nowe tarcze nacinane, wentylowane, markowe klocki itd chcialem aby lepij hamowal zanim zdecyduje aby szybciej jechal. Ale lipa... nic nie dalo... wieksze tarcze to zaraz dociski itd. Lepiej kupic fx50 albo po prostu szybsze auto albo bardziej sportowe. Pozdro

Coobcio
2nd-March-2014, 12:47
Jakieś badziewne klocki musiałeś zapodać, pewno Howki która są gorsze od fabrycznych abo EBC :P ??

Coobcio
21st-March-2014, 09:53
http://www.ifans.pl/showthread.php?3605-Sportowy-wydech-do-FX45-V8-Power-Sound - Wątek o tym co daje zmiana wydechu :D
Obstawiam +15KM :)

borys0000
17th-April-2014, 21:01
Nie, nie, daje spokoj z kombinowaniem. Po prostu zakupie cos mocniejszego jak wyjezdze swojego fixa45, moze nawet w tym roku... Mysle nad Fx50, x6, Range super charged, Porsche, albo po prostu przejade sie wszystkim i wybiore to co mi podejdzie pod noge. U mnie w Szwecji wszystko drogie jak diabli.
Po trochu zaczyna dawac sie we znaki wiek auta, sruby sie nie odkrecja tylko ukrecaja, dzwonilo z wydechu ale juz zreperowalem, bily kola - dzis kupilem nowe felgi, itd. Nie chce mi sie grzebac w aucie wolalbym zakupic cos do jazdy i miec spokoj na pare lat. Sam nie lubie zostawiac aut w warsztacie bo wiem ze czesto praktykanci robia i musza sie na czyms uczyc a nikt tego nie doglada, wiec robie wszystko SAM. Jeszcze nie stac mnie na fure z tasmy wiec jakis 3-4latek moze.... Modyfikacje odpuszczam, rdza z podwozia od tego nie zniknie, a nie wiadomo co przyniesie jutro...