PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Automat w samochodach Infiniti



misiektoja
31st-August-2013, 14:24
Hej,

Mam pytanie do właścicieli aut Infiniti. Jak się sprawuje automat ? I jaki to rodzaj automatu ? Infiniti ma jeden rodzaj skrzyni automatycznej w różnych samochodach czy też zależy to od modelu ?

Pytam w kontekście kupna Q50. Ostatnio jeździłem Lexusem RX450h i sam już nie wiem czy automat rzeczywiście nadaje się do moich potrzeb, czyli dynamicznej jazdy.

Tak zmiana biegów była niewyczuwalna i szybka (bezsprzęgłowa skrzynia), ale trochę denerwujące było opóźnienie na naciśnięcie pedału gazu. A więc załóżmy chce rozpędzić szybko autko, naciskam pedał gazu i jest opóźnienie dość duże. I przez to jestem w plecy nawet ze słabszymi autkami. Miałem taką sytuacje, że ruszam na światłach normalnie i widzę, że samochód obok daje po heblach. Robię kickdown, ale zanim autko zrozumiało co chcę to ten drugi samochód był już mocno z przodu. Potem jak już ciągnie to idzie naprawdę ładnie, nie miałem żadnych zastrzeżeń tutaj, ale ta reakcja na gaz jest trochę wkurzająca. Jednak manual daje większą kontrolę. Z drugiej strony przy normalnej jeździe komfort użytkowania w automacie jest bezcenny, jak pojeździłem trochę to człowiek sobie uświadamia jak głupią czynnością jest zmiana biegów.

Pytanie do Was jak to jest w Infiniti ? Jeśli chodzi o reakcje na naciśnięcie pedału gazu i samą zmianę biegów? Byłbym wdzięczny za Wasze odczucia w porównaniu z innymi autami. Kiedyś jeździłem DSG i mam wrażenie, że tam reakcja na pedał gazu była szybsza niż w tym Lexusie.

Wie ktoś w ogóle jaka skrzynia będzie w Q50 ? W specyfikacji jest tylko informacja, że siedmiostopniowa. Prośba o wszelkie opinie, co bym wiedział coś więcej przed jazdą próbną w październiku :)

slepy62
1st-September-2013, 11:15
Hej,

Mam pytanie do właścicieli aut Infiniti. Jak się sprawuje automat ?
Pytam w kontekście kupna Q50. Ostatnio jeździłem Lexusem RX450h i sam już nie wiem czy automat rzeczywiście nadaje się do moich potrzeb, czyli dynamicznej jazdy.
Tak zmiana biegów była niewyczuwalna i szybka (bezsprzęgłowa skrzynia), ale trochę denerwujące było opóźnienie na naciśnięcie pedału gazu. A więc załóżmy chce rozpędzić szybko autko, naciskam pedał gazu i jest opóźnienie dość duże. I przez to jestem w plecy nawet ze słabszymi autkami. Miałem taką sytuacje, że ruszam na światłach normalnie i widzę, że samochód obok daje po heblach. Robię kickdown, ale zanim autko zrozumiało co chcę to ten drugi samochód był już mocno z przodu. Potem jak już ciągnie to idzie naprawdę ładnie, nie miałem żadnych zastrzeżeń tutaj, ale ta reakcja na gaz jest trochę wkurzająca. Jednak manual daje większą kontrolę. Z drugiej strony przy normalnej jeździe komfort użytkowania w automacie jest bezcenny, jak pojeździłem trochę to człowiek sobie uświadamia jak głupią czynnością jest zmiana biegów.
Pytanie do Was jak to jest w Infiniti ? Jeśli chodzi o reakcje na naciśnięcie pedału gazu i samą zmianę biegów? Byłbym wdzięczny za Wasze odczucia w porównaniu z innymi autami. Kiedyś jeździłem DSG i mam wrażenie, że tam reakcja na pedał gazu była szybsza niż w tym Lexusie.
Wie ktoś w ogóle jaka skrzynia będzie w Q50 ? W specyfikacji jest tylko informacja, że siedmiostopniowa. Prośba o wszelkie opinie, co bym wiedział coś więcej przed jazdą próbną w październiku :)

Skrzynia biegów będzie identyczna jak w M-ce...
Jeżdziłem M35h i .... idzie ze startu i ciągnie lepiej niż FX50, więc w wypadku Q50h - powinno być jeszcze lepiej lol
O ile się nie mylę - chcesz kupić Q50h - więc wyboru nie masz, z manualną skrzynią jest tylko diesel (z tego co sprawdzałem na stronach :infi: jUSA - czy to dla 3.7 czy 3.5h jest tylko automat).

