PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Problem Infiniti FX35 (POMOCY,HILFE,AJUTO,HELP )PO300 PO174



usplayer
29th-July-2013, 20:47
Witam kolegów!
Na początku się przedstawie a właściwie moją bestię INFINITI FX 35 samochód nabyłem ok 3 tygodni temu
Rok produkcji 2005 3,5 w LPG ! Felga 20 " Przebieg ok 185 tys Kamera cofania skróry itp.
Byłem autem wręcz zachwycony do momentu !!!!
Pewnego pięknego dnia coś zaczęło się dziać mianowicie
Po odpaleniu maszyny obojętnie rozgrzana czy nie prblem z obrotami
Odpalam samochód ma prawie 1000 rpm i poniżej tego nie schodzi po ok 20 sekundach spadek obrotów do 500 i potem spowrotem na 1000 ale go telepie tak jak by nie chodził na jeden gar(mowa o benzynie)
Kiedy samochód zostanie przełączony na gaz to już katastrofa bo obroty sa w okolicy 500rpm i potrafi zgasnąc i jak podjade pod światła - nie pytajcie wiocha telepie go tak ze przechodnie uciekają!Zdarza mu się strzelić jak przy starej instalacji gazowe (wstyd)
Po podłączeniu do obd wychodzi błąd P0300 oraz P0174
Z tego co sprawdzałem to wyskakiwanie zapłonów (ale nie wiem którego bo żaden sprzęt nie podaje )czy uszkodzona cewka czy cewki
Świece nowe Bosch platynowe.
Auto bardzo mi się podoba a nie chce się poddawać
Jeden z mechaników z Gdyni powiedział że do remontu silnik to go wyśmiałem
Auto ma moc przyspiesza super ALE SPALANIE W MIEŚCIE POKAZUJE 25 L TO CHYBA ZA DUŻO
PROSZĘ pomóżcie fachową radą albo powiedzcie gdzie pojechać i kto może mi pomóc.
Z góry dziękuje za pomoc

sirtrojan
29th-July-2013, 21:04
witamy usplayer
powitanie umieść w powitalni.
tu będziemy kontynuować wątek z problemem dotyczącym twojego auta.

sirtrojan
29th-July-2013, 21:08
oddaj auto do warsztatu na testowanie kompresji w cylindrach.
Prawdopodobnie masz problem z luzami zaworowymi a raczej ich brakiem - spowodowanym przez instalację LPG.

test kompresji pokaże w czym jest problem.

jeśli sprawdzi się moja wersja to niestety czeka cię remont głowicy. koszt koło 4000.

usplayer
30th-July-2013, 00:12
Koledzy ale macie jakis uczciwy warsztat w gdyni gdzie mogłbym to sprawdzic ,nie chce zeby mnie naciagneli na niepotrzebne koszty.
Co to moze byc jeszcze poza tym w/w usterka.
Czy mozliwe ze tonprzepustnica bądź przeplywomierz lub uszkodzenie jednej z cewek.
Opieram sie na waszej wiedzyw infiniti jestem swiezakiem

BAJZEL
30th-July-2013, 01:01
Nie wiem jak to w Gdyni wyglada...
Ale ewentualnie w slupsku masz IRENE zaklad konkret warsztat z komputerem do japoncow specjalizuja sie w duzych amerykanskich autkach ale maja doswiadczenie z INFI a do tego LPG zakladaja serwisuja wiec z pewnoscia by pomogli ale masz jakies 100- 120 km do slupska ...

usplayer
31st-July-2013, 21:24
Dziękuje kolego musze poszukać jednak kogoś w Gdyni
Jutro czeka mnie wizyta w Japan Service bardzo dobre opinie zobaczymy czy również będę polecał
Pozdrawiam


