PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Przestrojenie strojenie radia Fx35 na fale PL tzw RASTER clarion 2548n



LOKTONG
29th-October-2013, 15:02
No panowie rozpoczynam nowy temat, szukalem ale nic nie znalazlem na forum.
Wiec dzisiaj nuda w pracy to czemu by nie zrobic sobie to za co serwisy kasuja 250-400zl
Srubokret w reke i do dziela.
Otwieramy klapke od kasety ;) ta kaseta jest najzabawniejsza w tym aucie
Lapiemy za otwor kasety i ciagniemy do siebie plastik, zchodzi caly front panel wraz z nawiewami i galkami radia. Uwaga sa tam dwie wiazki kabli oczywiscie odpinamy je i lecimy dalej.
6 srub na krzyzaczka, odkrecamy, i lekko wysuwamy radio odlaczajac wszystkei kostki od tylu wraz z antenami radia i navigacji. Wyciagamy radyjko ja mam model clarion 2548n lecimy na biurko i krecimy dalej, wszystko staralem sie ujac na zalaczonych zdjeciach. Musimy sporo rozkrecic i aby wyjac mechanizm kasety, pod spodem mamy procek przy ktorym sa dwa rezystory, lutownica HOT i lutujemy tzn przesuwamy je na inne miejsce, nic nie eliminujemy nic nie zamieniamy rezystancji (zwykla zabawa) potem skrecamy do kupy i mamy fale parzyste. Wkoncu bede mogl posluchac ulubionego radia Maryja ;););)
Oczywiscie nie zapomnijcie sobie przy tej wyjatkowej okazji wyczyscic laserka od CD, paleczka do uszu i delikatnie przetrzec
POWODZENIA


4198419942004201420242034204420542064207



4208420942104211421242134214421542164217
http://www.ifans.pl/images/misc/pencil.png






Prosze nie wysylac do mnie pytan, nie zajmuje sie juz tym. Macie opis to dzialajcie

korzen
29th-October-2013, 15:13
Brawo:thumb: Widze, ze ostro dzialasz. Bede sie musial przejechac na jasna gore na przestrojenie radia u siebie :)

LOKTONG
29th-October-2013, 15:17
Zapraszam, wiesz ze dla Ciebie free za to wstawanie niedzielne w srodku nocy ;)

mooth
29th-October-2013, 19:24
Po przestrojeniu straciłeś rds?

LOKTONG
29th-October-2013, 19:29
Tak, nie da sie inaczej tego zrobic.Zeby byl rds musialbys zmienic procek z radia przeznaczonego na europe rozni sie koncowka oznaczenia. A tymi rezystorkami tylko zmianiasz skok strojenia (nieparzyste na przyste) a rdsem steruje proc

sirtrojan
29th-October-2013, 20:07
z moimi paluchami i tak bym ich sam nie przelutował ;) tak czy inaczej mozna zlecic robotę ogarnietemu elektronikowi i za 50 plnów radio będzie hulało :)

Dobra robota :thumb:

mooth
29th-October-2013, 21:16
Ja nadal jeżdżę praktycznie bez radia, głos v8 jest taki piękny hehe, jak tylko mi się znudzi trzeba będzie udać się na pielgrzymkę:)

LOKTONG
29th-October-2013, 21:19
v6 tez pieknie mruczy,jednak radio to radio ;)
Zapraszam bedziemy dzialac

grzesiek
29th-October-2013, 23:40
na moje szczęście tutaj radio jest na falach nieparzystych więc narazie mogę dać se luz z radiem tylko zmieniarke muszę naprawić ale nie wiem od czego zacząc :)

LOKTONG
29th-October-2013, 23:49
opisz problem mechanizmu, od reki powiem ze prawdopodobienstwo naprawy jest 5% a sam mechanizm kolosalny koszt, mam nadzieje ze tylko wystraczy go ustawic

grzesiek
29th-October-2013, 23:56
płyty się nie wysuwają ani nie grają tylko dziwny dzwięk tryyy lollol

mooth
29th-October-2013, 23:57
A czy w miejsce radia satelitarnego da się jakimś tanim sposobem zrobić podłączenie do usb/telefonu? To by była ciekawsza opcja

