PDA

Zobacz pe?n? wersj? : G37S - problem z tempomatem



Bartek
1st-October-2013, 17:52
Zastanawiam, czy może ktoś miał podobnie - tempomat nie chce się włączyć. Po włączeniu funkcji na wyświetlaczu, pozostaje ustawić prędkość, poziomym przyciskiem "set/res" wciskają go w dół. Niestety po tym "manewrze", migają tylko zera tak, jakby nie chciał przyjąć prędkości. Próbowałem też włączyć bez trybu aktywnego poprzez dłuższe przytrzymanie właściwego za pierwsze włączenie przycisku. Napis "Cruise" u samej góry się świeci, ale samochód nie trzyma prędkości, tylko normalnie zwalnia.
Może ktoś ma jakiś pomysł?
Pozdro.
B.

sirtrojan
1st-October-2013, 18:39
a wcześniej w ogóle hulał?

Bartek
1st-October-2013, 21:11
Pewnie :). Byłem na dwutygodniowym urlopie i przez ten czas stał nieużywany. Dzisiaj pierwszy raz go dosiadłem i masz ;).

grabba
1st-October-2013, 21:20
Miałem ostatnio tak samo, gdy odłączyłem akumulator i radar ICC. Pojeździłem trochę i wszystko wróciło do normy.

Bartek
1st-October-2013, 21:33
Dzięki, może i u mnie tak będzie. A co to jest ICC?

grabba
1st-October-2013, 22:17
Intelligent Cruise Control (http://www.nissan-global.com/EN/TECHNOLOGY/INTRODUCTION/DETAILS/ICC/)

slepy62
1st-October-2013, 22:19
W wypadku ICC (aktywny) - przede wszystkim:
- umyj czujnik odleglości (gdzieś w przednim zderzaku - wlotach powietrza)
- sprawdź czy nie masz przypadkiem bardzo lekko zaciągniętego hamulca ręcznego
- czy nie masz włączonego trybu snow
- czy nie masz wyłączonego ESP lub IBA
- czy .... umów się do serwisu lol

W wypadku normalnego CC - u mnie ustawienie prędkości następuje poprzez wciśnięcie przycisku set/res w poziomie (jak enter) - pomimo iż w instrukcji jest napisane że należy wcisnąć set... lol

Bartek
1st-October-2013, 22:33
W wypadku ICC (aktywny) - przede wszystkim:
- umyj czujnik odleglości (gdzieś w przednim zderzaku - wlotach powietrza)
- sprawdź czy nie masz przypadkiem bardzo lekko zaciągniętego hamulca ręcznego
- czy nie masz włączonego trybu snow
- czy nie masz wyłączonego ESP
- czy .... umów się do serwisu lol

W wypadku normalnego CC - u mnie włączenie następuje poprzez wciśnięcie przycisku set/res w poziomie (jak enter) - pomimo iż w instrukcji jest napisane że należy wcisnąć set... lol

Mycie - zrobione (myślałem, że może to przez to i dlatego mimo umycia próbowałem włączyć tempomat w trybie nieaktywnym)
Ręczny - nie mam w ogóle
Tryb snow - również nie mam w ogóle
ESP - na pewno włączone
Serwis - bardzo nie chciałbym, żeby na tym stanęło bo mam trochę daleko ;) i w ogóle nie bardzo po drodze. Ale jutro tam napiszę.

U mnie przycisk chodzi tylko w górę i dół. Nie można go wcisnąć "do środka".

Dzięki Koledzy za aktywność i życzliwość dotychczasową.

sirtrojan
1st-October-2013, 23:04
Bartek odłącz aku na noc. Pewnie pomoże.

grabba
1st-October-2013, 23:06
Ręczny - nie mam w ogóle

Poszukaj, jest na pewno :) Może faktycznie masz lekko wciśnięty?

pawell31
2nd-October-2013, 03:31
W navarze miałem to samo, i w g35 też czasem mu sie nie chce działać:D

Tomek g35c
2nd-October-2013, 07:40
Ręczny masz nożny z lewej strony pedałów (no chyba że jaki przycisk lub ewentualnie ręczy automatyczny)...lol
Ale jakby był włączony to by się świeciła kontrolka... więc pewnie trzeba zresetować czujnik...
Tak ja piszą koledzy odłącz na noc aku... i zobacz efekt... jak nie to polecam wizytę u doktora... ;)

Bartek
2nd-October-2013, 08:11
Oczywiście, mam nożny - pała ze mnie, sorki. Niezależnie od wszystkiego jest odciągnięty. Dzisiaj od rana bez zmian niestety.

slepy62
2nd-October-2013, 19:06
U mnie przycisk chodzi tylko w górę i dół. Nie można go wcisnąć "do środka".

Pisałem na podstawie FX-ra więc sorry za zmyłkę. Jeżeli nie próbujesz włączać tempomatu przy prędkości poniżej ~40km/h to chyba pozostał Ci już tylko serwis...

Bartek
5th-October-2013, 09:06
No niestety został tylko serwis. Na dodatek włącza mi się BA za każdym razem po przejechaniu 1-2 km. Nie wiem, czy jest jakiś związek. Zobaczymy. Ustawiam termin w serwisie.

Bartek
18th-October-2013, 21:41
Z kronikarskiego obowiązku informuję, że usterka usunięta. Diagnoza była taka, że czujnik pedału hamulca przekazywał systemowi jakąś błędną informację, przez co system uznawał, że coś jest z nim nie tak i dlatego wyłączał funkcję wspomagania awaryjnego hamowania i tempomatu. O ile dobrze pamiętam - jakoś tak. W każdym razie już wszystko działa. Nawiasem mówiąc na Krasnobrodzkiej jak zawsze bardzo miło.