PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Nie wchodzi na obroty.



Baker23
28th-August-2013, 12:21
Witam Kolegów,
mam problem z moim 3 litrowym ropniakiem, mianowicie nie wchodzi na obroty wskazówka zatrzymuje się trochę ponad 2 tys, przy wciśniętym pedale do konca. Wina ropy? Dodam że jeszcze nie zmieniałem filtra paliwa itp. Chcę to zrobić w najbliższym czasie, ale czy powinienem sie zmartwić? Może przeczyścić wtryski jakimś specyfikiem ?? Polecicie jakiś sprawdzony??:(

guziqs
28th-August-2013, 13:36
a mozę skrzynia jest w trybie awaryjnym i blokuje wkrecanie sie na obroty?Ja tak mialem w benzynie kiedyś ale wina byly swiatła ( komputer odczytywał wciśnięty hamulec i blokował obroty)

sirtrojan
28th-August-2013, 13:41
Baker podłącz auto do kompa. Wywali błąd. Jak masz problem z dostępem to się do mnie odezwij na PW. Ustawimy sie gdzies w Centrumi zczytam błędy.
Generalnie masz teraz auto w trybie awaryjnym i raczej chodzi tu o silnik a nie o skrzynkę.

Po13
18th-April-2021, 10:11
Cześć, mam podobny problem w Infiniti qx70 3.0D. Silnik wchodzi Mac na 3 tys obrotów i dalej nie. Po ponownym odpaleniu problem znika. Dzieje się tak tylko czasami.

slepy62
18th-April-2021, 12:31
W obu przypadkach pierwsze do sprawdzenia:
- filtr paliwa (bo to najprostsze, pod filtrem powinna być śrubka do spuszczania wody z filtra)
- może być / mogą być przytkane DPF'y (miałem tak w FX30dS przy ok. 80 tys. km przebiegu - objawy jak w opisie ...)
- jeżeli to katy i nie przeczyścisz / przepalisz - auto w końcu prawie stanie....

Po13
19th-April-2021, 10:10
Dzięki za info. Czy poziom napełnienia filtra można sprawdzić przez komputer ? Błędów nie ma żadnych. Problem zawsze znika po ponownym odpaleniu i nie wraca na ciepłym silniku.
Filtr paliwa był sprawdzony, dawał wcześniej błąd.