PDA

Zobacz pe?n? wersj? : ChipTuning



MarianoS81
16th-September-2013, 22:46
Witam
Czy ktoś chipował swojego fx35?Jak tak to jest jakaś różnica?Mam ochotę zapodać chipa do swojego ale nie wiem czy to dobry pomysł. Ma ktoś z was jakieś doświadczenie z chipami?V-tech proponuje 298 KM i o 22 Nm więcej :) Pozdrawiam Mariusz

Tomek g35c
17th-September-2013, 08:46
Będzie ciężko dojść do 298 KM i 22 Nm więcej...
U mnie wyciągnęliśmy w G35c ( taki sam silnik) 296 KM i 15 Nm ale po wymianie tłumika... więc nie wiem jak w serii...

MarianoS81
17th-September-2013, 09:13
Dzięki za odpowiedź, mam jeszcze pytanko do Ciebie: czy jest jakaś zauważalna różnica po chipie chodzi mi o osiągi, jakaś różnica w spalaniu?Pozdrawiam

Tomek g35c
17th-September-2013, 09:43
Spala więcej 2 litry... wydaje się że jest bardziej dynamiczny, ale ciężko wyczuć bo jednak 7% wzrostu to zbyt mało...
Pytanie jest tylko takie: Czy w Fxie będzie to wykorzystane ?... skoro i tak nie jest on demonem szybkiego startu...
Ja szykowałem swoje G35c do zabawy na 1/4 mili... więc uzasadnienie było... ;)

MarianoS81
17th-September-2013, 11:39
Ok, dzięki jeszcze raz. Już teraz wszystko wiem, chyba zrezygnuję z chipowania, bo niby chiptuning ma poprawiać osiągi przy zmniejszonym zużyciu paliwa (przynajmniej tak się reklamują :) a zwiększony apetyt auta jest mi nie potrzebny :) Pozdrawiam Mariusz

milo222
17th-September-2013, 16:30
. skoro i tak nie jest on demonem szybkiego startu...



kierowcy z Poznania nie potwierdzają tego faktu:eyebrows::peace:

ArtPol74
17th-September-2013, 16:45
bo niby chiptuning ma poprawiać osiągi przy zmniejszonym zużyciu paliwa (przynajmniej tak się reklamują Tak ale w dieslu i z turbiną...

Tomek g35c
17th-September-2013, 17:24
kierowcy z Poznania nie potwierdzają tego faktu:eyebrows::peace:

No tak w swoim segmencie wolno-ssaków jest demonem szybkości... lol

milo222
17th-September-2013, 21:50
No tak w swoim segmencie wolno-ssaków jest demonem szybkości... lol:fencing::fencing: fx jest więcej na forum więc uważaj infiok

Tomek g35c
18th-September-2013, 09:53
Też mam FXa... nie zapominaj o tym...
http://www.ifans.pl/showthread.php?2771-Infiniti-FX37S-Premium-by-Tomek-g35c
lol

milo222
18th-September-2013, 11:32
Też mam FXa... nie zapominaj o tym...
http://www.ifans.pl/showthread.php?2771-Infiniti-FX37S-Premium-by-Tomek-g35c
lol

tak ale wersje europejskie mają zduszoną moc:bounce::bounce::bounce: i migacze tylne ze zwykłymi żarówkami :bolt:

Coobcio
4th-November-2013, 17:45
Wersie USA maja zanizana moc. Pracuja na ubozszych mieszankach i srednio o 7-9koni i nm generuja mniej jak wersie EU. Ps. Najwiecej przy chiptuningu idzie poprawic infiniti/nissana z automatyczna skrzynia. Przede wszystkim programowo ustawia sie tak ze prze wcisnieciu gazu do deski przepustnica otwiera sie do konca. Co znaczaco poprawia start to dodatkowo jest możliwość przestrojenia skrzyni tak by ruszalo sie z wyższych rpm. Jest 5 w pełni programowanych map. Jedna zawsze zostawia sie seryjna a na innych kombinuje by bulo lepiej:)

milo222
4th-November-2013, 21:51
Wersie USA maja zanizana moc. Pracuja na ubozszych mieszankach i srednio o 7-9koni i nm generuja mniej jak wersie EU. Ps. Najwiecej przy chiptuningu idzie poprawic infiniti/nissana z automatyczna skrzynia. Przede wszystkim programowo ustawia sie tak ze prze wcisnieciu gazu do deski przepustnica otwiera sie do konca. Co znaczaco poprawia start to dodatkowo jest możliwość przestrojenia skrzyni tak by ruszalo sie z wyższych rpm. Jest 5 w pełni programowanych map. Jedna zawsze zostawia sie seryjna a na innych kombinuje by bulo lepiej:)


rozwijaj temat wreszcie cyknę Tomka_g35 na światłach ( ... i to na lpg):party:

Coobcio
8th-November-2013, 12:30
Niedługo ja to zrobię jak wleci mi nowy Y-pipe - będzie to ciekawa konstrukcja mojego patentu, długa żeby odrazu pozbyć się katalizatorów - jutro może sprawdzę ją na hamowni :D

slepy62
8th-November-2013, 19:50
Najwiecej przy chiptuningu idzie poprawic infiniti/nissana z automatyczna skrzynia. Przede wszystkim programowo ustawia sie tak ze prze wcisnieciu gazu do deski przepustnica otwiera sie do konca. Co znaczaco poprawia start to dodatkowo jest możliwość przestrojenia skrzyni tak by ruszalo sie z wyższych rpm. Jest 5 w pełni programowanych map. Jedna zawsze zostawia sie seryjna a na innych kombinuje by bulo lepiej:)

A co możesz zaproponować (chiptuning, strojenie skrzyni, inne...) dla FX30d ???

