PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Felgi do infiniti fx II Generacja europa



mapmen
24th-September-2013, 10:49
Witam mam pytanie odnośnie felg do infiniti fx 2012 37S
Auto moje stoi na 21 cale potrzebuje fele na zimę o mniejszym rozmiarze i pytanie jakie pasują i ewentualnie ET felgi
Może dysponujecie linkami do felg
pozdrawiam

sirtrojan
24th-September-2013, 12:10
pamietaj ze masz duze zaciski i mniejsza fela - np 20" niekoniecznie musi pasować do twojego auta , nawet jak bedzie miał odpowiedni offset.

slepy62
24th-September-2013, 12:17
Witam mam pytanie odnośnie felg do infiniti fx 2012 37S, Auto moje stoi na 21 cale potrzebuje fele na zimę o mniejszym rozmiarze i pytanie jakie pasują i ewentualnie ET felgi, Może dysponujecie linkami do felg, pozdrawiam

Po pierwsze wejdź w "ustawienia", "edytuj swój profil" i zmień wpis w polu: ""Model, rocznik, kolor" - masz wpisane FX 35,silver 2005 -
a to jest trochę mylące :)

Po drugie, mam pytanie: - jaki masz cel w zmianie felg na mniejsze ?

Jeżeli obniżenie kosztu zakupu opon (20~30%) i drugiego kompletu felg "21- to OK - rozumiem, (choć koszt zakupu felg to już kwestia wyboru - jakie..).

Przy naszych (EU) 4-tłoczkowych "heblach" - min felga to chyba "20 - może "19 (o ile się nie mylę) na pewno nie mniejsze - masz "saloon" - więc sprawdź w instrukcji - w specyfikacji.

Przy masie FX-a, taka zmiana rozmiaru felgi - w nieznacznym stopniu poprawi tłumienie nierówności, natomiast auto będzie bardziej podatne na "boczne-pływanie" - więc pogorszy się trochę przyczepność/trakcja w wypadku dynamicznej jazdy (oczywiście piszę o zwykłych drogach - nie o jeździe w terenie).

Pochodzę z gorzystych terenów i jestem zapalonym narciarzem, w zimie dużo jeżdżę FX-em w góry na narty, na "21 i śniegu czy breii śniegowej samochód zachowuje się doskonale, do tego dochodzi jeszcze wygląd auta.
Moim zdaniem najlepsze rozwiązanie to w lato-turbinki , na zimę 6-ramienne (te które masz na aucie)

poniżej masz poglądowego linka na niemieckiego dealera INFINITI - zarazem firmę tuningową - z felgami do FX do wyboru...
http://www.ahg-shop.com/ahg-sports/ahg-fx/sportfelgen/?sPage=1&sPerPage=48 (http://www.ahg-shop.com/ahg-sports/ahg-fx/sportfelgen/?sPage=1&sPerPage=48)

tyle że cena najtańszych jest raptem ok. 100 euro niższa od oryginalnych srebrnych turbinek:
http://www.ahg-shop.com/infiniti/infiniti-fx/sportfelgen/269/turbin-21-felgen-silber?c=20 (http://www.ahg-shop.com/infiniti/infiniti-fx/sportfelgen/269/turbin-21-felgen-silber?c=20)

lub w dark silver:
http://www.ahg-shop.com/infiniti/infiniti-fx/sportfelgen/270/turbin-21-felgen-dark-silver?c=20 (http://www.ahg-shop.com/infiniti/infiniti-fx/sportfelgen/270/turbin-21-felgen-dark-silver?c=20)

W tej chwili z tego co ostatnio sprawdzałem, używane turbinki pokazały się też trochę taniej (ok. 8-tys.zł) na alledrogo...

Zimowe opony do tych felg - jak poszukasz - kupisz za ok ~1300 -zł/szt.

Jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie - DOBRA RADA - turbinki na lato (w zimie wciągają śnieg)

Jeżeli znajdziesz inne rozwiązanie - czekamy na efekty na zdjęciach - a za jakiś czas - opis wrażeń z jazdy...

