PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Jaki olej do Fx35



dexsterek
8th-July-2013, 23:31
Witam mam pytanko jaki olej zazwyczaj zalewacie i ile literków zakupić bo 1 raz będę wymieniac.? filterek i cos jeszcze? Pozdro

BAJZEL
9th-July-2013, 00:52
filtr + olej no i filtr powietrza - pasuje od nissana z
ja zalewalem castrola 5w30 5 litra wystarcza z zapasem :)
O ile dobrze pamietam :)

sirtrojan
9th-July-2013, 01:33
Jak Bajzel wrzucił powyżej:

5w30
filtry:
oleju
powietrza

dexsterek
10th-July-2013, 21:13
podziękował wszystkim ;)

milo222
28th-August-2013, 15:12
przyłączę się z pytanie - wszyscy leją 5w30 albo 10w16

po kupnie pojechałem do serwisu nissana i tam wlali mi półsyntetyk 10w40 ... czas na zmianę teraz i zastanawiam się czy nie wlać jednak 10w60 czyli pełnego syntetyka

jak myślicie ?

sirtrojan
28th-August-2013, 16:21
jak nie ubywa oleju to zostań przy półsyntetyku.
nie wiedzieli pewnie co było i wybrali mniejsze zło.

milo222
29th-August-2013, 09:33
jak nie ubywa oleju to zostań przy półsyntetyku.
nie wiedzieli pewnie co było i wybrali mniejsze zło.
po 8 tyś brakowało 0,4 l- może spróbować z 10w60 ?

BAJZEL
29th-August-2013, 09:40
Może to dziwne ... albo i zależne od stylu jazdy ale mi przez 10 tyś km nie ubyło praktycznie nic a jeżeli już to minimalnie :) - Castrol 5w30 RULEZ hehe

sirtrojan
29th-August-2013, 12:17
0,4 litra mieści się w normie. Już bym nie kombinował.

Co do brania oleju - niestety jest tak że jedno auto bierze a drugie nie. Ważne żeby pilnować odpowiedniego stanu.

milo222
29th-August-2013, 14:24
nogi lekkiej nie mam - to co zostawać przy tym co zalali czy dać 10w60 ???

MarianoS81
17th-September-2013, 15:14
Ja teraz zalałem Liqui Moly 5W-30 z normą ACEA A4/B4 (taką normę powinien mieć według serwisu w wawie), filtr oleju dałem K&N HP-1008. Dzwoniłem do Infiniti w W-wie i powiedzieli mi że oni leją 5w-40, dlatego na wiosnę zmienię na 5w-40 by lepiej znosił upały w lato :) Pozdrawiam

ba-barteq
29th-April-2014, 15:00
ja zalewam Motula 5w30 EcoNergy. Spełnia wymagane normy, zgodnie z kalkulatorem i zaleceniem ze stony Motul'a.

http://www.motul.com/pl/pl/products/recommendation

Próbowałem się doktoryzowac z testów olejów myślałem przez chwilę nad Royal Purple, ktory w testach syntetycznych - na maszynie frakcyjniej wypada super. Po wygrzebaniu kilku wątków gdzie Royal Purple rzekomo narobił problemu odpuściłem temat i zalałem sprawdzone rozwiązanie MOTUL. Pytanie mam czy może ktoś skusił się na rozwiązania firmy XADO ? Ukraińska firma o której coraz głośniej a soczki do samochodów robią podobno pierwej sort ... ?

sirtrojan
29th-April-2014, 16:28
Xado - kupiłem revitalizer do automatu (volvo) ale jeszcze nie zalałem - jakoś się nie mogę przełamać.

5w30 / 5w40 - oba sprawdziłem w FXie i w sumie nie widziałem różnicy w spalaniu, wkręcaniu się na obroty czy spalaniu samego oleum.
To moje subiektywne zdanie . Bardziej wiarygodne może być zdanie kolegów którzy mają czujniki ciśnienia oleju , mogą ocenić różnice w ciśnieniu przy konkretnych obrotach.

ba-barteq
31st-October-2014, 14:47
znajomy zalal Xado do Volvo 2,5 t benzyna. Srodki wlal do :
- ukladu wspomagania kierownicy
- Skrzyni biegów [manualana]
- silnika [Stage 1]
Przelatal na tym juz jakies 4 tys km. Na razie wnioski :

- uklad kierowniczy pracuje lzej .
- spalanie hm no niby o 1 litr mniej ale to kwestja subiektywna mysle bo w koncu jak juz to wlal to sumienie chyba kazalo wolniej jezdzic ;)
- Skrzynia biegow- wczesniej wspominal ze przejscie z 2 na 3 bylo malo plynne. Teraz twierdzi ze jest OK.

tyle o Xado.

