PDA

Zobacz pe?n? wersj? : notoryczne drgania kierownicy



Roberet
8th-September-2013, 10:00
Witam serdecznie, od jakiegos czasu notorycznie wyważam koła i niestety nie osiągam pożadanego efektu. Czy są jakies.

elementy zawieszenia odpowiadajaące za przenoszenie drgań z jezdni na kierownicę ?

Robert

sirtrojan
8th-September-2013, 18:55
Roberet sprawdź końcówki kierownicze a co najważniejsze piasty kół. Przy luzach moze powstać sytuacja ze będziesz odczuwał drganie.

Na koniec możesz leciuteńko dokręcić śrubę na maglownicy która odpowiada za przepływ płynu wewnątrz układu. Czasem pomaga.

powodzenia.

Schirru
9th-September-2013, 16:40
czasami tez tak mam. u mnie to chyba kwestia tarcz. i nie chodzi bynajmniej o bicie tylko o wywazanienie... nie wiem... tak czy owak nawet po wyważeniu kół na Hunterze (chyba nie ma w Polsce nic lepszego) czasami musze podjechać na doważanie kół na samochodzie. Co prawda przy 4x4 w automacie i przy rozmiarze 21 cali chlopaki mocno kręcą nosami i takie dowazanie kosztuje ok 200zl, ale zadnych wibracji po tym zabiegu nie ma. problem tylko w tym ze jakiekolwiek zdjecie póżniej koła skutkuje całkowitym rozregulowaniem wyważenia i trzeba znowu doważać.

Roberet
13th-September-2013, 22:42
Roberet sprawdź końcówki kierownicze a co najważniejsze piasty kół. Przy luzach moze powstać sytuacja ze będziesz odczuwał drganie.

Na koniec możesz leciuteńko dokręcić śrubę na maglownicy która odpowiada za przepływ płynu wewnątrz układu. Czasem pomaga.

powodzenia.


Roberet sprawdź końcówki kierownicze a co najważniejsze piasty kół. Przy luzach moze powstać sytuacja ze będziesz odczuwał drganie.

Na koniec możesz leciuteńko dokręcić śrubę na maglownicy która odpowiada za przepływ płynu wewnątrz układu. Czasem pomaga.

powodzenia.

dzięki za odpowiedz. Przeanalizuje wszystkie sugestie i postaram sie pomajstrować coś przy piastach i maglu. Piasty napewno do śmietnika bo już od dłuższego czasu wyją jak szalone...



Co prawda przy 4x4 w automacie i przy rozmiarze 21 cali chlopaki mocno kręcą nosami i takie dowazanie kosztuje ok 200zl, ale zadnych wibracji po tym zabiegu nie ma. problem tylko w tym ze jakiekolwiek zdjecie póżniej koła skutkuje całkowitym rozregulowaniem wyważenia i trzeba znowu doważać.


byłem u nich na zabiegu ze swoim chorym autkiem ale niestety hunter nie uporał się z kołami i dla tego zainicjowałem pytanie... Myślę że trzeba najpierw doprowadzic zawieszenie i układ kierowniczy do perfekcji , a póżniej zabiorę się za koła i tarcze...

Dzięki za odp.

pzdr

sirtrojan
13th-September-2013, 23:01
Roberet gdybyś przyjechał na jakiegoś warszawskiego spota miałbyś diagnozę za darmo ;) organoleptyczną ale zawsze jakaś.

slepy62
14th-September-2013, 11:44
czasami tez tak mam. u mnie to chyba kwestia tarcz. i nie chodzi bynajmniej o bicie tylko o wywazanienie... nie wiem... . Co prawda przy 4x4 w automacie i przy rozmiarze 21 cali chlopaki mocno kręcą nosami i takie dowazanie kosztuje ok 200zl, ale zadnych wibracji po tym zabiegu nie ma.