LOKTONG
30th-October-2013, 00:00
z telefonem watpie, tam nie ma gdzie sie z tym wpiac
a co do mechanizmu trzeba rozebrac, na zdjeciach widzisz krok po kroku jak to zrobic, moze ktos za szybko wsunoł plyte cos przeskoczyleo i jest lipa, mozna mechanizm ustawic krok po kroku pod warunkiem ze zebatki nie sa pozrywane, jak nie zobaczysz to sie nei dowiesz

BAJZEL
30th-October-2013, 00:01
płyty się nie wysuwają ani nie grają tylko dziwny dzwięk tryyy

Przynajmniej masz tryyyy...
bo u mnie cisza i disc error ... procedura wysuniecia krok po kroku ... jest please wait .. i na tym sie konczy ... ani plyty ani muzy ... na szcxescei przywyklem do radyjka a od roku sie zbieram n wyjscie aux ... ale w koncu to ogarne ..

grzesiek
30th-October-2013, 00:02
Własnie ten dziwny dzwięk przypomina ocierające się zębatki.Wydaje mi się ze wolałbym ciszę.Zastanawiałem się czy zamiast naprawiać nie wstawić radia z wysuwanym monitorem w miejscu kaseciaka

LOKTONG
30th-October-2013, 00:08
bajzel masz definitywnie do czyszczenia laser, zrob to i bedziesz miec piekny dzwiek !! a jak nie zadziala zamowimy z honk_kongu laser koszt max 100zl z przesylka usunie sie zworke antystatyczna i po sprawie
a co do zebatek to do Grzeska to czasami plyta blokuje,wystarczy wyjac ja sposobem hard i zaczyna wszystko dzialac, oj ile ja sie mechanizmow nanaprawialem w dziwolagach typy wierza kombajn

grzesiek
30th-October-2013, 00:16
jeśli sobotę będę mial wolno to wyjme te radio i zobacze co jest nie tak i czy da rade naprawić choć nie mam pojęcia o takich naprawach

mooth
30th-October-2013, 00:17
A miał ktoś z was do czynienia z czymś takim? Jak by nie było płyty cd to już zabytek

http://item.mobileweb.ebay.com/viewitem?itemId=221249735168&cmd=VIDESC

LOKTONG
30th-October-2013, 00:23
pierwsze widze, ze niby pod co to podlaczyc ?

grzesiek
30th-October-2013, 00:26
to jest cos podobnego do isimple wydaje mi sie https://www.isimplesolutions.com/universal-kits.aspx

mooth
30th-October-2013, 00:26
To chyba się wpina zamiast cd, a widziałem kiedyś takie co w miejsce radia satelitarnego.

grzesiek
30th-October-2013, 00:28
http://www.infinitifx.org/viewtopic.php?t=1457

LOKTONG
30th-October-2013, 00:39
mam ta wtyczke tam, dlugo sie zastanawialem czego mi tam moze brakowac, teraz wiem ze wyjscie audio, dzieki, czlowiek cale zycie bedzie sie uczyc, ja sobie podlacze ipoda toucha bedzie grubo
acha ja inaczej do niej sie dostalem, demontowalem srodkowy tunel i tam sobie grzecznie lezala i czekala na wiesci, a dzisaj mowi do mnie "podlacz tu ipoda"

mooth
30th-October-2013, 00:48
z tym chyba jest jeden problem , podobno ciszej gra niz radio/cd

ja chyba kiedys skusze sie na cos takiego
http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-nissan-almera-qashqai-primera-350z-i3658568502.html

fajnie bylo by zamontowac to w miejscu kaseciaka, bo teraz to wstyd to otwierac ta klapke :)

BAJZEL
30th-October-2013, 01:22
bajzel masz definitywnie do czyszczenia laser, zrob to i bedziesz miec piekny dzwiek !! a jak nie zadziala zamowimy z honk_kongu laser koszt max 100zl z przesylka usunie sie zworke antystatyczna i po sprawie
a co do zebatek to do Grzeska to czasami plyta blokuje,wystarczy wyjac ja sposobem hard i zaczyna wszystko dzialac, oj ile ja sie mechanizmow nanaprawialem w dziwolagach typy wierza kombajn

