PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Folie ochronne na lakier



misiektoja
13th-September-2013, 02:37
Nawet nie wiedziałem, że jest coś takiego. W USA dużo osób okleja bardziej newralgiczne miejsca lakieru specjalną folią. Mieliście jakąś styczność z czymś takim ? Jak tak popatrzę teraz na lakier w swojej Maździe to tak myślę, że to niegłupi pomysł. Więcej info tutaj:

http://www.infinitiq50.org/forum/new-2014-q50-general-discussion-forum/9266-clear-bra.html

Tomek g35c
13th-September-2013, 07:37
Czy mieliśmy styczność ??

Ba, ja to okleiłem cały samochód, przy okazji zmieniając kolor na biały... ;)
Znajdziesz gdzieś na forum temat o oklejaniu... trzeba tylko poszukać...

sirtrojan
13th-September-2013, 08:43
Tomek, misiek miał na myśli clear bra - czyli przeźroczystą folię którą nakleja się na lakier . Przede wszystkim na zderzak przedni maskę lusterka czyli wszystko to co jest narażone na uderzenia kamyczkami.

Generalnie pomysł niezły ale sam widzę dwa problemy - inaczej dba sie o auto z folią i to że żółknie z czasem pod wpływem promieni uv (ze słońca). Jeśli śmigasz po szutrach ew dużo po nowowybudowanych nieposprzątanych autostradach to pomysł z oklejeniem ww elementów wydaje się być bardzo dobry.

grabba
13th-September-2013, 09:10
Robi to większość firm zajmujących się oklejaniem samochodów. Ja myślę nad zmianą koloru - może w przyszłym roku. Na oklejenie przeźroczystą jest już za późno :)