PDA

Zobacz pe?n? wersj? : nakrętka zabezpieczające felgę -pomocy!



szynazychlin
3rd-November-2013, 22:50
jak w temacie ukręciłem klucz patentowy ,poprzedni właściciel nie ma numeru klucza umożliwiający zamówienie duplikatu,kazał mi zadzwonić do serwisu że może po winie mi sprawdzą bo jak on twierdzi ten klucz był od nowości w aucie.(auto ze stanów)

sirtrojan
3rd-November-2013, 23:08
podjedz do ogarniętych gumiarzy - zdejmą bez klucza - swoim albo uniwersalnym ... tak są takie jakby hakerskie ;)

powodzenia .

BAJZEL
4th-November-2013, 00:41
Dobre... kupujesz śruby lub nakrętki zabezpieczające... do których robią uniwersalne klucze hehehehe :)

korzen
4th-November-2013, 09:56
Dokladnie jak SIR mowi.. Sa zestawy dla mechanikow/wulkanizatorow do odkrecania srub zabezpiecajacych. Pokazywal mi to znajomy mechanik. Swoja droga n lat temu, tez mi sie zdazylo zgubic nasadke na sruby zabezpeczajace... Tych zestawow u nas nie bylo, to pamietam ze sie mechaniok napocil dospawujac odpowiedni klucz...

slepy62
4th-November-2013, 10:39
jak w temacie ukręciłem klucz patentowy ,poprzedni właściciel nie ma numeru klucza umożliwiający zamówienie duplikatu,kazał mi zadzwonić do serwisu że może po winie mi sprawdzą bo jak on twierdzi ten klucz był od nowości w aucie.(auto ze stanów)

Jezeli samochód był wyposażony w śruby przez salon/serwis INFINITI - możesz spróbować do nich napisać podając VIN - choć wątpię czy będą mieli spisany LOCK ID - jeżeli tak to być może mogą dla Ciebie zamówić u producenta...
W załączeniu karta LOCK ID - którą powinieneś mieć...

Jeżli nie - tak jak koledzy piszą do gumiarzy i zdejmą - ale musisz mieć zapasowe normalne śruby.
Jeżeli chcesz założyć nowe śruby zabezpieczające:
- zakup w serwisie :infi: PL ~450-zł (sprawdź bo nie jestem pewny czy taka cena)
- zakup w on-line w jUSA $40~$50

tu masz przykładowy link :
http://www.infinitiaccessories.com/product_info.php?cPath=22_48_51&products_id=244

sirtrojan
4th-November-2013, 10:43
od siebie dodam tylko ze pasują nakrętki od 350z a pewnie i murano - w każdym bądź razie mają ten sam gwint i stożek ;)

szynazychlin
4th-November-2013, 13:19
jak na razie kaszanka,w infiniti po vinie nie mają informacji na tema tych nakrętek,pozostaje tylko usunięcie mechaniczne z tego co ustaliłem trzeba będzie nabić tulejkę pospawać od środka i próbować odkręcić znalazłem warsztat który ma się podjąć tematu.Dla formalności wrzucam zdjęcie klucz z nakrętkom może ktoś ma taki sam wzór:
http://w336.wrzuta.pl/obraz/7mlSvR8CbHg/04112013271

BAJZEL
4th-November-2013, 14:08
motyla noga - fota nie śmiga ? - ciemność widzę... widzę ciemność

szynazychlin
4th-November-2013, 14:43
http://www.fotoszok.pl/show.php/1772253_04112013271.jpg.html

milo222
4th-November-2013, 14:50
http://www.fotoszok.pl/show.php/1772253_04112013271.jpg.html


ja mam czymś takim zabezpieczone - w poznaniu i okolicach od reki mogę pokazać

BAJZEL
4th-November-2013, 15:03
No właśnie jak to jest , że każda niby jest inna a wszystkie wyglądają tak samo ... bo pełno tego na ebay-u ...

sirtrojan
4th-November-2013, 16:52
lepiej już podjedź do innego wulkanizatora i popytaj. Może mają coś podobnego do zabezpieczeń ;)

edit:

kup to:
http://www.mloteczek.pl/pl/p/Nasadka-uniwersalna-igielkowa-38-cala-8-21-mm/14

i po problemie.

slepy62
4th-November-2013, 20:57
ja mam czymś takim zabezpieczone - w poznaniu i okolicach od reki mogę pokazać

Panowie śruby tylko z zewnątrz wyglądają tak samo, każdy komplet jest inny...


pozostaje tylko usunięcie mechaniczne z tego co ustaliłem trzeba będzie nabić tulejkę pospawać od środka i próbować odkręcić znalazłem warsztat który ma się podjąć tematu.