Coobcio
1st-November-2014, 00:50
Przestańcie pisać już o tym badziewiu tłustej wodzie 5w30...
Do tych silników leje się 5w40 jak ktoś jeździ jak emeryt, a do normalnej jazdy to 5w50 albo 10w60 coby uniknąć problemów z zacieraniem panewek...

Piotr_FX
2nd-December-2014, 21:36
Przestańcie pisać już o tym badziewiu tłustej wodzie 5w30...
Do tych silników leje się 5w40 jak ktoś jeździ jak emeryt, a do normalnej jazdy to 5w50 albo 10w60 coby uniknąć problemów z zacieraniem panewek...

A więc jak to jest? 5W30, standardowy i wszędzie dostępny 5W40 czy może lepszy 5W50?

obecnie jest 5W30

LOKTONG
2nd-December-2014, 21:49
A czemu nie pada temat 10w40 ? ja mam mobila1 jesli ktos ma juz 260tys najechane i ma dolewki to strach na 5w30 jak holera
Ja mam 10w40 doradzil mi to mechanik i jeden z zaprzyjaznionych forumowiczów, zmiena co 8tys a w tym okresie dolewki okolo 3-4litrow

korzen
2nd-December-2014, 21:58
Krzychu moje zdanie juz znasz... 5w30 to cyt. "tlusta woda"... Nawet bym nie probowal... Ja na twoim miejscu zostalbym na 10w40 (ew 5w40) ale kupil cos z wyzszej polki jak juz Ci to spokoju nie daje ;) Twoj motor ma tyle nalatane, a chodzi elegancko... Ciekawe, czy na 5w30 by tyle pojezdzil lol

BAJZEL
2nd-December-2014, 22:10
masło maślane ...

mamy kolege czarnepaliwo , który podpiera sie schematami charakterystykami i teorjami oraz np: Cobcia, który pisze na podstawie swoich garażowych prac ...

niech każdy obierze swój punkt widzenia i tyle .. bo powiem szczerze wałkowane to jest od x czasów ...

teoretycznie każdy z panó ma racje ...

sporo z nas lata latało do tej pory na 5w30 i żyją ... druga połowa lata na 5w40 i też żyją ...

wszyscy to czytamy a i tak robimy to co chcemy

teorie już były i z praktycznej strony tez wiemy jak wyglądała sprawa np korzenia .... teraz tylko kwestia czy olej miał z tym coś wspólnego ...

z mojej strony tyle :
latałem na castrolu 5w30 było cacy
latam na motulu 5w40 cacy i bez zauważalnych zmian
a na wiosne wrzuce czarnopaliwowe lubryfikanty z czystej ciekawości bo też nie wierze w to , że nagle jak przeskocze w tak minimalnym zakresie to będzie jakas kolosalna zmiana która powie mi ... tak to jest to i z tm zostane ...

no ale ja sie przecież nie znam :)
to tylko moje widzi mi sie ...

:)

wiem , że to nie jest super porównanie ale jak wyjasnic to , ze moj golfik IV ma ponad 350 tys km i nie wiedzial nic innego jak 5w30 castrola ... i tesciowa dalej nim lata

korzen
2nd-December-2014, 22:35
BAJZEL zwroc uwage, ze kolega CzarnePaliwo napisal wielokrotnie, iz specyfikacje 5w30 sa ok... Tyle, ze z tego co ja widze pisze on o olejach z IV i V grupy (PAO)... Z tego co mi sie wydaje, to nikt (no moze ktos kto zalal Motula) tych olei nie uzywa... W US sa inne oleje i na infinitiscene nawet chlopaki zmieniaja co 3tys mil :) Chodzi po prostu o to, ze wiekszosc dostepnych 5w30 na naszym rynku to po prostu tanie siki... Lane do wszystkiego od tdi po vq... Golf to co innego... Kazdy motor jest inny.. W focusie latalem na 0w30... W fiaciku 500 zony tez zalali na przegladzie castrola (CzrnePaliwo ale dodalem twoj dodatek ;)) tyle, ze 5w40...
Reasumujac kazdy ma swoje racje, ale wcale nie sa one tak bardzo sprzeczne... Czyli lac jak ktos chce 5w30, ale pozadny (PAO)... Albo lac cos pewneijszego jak polecaja machery od VQ :) Moj mechanior tez mi polecil do tego motoru cos bardziej meskiego, mimo ze to zagozaly castrolowiec lol Nie przkeonasz goscia, bo bmw do M3 zaleca castrola 10w60 i tyle :)

BAJZEL
2nd-December-2014, 22:48
KORZEŃ - OK zwracam uwagę ...

ale dalej wałkowane jest to samo .. i nawet komuś kto już skumał o co chodzi można namieszać w głowie :)

Piotr_FX
2nd-December-2014, 23:03
korzen, a może by się przydała ankieta:

- olej (klasa)
- przebieg
- czy są dolewki czy nie

może wypadałoby to zbadać jak to się rozkłada?

