PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Kamera i czujniki problem z włączeniem.



Jikinoari
17th-October-2013, 20:36
Witam
Mam taki problem. Dostałem samochód służbowy Infiniti fx35 z 2013r. i mam taki problem że poprzedni użytkownik coś po naciskał i w tym momencie nie działa żadna kamera oraz żaden czujnik (przy parkowaniu, cofaniu itp.). Działa tylko ostrzeżenie przy zmianie pasa bez kierunkowskazów.
Nie jest to problem techniczny lecz jakiś ustawień. Po naciśnięciu przycisku kamera nic się nie dzieje, w ustawieniach także nie mam do wyboru opcji ustawień kamery.
Nie wiem czy powinienem się udać do serwisu żeby to sprawdzili czy może jest na to jakiś sposób ?
Proszę o pomoc.

slepy62
17th-October-2013, 20:40
Jak się przywitasz i przedstawisz w "powitalni"

http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-doczye-Przywitaj-si-adnie-!

pewnie Ci ktoś odpisze lol

Jikinoari
17th-October-2013, 20:51
Już się przywitałem :) Czy teraz ktoś może pomóc ? :)

slepy62
20th-October-2013, 11:36
Już się przywitałem :) Czy teraz ktoś może pomóc ? :)
Sorry że dopiero dzisiaj - byłem trochę zajęty.

Poniżej link do angielskiej instrukcji (jest też wersja francuska) dla FX 2013, z opisu wynika że masz FX35 - czyli "amerykańca" 2013
http://www.infiniti-techinfo.com/refgh0v/og/infiniti/fx/2013-Infiniti-FX.pdf
http://www.infiniti-techinfo.com/deptog.aspx?dept_id=58
Proponuję poczytać trochę... jeżeli pomimo przeczytania instrukcji będziesz miał dalej problemy - PYTAJ lol

Kolejna rzecz - sprawdziłeś ile masz kamer ?
w wersjach EU są zawsze 4 (2xlusterka, przód: atrapa lub w znaczku :infi:, tył w uchwycie klapy bagażnika)
w samochodach z USA - możesz mieć tylko tylną lub też 4.

Kamera/y - cofania włączają się zawsze automatycznie jeżeli ustawisz zmianę biegów na "R".
Kamera/y - z przodu włączają sie po wciśnięciu przycisku CAMERA i przy prędkości (bodajże) poniżej 10 kn/h
Włączanie wyłączanie
- SETTINGS - CAMERA
i
- SETTINGS - PARKING SENSOR

Zaraz sprawdzę w naturze - czy je w ogóle można wyłączyć...


Działa tylko ostrzeżenie przy zmianie pasa bez kierunkowskazów.

LDW (Lane Departure Warning) i LDP (Lane Departure Prevention) to całkiem odrębne systemy - nie powiązane z systemem kamer/podglądu.
Kamera odpowiedzialna za funkcjonowanie LDW i LDP jest w panelu przednim-podsufitce obok czujnika deszczu.

slepy62
20th-October-2013, 12:30
W "europejczyku" pomimo wyłączenia wszystkich ustawień:
- SETTINGS - DISPLAY ADJUSTMENT - on/off
- SETTINGS - OTHER - CAMERA - wszystkie ustawienia na off

po wrzuceniu "R" - automatycznie pokazuje obraz z kamer TYŁ
po wrzuceniu "D" i wciśnięciu CAMERA - pokazuje obraz z kamer PRZÓD

więc wygląda na to, że wyłączyć można wyświetlacz (DISPALY lub wciśnięcie i przytrzymanie guzika ściemniania/rozjaśniania) ale obraz z kamer jest zawsze widoczny/pokazywany ...

lord
9th-June-2016, 12:21
Witam

Odświeżam temat.
Mam Fx30D 2 m-ce po gwarancji i padły kamery oraz czujniki. Na wstecznym nie pojawia się obraz z tylnej kamery a przycisk "camera" nie działa.
Co może być nie tak ? Może bezpieczniki jakies? Nadmienię, że stało się to po bardzo intensywnej burzy. Może gdzieś woda mogła się dostać ?

Pozdrawiam

slepy62
9th-June-2016, 13:56
Witam Odświeżam temat.
Mam Fx30D 2 m-ce po gwarancji i padły kamery oraz czujniki. Na wstecznym nie pojawia się obraz z tylnej kamery a przycisk "camera" nie działa.
Co może być nie tak ? Może bezpieczniki jakies? Nadmienię, że stało się to po bardzo intensywnej burzy. Może gdzieś woda mogła się dostać ?
Pozdrawiam

Sprawdź bezpieczniki... i ...

zapraszamy do powitalni...

http://www.ifans.pl/forumdisplay.php?4-Dopiero-do%B3%B1czy%B3e%B6-Przywitaj-si%EA-%B3adnie-!

dziadekteofil
18th-May-2019, 07:23
Witam,

Chciałbym odświeżyć temat. Czy komuś udało się rozwiązać ten problem? Jeśli tak to proszę o informację gdzie szukać usterki.

Otóż usterka wygląda tak samo jak u "Lorda", czyli nie załącza się kamera po wrzuceniu wstecznego i sam przycisk kamery nie działa. Dodatkowo nie działają czujniki parkowania bo są powiązane z działaniem kamery. Samochodem jeździ moja żona więc mam poważne obawy o lakier... Nie wiem czy ma to związek, ale stało się to po odbiorze samochodu z 'PGD Naprawa nadwozi' gdzie wymieniano mi tylny zderzak.... Kamera zadziałała raz po tej wymianie.

Bardzo proszę o pomoc
Z góry dziękuję.

krzychu
28th-May-2019, 18:43
Witam wszystkich po dłuższym czasie,

Od kilku dni mam ten sam problem - FX 50S (2009 r.). Kamery (Przód, Tył i boczne) oraz czujniki przestały działać.
Do tego jeszcze po 10 sekundach od uruchomienia, wszystkie przyciski na konsoli czy nawigacja przestaje działać.
Dzisiaj umówiłem się na wizytę diagnostyczną do serwisu na Krasnobrodzką. Po dwóch godzinach analiz i podmiany sprzętu okazało się, że padł moduł nawigacji.

Jaki będzie koszt zakupu z USA ?

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Krzychu

slepy62
28th-May-2019, 19:06
Wyślij mi VIN na PRIV