PDA

Zobacz pe?n? wersj? : zacieki na glosniku



BAJZEL
30th-June-2013, 15:03
Panie Panowie...
wyjezdzajac w morze zauwazylem zacieki na glosniku ... myslalem , ze po otwarciu drzwi cos mi gdzies zacieklo ... ale kazalem kobiecie kontrolowac sprawe...
i dostalem maila , ze po deszczu zaciek znowu sie pojawil... i nawet delikatnie z brzegu wyycieraczka rowniez dostala wody ...

kazalem jej wizualnie sprawdzic uszczelke drzwi , czy nie wyszla gdzies ,... moze cos sie zagielo albo wyszlo z mocowania...
no ale twierdzi , ze objechala reka cala usz\czelke i wyglada na to , ze jest ok ...

oczywiscie biore poprawke, bo to kobieta...

ale czy ktos mial podobne sytuacje... czy jest cos o czyms nie wiem a czego powinienem sie spodziewac...
ani niejest nic sparciale.. ani nie przeciete...
i zawsze jakies drobne rebusy wychodza jak mnie nie ma heh
zlosliwosc losu ...

dzieki za ewentualne sugestie...

sirtrojan
30th-June-2013, 15:59
Kamil - wskocz do auta i popros zeby chlusneli karcherem w łączenia drzwi

ciśnienie jest niezgorsze wiec jak puszcza uszczelka to bedzie przeciek.


II opcja której ci na razie nie polecę to wskocz na szczotki - na myjnie i tam podczas suszenia też bedzie grubo dmuchało.

nie polecam ci - ponieważ wiem że auto bylo polerowane a takie szczotki to rzeźnia dla lakieru.

Lee
30th-June-2013, 17:29
...albo coś przez uszczelkę okna podaje... hmmm . Pierwszym krokiem, ja osobiście bym tak zrobił, należy zdjąć tapicerkę drzwi by się dowiedzieć, inaczej nie widzę tego tematu i to najlepiej podczas lania wody, by dowiedzieć się gdzie jest zródło.
Pzdr.

BAJZEL
30th-June-2013, 23:05
no nic kobiete na myjnie musze pogonic niech zerknie

Dzieki bardzo Panowie

mapmen
1st-July-2013, 22:21
Bajzel u mnie też są zacieki z dwóch stron w przednich głosnikach mam tak już ponad rok mało tego tapicerkę mam jasną więc szczególnie rzuca się w oczy ale generalnie przywykłem i nic się z tym nie dzieje
Jak myje auto nigdy nie zauważyłem żeby woda dostawała się do środka więc sam nie wiem

BAJZEL
1st-July-2013, 23:03
sledztwo w toku.... skoro zdejmowanie tapicery z drzwi mam przetrenowane nieomieszkam tam zajrzec i poszperac a skoro myjnia tez pod domkiem to motyla noga kurza melodia dojde co tam w trawie piszczy :)

Lee
2nd-July-2013, 19:10
Off...
Btw .... :) a ja sobie myślę, że za ... soczystej muzy słuchacie i dlatego się... wylewa z bum-bum, głośnika, czyli :becky:

BAJZEL
2nd-July-2013, 23:04
smieszna sprawa ... bo ptaszki cwierkaja , ze woda deliktanie skrapla sie na slupku przedniej szyby od strony kierowcy ;/
co to k....wa ma byc ?? szukam sensownego rozwiazania .... niby normalnie przy slupku zbieraja sie kropelki i tak po kasroserii po plastikach przez glosniczek i na wycieraczke...
nie moglem sie z kobieta dogadac za bardzo , ale upiera sie ,m ze to od strony szyby czolowej nie bocznej.... sam nie wiem przeciez gdyby uszczelka byla nie halo to by sie slyszalo ...
no nic cz\lowiek sam nie zajrzy to nie wie ... wh...t the f...k ?

