PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Klocki i tarcze do FX II generacji wersja S europejska 21cali



Grzes
30th-October-2013, 11:00
Witam.

Poradźcie mi w kwestii wyboru tarcz i klocków hamulcowych do FX II generacji wersja "S" z 21calowymi felgami.
Oryginalne klocki zużyły mi się po 12 tys km (w zasadzie jazda miejska) Chciałbym coś trwalszego i jednocześnie skutecznego.
Nigdzie w sklepach internetowych nie pojawiają się klocki dopasowane do mojego modelu.
Czy klocki i tarcze są takie same jak w wersjach z 20 calowymi felgami ??

grabba
30th-October-2013, 20:02
Ja u siebie zmieniam na DBA 4000 - tarcze i klocki Hawki ceramiczne.

Numery części tarcz:
* przód - 42314SL 42314SR
* tył - 42315SL 42315SR

grabba
4th-November-2013, 21:30
Tarcze na tył niestety NIE PASUJĄ !!! Kupiłem i musiałem oddać - średnica samych tarcz jest ok, ale średnica osadzenia jest za mała - nie mieści się ręczny. W środę kupię tył jednak w ASO, a tylko przód będę wymieniał na coś lepszego. Jeżeli DBA będzie pasować na przód, to na pewno dam znać.

slepy62
4th-November-2013, 22:03
Oryginalne klocki zużyły mi się po 12 tys km (w zasadzie jazda miejska) Chciałbym coś trwalszego i jednocześnie skutecznego.

Powiedz mi czy sprawdzałeś zużycie klocków - czy "ktoś" powiedział że masz wymienić ?

Ja klocki - jazda w warszawskich korkach - wymieniałem pierwszy raz przy:
- przód po ok. 30 tys.km
- tył po ok. 40 tys.km

Przy pierwszym przeglądzie (20 tys.km) usłyszałem że klocki do wymiany - więc zażądałem podania procentowego zużycia...
w koncu wymieniłem przy przebiegu j.w.

grabba
4th-November-2013, 22:50
Ja swoje klocki wymieniałem ok. 35 tkm temu. Tył jest już kompletnie zjechany, przodu nie widziałem, ale jeszcze nie piszczą. Ja hamuję dość agresywnie, często na trasie zdarza mi się hamowanie z 200 km/h do 80 km/h po wyprzedzaniu.

Tak, jak mówi Irek, sprawdź, czy na pewno masz klocki do wymiany. Ciężko mi sobie wyobrazić, jak można zużyć klocki przez 12 tkm jeżdżąc po mieście.

milo222
4th-November-2013, 22:55
chyba że coś nie teges ze szczękami i nie odskakują prawidłowo

Grzes
4th-November-2013, 23:11
Pierwsze klocki na przodzie wymieniłem przy 29 tys w serwisie. Też chcieli wymienić wcześniej. Przy 20ty mówili że już się kończą. Teraz na "3." przeglądzie stwierdzili że do wymiany. 12 tys przejechane na salonowych klockach. Odmówiłem wymiany serwisowej. Na fakturze adnotacja : zużycie klocków przód 100% tył 95%. Na dowidzenia usłyszałem "ostrożnie Panie Grzegorzu. Faktycznie wracając z przeglądu hamulce zaczeły "piszczeć". "Jadąc na przegląd (200 km) nic nie słyszałem. Wymieniłem we własnym zakresie i na 3 klockach było 4mm okładziny a na jednym 2mm. Klocki sygnowane były napisem "NISSAN". Styl mojej jazdy się nie zmienił, więc sam nie wiem jak to możliwe na pierwszych 29k a na drugich 12k.
Tyłu jeszcze nie wymieniałem.

slepy62
5th-November-2013, 20:26
Pierwsze klocki na przodzie wymieniłem przy 29 tys w serwisie. Też chcieli wymienić wcześniej. Przy 20ty mówili że już się kończą. Teraz na "3." przeglądzie stwierdzili że do wymiany. 12 tys przejechane na salonowych klockach. Odmówiłem wymiany serwisowej. Na fakturze adnotacja : zużycie klocków przód 100% tył 95%. Na dowidzenia usłyszałem "ostrożnie Panie Grzegorzu. Faktycznie wracając z przeglądu hamulce zaczeły "piszczeć". "Jadąc na przegląd (200 km) nic nie słyszałem. Wymieniłem we własnym zakresie i na 3 klockach było 4mm okładziny a na jednym 2mm. Klocki sygnowane były napisem "NISSAN". Styl mojej jazdy się nie zmienił, więc sam nie wiem jak to możliwe na pierwszych 29k a na drugich 12k.
Tyłu jeszcze nie wymieniałem.

Oryginalne klocki są sygnowane/w kartonikach NISSAN-a (części ściągam z serwisu INFINITI w USA; przód ~$65; tył ~$90)
Jeżeli kupujesz w Polsce - taniej niż w serwisie INFINITI (~900-zł kpl.przód/tył) kupisz w serwisach Nissana (370z; ~750-zł kpl.przód/tył) )

W tym co piszesz nie pasują mi 2 rzeczy + uwaga:

1. trzeci przegląd jest przy 60 tys.km (diesel ma przeglądy co 20 tys.km), jeżeli wymieniłeś pierwszy raz przy 29 tys.km, to następna wymiana statystycznie powinna być przy 60 tys. km - czyli na 3 przeglądzie ? Skąd wziąłęś te 12 tys. km ?

2. Jeżeli trzy klocki miały 4-mm a czwarty 2-mm - to oznacza że coś jest nie tak z zaciskiem - powinieneś to zgłosić w ramach gwarancji w serwisie lub jeżeli gwarancja się już skończyła - sprawdzić w jakimś dobrym serwisie "hamulcowym" lub czytaj pkt.3.

3. UWAGA: Jeżeli sam wymieniałeś klocki za pierwszym razem i nie przeczyściłeś dokładnie zacisków (wewnętrzne "kieszonki" na klocki trzeba wyszczotkować met.szczoteczką z pyłu z klocków - ten pył często jest jak kamień) - klocki mogą się blokować i stąd większe zużycie czwartego klocka !

Grzes
5th-November-2013, 21:20
ad 1. Autko skończyło 3 latka i przejechało 42 tys km. 1. przegląd był po roku i po ok 16tys. drugi był w następnym roku po przejechaniu kolejnych 13 tys (razem 29) teraz byłem na trzecim rocznym łącznym przebiegiem prawie 42 tys km.
ad 2. Klocki wymieniali po raz pierwszy w serwisie podczas 2-go przeglądu. Myślałem że zrobili to dobrze. Nierówne zużycie wskazuje że jednak nie.
ad 3 klocki po raz drugi (teraz) wymieniał mój zaufany mechanik. Zna się na tym więc myślę że zrobił to dobrze. Pojeżdżę i zobaczę