Jeżeli nie kupujesz samochodu do typowo sportowo-weekendowej jazdy tylko do jazdy codziennej to moim zdaniem tylko automat.
Nowoczesne automaty nie ustępują skrzyniom manualnym (chyba że ewidentnie sportowym).
Problem bardziej wynika z umiejętności wykorzystywania możliwości skrzyni automatycznej.
Konkretnie w przypadku :infi: (skrzynia 7-biegowa):

1. w trybie "D" (normal):
a - automatycznym - przy przyśpieszaniu skrzynia działa faktycznie z pewnym opóźnieniem, chcesz szybszej reakcji musisz wcisnąć pedał gazu w podłogę ("przełamać" duży opór pedału gazu w położeniu ok. 2 cm od podłogi) ale skrzynia tak czy tak działa z opóźnieniem...
b - manualnym - w każdej chwili możesz przejść na tryb manualny-łopatki, reakcja jest szybsza ale silnik-skrzynia tak czy tak pracują w trybie "normal", po kilkiudziesięciu sekundach "bezruchu" skrzynia samoczynnie przełączy się na tryb automatyczny

2. w trybie "DS" (sport) przełączenie w większości nowszych modeli Infiniti: w tybie "D" przyciągasz gałkę zmiany biegów w kierunku do siedzenia kierowcy:
a - automatycznym - zmiany następują dużo szybciej, silnik jest utrzymywany na dużo wyższych obrotach, reakcje na wciśnięcie pedału gazu są prawie bezzwłoczne, w wypadku odpuszczenia gazu zmiana na wyzszy bieg zachodzi ze znacznym opóźnieniem
b - manualnym - (gałką biegów lub łopatkami przy kierownicy) - jak wyżej tyle że reakcja jest natychmiastowa, poza tym możesz redukować naraz kilka biegów w dół jednocześnie wciskając pedał gazu ! , przełączenie na automat następuje dopiero po przesunięciu z powrotem gałki zmiany biegów w położenie "D"

Odrębna sprawa że jazdy na manetkach trzeba się po prostu nauczyć gdyż różni się ona od normalnej redukcji gałką zmiany biegów, bardzo dużo ludzi nie używa manetek czy wręcz "nie wie jak to się robi" lol

Co do samego ruszania ze stojącej pozycji - jeżeli chcesz sam decydować o przyśpieszeniu i zarazem uślizgu - musisz wyłączyć ESP - inaczej w pierwszym momencie ruszenia układ ESP będzie zmniejszał moc za względu na uślizg kół.

Alexaus11
1st-September-2013, 12:19
Miałem taką sytuacje, że ruszam na światłach normalnie i widzę, że samochód obok daje po heblach. Robię kickdown, ale zanim autko zrozumiało co chcę to ten drugi samochód był już mocno z przodu. Potem jak już ciągnie to idzie naprawdę ładnie, nie miałem żadnych zastrzeżeń tutaj, ale ta reakcja na gaz jest trochę wkurzająca. :)

Mialem wiele automatow ...poprzez chocby Bmw M6..... Infiniti G35s ..... byly zabawy z CLS63AMG a teraz Lexus IS-F , swietne auta i mialem setki sytuacji ktorych opisujesz ,jakkolwiek bys nie ustawil skrzyni , czy wylaczyl trakcje ...to jednak proponuje bardziej poszukac czegos z napedem na 4 buty:)wtedy nie bedzie musial ogladac rejestracji kolegi z pasa obok,ale zalezy co lubisz.

Ojciec ma Lexa 430h i przez to chocby ze to hybryda to takie starty to masakra , nie wspominajac o wadze auta.

a co do Q50 to tam ktokolwiek przewiduje wersje X ??

p.s Nie ma jak profesionalizm ''Slepego'' swietnie opisane dzialanie skrzyni;)

grabba
1st-September-2013, 20:24
misiektoja - jesteś z Warszawy to umów się w ASO na jazdę próbną G37 - najlepiej X i się pobaw. U mnie skrzynia działa fajnie i całkiem szybko potrafi zrzucić z 7ki nawet do 3ki.

mzie
1st-September-2013, 22:23
Skrzynia poprawna, ale jak to mówią jaj nie urywa...
Lexus IS-F w trybie sport kapitalny - ale to supersamochód. Nowe Porsche równie i generalnie dwusprzeglowe w Audi.
Recepta jedna, testowo przejechać każdym z aut i ocenić organoleptycznie, Czy Ci pasuje.
W porównaniu do tej w Mazdzie, skrzyniami Infiniti powinieneś być zachwycony.