Myślisz , że życie jest takie piękne i proste ??
generalnie zmieniary padają w INFI ...
No ale szczerze.. nie zaglądałem ... zawsze mam hamulce do rozbierania plastików gdyż jakimś niefartem wszystko mi sie łamie w rączkach ... nie jestem delikatny ...
ale fajnie by było gdyby cd działało...
Dlaczego musisz majster tak daleko mieszkać podjechałbym pogrzebaliby ... wypili ... to nie ... Częstochowy sie zachciało...
hehehehe

grzesiek
30th-October-2013, 08:39
a co ja mam powiedziedzieć hehe częstochowy sie zachciało

cauterize
30th-October-2013, 16:08
z tym chyba jest jeden problem , podobno ciszej gra niz radio/cd

ja chyba kiedys skusze sie na cos takiego
http://allegro.pl/zmieniarka-mp3-nis...658568502.html

fajnie bylo by zamontowac to w miejscu kaseciaka, bo teraz to wstyd to otwierac ta klapke

mooth zwroc uwage ze na aukcji jest napisane ze to nie do wersji amerykanskich

Tutaj znalazlem cos innego http://allegro.pl/nvox-zmieniarka-cyfrowa-mp3-nissan-almera-gw-30m-i3669119062.html ale nie ma wzmianki czy to bedzie pasowac do wersji US. Moze roznica jest w plugach miedzy wersja EU a US

mooth
30th-October-2013, 16:31
Według tego co piszą pasuje do fx45 a to sa usa

korzen
30th-October-2013, 17:49
Oo widze, ze drazycie temat wyjscia AUX. Wlasnie pare dni temu, czytalem watek ktory tu przytoczyliscie na infinitifx.org. Ja mam koniec 2004, wiec pewnei juz tej kostki nie mam :( LOKTONG tam jest wlasnie problem jak wspomnial mooth. Trzeba jakis wzmacniacz maly wlozyc bo gra okolo polowe ciszej niz radio/cd. Dla mnie to nieakceptowalne. Przy przelaczaniu zrodla mozna glosniki przesterowac ostro. A idac po najnizszej lini oporu, co myslicie o transmiterach FM. Np Belkin?? Podejrzewam, ze jakosc bedzie kiepska, ale moze ktos probowal? Zreszta zalozylem w mercu analogowy kabel AUX, wpiety w oryginalna wtyczke i jakosc z telefonu w porownaniu do CD byla kiepska... Wiec moze taki transmiter FM, do tego maly odtwarzacz mp3?? Co myslicie?

grzesiek
30th-October-2013, 19:22
uzywalem transmitera nie pamietam firmy ale dla mnie odbior kiepski

cauterize
30th-October-2013, 20:04
Próbowałem transmitera firmowego dedykowanego do iphona i nie da się tego słuchać. Jeżeli słucha się muzyki bardzo cicho to zakłócenia nie są duże, ale przy głośnym puszczaniu muzy to już nie do zaakceptowania. Przy takim sprzęcie w samochodzie
raczej nie o to nam chodzi.

korzen
30th-October-2013, 20:11
Tak wlasnie myslalem. Czyli pozostaje wyjscie AUX.

cauterize
30th-October-2013, 20:30
Na innej aukcji znowu jest zaznaczone że sprzęt nie jest przeznaczony do wersji amerykańskich http://allegro.pl/zmieniarka-do-nissan-infinity-sd-pen-aux-in-mp3-i3639343950.html
Nie wiem czy ma to jakis znaczenie ale szkoda wydać kasę w ciemno. Może ktoś ma wiedzę na ten temat?
LOKTONG - Czy to przestrojenie wygląda tak samo w wersji po lifcie? (z gałą po środku bez navi) ???