Co to za warsztat - spawanie !? - szukaj takiego co będzie miał klucze uniwersalne lub końcówki do nabicia ale bez spawania albo podjedź do serwisu Nissana lub Infiniti - powinni mieć...

szynazychlin
4th-November-2013, 21:32
Najbliżej mam nissana Płock dzwoniłem i oni właśnie zaproponowali nabicie nasadki obspawanie i odkręcenie no i oczywiście komplet nowych zabezpieczeń za 280zł :) Podobnie w bosch serwis Kutno.Dzisiaj dzwoniłem do kolesia co handluje takimi zabezpieczeniami i powiedział żebym mu wysłał tą nakrętkę to może metodą prób i błędów coś dobierze bo ma na stanie dużo takich(cena klucza to około 100zł). Do infiniti warszawa też dzwoniłem mają jakieś klucze tego typu kazał podjechać może coś będzie pasowało(no ale do warszawy mam 120km no i ryzyko złapania gumy) Ciekawe jak ten kluczyk uniwersalny na młoteczek .pl... jeszcze z pół milimetra klocków mam tak więc aż tak bardzo się nie pali:) pewno na dniach się uporam z tym to napiszę... pozdrawiam

szynazychlin
13th-November-2013, 17:59
Koleś co miał dobrać klucz nie maił takiego na stanie więc dzisiaj akcja nabijanie rurek ,obspawywanie od środka do tego duży klucz francuski i poszły raczej bez większych problemów(godzina i po temacie )...

misiektoja
28th-January-2014, 15:34
Właśnie zastanawiam się nad śrubami zabezpieczającymi. Cena w salonie: 450 PLN za 4 śruby to delikatna przesada. Tym bardziej, że to pewnie nawet nie jest robione przez Infiniti (jak do Mazdy kupowałem w salonie za 150 PLN to były zwykłe śruby McGuard). I właśnie tak szukam na Allegro. Do Infiniti śruby są chyba ustandaryzowane 12x1,25:

- średnica gwintu - M12
- skok gwintu - 1,25
- typ łba/przylgnia: stożek

Nie wiem tylko jaka powinna być długość gwintu (32 mm ? 33 mm ? 36 mm ?). Wie ktoś jak to wygląda u niego?

slepy62
28th-January-2014, 22:30
......to były zwykłe śruby McGuard


w INFINITI masz McGard - zdjęcie (w moim wpisie) karty kodowej znajdziesz jak przeszukasz ten temat

misiektoja
28th-January-2014, 23:03
A no to super, to samo miałem w M6. Cena na Allegro: 129 PLN (w stosunku do ceny 450 PLN w salonie). No comment !

Irek - a masz może gdzieś parametry tych Twoich śrub (głównie długość gwintu). Chyba we wszystkich autach Infiniti są takie same, a na tej karcie kodowej nie ma. Tak bym zamówił na Allegro. Jutro też zadzwonię do serwisu.

slepy62
28th-January-2014, 23:14
A no to super, to samo miałem w M6. Cena na Allegro: 129 PLN (w stosunku do ceny 450 PLN w salonie). No comment ! Irek - a masz może gdzieś parametry tych Twoich śrub (głównie długość gwintu). Chyba we wszystkich autach Infiniti są takie same, a na tej karcie kodowej nie ma. Tak bym zamówił na Allegro. Jutro też zadzwonię do serwisu.


Nie wiem - jutro mogę sprawdzić czy gdzieś w książce obsługi są parametry - tylko nie wiem czy do Q50 będzie to samo - najlepiej zapytaj w serwisie.

misiektoja
28th-January-2014, 23:16
W sumie słuszna uwaga, może być różnica w długości gwintu. Jutro dzwonię do Miśków.

PS. Może masz jeszcze opakowanie od tych śrub, tam na pewno jest taka informacja.

slepy62
28th-January-2014, 23:35
W sumie słuszna uwaga, może być różnica w długości gwintu. Jutro dzwonię do Miśków. PS. Może masz jeszcze opakowanie od tych śrub, tam na pewno jest taka informacja.