U mnie w II gen. (koła '21) po 50 tys. zaczęły się drgania przy lekkim/średnim dohamowniu - po sprawdzeniu zawiechy, felg/opon - okazało się że przyczyna tkwiła w przednich tarczach hamulcowych - które "się odkształciły" (obawiam się że to efekt moich kilku wjazdów z rozgrzanymi hamulcami w głębszą wodę w czasie warszawskich "potopów" / na przyszłość będę ostrożniejszy) ... Po wymianie (płatnej) wszystko minęło...

ale na tym nie koniec :)

Przy przeglądzie 80 tys. - okazało się że tarcze (str. wewnętrzna) uległy "zryflowaniu"... wow (w trakcie jazdy nic nie było czuć),
w efekcie kolejna wymiana tym razem łącznie z prawie nowymi klockami i OSŁONAMI... ale - GWARANCYJNA !

Jak sie okazuje do stosowanych w standardzie w EU - kół "21 i tarcz wentylowanych – 355 mm (w jUSA w stand. tylko w FX50) - cały czas montowano osłony z amerykańskich wersji FX35/37 - czyli jak do tarcz 320 mm !


problem tylko w tym ze jakiekolwiek zdjecie póżniej koła skutkuje całkowitym rozregulowaniem wyważenia i trzeba znowu doważać.

Ja przekładam przód~tył co mniej więcej 10tys. i nie mam tego problemu.
Wyważam tylko przy wymianie kompletnych kół lato-zima...

Roberet
22nd-September-2013, 16:01
Witaj ponownie

Na koniec możesz leciuteńko dokręcić śrubę na maglownicy

chciałbym to sam zrobić i prośba do Ciebie o rozwinięcie mysli :)

Roberet
22nd-September-2013, 16:02
Roberet gdybyś przyjechał na jakiegoś warszawskiego spota miałbyś diagnozę za darmo ;) organoleptyczną ale zawsze jakaś.

No włąśnie zastanawiałem się... zaraz poszperam w dziale spoty :)

ba-barteq
12th-November-2013, 16:31
no więc jest jeszcze jedna opcja - regulacja i tłumienność układu kierowniczego za pomocą śruby na wspomaganiu -> Patrz zdjęcie
Zanim przystąpisz do regulacji upewnij się że :
- koła są porządnie wyważone
- Tarcze hamulcowe nie są pokrzywione
- w sumie gdy już spróbowałeś wszystkiego zawieszeniem i kołami i po X wizytach u mechaników jesteś przekonany że masz zawieszenie OK



Jeśli powyższe masz już za sobą i nadal objawy są wówczas spróbuj tego :

od spodu samochodu po stronie kierowcy na wspomaganiu kierownicy znajduje się śruba regulująca luz na zębatce wspomagania (śruba na klucz 24 mm) (na rysunku jest to śruba z zaznaczonym niebieskim markerem kątem o ile została w tym przypadku przesunięta). Zacieśniając nieco zębatki tłumienność układu wzrasta i mniej przenosi się na kierownicę. Regulacja powinna być dokonana z wykorzystaniem klucza dynamometrycznego na niskich wartościach (zakres okolic 5 Nm).

śruba znajduje się tu :
http://s8.postimg.org/st3y3q2t1/20131111_144807.jpg (http://postimage.org/)
img (http://postimage.org/)

