PDA

Zobacz pe?n? wersj? : pytanie do fachowców - skrzynia szarpie przy zmianie z 2go na 3ci bieg



spider001
16th-September-2013, 17:11
Cześć,

Od jakiegoś czasu (3-4 miesiące) skrzynia w moim g35x dość "rajdowo" zmienia bieg z 2ki na 3kę. (inne biegi są ok).
generalnie można powiedzieć, że szarpie (po zmianie samochód jest jakby szarpnięty do przodu), ale jednocześnie mam podejrzenie że to może być coś z programem skrzyni.
objaw jest największy przy ostrym przyspieszaniu. Im mniej gazu tym efekt dużo mniejszy, wręcz do niewyczuwalnego.

w innym wątku ktoś pytał czy skrzynia szarpie na postoju przy zmianie z N na D, lub z N na R - w mojej ocenie trochę szarpie, nie jest to "bolesne" ale wyczuwalne. Ale występuje głównie na zimnym silniku.

Planuję w związku z tym wymianę oleju (60k mil), ale chciałbym podpytać tutaj, bo może to objaw czegoś poważniejszego.

ktoś sugerował reset ECU - ma to sens ?

Pozdr,

spider001
28th-December-2013, 11:44
Wracając do tematu...

Okazuje się, że wymiana oleju dużo nie wnosi, jednak cała sprawa sprowadza się do sterowania skrzynią przez komputer.
"rajdowa" zmiana biegów występuje w trybie sekwencyjnej zmiany (jakby nieco za dużo gazu było w momencie aktywacji 3 biegu). W trybie Drive oraz DS nie ma objawów.
Co ciekawe, przy zmianie sekwencyjnej z 2 na 3 w okolicach 7500 rpm efekt nie występuje - co uważam za potwierdzenie, że jednak chodzi o sterowanie skrzynią przez komputer.

co do załączania D / R na postoju - tu wymiana oleju chyba coś wniosła bo jest OK (choć i przed wymianą mój mechanik sugerował, że szukam dziury w całym...)

Informacyjnie, serwis Infiniti w USA do skrzyń AT tych samochodów leje olej Nissan Matic S (doszukałem się w papierach z przeglądów).

Jeśli ktoś wie jak zresetować ECU w skrzyni AT to chętnie skorzystam.

PS.
G35 jest z roku 2008.

Coobcio
21st-November-2014, 14:27
Jak szarpie to albo zawór albo tarczki trzeciego biegu - zdejmij miskę ze skrzyni i zobacz czy nie jest czarnym syfem przytkany jej filtr oleju...

MarianoS81
5th-December-2016, 10:54
U mnie szarpie z 2 na 3 jak jest zimna skrzynia, przez pierwsze parę minut, potem wszystko jest ok. Wymieniłem olej ale nie pomogło. Jakieś pomysły?

Shimomura
30th-October-2019, 09:17
Rozwiązał ktoś problem ? U mnie może nie szarpie ale pojawiają się jakieś wibracje tylko przy zmianie z 2 na 3 bieg i tylko w przedziale obrotów 2000-3000, poza tym zakresem chodzi jak masełko, nawet przy pełnym bucie hmm

Wysłane z mojego SM-T819 przy użyciu Tapatalka

djoneway
30th-October-2019, 10:41
Artur u mnie to samo ale rzadko kiedy, zdążyłem przywyknąć i olałem temat

Mateusz ex37
30th-October-2019, 14:16
U mnie też trochę szarpie z 2 na 3. Olej wymieniłem. Poprawiło się ale nie na 100%. Zaraz po wymianie było jakby lepiej ale później wróciło do "normy" . W starym oleju nie było żadnych ciał obcych, a sam olej nie miał barwy przerażającej. Przywykłem.

candy81
30th-October-2019, 14:23
Wykasujcie adaptacje ze sterownika. Jak to nie pomoze to przyczyn moze byc sporo. miedzy innymi zawor lock up, sprzeglo hydrokinetyczne lub moze byc zwyczajnie upalona tarczka

Mateusz ex37
30th-October-2019, 15:45
A jak wykasować tą adaptację?
Przez OBD2 i Torqu chyba się nie da

candy81
30th-October-2019, 17:08
U mnie launch poszedł przy q50. Ogólnie polecam ten tester do Japończyków. Oczywiście wymianą oleju i ustalenie jego poziomu to podstawa. Przy spalonych tarczkach w całe nie musi być dużo syfu w skrzyni

djoneway
30th-October-2019, 19:41
U mnie launch poszedł przy q50. Ogólnie polecam ten tester do Japończyków. Oczywiście wymianą oleju i ustalenie jego poziomu to podstawa. Przy spalonych tarczkach w całe nie musi być dużo syfu w skrzyniLaunch to konkretny sprzęt, z jakiego modelu korzystasz?

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Nat
8th-October-2020, 12:17
Hej,
Wpisuję się w temat szarpania skrzyni. U mnie z kolei ten problem występuje przy małych obrotach, np. stojąc w korku przy delikatnym ruszaniu występuje właśnie lekkie szarpanie. Mam wrażenie że tylko na zimnym silniku, jak się rozgrzeje jest lepiej. Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie? Od czego zacząć - sprawdzenie oleju? Czy lepiej podpiąć pod komputer? A może to nie skrzynia, tylko np. kwestia instalacji LPG?
Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi ��

sirtrojan
8th-October-2020, 16:11
Wyklucz LPG ruszając na benzynie.
Sprawdź poziom oleju - a jeśli nie wiesz kiedy był wlewany nowy to go wymień.

Napęd X tez może swoje wnosić do szarpania.