Minęły 3 lata lol sprawdzę na karcie kodowej
lub jak chcesz - podjedź z suwmiarką lol
a tak na logikę - cena na alledrogo i z USA - wyjdzie mniej więcej ta sama
masz gwarancję że z allegro to nie są jakieś china-podróby

misiektoja
28th-January-2014, 23:56
No cena taka sama, ale drugiej strony zwiększa to wagę paczki. Na przykład tutaj:

http://allegro.pl/mcgard-24152-sruby-zabezpieczajace-12x1-25-zestaw-i3850423063.html

sprzedaje te śruby jakiś sklep oponiarski, 100m od Modlińskiej. Jak już się dowiem jakie są to śruby to po prostu przejadę się tam i kupię na miejscu.

UPDATE: W poszukiwaniu rozmiaru śrub do Q50 dowiedziałem się, że też są to śruby McGard. I przy okazji natknąłem się na wątek osoby, która w śruby zabezpieczające nie zainwestowała. Skończyło się to tak jak widać na zdjęciach. Akcja miała miejsce w NY. Cały wątek tutaj:

http://www.infinitiq50.org/forum/new-2014-q50-general-discussion-forum/13905-my-q50s-rims-were-stolen-today.html

463746384636

slepy62
29th-January-2014, 11:23
Misiek
W :infi: są NAKRĘTKI nie ŚRUBY

misiektoja
29th-January-2014, 13:02
Oj teraz to się czepiasz :D Postaram się poprawić :D

UPDATE: Dzwoniłem do salonu i nie są wstanie podać parametrów dokładnych. Ale podobno są to takie same nakrętki zabezpieczające jak do FX czy G37 (w sensie mają tylko jeden rodzaj). Jak tak patrze na oferty sklepów to najprawdopodobniej parametry nakrętek dla aut Infiniti to:

- średnica gwintu - M12
- skok gwintu - 1,25
- typ łba/przylgnia w otworze felgi na śruby: stożek
- długość gwintu - najprawdopodobniej 33mm
- do klucza 19

Wymogi te spełnia McGard o numerze katalogowym 24152.

Cytuje jeszcze informacje od człowieka z działu akcesorii: "Ważne, żeby nakrętka była do wersji europejskiej, ze zintegrowaną podkładką i frezowana na dole."

A więc jak ktoś z Was ma możliwość sprawdzenia długości gwintu byłoby super. Inaczej to będę musiał poczekać z zamówieniem jak odbiorę auto.

UPDATE2: Te nakrętki zabezpieczające to takie mocno średnie zabezpieczenie :) Żona gościa z filmu zgubiła klucz i kartę do nakrętek zabezpieczających McGard. Odkręcenie takiej nakrętki za pomocą specjalnej śruby ("emergency wheel lock remover / lock nut remover") to kwiestia 1-2 min roboty:


http://www.youtube.com/watch?v=xGuehewF3Xk

Cały wątek tutaj:

http://forums.nicoclub.com/how-to-remove-oem-mcgard-wheel-locks-without-a-key-t567740.html

UPDATE3: Ten sklep AutoOpony z Modlińskiej odpisał, że jak już będę miał auto to żebym podjechał i dopasują odpowiednie nakrętki McGard do auta. Ale na 99% to są właśnie te co wyżej (numer katalogowy McGard 24152).

slepy62
29th-January-2014, 17:27
Oj teraz to się czepiasz :D Postaram się poprawić :D UPDATE: Dzwoniłem do salonu i nie są wstanie podać parametrów dokładnych. Ale podobno są to takie same nakrętki zabezpieczające jak do FX czy G37 (w sensie mają tylko jeden rodzaj). Jak tak patrze na oferty sklepów to najprawdopodobniej parametry nakrętek dla aut Infiniti to:
- średnica gwintu - M12
- skok gwintu - 1,25
- typ łba/przylgnia w otworze felgi na śruby: stożek
- długość gwintu - najprawdopodobniej 33mm
- do klucza 19
Wymogi te spełnia McGard o numerze katalogowym 24152.

Cytuje jeszcze informacje od człowieka z działu akcesorii: "Ważne, żeby nakrętka była do wersji europejskiej, ze zintegrowaną podkładką i frezowana na dole." A więc jak ktoś z Was ma możliwość sprawdzenia długości gwintu byłoby super. Inaczej to będę musiał poczekać z zamówieniem jak odbiorę auto.


Na karcie kodowej nie mam nr katalogowego...
W końcu przekombinujesz !

Wymogi te spełnia McGard o numerze katalogowym 24152. - na 100 % NIE - klucz jest 21


Zdjęcie jak wygąda nakrętka masz w załączeniu ..