LOKTONG
30th-October-2013, 20:42
Sorka Panowie wylaczylem sie na chwile bylem na pasowaniu córy na uczennice ;). AUX do przemyslen, nie wiem jak jest w radiu po lifcie ale zaloze sie ze tez jest miejsce co gdzie ma byc przesuniete. najlepiej gdybys podal model radia, cos grzebne w sieci i moze cos ustale wiecej, ale doswiadczenie mowi "rozbierz,pomysl,zrób" wiec jak nie widze to nie wiem. Podaj model radia

cauterize
30th-October-2013, 20:47
U mnie jest raczej "rozbierz, pomyśl,....,nie wiem co z czym do czego"
Nie mam teraz dostępu do auta a moja żona tematu nie ogarnie :)
Jak tylko będę miał informacje to wrócę do tematu.
Wielkie dzięki za pomoc

LOKTONG
30th-October-2013, 21:53
poszukalem na ebay i na allegro to radia po lifcie praktycznie sa takie same, panel ptrzedni ten co sie zciaga jest inny, wiec spokojnie sie to przerobi na parzysta skale

korzen
30th-October-2013, 22:09
Krzychu a powiedz mi, czy opcja podpiecia zamiast kasety jakiegos nosnika audio wchodzi w gre?? Jakby miec np samochodowy odwarzacz mp3. Podpiac zasilanie z kasety, sygnal audio z kasety podlaczyc do wyjscia tego odtwarzacza?? Myslisz, ze temat do ogarniecia?

LOKTONG
30th-October-2013, 22:13
ciezko, predzej kupisz kasete wsadzasz w radio a z kasety wychodzi kabel jack i podlaczasz ipoda lub inne ustrojstwo

http://allegro.pl/transmiter-mp3-kaseta-stereo-adapter-jack-najtanie-i3639271866.html


Przynajmniej dzwiek czysty i wyrazny, sprawdzone

o tyle fajne ze u nas jest klapka wiec tego kabelka nie bedzie widac, ladnie go przeprowadz przez tunel i masz w schowku

korzen
30th-October-2013, 22:38
No ale mowisz, ze jakosc bedzie spoko?? Jezeli porownywalna do kabla AUX to w sumie fajne rozwiazanie by bylo...

LOKTONG
30th-October-2013, 22:55
Korzen cena jest taka powalajaca ze jak ci braknie to pozycze ;) wiec zaryzykuj, ale naprawde zawsze to fajnie dzialalo

korzen
30th-October-2013, 22:57
No ale zamiast bawic sie w kabelki wzialbym cos takiego http://allegro.pl/kaseta-adapter-sd-mp3-na-radio-samochodowe-bomboxa-i3671387081.html Wgrywasz muze na karte SD i jest git.

LOKTONG
30th-October-2013, 23:18
technika leci do przodu, moze i racja, ale karta jest wolna, pozatym caly czas mysle ze ipod na konsoli to ogromna przyjemnosc

kmn
16th-April-2014, 00:01
I co ma ktoś takiego kaseciaka z auxem? działa ok? Zamówiłem za 4.99 :) zobaczymy jak BOSE będzie hulało

Black
16th-April-2014, 23:49
I co ma ktoś takiego kaseciaka z auxem? działa ok? Zamówiłem za 4.99 zobaczymy jak BOSE będzie hulało

Miałem to,grało tragicznie,na szczęście inwestycja śmieszna.Teraz mam emulator zmieniarki,podłączasz pendriva i słuchasz ile wlezie,jakość dzwieku jest nieco gorsza niż cd ale w ogóle sprzęt (w G35)gra do doopy więc jakoś mocno tego nie odczuwam...

kmn
28th-April-2014, 10:10
Ten aux na kaseciaka w zasadzie jest ok. Rozkręciłem kasetę wyjąłem kółka zębate bo bez sensu się kręciły i hałasowały. Nie szumi, dźwięk jest ok, tylko jeden minus... dźwięk z lewych głośników. Chyba kupię jeszcze jedno dla sprawdzenia. Czego oczekiwać od sprzętu za 2.99 :)

amigo
4th-July-2014, 17:25
Ciągle jestem w szoku i nie mogę się pogodzić z tym, że w TAKIM aucie radio przeskakuje co 0,2MHz. Kto to wymyślił... Co prawda na Pomorzu stacje są na falach parzystych i nieparzystych i nie jesteśmy całkowicie pokrzywdzeni, ale i tak nie mogę przeboleć tego faktu :-/