Druga rzecz ważna to moc auta. Inaczej czuć zmianę w autach jak pcha je 200, 300 ponad 400 kucy.

misiektoja
3rd-September-2013, 19:24
Hej,

Dzięki wszystkim za odpowiedzi, trochę mnie uspokoiliście. Dodatkowo poczytałem jeszcze na forach zagranicznych i większość chwali skrzynie w Infiniti, a więc chyba moje obawy były bezpodstawne. Oczywiście jazda próbna będzie, mam nadzieję, że nie będzie żadnych opóźnień i uda się umówić w październiku. Pytanie na ile uda mi się stestować autko w kilkanaście minut. Jeszcze wczoraj jechałem nową 6 w automacie i tam niestety gorzej niż w tym Lexusie, chociaż jakiejś tragedii nie było (na forum mazdaspeed.pl trochę osób na to narzekało).

grabba
3rd-September-2013, 21:29
Zawsze możesz umówić się na jazdę aktualnym modelem - to w zasadzie od ręki, nowym lub używanym. Nie musisz czekać do października. Ja, gdy kupowałem Infiniti mogłem sobie pojeździć kilkoma modelami - nikt mnie nie poganiał i nie ustalał trasy. Wiem, że Tomek i Ślepy mieli infiniti na cały dzień do pojeżdżenia - podpytaj, jak to załatwili.

slepy62
4th-September-2013, 13:53
Zawsze możesz umówić się na jazdę aktualnym modelem - to w zasadzie od ręki, nowym lub używanym. Nie musisz czekać do października. Ja, gdy kupowałem Infiniti mogłem sobie pojeździć kilkoma modelami - nikt mnie nie poganiał i nie ustalał trasy. Wiem, że Tomek i Ślepy mieli infiniti na cały dzień do pojeżdżenia - podpytaj, jak to załatwili.

Jeżeli złożyłeś zamówienie "mają Ci dać"

Jeżeli jesteś poważnie zinteresowany kupnem - powinni..., nie wiem z kim rozmawiałeś w salonie, podejdź do Martyny Nestoruk,
w razie problemu daj znać na priv...

misiektoja
4th-September-2013, 14:25
Dzięki za podpowiedzi. Jak już Q50 będzie w Polsce to będę z nimi gadał, może da rade wyrwać samochód chociaż na 2 godziny, żeby sobie w spokoju pojeździć. Nie lubię jazd próbnych z handlowcem na siedzeniu obok, bo wiadomo, że tak nie pojeździ się w spokoju.

Ja rozmawiałem z Szymonem Wypiorem, na razie umówiliśmy się na jazdę próbna jak już będą samochody w Polsce, ale nie rozmawialiśmy na temat długości tej jazdy :)

Ja określiłbym siebie jako prawie zdecydowanego. Jeszcze chodzi mi trochę po głowie Volvo S80 T6 AWD z silnikiem benzynowym 3,0 Turbo i mocy 304KM w najwyższej wersji wyposażenia Executive oraz Jaguar XF z silnikiem benzynowym 3.0 V6 o mocy 340KM w wersji wyposażenia Premium Luxury. Kosztowo wychodzi to samo co Infiniti Q50S hybryda w full opcji. A wiec jak na jeździe próbnej będzie ok i dadzą odpowiednio zachęcający upust to pewnie się zdecyduje na Infiniti, jakoś Volvo i Jaguar nie do końca mnie porywają, poza tym stylistycznie Q50 wygląda najlepiej :)

W ogóle może ktoś powiedzieć na jaki upust można u nich liczyć ? Przy aucie za 250-260tys. jest szansa zejścia o 10-15tys ? Na ile są elastyczni ? Słyszałem, ze Infiniti ma dość duże marże :P Jak 2 lata temu Mazde kupowałem w Odysseyu to tam strasznie ciężko było coś wyrwać, przy aucie za 140tys zeszli tylko 5 tysi.

grabba
4th-September-2013, 16:15
S80 i XF są trochę większe od G/Q50.

misiektoja
4th-September-2013, 17:42
Wiem, to już segment E, ale jednocześnie mają słabsze czasy do 100, a to jest dla mnie jeden z kluczowych parametrów :)

grabba
4th-September-2013, 19:18
Sprawdziłem długość i rozstaw osi S80, XF i Q50 i byłem w lekkim szoku - myślałem, że S80 jest znacznie dłuższe. Różnica między tymi samochodami nie jest duża.