Z zimowym pozdrowieniem ... lol

slepy62
24th-September-2013, 12:47
Teraz sobie przeliczyłem że nie opłaca się kupować na alledrogo - używek (ostatnio były za ~8 tys.zł)

felga w niemieckim AHG - 489 euro * 4 szt. * 4,23-zł = ~8300-zł nówki,
transport palety z Hamburga w granicach 400~600 zł (czasem można i taniej trafić)

mapmen
24th-September-2013, 13:20
Cel w zmianie felg na mniejsze tylko na zimę ze względu na niski profil żeby nie katować tych felg 21
Ale może się mylę.
Dlatego cenne będą wasze uwagi co do eksploatacji felg 21 w zimę

BAJZEL
24th-September-2013, 15:41
zalezy jaki rejon niemiec bo ode mnie chlopaki raz w tygodniu sa w niemczech i przewaznie wracaja na 2 - 3 samochody wiec felgi by sie zmiescily ... kwestia , zeby jakos po drodze bylo :)

slepy62
24th-September-2013, 16:54
Cel w zmianie felg na mniejsze tylko na zimę ze względu na niski profil żeby nie katować tych felg 21, Ale może się mylę. Dlatego cenne będą wasze uwagi co do eksploatacji felg 21 w zimę

Jeżeli nie jeździsz w terenie i nie atakujesz agresywnie wysokich krawężników - nie ma problemu...

ładna zima:
4096

łańcuchowa lol zima :
4097

wykopki zimowe:
4099

i fele cały czas jak nowe, no może poza kilkoma obtarciami o wysokie krawężniki parkingowe w wykonaniu ukochanej... lol

letnie tak samo:
4100 4101

- jedyne blizny to - zakupy ukochanej lol ale w zasadzie - z uwagi na rant - mało widoczne...
jak chcesz tego uniknąć to jedyna metoda - balony off road-owe na stalowych lol

mapmen
25th-September-2013, 12:34
Piękna zima
dobre fotki
serdecznie dziękuje za pomoc
i wizualizację felg
pozdrawiam paweł :)

Bolo
26th-September-2013, 10:57
Cel w zmianie felg na mniejsze tylko na zimę ze względu na niski profil żeby nie katować tych felg 21
Ale może się mylę.
Dlatego cenne będą wasze uwagi co do eksploatacji felg 21 w zimę
hej, ja w FX 45 na lato miałem 20, na zimę 18, faktycznie 18 dużo gorsza w zakręcie, ale o niebo lepsza w koleinach, na śliskiej nawierzchni, oraz na błocie pośniegowym, no i trudniej ją uszkodzić na dziurawych polskich drogach.
pozdros

Rickavv29
6th-November-2019, 21:48
Witam,

Właśnie przymierzam się do kupna nowych felg i opon (zimowe) do FX37S
Obecnie felgi 21' , na zimę chciałbym coś mniejszego, może 20', może 19'.
Pytanie, ma ktoś z Was takie felgi? Chętnie poczytam porady przed zakupem.

Dziękuję

Villain
17th-February-2021, 11:26
Witam, mam ori 6ramienne 21calowe felgi w swoim FX 2gen.
Auto nie ma luzow, prowadzi się pewnie ale tylko na ekspresówkach, gdy droga jest gładka jak stol, gorzej gdy zjedziemy na zwykle dziurawe pofalowane drogi, jazda staje się wyzwaniem, ciągnie auto w kazda strone, trzeba mocno trzymać kierownice a wyprzedzanie powyżej 100km/h staje się wyzwaniem.
Opony to seryjny rozmiar 265 45 21.
Czy Wy też tak macie? Czy to auto na 21calach tak się poprostu zachowuje i trzeba się przyzwyczaić?

libros55
17th-February-2021, 11:38
Waznijsza jest chyba szerokosc opony. Ja mam szersze gumy 275/45/20 i mam podobnie jak Ty. Na szczescie juz malo gdzie sa slabe drogi.

Nero
17th-February-2021, 18:11
mam ten sam rozmiar kół i nie zauważyłem jakoś strasznie aby "ściągał" - co prawda na normalnych drogach z nie przekraczam 90 km/h więc może objawy mnie nie dotyczą....

maruss84
17th-February-2021, 20:51
Ja ma QX70 na 275/45/21, na większości dróg jest ok, ale przy tych mniejszych powiatewych czy jak tam one się zwą :) potrafi kierownica latać na boki jak szalona. Szerokie auto + szeroka opona i nie mieścimy się w koleinach.

Ten typ tak ma :)
Jeździć obserwować :)

W FX35vna 20' tak mocno nie szarpało

Villain
20th-June-2021, 22:11
Panowie, temat okazał się błahy...okazało się, że zbieżności i geometrii poprzedni właściciel dawno nie sprawdzał, po ustawieniu jedzie jak trzeba, nie ma już objawów o których pisałem wcześniej, ale fakt szeroka guma i szerokie auto, więc w koleinach uważać trzeba.
Polecam każdemu profilaktycznie sprawdzić geometrie i zbieżność w swoim aucie, a już na pewno co ok. 20tys km