PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana zaworków / wentyli



Mc'Gregor
2nd-June-2013, 22:33
Witam,

Po sezonie zimowym zauważyłem, że zaworki ( w kołach ) na których nie miałem nakrętek są pośniedziałe. Chyba zaszkodziła im sól. W dodatku jeden z zaworków popuszcza powoli powietrze - zapewne brud dostał sie do środka i zaworek stracił szczelność. Co kilka dni muszę dopompowywać.

Czy można w naszych kołach wymienić same zaworki i te rdzenie w srodku ( wentyle ? ) bez wymiany czujników TPMS ( czujniki działaja mi OK ) ?

Ewentualnie czy wie ktoś może jak i czym wyczyścić te zaworki ?
O ile wiem są wykonane z aluminium.

Grzegorz

sirtrojan
3rd-June-2013, 00:38
zaworki ew maszynki wymieni ci każdy gumiarz.

Mc'Gregor
3rd-June-2013, 00:49
Super, dzięki.

slepy62
3rd-June-2013, 21:53
W dodatku jeden z zaworków popuszcza powoli powietrze - zapewne brud dostał sie do środka i zaworek stracił szczelność. Co kilka dni muszę dopompowywać.

Jeżeli po wymianie zaworków - ciśnienie dalej będzie spadać - niech "gumiarz" przeczyści felgę i ranty opon - to także częsta przyczyna spadków ciśnienia, choć raczej zimą...

U mnie w zimie - pomimo iż "auto świeże" - serwis :infi: pół godziny szukał przyczyny - w końcu zdjęli oponę, przeczyścili felgę i oponę, przesmarowali, założyli i trzyma...

Athens
9th-June-2013, 14:07
Felgi aluminiowe mają to do siebie, że w zimie (skutki czasami odczuwamy po niej), w kontakcie z solą etc. tworzą się tam mikro ubytki. To dzieje się najczęsciej w rantach wewnętrznych, tych w które "wpada" pompowana opona. Należy przczyścić te miejsca delikatnie szczotką na wiertarce i położyć pastę lub silikon. Prosty zabieg i dzieje się tak we wszystkich autach, szczególnie jeżdżących zimą.
Zabieg włożenia samego wentylka bajka, chwila pracy.