PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Pytanie do "właścicieli" tylnych skrętnych osi



Kolpak
14th-July-2013, 00:52
Panowie i Panie mam pytanie o działanie tylnej skrętnej osi W G37S Coupe.
Wiem, że u mnie ten mechanizm jest i do dnia dzisiejszego żyłem w przekonaniu, że wszystko jest ok, choć specjalnie nie odczuwałem różnicy między jazdą tym samochodem, a każdym innym bez takiego "bajeru".
Dziś jednak przejechałem się (po parkingu, więc do ok 20 km/h) BMW 5 GT nie wiedząc, że też posiada taką funkcję i doznałem lekkiego szoku! Samochód zawracał niczym w miejscu, bardzo wyraźnie czuć, że tył chce "wyprzedzić" przód, a w lusterku wyraźnie widać jak tylne koła skręcają - wrażenia jazdy piorunujące. Szkoda, że nie mogę przejechać się po drodze, żeby sprawdzić jak auto zachowuje się na szybkich łukach.

Pytanie więc brzmi - Infiniti jest tak bardzo do tyłu z techniką w porównaniu do BMW, czy też w moim egzemplarzu coś nie działa?

grabba
14th-July-2013, 02:09
U mnie widać, że tylne koła są skręcone (lekko), gdy zaparkuję na skręconych kołach. Koła tylne chyba nie skręcają się, gdy kręcisz kierownicą stojąc w miejscu.

solista
15th-July-2013, 14:20
w Preli z 94 też miałem tylne koła skrętne i jeżeli wszystko jest ok to czuć to natychmiast, szczególnie na parkingu. W lusterkach też od razu widać było czy 4WS działą. Generalnie wypaśny temat.

S.