Coobcio
10th-November-2013, 13:00
No to Y-pipe przetestowane zapraszam do Topicu: http://www.ifans.pl/showthread.php?3247-Coobciowe-zmagania-z-Y-Pipe

PS. co do Dieselka to nie jestem w stanie zmodyfikować programu od skrzyni biegów, tylko ECU od silnika...

slepy62
10th-November-2013, 13:11
PS. co do Dieselka to nie jestem w stanie zmodyfikować programu od skrzyni biegów, tylko ECU od silnika...

Jako że jestem zupełnym "neptykiem" w tym temacie, możesz napisać coś więcej - od podstaw - "chłopskim"/prostym językiem - żebym nie musiał szukać po necie znaczenia co 2-go słowa lol
:hail: please :hail:

mam na myśli chip-tuning i inne "czary" zwiększające/poprawiające sprawność/moc/dynamikę...

wiem co chciałbym zmienić czy raczej mieć możliwość płynnej modyfikacji (jeżeli to w ogóle możliwe) w zależności od warunków jazdy:
1. lepsze przyśpieszenie/start i moc/dynamika w zakresie 0~80 (jazda typowo miejska, spalanie w tym wypadku bez znaczenia)
2. poprawa/podniesienie mocy/dynamiki samochodu w zakresie od ~80~160 km (jazda "typowymi polskimi drogami" pozamiejska czyli wyprzedzanie "na styk", spalanie w tym wypadku bez znaczenia)
3. obniżenie spalania przy jeździe w korkach (moc/dynamika w tym wypadku bez znaczenia)
4. obniżenie spalania przy jeździe po autostradach/dalekie trasy (moc/dynamika w tym wypadku bez znaczenia)

Najważniejszy jest dla mnie pkt.2 - bo to największe "zagrożenie"...

Coobcio
10th-November-2013, 18:20
Ok 270KM i 580Nm samym programem można z tego auta zrobić bez modów mechanicznych, myślę że jakby poprawić wydech to jeszcze z 15-20KM by się odnalazło :)
Przy pokojnej jeździe auto mogło by mniej palić bo znacznie elastyczniejsze się robi i nie trzeba go tak katować by przyspieszało.
Generalnie mała turbina siedzi w tych silnikach i blokuje je ...

slepy62
10th-November-2013, 18:55
Ok 270KM i 580Nm samym programem można z tego auta zrobić bez modów mechanicznych, myślę że jakby poprawić wydech to jeszcze z 15-20KM by się odnalazło :)
Przy pokojnej jeździe auto mogło by mniej palić bo znacznie elastyczniejsze się robi i nie trzeba go tak katować by przyspieszało.
Generalnie mała turbina siedzi w tych silnikach i blokuje je ...

Najbardziej zależy mi na poprawie dynamiki w zakresie 80~160 - często jeżdżę "polskim" standardem czyli drogami o tylko dwóch pasach ruchu, nie lubię jeździć wolno - szczególnie jeżeli dobrze znam trasę, a większość wyprzedzania czy małych czy dużych/długich pojazdów - odbywa się przy tych prędkościach.
W FX30d - w tym zakresie brakuje "pary" - zwłaszcza jeżeli źle się oceni prędkość lub odległość auta nadjeżdżającego z przeciwka o co nie trudno o zmierzchu lub wyprzedzając kolumnę osobowych "dziadków" wlokących się za jadącą 80~100 dłuższą ciężarówką...
Wezmę nr telefonu od Tomka (albo wrzuć mi na PRIV) i może podjadę w któryś dzień w tygodniu pogadać...

pawell31
10th-November-2013, 20:20
:rofl:
Ok 270KM i 580Nm samym programem można z tego auta zrobić bez modów mechanicznych, myślę że jakby poprawić wydech to jeszcze z 15-20KM by się odnalazło :)
Przy pokojnej jeździe auto mogło by mniej palić bo znacznie elastyczniejsze się robi i nie trzeba go tak katować by przyspieszało.
Generalnie mała turbina siedzi w tych silnikach i blokuje je ...

ta HX35 trzeba zapodać...:rofl:

Coobcio
2nd-March-2014, 13:09
Ta fabryczna taka mała nie jest, ciekawe jaki tam model siedzi, jak GTB2260 to pod 300KM da radę z niej zrobić :)

kmn
7th-June-2014, 17:57
A ile z poczciwej benzynki fx35 Coobcio by wycisnął? Co prawda ma podtlenek lpg ale on raczej odejmuje mocy:) Może wpadłbym za jakiś czas do Wawy na jakiś forumowy tuning. Chciałbym mieć 300 KM w aucie.