alchom
26th-June-2017, 14:54
No panowie rozpoczynam nowy temat, szukalem ale nic nie znalazlem na forum.
Wiec dzisiaj nuda w pracy to czemu by nie zrobic sobie to za co serwisy kasuja 250-400zl
Srubokret w reke i do dziela.
Otwieramy klapke od kasety ;) ta kaseta jest najzabawniejsza w tym aucie
Lapiemy za otwor kasety i ciagniemy do siebie plastik, zchodzi caly front panel wraz z nawiewami i galkami radia. Uwaga sa tam dwie wiazki kabli oczywiscie odpinamy je i lecimy dalej.
6 srub na krzyzaczka, odkrecamy, i lekko wysuwamy radio odlaczajac wszystkei kostki od tylu wraz z antenami radia i navigacji. Wyciagamy radyjko ja mam model clarion 2548n lecimy na biurko i krecimy dalej, wszystko staralem sie ujac na zalaczonych zdjeciach. Musimy sporo rozkrecic i aby wyjac mechanizm kasety, pod spodem mamy procek przy ktorym sa dwa rezystory, lutownica HOT i lutujemy tzn przesuwamy je na inne miejsce, nic nie eliminujemy nic nie zamieniamy rezystancji (zwykla zabawa) potem skrecamy do kupy i mamy fale parzyste. Wkoncu bede mogl posluchac ulubionego radia Maryja ;););)
Oczywiscie nie zapomnijcie sobie przy tej wyjatkowej okazji wyczyscic laserka od CD, paleczka do uszu i delikatnie przetrzec
POWODZENIA


4198419942004201420242034204420542064207



4208420942104211421242134214421542164217
http://www.ifans.pl/images/misc/pencil.png





Domyslam sie ze serwisy robiacy na tym kase jak zobacza calutki opis i zdjecia beda zalamani
Apropo tak sobie pomyslalem ze dla forumowiczow moge to robic po 50zl ;) tylko zapraszam do Czestochowy na 1H






Dodaje na pocztaku postu dla forumowiczow ktorzy ciesza sie Polifotwa wersja fx35.Odwiedzil mnie dzisiaj Przemo na przestrojenie radyjka. Jeszcze mniej rozbierania i szybka akcja chyba z 30 min i zrobione. Mam fotki niestety nie moge wkleic, jak cos to na prv podesle jak ktos bedzie potrzebowac

Chętnie przyjadę do Częstochowy! Daj jakiś namiar!

alchom
27th-June-2017, 20:36
Odezwij się please, chętnie podjadę do Częstochowy

Wysłane z mojego F5122 przy użyciu Tapatalka

Kanios
7th-December-2017, 14:09
Dzieki za instrukcje LOKTONG co do przestrojenia radia wszystko działa jak potrzeba tylko ze ja wlutowłem rezystory jak gdyby prostopadle do stargo miajsca 👍.Mam jesze pytanko chce podłączyć tube czy orginalny wzmacniacz podoła ?A jeśli nie to czy mozna podłączyć wzacniacz pod kostke ktora dochodzi do orginalnego subofera?czy jaczej trzeba przeprowadzić większe mody?

Rob812
20th-September-2018, 23:08
Cześć Loktong,
post trochę stary ale dla mnie aktualny potrzebuję Twojej pomocy z przestrojeniem radia w FX 35 z 2010. Możesz podać namiary do siebie na skrzynkę rnowak@poczta.onet.pl ?

Mike19
9th-June-2019, 23:11
Panowie, a czy nie wystarczyłoby przełożenie radia od europejczyka? Ewentualnie bebechów a panel/front (jako tylko element wykonawczy) zostawić stary? Pytam głównie pod kątem Q50.

Ologt
10th-June-2019, 00:37
Panowie, a czy nie wystarczyłoby przełożenie radia od europejczyka? Ewentualnie bebechów a panel/front (jako tylko element wykonawczy) zostawić stary? Pytam głównie pod kątem Q50.

Jeżeli chodzi o FX 1Gen to nie było wersji europejskiej