PDA

Zobacz pe?n? wersj? : spadek mocy



sobocz
29th-October-2013, 22:46
Witam
Po kilku tygodniach od wymianiy oleju (5w30)i akumulatora 74Ah zauważyłem duży spadek mocy i brak tempomatu ( nie chce się załączyć). Czy jest to zwiazane z jakimś rozregulowaniem elektroniki? Nie zauważyłem tego wcześniej bo jeżdżę z reguły autostradą i nie przyspieszalem aż tak gwałtownie od jakiegoś czasu. Teraz widzę że samochód przyspiesza tak jakby mu zabrali 150hp. Ma ktoś jakiś pomysł co może to powodować. Z gory Dziękuję

sirtrojan
29th-October-2013, 22:49
jak masz jakiś SES to czasem tempomat nie działa ( historę znam z Pacificy teścia - ma checka z sondy lambda i przez to tempomat sie nie zapina).

korzen
29th-October-2013, 22:55
Powodów może być wiele. Począwszy od niedroznego filtra powietrza po tryb awaryjny. Swieci Ci się SES? Czy od razu po serwisie auto jeździło normalnie?

sobocz
30th-October-2013, 18:58
Nie świeci sie SES, Cieżko mi ocenić czy od razu po serwisie miałem takie objawy. Jeździłem dużo w korkach i dopiero pare dni temu wyjechalem w trase i mialem problemy wpaść w poślizg czy wyprzedzić kogoś przy prędkości 120.

korzen
30th-October-2013, 19:19
No to juz gorzej. Czy samochod normalnei chdzi?? Chodzi mi o to czy silnik nie trzesie, przerywa, pyka z wydechu?? Czy nie czujesz, ze np bardziej smierdzi benzyna? Cokolwiek niepokojacego. Jak spalanie? Na takim samym poziomie jak bylo?

sirtrojan
30th-October-2013, 20:28
czy wyprzedzić kogoś przy prędkości 120



podłącz auto pod kompa. masz lpg?

sobocz
30th-October-2013, 22:55
Nic podejrzanego nie wyczuwam. Spalanie tak jak by zmalało. Kiedyś poinformowano mnie, że jak pozostawie samochód z wyładowanym akumulatorem lub w zły sposób odłączę akumulator to padnie elektronika silnika i może to spowodować utratę mocy itp. Musze w takim razie poszukać kogoś kto mi dobrze sprawdzi pod kompem co może być przyczyną. Nie mam lpg ale podjąłem decyzje o montażu staga tylko zastanawiam się czy ładować Stag premium czy 300ISA II co poleca mi monter.

Coobcio
4th-November-2013, 13:04
Najczestrzy powod braku mocy w tych silnikach to uszkodzony czujnik spalania stukowego lub uszkodzony katalizator.

sobocz
12th-November-2013, 23:38
Podłączyłem komputer i jedyne co mi wykazało to problem z czujnikiem pedału hamulca. Szukałem na forach zagranicznych i znalazłem podobny problem (nie działający trmpomat) ale w automacie a nie w manualu. Spadek mocy serwis tłumaczył możliwą zmianą trybu silnika. Nie znam się na tym i nawet nie wiem czy to możliwe. szczerze powiem szukałam tego czujnika i we wszystkich sklepach nie ma nic podobnego. Jak miał ktoś problem z hamulcami proszę o kontakt..