PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Oświetlenie wnętrza LED



LOKTONG
31st-October-2013, 21:25
wyglada naprawde fajnie, gram zmienie temat, mysle zeby wymienic wszystkie zarowki wnetrza, naliczylem 11sztuk, w drzwiach,sufit i bagaznik
http://allegro.pl/c5w-c10w-festoon-led-3-smd-5050-rurka-36-mm-f368-i3603248908.html
chce ledy zeby na bialo swiecilo, niestety mierze swoje zarowki i maja 30mm a tutaj sprzedaja 36 ciekawe czy to wejdzie, efekt bieli w ledach bedzie przyjemny dla oka
A zmiana drazka biegow z wersji LIFT fajny tylko ze juz obszylem swoja galke w nowke skorke wiec mi nie przeszkadza jej stan boi jest jak nowa :)


http://allegro.pl/zarowka-rurkowa-led-30mm-1w-12v-super-jasnajasna-i3672257729.html


tutaj jest 30mm ale 10zl sztuka, chyba lekka przesada

korzen
31st-October-2013, 21:47
Temat zmiany oswietlenia na LED fajny. Tylko czasami zdarza sie, ze te ledy i tak jakby lekko sie "zarza" mimo ze swiatlo jest wylaczone. Ja bym najpierw jedna kupil na probe.

sirtrojan
31st-October-2013, 21:50
Przenoszę jako nowy temat.

LOKTONG
31st-October-2013, 21:52
slyszalem o tym co piszesz ale przy domowym uzytku i to wystepuje na schodowym wylaczniku wiem bo mi "zarza" w domku w salonie i na klatce schodowej, w pokojach gdzie mam ledy tego nie ma
Kupie te ledy chce miec na bialo, myslalem tez w lusterka od spodu wmontowac diody LED z najnowszego C4 i jak zamykasz auto i otwierasz swieci sie przez pare sek tak ostro na bialo ze szok, nazywaja to "osietla droge do domu"

LOKTONG
31st-October-2013, 21:57
Widze ze SIR pilnuje porządku , tak trzymac, wszystko ma swoje miejsce ;)

sirtrojan
31st-October-2013, 22:08
miałem wrzucone w drzwi na dole - duży plus za niski pobór energiii. Do kabiny bym chyba nie pakował bo są po prostu za jasne i "zimne".
Ale każdy ma swój gust.

LOKTONG
31st-October-2013, 22:09
żarzyły ??

jest led cieply i zimny
wiem jak kupowalem do domu

korzen
31st-October-2013, 22:16
Beda zarzyly na 90%... Do tego jak wezmiesz biale bedzie jak SIR mowi. Szpitalna atmosfera...

Tomek g35c
31st-October-2013, 22:29
U mnie żarzą ale to w bardzo minimalnym stopniu - widoczne tylko w nocy... Nie dają światła...
ja mam zielone... można wybrać jaki chcesz kolor...
W USA wychodzi taniej... jak ktoś będzie paczkę wysyłał można kupić...
aha przy wymianie trzeba zwracać uwagę na kierunek montażu... ;)

MISWRO
22nd-June-2015, 14:18
panie i panowie w de zestaw malych bialych ledow to koszt 12 euro za 10 szt
sa mniej wiecej takie

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/673/ilsO7r.jpg

H00N1G4N
27th-February-2020, 12:08
Odkopię nieco ten temat i podzielę się tym, co mnie spotkało. Chciałem wymienić wszystkie żarówki na LED, niestety działają tylko te w drzwiach, oświetlenie bagażnika i pasażera prawy tył. Reszta po założeniu LEDowych żarówek nie świecą, działają tylko standardowe żarówki. Jest ktoś w stanie pomóc? czy to wynika z różnic w napięciu? Jeśli tak, co muszę zrobić, aby wszystkie żarówki działały?

slepy62
27th-February-2020, 13:24
Odkopię nieco ten temat i podzielę się tym, co mnie spotkało. Chciałem wymienić wszystkie żarówki na LED, niestety działają tylko te w drzwiach, oświetlenie bagażnika i pasażera prawy tył. Reszta po założeniu LEDowych żarówek nie świecą, działają tylko standardowe żarówki. Jest ktoś w stanie pomóc? czy to wynika z różnic w napięciu? Jeśli tak, co muszę zrobić, aby wszystkie żarówki działały?

Nie ma takiej możliwości że działają standardowe W5W a LED'y nie działają, więc:
- obróć LED'y o 180% i spróbuj ponownie (polaryzacja wpięcia +/-)
- wymień LED'y na sprawne...

Pytanie natomiast brzmi - co oprócz oświetlenia wnętrza / oświetlenia bagażnika (W5W) jeszcze wymieniasz - bo być może potrzebujesz podpiąć rezystory...

H00N1G4N
27th-February-2020, 16:17
Próbowałem zmienić kierunkowo. Na chwilę obecną tak jak pisałem mam wymienione oświetlenie drzwi (4 żarówki), bagażnik (na górze i z boku) oraz lampka nad pasażerem prawy tył. Reszta nie działa

Nero
27th-February-2020, 17:14
Próbowałem zmienić kierunkowo. Na chwilę obecną tak jak pisałem mam wymienione oświetlenie drzwi (4 żarówki), bagażnik (na górze i z boku) oraz lampka nad pasażerem prawy tył. Reszta nie działa

kupowałeś dedykowane zestawy czy sam dobierałeś?

slepy62
27th-February-2020, 19:42
Reszta nie działa

Czy sądzisz że jesteśmy jasnowidzami... lol
Powtórzę się: co oprócz...?
Reszta - to znaczy co konkretnie nie działa ?

H00N1G4N
27th-February-2020, 22:16
Dobierałem na podstawie parametrów oryginalnych żarówek. Nie działa oświetlenie wnętrza z przodu (lampki dla kierowcy i pasażera przedniego do czytania), środkowa tylna lampka i lampka nad lewym tylnym pasażerem

michal10
15th-November-2020, 22:07
Witam , nie mogę nigdzie precyzyjnie znaleźć informacji na temat jakie żarówki są w podsufitce ,oraz w tablicy rejestracyjnej i drzwiach , byłby ktoś uprzejmy mi pomóc i napisać wymiary i rodzaje owych żarówek , bo chciałbym wymienić na ledy , z góry dzięki za pomoc !