BAJZEL
16th-September-2013, 23:17
Ja normalnie pie....ole ...
po testach myjkami...
po wydanych 400 zl na uszczelki ...
zacieki pojawiały sie ...
aż tu wczoraj myslenie razem z kobietą... od kiedy pojawiły się zacieki ...
a od kiedy Kzamcio urzędował przy lusterkach a raczej je wymieniał na te z migaczami ...
i co ... kompletnie nie uszczelnione lusterka... sam nie wiem czy oryginalnie nie miałem tam, gąbek czy zapomniałem czegoś wsadzić... ale dzisiaj 24h przed wylotem na indonezje udało sie ..
oddałem autko do znajomego wartsztatu rozebrali my boczki i lusterka na szybko ... doszczelnili je .. na koniec podkleili delikutaśnie ...
wieczorny test myjką ....
i BINGO ...
autko zostało do rana na doschnięciu i o 9 je odbieram a o 10 zabierają mnie juz na lotnisko :)

jak to mówią lepiej pozno niż wcale :D:D

Hipcio sie spisał ... jako maszyna BOBA BUDOWNICZEGO ... prosto z garage jedzie na czyszczonko ... niestety nie moje a zlecone ponieważ ja już bede nad WWA ... :D:D
rekord bagażnika to 15 drzewek TUJE i 3 90l worki z torfem :D
... że niby mały bagażnik...
a na listopad juz mam ustawiona halę na woskowanie autka :)
chłopaki przetrzymują łodzie skutery itd... taki marina serwis i mają jebitną hale w której utrzymuja minimum 12 stopni a często 15 ... więc użyczą miejsca na mycie woskowanie i pucowanie hehe
będzie o czym myślec na łajbie ...

Tomek g35c
17th-September-2013, 08:53
No to gratki Kamil...
Wniosek jest jeden... silikonik dobry na wszystko... ;)

BAJZEL
27th-October-2013, 14:59
Mały dodatek... ponieważ po dość sporych ulewach kobieta napisała mi , że delikatnie pojawil sie znowu zaciek ...
Teraz to już zwariowałem i kazałem oddac autko do 3 już warsztatu , nie mówiąc już co było robione co sprawdzałem ...
autko zostało na dobę w garażu po czym następnego dnia pan skasował 100 zł
i dodał , że problem w 100% rozwiązany ... stały błąd pedantów...
najzwyczajniej w świecie nadmiar smarowidełek plus trochę syfu zebrało się na szyberdachu na prowadnicach niby blokując jakies tam kanaliki i to był problem ...
przez dłuższy czas milaczałem, żeby nie zapeszać , że rozwiązane a za pare dni znowu wróci ... autko przestało kilka sporych deszczów na otwartej przestrzeni i teraz już konkretnie mogę napisać :)
PROBLEM ROZWIĄZANY :)
Przyczyna za dużo smarowidła i syfek zebrany na szyberdachu
Cena usługi 100 zł
( specjalnie o tym wszystkim piszę , żeby kiedyś tam w razie sprzedaży autka było jasne , że każda nawet najmniejsza usterka była zawsze naprawiana i nigdy nie ukrywana :) wszystko jest czarno na białym :)

po tych kilku dniowych ulewach śmiało mogę prosić o zamknięcie tematu :)

P.S. mam na sprzedaż, uszczelki drzwi kierowca i pasażer - wewnętrzne i zewnętrzne , razem ze spinkami do mocowania ( jedna delikatnie pęknięta pozostałe 3 w stanie dobrym ) zostały niepotrzebnie wymienione :) teraz przesmarowane wiszą w garazu :) w razie wu do oddania za dobrą flaszkę ( dla forumowiczów)

mooth
27th-October-2013, 19:13
W volvo miałem podobny problem, przez zapchane kanaliki w szyberdachu zalało mi podsufitowke oraz woda zbierała się pod wycieraczka kierowcy. Problem rozwiązalo przepchanie kanalikow

LOKTONG
28th-October-2013, 09:39
jestem zainteresowany uszczelkami, mam potargane od kozaczkow poprzedniej paniusi ktora ujezdzala obecnie moje infi ;)
Mowie o tych jak otworzysz drzwi przy progu, masz te ??

BAJZEL
28th-October-2013, 09:46
Tak jak wyżej opisałem mam 4 , 2x zewnętrzne znajdujące się drzwiach i 2x wewnętrzne czyli, które można potargać kozakami :)
z tym , że jak już pisałem z tego co pamiętam , że jedna z tych wew. ma właśnie nacięty kawałek... nie wyrwany czy wycięty tylko nacięty czyli w sumie przyłapać klejem można .. jeżeli chcesz już mieć idealnie .. są w stanie dobrym i ze spinkami mocującymi ... dobry JD załatwi sprawę :)

TEMAT JEST DO ZAMKNIĘCIA więc reszta już na PW