CzarnePaliwo
2nd-December-2014, 23:09
Na tym etapie trzeba już wyciągać wnioski samemu (odnośnie przyszłych czytelników wątku). Tak moje argumenty jak i Coobcia nie muszą się wykluczać. Padnięte silniki, mogły być zalane byle 5w30, że tak powiem i wcale się nie dziwię, że się zwyczajnie posypały ;) Na co korzeń zresztą słusznie zwrócił uwagę ;)

Odniosę się jeszcze do kolegi LOKTONG ;) To nic personalnego, rozumiem przebieg i w ogóle, ale te 4 litry dolewki na 8tys. km i lepkość 10w40 (półsyntetyk) to słabo trochę. Ja sobie zwyczajnie nie wyobrażam oleju tej klasy w tym silniku...

BAJZEL
3rd-December-2014, 00:15
Na tym etapie trzeba już wyciągać wnioski samemu


AMEN...
Wysyłane z mojego SM-G350 za pomocą Tapatalk 2

COUGAR
10th-June-2015, 22:13
Ale młyn ;/ Mam silnik po remoncie z nowymi panewkami co zalać napewno bedzie firmy vavoline tylko gestość?

sirtrojan
10th-June-2015, 22:14
5w30 lub 5w40

Krzysztof
10th-June-2015, 22:19
Nawet na korku wlewu oleju jest jak wół napisane 5W30. Konstruktor silnika chyba najlepiej wie jak dobrał pasowanie wirujących części silnika, średnice kanałów olejowych etc.

grabba
10th-June-2015, 22:24
Nie tylko gęstość jest ważną. Na temat olejów było kilka wątków na forum. Ja leję 0w50.

Tomek g35c
11th-June-2015, 08:06
Ja też doradzałbym 0W50 lub 5W50... zależy jak jeździsz... ale na pewno nie zaszkodzisz silnikowi.

korzen
11th-June-2015, 10:24
Nawet na korku wlewu oleju jest jak wół napisane 5W30. Konstruktor silnika chyba najlepiej wie jak dobrał pasowanie wirujących części silnika, średnice kanałów olejowych etc.

No wlasnie i tu sie bardzo mylisz :) Producent daje to, co mu sie oplaca... Znam temat od drugiej strony i Ci powiem, ze ASO infiniti mimo, ze na korku Ci wypisali 5w30 zalewa 5w40... Wiec sugerujesz, ze nie umieja czytac?? lol
Bylo juz o olejach tyle, ze temat zostal wyczerpany... Ja podobnie jak grabba latam na 0w50... I jak kolega wspomnial, lepkosc lepkoscia wazna jest grupa oleju, co za tym idzie jego/filmu olejowego jakosc. To, ze lotos parametry ma ok wyjsciowo, nie znaczy ze utrzyma je po 5tys km... Ja najnizej lalem grupe 3+ (mobil 1) i nizej nie zejde... Teraz IV i V grupa na estrach i silnik chodzi super :thumb:

P.S. Moze administracja zamknelaby ten watek?? Meczace sa pytania ciagle o to samo i tylko zasmiecaja temat w ktorym zawarte sa odpowiedzi na wiecznie padajace te same pytania... Jak ktos bedzie mial cos konkretnego do dodania w temacie (testy, konkretne opinie) to zwroci sie z prosba o otwarcie tematu. Tak sa 3 strony i juz sie nikomu nie chce czytac tylko znow pada pytanie "jaki olej do VQ" i odpowiedz "producent zaleca 5w30 i wie najlepiej" lol

grabba
11th-June-2015, 18:03
A ja mam propozycję. Utwórzmy stronę (wątek) FAQ, w którym będą wypisane najczęściej pojawiające się tematy, do którym damy linki do najciekawszych dyskusji.

1. Silnik V6/V8
1.1. Usterki
1.2. Jaki olej i kiedy wymieniać
link1
link2
1.3. Jaki filtr
1.4. Doładowanie (turbo, kompresor)

2. Skrzynia biegów
2.1. Usterki
2.2. Jaki olej i kiedy wymieniać

3. Zawieszenie
3.1. Usterki
3.2. Tarcze, klocki
3.3. Piasty
3.4. Opony

4. Wnętrze
4.1. Usterki audio
4.2. Czyszczenie

+ w regulaminie, że zanim zadasz pytanie, przeczytać FAQ

COUGAR
11th-June-2015, 19:51
To by był konkretny temat bo masakra jest czytająć dotychczasowe posty ;/

sirtrojan
11th-June-2015, 21:04
To proszę bardzo. nie bede przeszkadzał. gotowy temat podwieszę.