Do śruby najlepszy dostęp jest od dołu z kanału jednak możliwe też jest od strony lewego przedniego koła po uprzednim jego zdjęciu. . Teoria regulacji zakłada że gwint śruby powinien być wkręcony do momentu zlicowania się z obudową. Następnie należy dokręcić śrubę siłą 5,4 Nm (i nie wiecej). Gdy osiągniemy pożądaną wartość cofamy śrubę o ok 20 stopni pełnego obrotu. Większość reguacji tego typu użytkownicy dokonywali bez klucza dynamometrycznego tylko na tzw oko. Obszar regulacji nie może przekroczyć 2 pełnych obrotów - powyżej tego regulacja trwale uszkadza elementy regulacyjne i prowadzi do ich całkowitej wymiany. Większość przypadków drgania kierownicy rozwiązano tą metodą jednak pod warunkiem że już nic innego nie pomagało (wyważenie kół ....... a nawet zbiezność) . Dokonanie regulacji w zakresie 1/4 pełnego obrotu to najczęściej praktywana opcja w przypadku braku klucza dynamometrycznego. Po regulacji kierownica reaguje szybciej na skręt a drgania są tłumione w znacznym stopniu. Gdy zbyt ciasno przeregulujemy układ kierownica będzie zostawała po skręcie (nie odbija) wówczas należy cofnąć nieco śrubę. Gdyby w przypadku regulacji z kluczem Dynamometrycznym 5.4 Nm jest nie osiągalne oznacza to ze trzeba wymienić regulację na nowy zestaw.

pozdr

tim
12th-November-2013, 17:49
Jak sie okazuje do stosowanych w standardzie w EU - kół "21 i tarcz wentylowanych – 355 mm (w jUSA w stand. tylko w FX50) - cały czas montowano osłony z amerykańskich wersji FX35/37 - czyli jak do tarcz 320 mm !

Rozumiem z tego że osłony które mamy zamontowane są za małe i problem może się powtarzać?

sirtrojan
12th-November-2013, 20:44
o tej śrubie pisałem gdzieś juz na forum. Dokręcałem z łapy z "wyczuciem".

Roberet
28th-November-2013, 22:55
Witajcie, a wiec klikam zaraz podziękowanie :) Od czasu "dokręcenia" jest mały banan :).

Ale ale, ale, drgania samochodu nie do końca ustały. Pow dokręceniu i wyważeniu czterech kółek , autko powędrowało w górę na 160cm i po wciśnięciu VDC hops hopsa na 80 km/h. Stało się znowu !!! cała buda zaczęła drgać z jedną częstotliwością niezależnie czy to była prędkość 80 czy 150 km/h. Mam wrażenie że to tylny dyferencjał, ponieważ drgania występują w tylnej części.

Jakieś sugestie ?

Robert

sirtrojan
28th-November-2013, 22:58
jak był dzwon to wszystko może być krzywe.

sirtrojan
29th-November-2013, 01:15
Btw jutro dlube w fx45 jednego.z forumowiczów. Robił dowazanie na aucie. Dam znac czy była poprawa u niego.

Roberet
29th-November-2013, 10:43
super, w takim razie czekam z niecierpliwością.

p.s. zajmujesz się mechaniką zawodowo ?

Robert

gizmo
21st-January-2014, 13:12
Jeśli jeszcze problem nie zniknął to proponuje dowazanie na aucie lub sprawdź opony. Możliwe ze opona jest wadliwa i to było przyczyna.
W okolicach Warszawy dowazanie na kołach :
http://www.autobalans.pl

Optymalizacja koła (tu Ci wszystko powiedzą ) :
http://www.gumohurt.pl


Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

Ologt
17th-December-2015, 11:53
śruba znajduje się tu :


śruba regulująca luz na zębatce wspomagania

Panowie ,czy ta śruba ma jakiś opór ,wczoraj przy okazji wymiany oleju sprawdziłem sobie tą śrubę i normalnie mogę ją obracać palcami.Czy tak powinno być ,czy ona jakoś się dokręca?

sirtrojan
17th-December-2015, 12:23
Nie ma oporu - to śruba regulacyjna. Musisz ją delikatnie obracać i obserwować efekty.

