PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Amory z usa



Norbi
7th-October-2013, 10:46
Witajcie, mam pytanie odnosnie zakupu czesci w usa i sprowadzenie ich do pl... mianowicie potrzebuje amortyzatory na tyl do swojej acury, mam mozliwosc kupienia ich w usa i wyslania do pl, ale znajomy mnie postraszyl ze dowala mi kupe cla, orientuje sie ktos jak to jest z tym clem? z gory dzieki za odp

grabba
7th-October-2013, 13:00
Cło to od 3% do 4,5% (ale nie wiem, od czego to dokładnie zależy). Problem jest raczej z VAT (23%) i kosztami transportu. A do Twojej Acury, to nie pasują z jakieś europejskiej Hondy?

Norbi
8th-October-2013, 06:30
Niestety, ale w mojej Acurze jako jednym z nielicznych aut jest montowane zawieszenie magnetyczne... w serwisie jeden amorek na tyl to ok 2k zl a z usa wraz w wysylka mialbym komplet 4szt za 1900zl, ale wlasnie tego cla sie obawiam i vat-u aby mi jeszcze drozej nie wyszlo...

Lee
8th-October-2013, 09:37
Hej. Rozmawiałem przed chwilą z synem, bo ciągnie trochę tego z us. ale innych, nie moto rzeczy i jedyną opcją jest zaniżenie faktury zakupu, ale w razie W musisz się liczyć ze zwrotem kasy za zaniżoną kwotę... i jeszcze nie każdy sprzedawca na to pójdzie, by zaniżyć fv. Dowiedz się jak temat wygląda z cłem do Niemiec, obecnie pracuję tam, więc nie ma problemu... w razie odbioru, czy adresu nadania... słyszałem, że do Anglii wychodzi temat taniutko, ale tylko słyszałem, jak masz kogoś, a robi tam pół PL :) , znajomego i jezdzi do PL, to temat otwarty.
Pzdr.

Norbi
8th-October-2013, 09:52
Dzięki Tomek, Ty zawsze coś mądrego wymyślisz :) w UK mam szwagra więc może coś ruszy, dzięki ;)