Co do czasów do 100, to jak dla mnie nie jest to najważniejsze - w praktyce rzadko się to wykorzystuje. Najważniejsze w Polsce to jak szybko jesteś w stanie wyprzedzić TIRa - czyli jadąc na najwyższym biegu 80 km/h i wciskając pedał do podłogi jak szybko będziesz już przed TIR'em a najlepiej przed 3-ma.

Myślę, że hybryda da radę - szkoda tylko bagażnika.

slepy62
4th-September-2013, 22:14
Dzięki za podpowiedzi. Jak już Q50 będzie w Polsce to będę z nimi gadał, może da rade wyrwać samochód chociaż na 2 godziny, żeby sobie w spokoju pojeździć. Nie lubię jazd próbnych z handlowcem na siedzeniu obok, bo wiadomo, że tak nie pojeździ się w spokoju.
Ja rozmawiałem z Szymonem Wypiorem, na razie umówiliśmy się na jazdę próbna jak już będą samochody w Polsce, ale nie rozmawialiśmy na temat długości tej jazdy :) W ogóle może ktoś powiedzieć na jaki upust można u nich liczyć ? Przy aucie za 250-260tys. jest szansa zejścia o 10-15tys ? Na ile są elastyczni ? Słyszałem, ze Infiniti ma dość duże marże :P Jak 2 lata temu Mazde kupowałem w Odysseyu to tam strasznie ciężko było coś wyrwać, przy aucie za 140tys zeszli tylko 5 tysi.

Szymon też jest OK... uzgodnij jazdę na cały dzień (mogą poprosić żeby Cię ktoś polecił).

Upusty ? 5~10% - ile wywalczysz...
Tyle że to nowy model więc mogą przez pierwsze kilka miesięcy oferować tylko "dodatki" - nie upust... tym bardziej że jak rozmawiałem to podobno zamówili większość wozów w diesel-u, a teraz się okazało że jak narazie mają kilkanaście zamówień ale ... tylko na Hybrydy ! lol
Z tego co rozmawiałem z Martyną - ze względu na zmianę zasad doposażenia tj. wprowadzenia dużej ilości opcji i kilku pakietów (wcześniej było tylko ~ 4 wersje) w wypadku konfiguracji indywidualnej czas oczekiwania może wynieść od 3 do 4,5 miesiący. Chyba że weźmiesz to co będą mieli na "europejskim stoku".

misiektoja
5th-September-2013, 00:20
Sprawdziłem długość i rozstaw osi S80, XF i Q50 i byłem w lekkim szoku - myślałem, że S80 jest znacznie dłuższe. Różnica między tymi samochodami nie jest duża.
Rzeczywiście, dużej różnicy nie ma, byłem na jeździe próbnej S80 i jakoś nie czułem zdecydowanie większej przestrzeni niż moja Mazda 6. No ale to muszę się przejechać wszystkimi 3 modelami w krótkim przedziale czasu i wtedy będę mógł coś więcej powiedzieć i zdecydować.



tym bardziej że jak rozmawiałem to podobno zamówili większość wozów w diesel-u, a teraz się okazało że jak narazie mają kilkanaście zamówień ale ... tylko na Hybrydy !


Wg. mnie trochę za słabego dali tego diesla. Jak już kupujesz samochód za taką kasę to jednak chcesz mieć czasy poniżej 8 sekund i stąd pewnie średnie zainteresowanie.


Z tego co rozmawiałem z Martyną - ze względu na zmianę zasad doposażenia tj. wprowadzenia dużej ilości opcji i kilku pakietów (wcześniej było tylko ~ 4 wersje) w wypadku konfiguracji indywidualnej czas oczekiwania może wynieść od 3 do 4,5 miesiący. Chyba że weźmiesz to co będą mieli na "europejskim stoku".
No ja to na pewno będę brał indywidualną konfigurację, poza tym chcę już zamówić tak, żeby był rocznik 2014.

