PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nowy ma Pytania



jasiek22
24th-May-2013, 20:04
Witam

Jestem tu nowy i zastanawiam się nad zakupem Infiniti FX35 w związku z tym mam parę pytań

1 Jakie są bolączki silnika 3.5 V6 czytałem coś o spalaniu oleju ale nie wiem czy to jednostkowy przypadek czy raczej jest to reguła
2. Czytałem również że do paliwa trzeba dolewać jaki uszlachetniaczy

Black
24th-May-2013, 20:22
1 Jakie są bolączki silnika 3.5 V6 czytałem coś o spalaniu oleju ale nie wiem czy to jednostkowy przypadek czy raczej jest to reguła
2. Czytałem również że do paliwa trzeba dolewać jaki uszlachetniaczy

1.Cięzko powiedzieć,być może i biorą wszystkie tylko nie każdy się przyznaje,być może biorą tylko niektóre:),moje G35 lubi sobie łyknąć i nie widzę w tym problermu.

2.Pierwsze słyszę.

jasiek22
24th-May-2013, 20:58
Ojj sory co do drugiego pytania chodziło mi o jakiś "plenum spacer" do czego to służy i co ile to się wymienia

Black
24th-May-2013, 21:29
Plenum spacer to uszczelka pod kolektor ssący która ponoć zwiększa moc auta i popraswia dzwięk silnika,oczywiście nie ma przymusu montowania jej,kwestia wyboru.

pgkoci
25th-May-2013, 07:32
Moj nie bierze ani grama oleju (przebieg ok. 130t) ale moze to kwestia delikatnej nozki mojej zony:-)
Co do drugiej kwestii to nie stosuje.

BAJZEL
25th-May-2013, 08:33
.
Moj nie bierze ani grama oleju (przebieg ok. 130t) ale moze to kwestia delikatnej nozki mojej zony:-)
Co do drugiej kwestii to nie stosuje.

Identyczna sytuacja... tylko, ze ja jestem od zabawy naprawy i jakis tam delikatnych dodatkow :) jak juz to porobie i nawoskuje zmykam na kontrakt :) a kobieta jezdzi ... pozniej wracam dostaje liste zyczen :) itakl w koło :P:P:P

jasiek22
25th-May-2013, 16:40
Black a czy ty przypadkiem nie masz zagazowanego silnika pytam , ponieważ myślę ze własnie to jest przyczyna palenia oleju przez silnik

milo222
25th-May-2013, 18:55
Black a czy ty przypadkiem nie masz zagazowanego silnika pytam , ponieważ myślę ze własnie to jest przyczyna palenia oleju przez silnik

Ploty ploty i ploty

Tomek g35c
25th-May-2013, 19:40
1. Silniki łykają oleum... ale nie wszystkie...
2. nic do paliwa nie trzeba lać ( bzdurę ktoś palnął)

a często lecą piasty kół... i to mankament... jedyny...

123mielony
26th-May-2013, 13:06
Podobna wszystkie V-ki lubią łykąć troche oliwy ale ja w swoim FX35 przez prawie rok nie dolałem ani kropli tyle że nie mam ciężkiej nogi a to tez ma wielkie znaczenie.

Black
26th-May-2013, 16:51
.
Black a czy ty przypadkiem nie masz zagazowanego silnika pytam , ponieważ myślę ze własnie to jest przyczyna palenia oleju przez silnik

Póki co nie mam jeszcze lpg:),natomiast oleum spalają i same benzyniaki.


że nie mam ciężkiej nogi a to tez ma wielkie znaczenie.

Ja należe do grupy tych którzy lubią pokręcić silnik na wysokich obrotach,muszę kiedyś przejechać parę tysięcy kilometrów bez butowania i sprawdzę czy bierze czy nie...tyle że przejechać tyle km bez czerwonego pola-cięzki temat:)