PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nie polecam sprzedającego na Allegro nissan_moto



marysia
12th-August-2013, 14:08
Kupiłam od szanownego sprzedającego towar. Przyszedł nawet szybko. Następnego dnia zgłosiłam sprzedającemu chęć odstąpienia od umowy, co mi się należy, jak przysłowiowa psu buda (kupujący ma na to 10 dni). Niby ok, niby mam zwrócić towar, a sprzedający zwróci mi pieniądze.
W rozmowie nie padł adres, na który mam zwrócić towar, więc wysłałam na adres, z którego przyszła paczka. Okazało się, że paczka wróciła, bo wysłałam ją.. do kuriera. Niestety w nazwie instytucji nie było nic wskazującego na to, że jest to kurier... Zadzwoniłam do sprzedającego z pytaniem, gdzie mam wysłać paczkę i dlaczego nie poinformował mnie gdzie mam towar zwrócić. Paczka wróciła, a ja dosyć że za wysłanie, to jeszcze za zwrot musiałam zapłacić drugie tyle. Na co ten z wielkim rozbawieniem stwierdził, że czego ja właściwie od niego chce i dlaczego on ma mi podawać adres zwrotu, przecież on ma tylu kupujących, że nie bedzie każdemu z osobna udzielał informacji. No to się gościa pytam - gdzie mam wysłać paczkę? Podał mi adres, no więc biegnę na pocztę, kupuję kolejne opakowanie, nadaje, płacę. Za kilka dni wraca paczka, bo...nie ma takiego adresata.. Dzwonię kolejny raz - odbiera pracownik xxxx, właściciela firmy i sprzedającego, który informuje mnie, że poczta raczej zna ten adres i oni od tej ulicy mają biuro i dziwne, że nie dostali paczki. Pytam się - na jaki adres mam wysłać paczkę, bo mają dwa adresy - z KRSu i taki korespondencyjny dla Allegro (dodam, że kompletnie inne niż ten podany przez sprzedającego) - i gdzie ja mam ten towar wysłać, żeby do nich doszedł i zwrócili mi kasę za towar i za przesyłki. W końcu dostałam adres. I znowu to samo - biegnę na pocztę, płacę za opakowanie, za nadanie i za potwierdzenie odbioru... plus piszę pismo z żądaniem zwrotu pieniędzy.
Czekam, czekam... bez żadnego odzewu. Dzwonię do sprzedajacego - że wysłałam, że pisałam, że czekam. On na to - już już, proszę mi wysłać smsem numer konta, to zaraz prześlę pieniądze. Jak się można domyśleć, kasa nie przyszła. W końcu szlag mnie trafił. Żeby mi nikt nie powiedział, że najciemniej pod latarnią, ostrzegłam Pana, że spór skończy się na drodze sądowej.
Zaczęłam od sporu transakcyjnego przez Allegro. Na szczęście Pan z Allegro był kompetentny i w miarę szybko zablokował nissan_moto konto, a ja w trybie ekspresyjnym dziś z rana otrzymałam pieniądze za towar i za przesyłki.
Jak widać, po dobroci z nissan_moto się nie da, dlatego wielkie NIE POLECAM!!
Dodam tylko, że towar zakupiłam 19 czerwca. 20 czerwca zgłosiłam odstąpienie od umowy. 12 sierpnia odzyskałam pieniądze, dzięki pracownikowi Allegro.

BAJZEL
12th-August-2013, 15:42
A czy to nie jest to konto co wystawiaja towar niemalze bez opisu... jedno zdanie typu przedmiotem sprzedazy jest to i to ...
i zero konkretow co do generacji co do rocznika itd itp ...
??

kilka razy sie czailem na cos ale wlasnie ze wzgledu na braki... totalne braki dalem sobie siana tym bardziej ze dana czesc ( niepamietam co ) bylo konkretnie pod fx 35 a oni mieli w opisie ze fx 35, 37, 45, 50 ... co bylo totalna bzdura....

marysia
12th-August-2013, 20:09
http://allegro.pl/sklep/17111682_nissan-moto

To jest ten sklep.

milo222
12th-August-2013, 21:41
no niestety mają bardzo dużo częsci które trudno kupić stąd ceny i olewanie klientów - kolega był u nich bezpośrednio maximą to mieli dosłownie każdą pierdołę jednak częsci kupować wyłącznie po obejrzeniu

Tomek g35c
13th-August-2013, 00:03
No i to zagłębie Przeźmierowskie... zapewne...