Coobcio
4th-December-2013, 13:00
Jak ma szybko automat zareagować podczas szybkiego przyspeiszenia z "rolowanego" to tylko tryb manualny, za długo będzie się maszyna zastanawiała jak jej do deski dasz...

misiektoja
9th-February-2014, 21:30
Jak wygląda u Was kwestia reakcji na kickdown? To co rzuciło mi się w oczy podczas jazdy próbnej Q50 to fakt, że jest dość duże opóźnienie na kickdown, chociaż akceptowalne. Niestety dane mi było przejechać się nową 6-stką w automacie i jestem pod wrażeniem reakcji na kickdown w tym aucie. Jest to niemal natychmiastowe i wrażenie powolności w Q50 jest jeszcze większe. Jak to wygląda u Was?

grabba
9th-February-2014, 21:37
A ilu biegów ma skrzynia w 6-te i ile biegów zrzuca na raz.

Przez kick down rozumiem, że wciskales pedał do oporu do podłogi - tam jes taki próg, który należy przełamać. Ja to zauważyłem dopiero po jakimś czasie.

U mnie bez problemu zrzuca z 7ki do 3ki i robi to szybko. Teraz nie używam kick downa, bo się boję.

misiektoja
9th-February-2014, 21:41
Skrzynia jest 7-biegowa. Hmmm, no właśnie Szymon też się zdziwił, że zajęło mu to ok. 1 sekundy, żeby zredukować bieg i wystrzelić (w sensie zacząć redukcje i wystrzelić). Ile biegów zrzuciło to nie wiem, za krótko jechałem. Ale teraz po jeździe nową 6-stką mam wrażenie, że to kiepsko wyglądało. Ale może masz racje, że nie pokonałem tego oporu o którym wspominasz. Miałem styczność z autem przez 20min to może mi to umknęło.

grabba
9th-February-2014, 21:50
Ją to zauważyłem po kilku dniach, gdy podczas wyprzedzania w panice wcisnąłem gaz do oporu i jeszcze zredukował bieg o jeden. U mnie w trybie sportowym jeszcze lepiej zrzuca biegi. Może jechałem w trybie eco?

Ps. 20 minut to za mało, żeby poznać się na samochodzie.

misiektoja
9th-February-2014, 21:56
Na pewno byłem w trybie Sport, ale w sumie byłem tak zakręcony jazdą, że jest duża szansa, że zrobiłem coś źle. Okaże się niedługo, jak już odbiorę potwora.

Sent using Tapatalk

slepy62
11th-February-2014, 17:45
Na pewno byłem w trybie Sport, ale w sumie byłem tak zakręcony jazdą, że jest duża szansa, że zrobiłem coś źle. Okaże się niedługo, jak już odbiorę potwora. Sent using Tapatalk

1- tak jak pisze Robert - jakieś 5cm od podłogi - pedał gazu ma "stop" - jeżeli chcesz natychmiastowej reakcji musisz depnąć mocno i przełamać ten opór
2- miałeś ustawiony tryb sport w w jakiej opcji, skrzynia, silnik, zawieszenie...., tych ustawien w Q50 jest b.dużo ? ustawienie pracy skrzyni na sport jest po przyciągnięciu lewarka zmiany biegów do fotela kierowcy - na wyświetlaczu zamiast "D" wyświetla się "DS"
3- najszybciej zareaguje na zmianę poprzez zmianę łopatkami...


Jak jeździłem M35Hybrid - reakcja była natychmiastowa...


Tak "na marginesie" ... porównywanie bemki 6-tki z Q50 to trochę poroniony pomysł... lol
zupełnie inny segment i zupełnie inne progi cenowe
jak tak dalej pójdzie - za chwilę zaczniesz porównania do jakiegoś veyrona albo rapida... lol


jak już to rób porównania do 3-ki, a jak wymyślisz sobie M3 to poczekaj na Eau Rouge lol

misiektoja
11th-February-2014, 18:03
Hmmm, docisnąłem pedał, w moim mniemaniu do podłogi. To znaczy z taką samą siłą jak w Maździe. Ale jeśli mówicie, że jest tam drugi opór, który trzeba przełamać to pewnie tego nie zrobiłem. Na pewno jakoś super mocno nie depnąłem. Miałem ustawiony tryb S tym joystickiem. Na samej skrzyni nie ma trybu S w Q50. Jest tylko:

P -> R -> N -> D -> M

Łopatek nie testowałem. Ale jeśli zmiana na łopatki jest natychmiastowa to nie ma problemu :)

Aa 6-stka to miałem na myśli nowa Mazda 6, a nie BMW 6, sorry za bycie nieprecyzyjnym :)