PDA

Zobacz pe?n? wersj? : FX45 2004, Tuleje wózka tylnego



konkret83
28th-October-2013, 19:45
Witajcie po przerwie ;)

Jak w temacie - mam pozrywane tuleje tylnego wózka (te 4 duże łączące wózek z budą). Jak zdążyłem już ustalić, nie występują w zamienniku. Oryginały (Infiniti Katowice) na szczęście nie są drogie bo po 99zł/szt., jednakże trzeba czekać miesiąc, bo trzeba je ściągać z Japonii...

Czy orientuje się ktoś z Mądrych kolegów, czy te tuleje pasują od jakiegoś Nissana i jeśli tak, to od jakiego? Wolałbym kupić je "od ręki". Strasznie nie lubię jak coś mi w aucie nie działa, a czekać miesiąc to już katorga, szczególnie że dużo jeżdżę. A jak znam życie to te z Japonii i jak przyjdą w opakowaniach z nadrukiem "Nissan"...

A! I taka ciekawostka koszt samej wymiany w ASO Katowice to uwaga... 4093zł :faint: <NO COMMENT>
Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam
Kamil.

sirtrojan
28th-October-2013, 20:32
oddaj do Pana henia - zrobi za 400 plnów ;)


co do gum to w sumie moga byc w USandA na infinitiparts.com na przykład/

konkret83
29th-October-2013, 10:06
Hehe, byle Panu Heniowi nie ufam, ale mam zaufany zakład w okolicach trójmiasta, kumate chłopaki - zawsze mi auta robią ;) Liczę się z wydatkiem rzędu 800-1000 ale nie 4000 zł... Dziś wieczorem zajrzę na tą stronkę, może mi przyfarci.

Dzięki!

konkret83
29th-October-2013, 19:30
co do gum to w sumie moga byc w USandA na infinitiparts.com na przykład/

Zarąbiasta stronka, dzięki wielkie SirTrojan :) Moje tulejki kosztują wg niej 15$ za sztukę, to połowa ceny w Katowickim serwisie :) Napisałem już do nich maila, mam nadzieję, że nie będzie kłopotu z zamówieniem.
Pozdrawiam!

konkret83
5th-November-2013, 23:31
No i niestety... W USA też nie maja na stanie, trzeba by zrobić zamówienie (od kilku dni do kilku tygodni) a pozatym wysyłkę liczą sobie 380$ więc przestaje się opłacać. Od żadnego Nissana dopasować mi sie nie udało, ale pojawiły sie u mnie wątpliwości... Objawy sa dwa - 1) Przy dużych prędkościach w zakręcie w lewo autem zaczyna nienaturalnie huśtać na boki, w prawo dolegliwość nie występuje. 2) Kiedy wjeżdżam na jakąś nierówność tylnym prawym kołem coś puka w zawieszeniu.
Diagnosta stwierdził że są zerwane te tuleje, ale również stwierdził że bardziej zerwane są te z lewej strony. Te z prawej niby nie mają takich luzów. Stukanie jednak wyraźnie dochodzi z okolic tylnego prawego koła i to jak nim wjeżdżam w dziurę to występuje.

Zacząłem się zastanawiać - czy wybity łącznik stabilizatora może mieć na to wpływ (bujanie)? Bo stuki to wiadomo... W Infiniti W-wa sprzedawca powiedział mi że jeszce nigdy nie sprzedali takich tulejek (w ciągu 5 lat), więc może to tylko nietrafna diagnoza? Jak sądzicie?

korzen
6th-November-2013, 12:22
Wg mnie lacznik nie ma wplywu na bujanie. Chyba, ze masz na mysli graniczne odchylenia przy bardzo szybkiej jezdzie. Puka za to dosc dosadnie :) Podjedz sobie do twojego warsztatu na diagnoze. Diagnosci na badaniu technicznym czesto sie myla niestety. Mi np w ex yarisie zony, powiedzieli, ze mam do wymiany wlasnie takie gumy/tuleje tylnej belki. Cena za szt od 250zl, robota 400-500zl w lokalnym warsztacie. Dalo mi do myslenia to, ze nic nie pukalo, autem nie bujalo... Diagnoza w warsztacie i od razu mi koles powiedzial, ze serwisowali flote takich aut i nawet po 400tys km nie bylo z tym problemu. Podniosl auto, posprawdzal i powiedzial, ze sa ok. Olalem to i jezdzielm 2 lata. Auto sprzedalem i dalej nic sie nie dzialo. Wiec badz tu madry... Ja obstaje za diagnoza u kogos innego... Moze masz jeden amorek juz dobity i dlatego buja..