Athens
13th-August-2013, 00:25
Marysia dobrze,że opisałaś sprzedawcę. Nie ma co się "szczypać" trzeba pisać jak jest.

milo222
13th-August-2013, 10:21
tzn ? :) chodzi o giełdę

ten sprzedawca jest z Nowego Tomyśla

slepy62
13th-August-2013, 17:16
Należałoby napisać do Nissan Polska - powinni im zakazać używać nazwy Nissana

pawell31
14th-December-2013, 11:22
Znam gościa co wcisnęli mu lampy z przedliftowego g35 w sedanie za 2k zl komplet, do polifta. I tez nie dali sobie zwrócić towaru.

marysia
24th-December-2013, 00:57
Dzięki za te wszystkie dane. Jestem prawnikiem, więc poradzę sobie z każdym nawet najbardziej upierdliwym sprzedającym.
Chodzi mi tylko o podejscie do klienta, zbywanie go i ogólne traktowanie.

BAJZEL
24th-December-2013, 13:35
A tak z gruszki i pietruszki ... to w jakiej kancelarii pracujesz ... ?

kotlet2009
26th-March-2015, 17:39
Potwierdzam i zgadzam się z opinią o tej firmie.. moim zdaniem to banda oszołomów którzy powinni sprzedawać ziemniaki na bazarze a nie części do aut..
Jakiś czas temu napisałem do nich zapytanie o relingi chromowane do fx-a z propozycją ceny.. minęło parę dni i żadnej odpowiedzi.
Dzisiaj zadzwoniłem na numer: xxx xxx xxx i dałem propozycję cen za ich relingi ( uczciwych a nie z kosmosu ).. nie wiem czy rozmawiałem z pracownikiem czy z właścicielem bo nie wiedział nic o tych relingach i miałem zadzwonić przed godziną 16 ( mieli ustalić wszystko )..tak też zrobiłem i gość który odebrał nic nie wiedział o żadnych relingach.. powiedział, że zaraz ustali i oddzwoni do mnie..
I co ? I nic..
W dzisiejszych czasach takie podejście do klienta to jest zwykła żenada i nawet jak by mi chcieli sprzedać je za 100 zł to już ich nie kupię..

sirtrojan
26th-March-2015, 18:31
hmm monopol uderza do głowy

Lukasz
26th-March-2015, 19:26
Też miałem styczność z tą firmą. Potrzebowałem rolkę prowadzącą do paska napędzającego alternator i pompę wody. Tłumaczyłem dokładnie co chce otrzymać i co? Dostałem rolkę prowadzącą do paska klimatyzacji. Możliwość zwrotu jest, ale na pieniądze czekałem chyba z 2 miesiące i bez nękania telefonicznego pewnie pieniędzy bym nie otrzymał. Ciężki kontakt, prawie za każdym razem rozmawia się z kimś innym bo są przekierowania połączeń. Także ogólnie też nie polecam.

pawell31
26th-March-2015, 20:35
Ja wiązkę silnika u nich kupowalem bo nigdzie nie mogłem dorwać z 350z 2005. I też musiałem dzwonić parę razy i ustalać to samo.

Ale najlepsze było jak zadzwoniłem o 20 w sprawie dwóch skrzyń do 350z i usłyszałem od jakiegoś pijanego gościa żebym więcej o północy nie dzwonił:D

karollo444
19th-January-2022, 17:59
Aha, czyli z nimi tak od lat. Zamawiałem u nich kilka gratów, tzn. zderzak, jakieś osłony i lampę do amerykańca. Po 6 tygodniach oczekiwania dostałem lampę do europejczyka, bez pozostałych rzeczy, które niby już kurier wiózł do mnie, ale nigdy nie dojechał.