PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Ile płacisz za serwis?



mooth
12th-September-2013, 19:40
Czeka mnie pierwsza wizyta na warsztacie i nie chciałbym zostać naciągnięty w związku z tym mam pytanie.
Ile placiles za
-wymiana piasty koła przedniego
-wymiana świec
-wymiana oleju

Jeśli robiłeś ostatnio coś innego to również możesz podać cenę, przyda się ma przyszłość
pytam o sama robocizne

z góry dzięki za pomoc

BAJZEL
12th-September-2013, 20:20
To wycinek z ostatniej akcji opisane w poście co robiłem ostatnio w ....

No Dobra w końcu się zabrałem za zestawienie ostatnich prac przy aucie … gdzie mam na to czas dosłownie 2 – 3 godzinki dziennie ze względu na to o czym nie chce mi się pisać

Oddałem ostatnio autko do generalnego przeglądu
i wyglądało to następująco

po wstępnych ustaleniach : „ Filtr skrzyni, uszczelka, olej i wymiana to koszt 650zł brutto
Wymieniamy olej dynamicznie ( razem z olejem który jest w przewodach i chłodnicy)
Zamiast uszczelki ( którym nie ufam ) stosuje silikon który musi wyschnąć po wlaniu po wymianie filtra.
Czas usługi ok. 7 godzin”
Poszedłem w to

zakres prac :

Wymiana oleju skrzyni - 650 pln - MATIC J NISSAN
Wymiana oleju silnika -15 pln - CASTROL EDGE 5w30 ( 120 pln) własneźródło
Serwis klimatyzacji - 99 pln
Odgrzybianie klimatyzacji - 50 pln
Czynnik R 134+olej do kompresora + barwnik - 50 pln
Wymiana filtra pyłkowego - 50 pln
Wymiana filtra oleju - 15 pln ( filtr – 23pln)
Wymiana płynu wspomagania+ odpowietrzenie -120 pln olej wspomagania ATF power stearing mopar krwisto czerwony
i tutaj dodam , ze krwisto czerwony to zdrowy kolorek i jego okres zużycia następuje w przejściu kolorystycznym czerwien – pomarańcz – brąz ( jakby kto zerkał pod korek )
Piaste też robiłem kilka miesięcy temu - prawy tył cena jak w inter carsie piasta 250 zł i daje rade robocizna 180 zł moim zdaniem zawyżona ...
Świece też wymieniałem ale motyla noga nie pamiętam jak to szło jutro zadzwonie zapytam i podam :)wymiana oleju jest generalnie gratisowa w zakładach jak bierzesz ich olej ... ale ja tam zawsze swój wiozę :)
:) a nie w INFI ...
z tym, że ja serwisuje w serwisie aut amerykanskich

mooth
12th-September-2013, 20:30
Dzieki za odpowiedz
Jest to podobny temat lecz jestes jedna z nielicznych osob ktora podała koszta :)

Mi dzis podano ceny zalezne od czasu gdyz nigdy infi nie robili
piasta 150-250
swiece 80-150

Pytam o ceny gdyz wczesniejsze auto odwiedzalo warsztat jedynie raz do roku na wymiane opon i oleju i wogole sie nie orientuje ile co moze kosztowac

BAJZEL
12th-September-2013, 20:54
o wiele części trzeba sie orientowac i pytać ponieważ jest pare podobnych autek jak nissan 350z od niego np filtr kabinowy pasuje,,, a pare innych od murano... i teraz częśc ktora katalogowo ma ten sam numer to do murano jest po 100 zł a do infi po 200 ... a to dokladnie to samo :)
piasty tez od 250 do 600 zł a te pod 250 spsują sie tak samo jak te po 600... warto sporo podpytac i pogrzebac zanim sie zdecyzujesz ... mi swiece kojarzą sie 80 - 90 zł ale nie jestem pewien ...

Pozdro i powodzenia...