andrzejgs
28th-April-2016, 11:41
Witam serdecznie,mam bicie kierownicy w fx35 kola wyważeniu kół na Hunterze piasty tarcze nowe półośka ok mam zamiar sprawdzici jeszcze LOŻYSKO RÓŻNICOWE PRZY SKRZYNI czy ma to jakis sens

dewon7
28th-April-2016, 14:42
Ale kiedy masz to bicie? Przy hamowaniu czy przy przekroczeniu jakiejś prędkości np. 100 km/h? Jeśli przy hamowaniu to tarcze kup jakieś lepsze. Oryginalne nissanowski krzywią się przy pierwszym lepszym przyhamowaniu z wyższej prędkości. Jeśli bicie pojawia się przy przekroczeniu jakiejś prędkości to musisz podkręcić trochę taką śrubkę na maglownicy - tu masz więcej na ten temat http://www.ifans.pl/showthread.php?2117-Wibracje-w-kierownicy-przy-100-120-km-h

maruss84
25th-April-2018, 22:13
Panowie wracam to tematu ale trochę inaczej,
Mam wibracje na kierownicy, dość wkurzające, występują tylko na postoju, nie zależnie czy mam P czy D czy też N.
obroty spadają na te 600-630 rpm i kiera wpada w wibracje. Jak tylko dodam leciutko gazu wibracje ustają niezależnie czy to auto stoi czy rusza. Ostatnio miałem czyszczoną przepustnicę, drżenie było przed i jest obecnie.

Na PB i LPG tak samo.



Macie tak samo? czy kiera stoi elegancko?
Znów mam wrażenie, że ja kupiłem auto w końcówce stycznia to nie było tego drgania, czy to może lekki luz na końcówce drążka i tylko na wolnych wpada w wibracje?

zajac01
25th-April-2018, 22:24
Poduszki silnika i skrzyni sprawdzone?

sirtrojan
25th-April-2018, 23:47
jak dla mnie to za niskie obroty masz . luz w drązkach na postoju raczej nie bedzie powodował drgań ;) Zajonc ma racje - poduszki do sprawdzenia.

maruss84
26th-April-2018, 00:11
Jeszcze nie sprawdzone. Jutro chce podjechac na jakas stacje diagnostyczna, tylko nie wiem czy oni cos takiego ogarniaja czy tylko zawieche sprawdzaja jak na badaniach.

A jakie obroty powinne byc na jalowym? Moze adaptacja zaplonem i pedalem kapke zle sie ustawiła.

maruss84
26th-April-2018, 16:22
jak dla mnie to za niskie obroty masz . luz w drązkach na postoju raczej nie bedzie powodował drgań ;) Zajonc ma racje - poduszki do sprawdzenia.

Podjechalem dzis do mechanika zeby podpia mi pod kompa i sprawdzil dla pewnosci czy nie ma jakichs bledow po adaptacji przepustnicy. Czysto. Przy okazji zerknolem na obroty 637-650 tak sie klasowaly. Auto stalo na P

fifi6969
7th-February-2019, 20:20
Witam, maruss84 czy udało Ci się zlokalizować i wyeliminować problem drgań na kierownicy, pytam bo zaobserwowałem u siebie w FX35 07 to samo na postoju jak stoję na światłach na D, zmniejsza się na N i P ale da się odczuwać drgania. Jak wiesz co i jak to podpowiedz :)

Adam_77
10th-February-2019, 16:46
Wyłącz klime i zobacz czy drgania ustąpiły.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

fifi6969
14th-February-2019, 20:27
Adam_77 jak mam włączoną klimę to prawie zanikają, bo jak są większe obroty to nic nie czuć. W zasadzie nie są to drgania, ale takie mocne mrowienie i w tej klasie auta jest to irytujące :confused:
Tak jak pisałem najmocniejsze są na D i tylko na postoju, podczas jazdy nic nie czuć.

Adam_77
15th-February-2019, 07:55
No to jak masz dalej drgania to poduszka/i silnika są zużyte.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

lukasz32
15th-February-2019, 22:39
Drgania mogą pojawić się też po modyfikacjach wydechu. Panowie, to są stare, kilkunastoletnie auta, nie możemy od nich oczekiwać fabrycznej sprawności. Pewnie rzeczy się tu zużywają, czasem mamy historie z cyklu "TTTM", trzeba się z pewnymi rzeczami pogodzić ;)