"Ważne, żeby nakrętka była do wersji europejskiej... - a to już moim zdaniem PIEPRZENIE sprzedawcy - chcą żebyś kupił u nich
... ze zintegrowaną podkładką i frezowana na dole. - bo "wersja NIE-EUROPEJSKA" którą kupiłem w USA jest właśnie taka lol i montowali mi je w trakcie wymiany kół w salonie (jak na zdjęciu)


Sądzę że to nr 24013 - ale pewności nie mam...

milo222
29th-January-2014, 17:52
Sprawdź tylko czy podejdzie Ci pod felgi bo nakrętka zabezpieczająca jest szersza niż nakrętki i przy zimowych felgach musiałem z nich zrezygnować bo nie wchodziła do otworu

misiektoja
29th-January-2014, 18:00
No dlatego chyba w ciemno nie będę kupował, każdy mówi/pisze co innego :D Jeszcze napisałem do człowieka od akcesoriów w salonie zapytanie jaki jest numer katalogowy tych śrub. Jak nie odpiszę to po odebraniu auta podjadę do tego sklepu na Modlińskiej i tam na miejscu dobiorą odpowiednie nakrętki.

frankblack
12th-September-2018, 16:19
Hej, chciałbym odgrzać temat. Czy ktoś z Was może potwierdzić własnym doświadczeniem jakie nakrętki zabezpieczające będą odpowiednie?
Sam pod uwagę brałem McGard 24154 SU oraz 24152 SU. Zamówiłem te pierwsze ponieważ rozmiar klucza w moim FX37 jest 21 (mimo że sprzedawca sugeruje drugie, do rozmiaru 19).
Klucz się zgadza, problem w tym, że nakrętki nie posiadają zintegrowanej, obracającej się podkładki, co budzi moje wątpliwośći. Może macie coś lepszego do zaproponowania?

slepy62
12th-September-2018, 17:18
Hej, chciałbym odgrzać temat. Czy ktoś z Was może potwierdzić własnym doświadczeniem jakie nakrętki zabezpieczające będą odpowiednie?
Sam pod uwagę brałem McGard 24154 SU oraz 24152 SU. Zamówiłem te pierwsze ponieważ rozmiar klucza w moim FX37 jest 21 (mimo że sprzedawca sugeruje drugie, do rozmiaru 19).
Klucz się zgadza, problem w tym, że nakrętki nie posiadają zintegrowanej, obracającej się podkładki, co budzi moje wątpliwośći. Może macie coś lepszego do zaproponowania?

Po co kombinujesz ???
OEM śruby (takie same jak oferują w serwisie :infi: w PL - koszt chyba 400-zł) produkowane przez McGard - dedykowane do :infi: 2 generacji / felgi od 19" w górę, ze zintegrowaną podkładką, klucz 21, masz na forum, link poniżej:
http://www.ifans.pl/showthread.php?7502-INFINITI-OEM-%B6ruby-zabezpieczaj%B1ce-do-felg-McGard&highlight=mcgard

Wejdź w dział SPRZEDAM - jest tam trochę różnych rzeczy/akcesoriów...

Puszczam Ci info na PRIV...

https://7.allegroimg.com/original/03fe8b/d7ef833442a0a7e0ba168604b797

frankblack
12th-September-2018, 21:20
Po co kombinujesz ???
OEM śruby (takie same jak oferują w serwisie :infi: w PL - koszt chyba 400-zł) produkowane przez McGard - dedykowane do :infi: 2 generacji / felgi od 19" w górę, ze zintegrowaną podkładką, klucz 21, masz na forum, link poniżej:
http://www.ifans.pl/showthread.php?7502-INFINITI-OEM-%B6ruby-zabezpieczaj%B1ce-do-felg-McGard&highlight=mcgard

Wejdź w dział SPRZEDAM - jest tam trochę różnych rzeczy/akcesoriów...

Puszczam Ci info na PRIV...

https://7.allegroimg.com/original/03fe8b/d7ef833442a0a7e0ba168604b797

No i to jest odpowiedź, której wcześniej mi zabrakło w tym wątku. Jestem na tak :)

slepy62
12th-September-2018, 21:46
No i to jest odpowiedź, której wcześniej mi zabrakło w tym wątku. Jestem na tak :)

wątek jest sprzed ponad 4,5 lat lol stąd zamieszanie

frankblack
12th-September-2018, 22:08
oj tam, będzie dla potomnych.