Po podłączniu do kompa specjalistycznego wyszło że jest zła mieszanka paliwa do powietrza

smola71
1st-August-2013, 08:56
Jeżeli problem się pojawił z dnia na dzień to raczej nie zawory. Stawiam na lambdę, w celu sprawdzenia sond należy rozłączyć lambdy sterujące, jak motor zacznie pracować normalnie to masz winowajcę. 185 tys to już ich czas
Pozdr

usplayer
1st-August-2013, 15:47
Lambdy sprawdzone (sprawne)
Problemem jest lewe powietrze teraz musze tylko je odnaleźć

sirtrojan
2nd-August-2013, 00:26
jak na dolocie to opryskaj samostartem wszystkie połączenia rur oraz pokrywy kolektora. Jak obroty wzrosną po zaaplikowaniu to znaczy że masz nieszczelność.

zamiast samostartu mozna użyć też zwykłego plaka do nabłyszczania kokpitu ;)

BAJZEL
2nd-August-2013, 04:03
tysz tak sprawdzalem po czyszczeniu przepustnicy :) bo nie wymienilem uszczelki :) na szczescie stara uszczelka tak samo jak ta metoda sprawdzenia okazala sie dobra :)

usplayer
4th-August-2013, 00:45
Panowie byłem w Japan Service GDynia
Bardzo fajny warsztat normalni ludzie tam pracują (ale też się cenią 60-80 za godzine pracy)
Ostatnio bylem za ok poltorej godziny podlaczenie pod kompa i jazda z mechanikiem wzieli 120 pln
Chcieli żebym zostawił auto na cały dzień a najlepiej na dwa to konkretnie powiedza co to moze byc
Z tego co wstepnie mi powiedzieli to gdzies lewe powietrze zasuwa bo slychac syczenie sam slyszalem.
Teraz to juz z moim mechanikiem poszukiwanie .
Bede na biezaco informowal co i jak
Dziekuje za chec pomocy

COUGAR
27th-March-2015, 12:20
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/567aa9c2b0ce9e0b.html


http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/567aa9c2b0ce9e0b.html

Witam po zeskanowaniu takie błędy , chyba mam wyciek z pod pokrywy,możliwe ze dlatego te błędy i SES ywskoczył??

sirtrojan
27th-March-2015, 12:44
wypadający zapłon - cewka/swieca do sprawdzenia.

Masz LPG?

korzen
27th-March-2015, 12:53
Jest random misfire, wiec nie sadze, zeby cewka. Do tego bledy obu sond lambda = zly sklad mieszanki. Sprawdzic dolot (wez jakis spray jak plak/brake cleaner/samostart i psikaj w okolicach dolotu na zapalonym aucie. Jak uslyszysz ze obroty sie zwiekszyly znalazles nieszczelniosc), przeplywke. Jak tam wszystko ok, to nie wymieniaj sond lambda. Najpierw sprawdz kompresje. Na moim starym silniku milem permanentnie te bledy zlego skladu mieszanki. 2 gary mialy juz slaba kompreche = glowice do roboty... Najpierw szukaj nieszczelnosci ukladu dolotowego.
Jak bedziesz w okolicach slaska to zapraszam. Mozemy sprobowac zdiagnozowac. Przeplywka zapasowa jest, cewki tez, kompa podstawowego mam jak cos :)

PS. Jak masz LPG jak napisal SIR, to wykasowac bledy i zrobic 100km na samym Pb. Jak bledy nie wyskakuja, to zle ustawione LPG albo cos do wymiany = kategorycznie nie korzystac z podtlenku zanim nie naprawisz :)

COUGAR
27th-March-2015, 13:10
Cieszy mnie fakt że moge liczyć na kolegów z forum ,w cougar klub polska 80 procent problemów rozwiązywało się na forum dzięki wiedzy Klubowiczy :) Mam lpg landi renzo ,wiem ze mam do wymiany uszczelke pod pokrywą bo mokro noi na reduktorze tez :( tyle co zauważyłem.Zastosuje sie do porad kolegów dam znać co dalej......;/ blędy wykasowane