PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Dzwon z tyłu i przodem.. pomóżcie z warsztatem..



Kastaniet
8th-September-2013, 23:47
Witam, być może nie w tym miejscu na forum gdzie trzeba, ale jestem wkurzony i smutny, bo właśnie żonka uczestniczyla w stłuczce solidnej. Jest jeden pozytyw - gość (Opel Astra ) nie hamował i najechał na tył Infinitka co najmniej 60 km.h albo dużo więcej. Efekt - on przesunięty silnik do grodzi, mimo pasów rozbita o szybę głowa, maska założona na szybę. Total.
Nasze Infiniti fx35 : rozwalony zderzak tył, pęknięta lekko klapa tył, lekko odgięte blachy na łączeniu błotników. "Najeźdźca" podjechał dosłownie pod tył i wepchnął mi żonę na Golfa - uderzony wtórnie już lekko. A w co pozytywne? FX spokojnie odjechał, pozostawiając dosłownie wrak Opla. Żona kocha swojego "tygryska" jeszcze bardziej, ale zepsuty.
Tył zderzak mocno,wzmocnienia, klapa i wydech dostały, przód lekko również. Sprawca nie kwestionuje, ma OC.
Co dalej po zgłoszeniu szkody? Czekam na rzeczoznawcę...
Kto naprawi bez oszustwa, na nowych częściach? Dokładnie..Może do serwisu? Znacie kogoś?
Aha gościowi też w efekcie na szczęście nic się zdrowotnie nie stało. Poproszę o pomoc i pozdrawiam.

milo222
9th-September-2013, 08:37
Witam, być może nie w tym miejscu na forum gdzie trzeba, ale jestem wkurzony i smutny, bo właśnie żonka uczestniczyla w stłuczce solidnej. Jest jeden pozytyw - gość (Opel Astra ) nie hamował i najechał na tył Infinitka co najmniej 60 km.h albo dużo więcej. Efekt - on przesunięty silnik do grodzi, mimo pasów rozbita o szybę głowa, maska założona na szybę. Total.
Nasze Infiniti fx35 : rozwalony zderzak tył, pęknięta lekko klapa tył, lekko odgięte blachy na łączeniu błotników. "Najeźdźca" podjechał dosłownie pod tył i wepchnął mi żonę na Golfa - uderzony wtórnie już lekko. A w co pozytywne? FX spokojnie odjechał, pozostawiając dosłownie wrak Opla. Żona kocha swojego "tygryska" jeszcze bardziej, ale zepsuty.
Tył zderzak mocno,wzmocnienia, klapa i wydech dostały, przód lekko również. Sprawca nie kwestionuje, ma OC.
Co dalej po zgłoszeniu szkody? Czekam na rzeczoznawcę...
Kto naprawi bez oszustwa, na nowych częściach? Dokładnie..Może do serwisu? Znacie kogoś?
Aha gościowi też w efekcie na szczęście nic się zdrowotnie nie stało. Poproszę o pomoc i pozdrawiam.


jeżeli robisz z OC sprawcy to w ogóle się nie baw w ciuciu babkę tylko zawieź do serwisu infiniti i niczym się nie przejmuj skoro nie płacisz ( ew. serwis nissana)

ps. jeżeli przedni zderzak będziesz wymieniał to nawet popękany z chęcią bym zakupił za symboliczno/rozsądną kwotę

sirtrojan
9th-September-2013, 10:48
Kastaniet zwracasz sie do PDG - oficjalny serwis blacharski Infiniti ( na ul.Uczniowskiej w wie) o naprawę auta z OC sprawcy. Wymianę masz na oryginałach. Dodam tylko ze d I gen. tylny zderzak nowy kosztuje coś koło 3500 pln a o klapę to już boję się pytać :)

Bolo
9th-September-2013, 13:09
możesz zrobić wstępny kosztorys na OC sprawcy, jak Cię nie zadowoli to serwis, ogólnie muszą przywrócić samochód do stanu przed wypadkiem, ale jeśli udowodnią że elementy były kiedyś naprawiane to mogą zrobić amortyzację na dane elementy. przy naprawie serwisowej musisz uważać na szkodę całkowitą, ponieważ przy naprawie na ponad 60% wartości samochodu mogą zabrać samochód :-( i zwrócą wartość wg ubezpieczenia:-(.

Kastaniet
9th-September-2013, 21:58
Dzięki, chyba zdecyduję się na serwis albo PDG, o którym pisze Sirtrojan - w końcu to nie była nasza wina. Wolę w oryginałach:)
Generalnie wzmocniliście mnie w decyzji! To, jak pisałem, co dobre - to fakt, że auto jest bezpieczne w starciu z tyłu... Mam nadzieję, że i z przodu - chociaż nie chcę sprawdzać:) Pozdrawiam Wszystkich!

milo222
9th-September-2013, 22:20
nie radzę się bawić w kosztorysy od razu do serwisu i w większości wypadków to serwis kłóci sie z ubezpieczalnią jeżeli ta uważa że naprawa była za droga

slepy62
10th-September-2013, 17:06
Dzięki, chyba zdecyduję się na serwis albo PDG, o którym pisze Sirtrojan - w końcu to nie była nasza wina. Wolę w oryginałach:) Generalnie wzmocniliście mnie w decyzji! To, jak pisałem, co dobre - to fakt, że auto jest bezpieczne w starciu z tyłu... Mam nadzieję, że i z przodu - chociaż nie chcę sprawdzać:) Pozdrawiam Wszystkich!

Polska Grupa Dealerów - jest właścicielem salonów i serwisów INFINITI - serwisów mechanicznych; serwis blacharski nie ma w nazwie INFINITI - bo PGD sprzedaje także kilkanaście innych marek.
link na serwis PGD: http://www.naprawynadwozi.pgd.pl/likwidacja-szkod-powypadkowych/

Kastaniet
19th-September-2013, 22:03
No to już stoi w tym PGD, wczoraj żonka zawiozła... Odzyskała humor, bo powiedzieli jej, że może niedługo zrobią. Jeszcze raz dzięki - zdam relację jak odbiorę.

milo222
20th-September-2013, 08:55
pamiętaj o zderzaku jeżeli jest to możliwe to jestem zainteresowany chyba że reanimują