PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kilka pytan do znawcow



LOKTONG
1st-October-2013, 11:41
Panowie kupilem ciesze sie jak dziecko, ale kilka rzeczy mi nie dziala
Jak kupilem i gasilem auto kierownica i fotel odsuwaly sie do tyłu potem mi mechanik cos tam robil i odlaczyl kleme i teraz mi to nie dziala, w komputerze w navi mam ustawione zeby kierownica oduwala sie ale to nie dziala, jak to zaprogramowac ?? Nie potrafie tez zaprogramowac fotela. Z pilota nie zamykaja sie drzwi kierowcy - bylem u elektryka i silownik w zamku 750zl na allegro jedna jedyna sztuka - gdyby byl nowy to bym kupil ale uzywke chyba nie warto. Jaki olej najllepszy 153 mile na liczniku (musze to szybko zrobic) prosz eo odpowiedzi. Pewnie bede miel jeszcze kilka pytan ale te sa na CITO.
Pozdro

mooth
1st-October-2013, 14:10
tutaj masz tansza opcje naprawy zamka , ten sterownik co jest na zdjeciu kosztowal mnie 10 zl + przesylka, co prawda jeszcze lezy nie zalozony ale moze kiedys to naprawie
http://www.infinitiscene.com/forum/threads/10894-Door-Actuator-Replacement-For-Under-5

Ja po odpieciu akumulatora musialem od nowa ustawic fotele i juz ladnie sie odzuwalo przy nastepnym wsiadaniu/wysiadaniu

olej 5w30 jak sie nie myle wiekszosc uzywa castrol , motul , mobil ( ja na tym jezdze ) , ponizej wiecej na ten temat poczytasz
http://www.ifans.pl/showthread.php?2972-Jaki-olej-do-Fx35

Tomek g35c
1st-October-2013, 14:17
Przy tym przebiegu lepiej lać 10W30...

BAJZEL
1st-October-2013, 14:36
Najzwyczajniej trzeba oddac na przeglad ...
sprawdzic nie tylko olej silnika...
ale ogolnie plyny...
hamulcowe ...
wspomagania - powinien byc krwisto czerwony ...
olej skrzyni - sam najwyzej sprawdzisz poziom stan to juz raczej fachura musi...
olej w mostach ...
nabic odgrzybic klime :)

ja osobiscie leje 5w30 - zawsze... ale to tylko moj nawyk ... wiem , ze opinie i rady sa rozne .. ale cale zycie leje castrola 5w30 i przy autach po 200 tys przebiegu i przy 300 ... i przy 150 ... i zawsze mialem wszystko cacy wiec po co zmieniac i firme i lepkosc itd itp...
co do foteli jest opisane na forum ich ustawianie ... wsiadziesz drzwi uchylone wciskasz i ptrzytrzymujesz setup... ustawiasz fotelik lusterka kiere... i pozniej numerek , ktoremu chcesz to ustawienieprzypisac... tak przynajmniej mi sie kojarzy bo robilem to rok temu ...
a jezeli ustawiles fotelik dosc wysoko - na tyle , ze masz juz maksymalnie uniesiona kierownice i dosc daleko fotel... to nie odsunie bo nie ma juz gdzie :)
Kazdorazowe odpiecie bateryjki powoduje reset ustawien i trzeba od nowa ...
co do drzwi to moze na poczate zdejmij tapicerke z drzwi - banalnie proste i zerknij jak to tam wyglada - moze zwykla pierdola... typu jakies rozlaczenie czy moze trzeba docisnac przeczyscic .... jak bedziesz zamykal drzwi to przykucnij przy drzwiach i posluchaj czy przy uzbrajaniu alarmu silownik pracuje czy w ogole go nie slychac...

poszperaj po postach wiele pytan co do oleju itd zniknie bo duzo razy juz sie dyskusje przewijaly ... na gorze stronki masz okienko gdzie wpisujesz szukana fraze np olej ... i wyskocza Ci posty z danym slowem powiazane...

Powodzonka i witamy na pokladzie :)

LOKTONG
1st-October-2013, 14:54
Najzwyczajniej trzeba oddac na przeglad ...
sprawdzic nie tylko olej silnika...
ale ogolnie plyny...
hamulcowe ...
wspomagania - powinien byc krwisto czerwony ...
olej skrzyni - sam najwyzej sprawdzisz poziom stan to juz raczej fachura musi...
olej w mostach ...
nabic odgrzybic klime :)

ja osobiscie leje 5w30 - zawsze... ale to tylko moj nawyk ... wiem , ze opinie i rady sa rozne .. ale cale zycie leje castrola 5w30 i przy autach po 200 tys przebiegu i przy 300 ... i przy 150 ... i zawsze mialem wszystko cacy wiec po co zmieniac i firme i lepkosc itd itp...
co do foteli jest opisane na forum ich ustawianie ... wsiadziesz drzwi uchylone wciskasz i ptrzytrzymujesz setup... ustawiasz fotelik lusterka kiere... i pozniej numerek , ktoremu chcesz to ustawienieprzypisac... tak przynajmniej mi sie kojarzy bo robilem to rok temu ...
a jezeli ustawiles fotelik dosc wysoko - na tyle , ze masz juz maksymalnie uniesiona kierownice i dosc daleko fotel... to nie odsunie bo nie ma juz gdzie :)
Kazdorazowe odpiecie bateryjki powoduje reset ustawien i trzeba od nowa ...
co do drzwi to moze na poczate zdejmij tapicerke z drzwi - banalnie proste i zerknij jak to tam wyglada - moze zwykla pierdola... typu jakies rozlaczenie czy moze trzeba docisnac przeczyscic .... jak bedziesz zamykal drzwi to przykucnij przy drzwiach i posluchaj czy przy uzbrajaniu alarmu silownik pracuje czy w ogole go nie slychac...

