PDA

Zobacz pe?n? wersj? : PLATINUM MaxExpert XJ 5W-30 rekomendowany do japońskich silników



BAJZEL
2nd-August-2013, 08:38
http://www.orlenoil.pl/pics/_news/3/plati_max_xj_4l_cmyk_normal.jpg


Kraj kwitnącej wiśni od początku twardo stąpa w świecie motoryzacji i zajmuje pozycję lidera w obszarze samochodów osobowych. Niezawodność, prostota i elegancja, z którymi kojarzone są japońskie marki decydują o ich atrakcyjności i sympatii kierowców z całego świata.

Mocną pozycję Japonii w świecie motoryzacji doskonale widać na przykładzie firmy Toyota, będącej głównym konkurentem europejskiego koncernu Volkswagen. Co wpływa na tak duże zainteresowanie japońskimi produktami? Lista powodów wymienianych przez użytkowników jest długa. Znaleźć w niej można solidność, wytrzymałość prostotę, elegancję oraz wysoką jakość wynikającą m.in. z wdrożenia diagramu pozwalającego na właściwą organizację pracy oraz eliminację błędów występujących na poszczególnych etapach produkcji. Wymyślony przez japońskiego ekonomistę, Karou Ishikawy diagram pozwala na przeprowadzenie analiz przyczynowo - skutkowych, co wpływa m.in. na jakość japońskiej motoryzacji i jej niezachwianą rynkową pozycję.

Nowoczesne i zaawansowane technologie wykorzystywane w procesie poprodukcyjnym japońskich samochodów wpływają na ich wysokie wymagania w zakresie zastosowania odpowiednich płynów eksploatacyjnych i olejów silnikowych. Aby sprostać japońskiej technologii firma ORLEN OIL przygotowała olej silnikowy PLATINUM MaxExpert XJ 5W-30, który opracowany został z myślą o japońskich samochodach.

„Olej PLATINUM MaxExpert XJ 5W-30 jest wielosezonowym olejem syntetycznym przygotowanym ze szczególnym uwzględnieniem wymagań japońskich samochodów. Jego wysoką jakość potwierdzają: rygorystyczna klasyfikacja JASO - Japanese Automotive Standards Organization oraz Stowarzyszenie Konstruktorów Samochodów Europejskich ACEA, które potwierdziło klasę oleju PLATINUM MaxExpert XJ 5W-30” – mówi Sebastian Żywczyk, kierownik działu motoryzacji ORLEN OIL

Oferowany przez firmę ORLEN OIL produkt opracowany został z wykorzystaniem receptury Complex Protection Formula, która gwarantuje optymalną ochronę silnika w każdych warunkach eksploatacji i zapewnia odpowiednie parametry oleju podczas całego okresu użytkowania. Dzięki uzyskanym przez firmę ORLEN OIL parametrom fizyko-chemicznym olej PLATINUM MaxExpert XJ 5W-30 zalecany jest szczególnie do silników takich samochodów jak: Toyota, Mazda, , Nissan, czy Suzuki i Mitsubishi.

Olej PLATINUM MaxExpert XJ 5W-30 dostępne są na stacjach benzynowych PKN ORLEN, w warsztatach samochodowych, sklepach motoryzacyjnych oraz w sieciach handlowych.

Znalazlem to info czytajac AS z 2011 roku ... ale wydalo mi sie to ciekawe ja osobiscie uzywam castrola ale moze komus podpasuje albo juz dawno podpasowal :)

z castrola wyszlo tak :


EDGE 0W-40

PRODUCENT
INFINITI (US)
MODEL
FX35 (SUVs) ROK 2006


Zalecany EDGE 0W-40 4.7L
Dopuszczalny EDGE 5W-30 4.7L

Tomek g35c
2nd-August-2013, 08:46
Ja ostatnio na lato zalałem w G35 Motul 15W50 ale teraz przed zimą wrócę do EDGE'a 0W40... ;)

BAJZEL
2nd-August-2013, 08:48
A ja tradycyjnie na Castrol edge 5w30