konkret83
10th-November-2013, 22:58
No i w końcu nie wytrzymałem :D

Podjechałem na inną stację diagnostyczną (miałem po drodze) - kolejne sprawdzenie zawieszenia tył i ... wszystko ok. Po prostu wymiękłem... Jedno mi się nasuwa - banda nierobów i nieuków.. eh
Więc ubrałem brudne ciuchy i postanowiłem samodzielnie, w garażu, jak kiedyś zwykłem to robić (za pomocą łomu) sprawdzić po kolei całe zawieszenie. No i po 2h i dwóch browarkach mam diagnozę :)
Uszkodzona a w zasadzie wyrwana z metalowej części jest tuleja tylnej zwrotnicy (pukanie). Nie wiem jak "specjaliści", którzy biorą za to kasę, mogą takich rzeczy nie zauważyć...

Teraz wymiana i zobaczymy.. Na 99,9% pukanie ustanie, a co do bujania to jeszcze test amorków zrobię. Tuleje wózka to chyba tylko jakieś sny poprzedniego diagnosty.
A buja przy bardzo dużych prędkościach, powyżej 160km/h i tylko w zakręcie w lewo, w prawo nic nie buja, jak po szynach auto jeździ. Może wszystkiemu winna jest ta zerwana tuleja?

Najgorsze, że wyząbkowało mi opony przednie, od wewnątrz, po przebiegu ok. 20 tys. km. Za nowy komplet 4szt. zapłaciłem kupę kasy i chyba pójdą do śmieci bo tak hałasują że jeździć się nie da...

BAJZEL
11th-November-2013, 01:21
wyząbkowanie to częste objawy zużytych amorków ... więc tak jak napisałeś zrób test ...
Gratuluje zawziętości !!!

konkret83
17th-November-2013, 12:47
Tulejka wymieniona (pochwalę się - własnoręcznie). Łącznie kolejne 2,5h pracy. Nic już nie puka ani się nie buja :) Amorki 90% i 93%, więc praktycznie nówki. Podobno wyząbkowanie opon, to wina samych opon - mam Yokohama Advan S.T. 20". Z tego co rozmawiałem z wulkanizatorem jest to opona świetna na autostrady (twarde boki), pozwala jeździć SUVem tak jak osobówką, bardzo szybko po zakrętach i świetnie się prowadzi. Natomiast jej twardość powoduje, że nie wytrzymuje naszych wspaniałych dziurawych dróg i konstrukcja wewnętrzna opony ulega uszkodzeniom. Polecił mi zmianę z prawej strony na lewą (powinno być ciszej). W ten sposób je dojeżdżę, a jak staną się już nieznośne to kupię jakieś All Season.

Nawet nie wiecie jak się cieszę, że nie zabrałem się za naprawę tych tulei wózka. Już sobie wyobrażam moją minę, jak po 1msc oczekiwania, rozebraniu całego auta i wydanej kupie kasy dolegliwości by nie zniknęły.
A teraz pozostaje się cieszyć jazdą :D

Pozdrawiam!

BAJZEL
17th-November-2013, 12:57
No to GRATULACJE ...
fajne uczucie jak coś się udaje ..

Grucha
15th-May-2014, 00:21
Konkret83 - mam chyba tą samą przypadłość: dolna tuleja zwrotnicy lewy tył.
W hurtowni nie potrafią mi na telefon powiedzieć, jaka powinna być.
Czy jesteś w stanie podać rozmiar tej tulei, albo jakieś inne parametry/oznaczenie?


pozdrawiam,
Grucha

krzychu
3rd-June-2014, 23:33
Mam dokładnie te same objawy, a Zaborowski nie wie co ma zrobić i odsyła do Infiniti.
Podajcie proszę numer katalogowy dla lewej i prawej strony (bo jeszcze nie wiem która strona), ewentualnie pełną nazwę "po staropolsku".

Pozdrawiam
Krzychu