poszperaj po postach wiele pytan co do oleju itd zniknie bo duzo razy juz sie dyskusje przewijaly ... na gorze stronki masz okienko gdzie wpisujesz szukana fraze np olej ... i wyskocza Ci posty z danym slowem powiazane...

Powodzonka i witamy na pokladzie :)







Caly przeglad juz mialem zrobiony, sporo bledow, nie dzialalo vbd od hamulcow, juz mam to zrobione, czujnik walka wyskoczyl ale skasowany i sie nie powtorzył,wszystkie plyny sprawdzone,hamulcowe uzupelnione,sprawdzony obieg chlodniczy,kupione nowe wyvieraczki na szyby i nowe dywaniki gumowe pod nogi, wypralem go bo osoba 4 lata nic w nim nie sprzeatala, taka brudaska z wawki nie obrazajac naszej stolicy. Probowalem z fotelem i nie dziala to programowanie :( Zrobilem tuleje wachaczy te głowne ogromne, tylne łozysko wraz piasta, gumy drazkow i zbieznosc, wkoncu mi nic nie stuka ;)
Przyjemnosc z jazdy ogromna a skretne głowy przechodniow nie zastapione ;)
Prosze jak te fotele ustawic !!??
przekrecam kluczyc otweiram drzwi wciskam setup swieca sie na zielono 1 i 2 ustawiam fotel kierownice i wciskam 1 i nie programuje mi tego


Caly przeglad juz mialem zrobiony, sporo bledow, nie dzialalo vbd od hamulcow, juz mam to zrobione, czujnik walka wyskoczyl ale skasowany i sie nie powtorzył,wszystkie plyny sprawdzone,hamulcowe uzupelnione,sprawdzony obieg chlodniczy,kupione nowe wyvieraczki na szyby i nowe dywaniki gumowe pod nogi, wypralem go bo osoba 4 lata nic w nim nie sprzeatala, taka brudaska z wawki nie obrazajac naszej stolicy. Probowalem z fotelem i nie dziala to programowanie :( Zrobilem tuleje wachaczy te głowne ogromne, tylne łozysko wraz piasta, gumy drazkow i zbieznosc, wkoncu mi nic nie stuka ;)
Przyjemnosc z jazdy ogromna a skretne głowy przechodniow nie zastapione ;)
Prosze jak te fotele ustawic !!??
przekrecam kluczyc otweiram drzwi wciskam setup swieca sie na zielono 1 i 2 ustawiam fotel kierownice i wciskam 1 i nie programuje mi tego


Z tymi drzwiami to slychac klikanie zamka (centralki ale nie zamyka) rozbieralem tapicerke sa dwa ciengienka od zamka ale dostac sie do zamka jest wyzsza szkola jazdy

sirtrojan
1st-October-2013, 16:40
Loktong - zadawaj pytania w odpowiednich działach. Założenie sobie jednego na wszystkie "moje" bolączki to nie jest dobre rozwiązanie bo bardzo prawdopodobne jest, że trafi do kosza.

Poza tym można poszukać :
http://www.ifans.pl/showthread.php?2972-Jaki-olej-do-Fx35&highlight=jaki+olej

LOKTONG
2nd-October-2013, 13:32
tutaj masz tansza opcje naprawy zamka , ten sterownik co jest na zdjeciu kosztowal mnie 10 zl + przesylka, co prawda jeszcze lezy nie zalozony ale moze kiedys to naprawie
http://www.infinitiscene.com/forum/threads/10894-Door-Actuator-Replacement-For-Under-5

Ja po odpieciu akumulatora musialem od nowa ustawic fotele i juz ladnie sie odzuwalo przy nastepnym wsiadaniu/wysiadaniu

olej 5w30 jak sie nie myle wiekszosc uzywa castrol , motul , mobil ( ja na tym jezdze ) , ponizej wiecej na ten temat poczytasz
http://www.ifans.pl/showthread.php?2972-Jaki-olej-do-Fx35




Dzieki wielkie za obejscie tego silownika, podpowiedz mi prosze bo juz szukam i chce kupic czy wystarczy mi silownik na 2 kable czy na 5 przypomne ze sa to drzwi kierowcy czyli moje :)

Tomek g35c
2nd-October-2013, 18:29
Normalnie przypomina mi to kogoś... który pytał o wszystko w jednym temacie... lol lol lol

mooth
2nd-October-2013, 19:58
Ja mam na 5, ale nie zakładałem go jeszcze więc nie wiem ile potrzeba

BAJZEL
3rd-October-2013, 01:10
Normalnie przypomina mi to kogoś... który pytał o wszystko w jednym temacie...
:):):):dance::):):)