PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Czy silniki w Infiniti sie dociera?



Miko
17th-October-2013, 22:09
Pytalismy w serwisie powiedzieli ,że można jeździc od początku ile fabryka dała:) Nam szykuje sie wyjazd na długa trasę autostradową. Co myślicie? Ile mozna zapodać na liczniku-oczywiscie max 140:nono::nono:km/godz

Tomek g35c
17th-October-2013, 22:14
Jeździć i nie żałować...
Silniki w Infiniti są fabrycznie dotarte... ;)

grabba
17th-October-2013, 22:52
Ja docieram silnik przy odcince :) A tak poważnie, to już nie te czasy, żeby silniki docierać. Oczywiście można dla własnego spokoju trochę spokojniej jeździć na początku, ale to od razu nie oznacza, że trzeba jeździć jak emeryt.

Miko
17th-October-2013, 23:11
Wiem,ze pytanie naiwne, ale przy zakupie G37 mówiono nam ,aby pierwsze 2 tys km lekko traktować silnik.

grabba
17th-October-2013, 23:21
Miko - jeżeli masz wątpliwości, to dla dla własnego spokoju pojeździj te pierwsze 2 tkm spokojnie. Kiedyś normą była pierwsza wymiana oleju po 2 tkm po dotarciu - teraz chyba nikt już tego nie stosuje.

milo222
18th-October-2013, 10:43
Miko - jeżeli masz wątpliwości, to dla dla własnego spokoju pojeździj te pierwsze 2 tkm spokojnie. Kiedyś normą była pierwsza wymiana oleju po 2 tkm po dotarciu - teraz chyba nikt już tego nie stosuje.


najważniejsze to po pałowaniu nie wyłączać od razu silnika - mimo że to nie turbo olej i silnik powinny wystygnać a zauważyłem że nasze silniki długo stygną :)

tim
18th-October-2013, 17:27
No i pamiętaj o dotarciu hamulców,bo to też ważne żeby tarcze z klockami się spasowały.Bez gwałtownych hamowań przez początkowe kilkaset kilometrów.

Miko
18th-October-2013, 19:00
tim. Wiesz, moze jestem blondynką...ale farbowaną...

Coobcio
5th-November-2013, 00:55
Przy docieraniu najistotniejsze jest by wymienić olej jak najszybciej... Tzn. po odebraniu auta z salonu porządnym rozgrzaniu go ja na własną rękę wymienił bym olej w silniku. Fabrycznie nowe części silnika, są zabezpieczane jak przychodzą z fabryk do montażowni np. nawęglane, azotowane albo pokrywane czymś by nie rdzewiały.