PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Ledy do jazdy dziennej w FX II



Grzes
5th-November-2013, 09:32
Witam.
W swoim FX postanowiłem wstawić LED-owe światła do jazdy dziennej. Długo zastanawiałem się nad wyborem świateł i nad sposobem ich rozmieszczenia. Za założenia miało obyć się bez ingerencji (zmiany) oryginalnych elementów samochodu a chodziło jedynie o dołożenie odpowiednich modułów. Wersja Vettel Edition trochę mnie zmobilizowała w tym temacie, aczkolwiek nie do końca podoba mi się dołożenie tych ledów w ten sposób.
Stwierdziłem, że listwy ledowe nijak nie podejdą (brak rozsądnego miejsca do montażu), więc wybór padł na pojedyncze ledy montowane w szereg.
Ledy te można zamontować w dowolny sposób np poprzez wycięcie otworów w zderzaku. Z założenia miało jednak nie dojść do uszkadzania elementów karoserii więc postanowiłem umieścić je w przygotowanych plastikowych listwach zamontowanych w nawiewie zderzaka dolnego. Wszystko przy użyciu jednego wkręta i opasek zaciskowych.
Ledy podłączone zostały modułem (zakupionym w komplecie) do zasilania w skrzynce bezpiecznikowej. Zapalają się po włączeniu zapłonu (w przypadku nie uruchomienia silnika gasną po ok 60 sekundach) i gasną z chwilą załączenia światła w głównych reflektorach. Zabieg musiał być poprzedzony wyłączeniem świateł dziennych w reflektorach głównych (wyłączono w serwisie). gdyż zaprogramowane były fabrycznie do permanentnego świecenia.

Poniżej przedstawiam fotki. Prosiłbym o ewentualne sugestie co do innego rozmieszczenia świateł. Czy do FX II generacji można wstawić Angel Eyes ?

BAJZEL
5th-November-2013, 09:42
Najważniejsze , Grześ , że Tobie się podoba... i , że spełnia swoją funkcje... dla mnie troszeczke za wulgarne... tak jakbys nałożył obroże z wielkimi kolcami zupełnie jak mój amstaff :)
Ale jak wspomniałem Twoje dzieło Twoja radośc ...

Gratuluje modu ..
I dziękuję za opis ... pewnie się komuś przyda :)

mooth
5th-November-2013, 11:35
Najważniejsze , Grześ , że Tobie się podoba...



I tu sie zgadzam :)

Według mnie jedynym slusznym miejscem na ledy sa klosze lamp

http://newaudireviews.com/wp-content/uploads/2013/05/AUDILED-300x200.jpg
no ale to raczej ciezki temat do wykonania

Gratulacje projektu

JarekS
11th-May-2015, 14:20
Kliknij jedną z ikon szybkiej odpowiedzi w postach powyżej w celu aktywacji tego okna.
Ledy podłączone zostały modułem (zakupionym w komplecie) do zasilania w skrzynce bezpiecznikowej. Zapalają się po włączeniu zapłonu (w przypadku nie uruchomienia silnika gasną po ok 60 sekundach) i gasną z chwilą załączenia światła w głównych reflektorach.

Mam Pytanie!
Gdzie w skrzynce bezpiecznikowej (w silniku) podłączyć zasilanie ledów? Próbowałem w różne miejsca, ale napięcie znika po przejechaniu kilku kilometrów i ledy gasną. Nie chciałbym z tym kablem zasilającym przebijać się do kabiny.

grabba
11th-May-2015, 15:37
Wg. mnie jedyną sensowną opcją jest użycie takiego zestawu: http://www.osram.com/osram_com/news-and-knowledge/automotive-special/automotive-design-lamps---eye-catchers-with-that-stylish-look/automotive-lighting---stylish-and-trendy/fog-lights-retrofit-or-upgrade-to-led/ledriving-fog---led-fog-lights/index.jsp

Cena niestety nie jest najniższa, ale chyba u siebie to zamontuję.

JarekS
11th-May-2015, 17:24
Właśnie takie kupiłem w firmie hurt.com.pl za niecałe 1000 zł. Pasują dokładnie w miejsce oryginalnych przeciwmgielnych w moim QX70. Świecą jasno, dobrze wyglądają i mają wszelkie homologacje ( na dzienne i przeciwmgielne). Niestety nie wiem gdzie je podłączyć w komorze silnika (dieslel w akumulatorem w bagażniku). Pisałem o tym w poście powyżej. Jak się z tym uporam prześlę foty do oceny.

JarekS
14th-May-2015, 14:30
Przesyłam fotki do oceny.
Moim zdaniem :infi: fabrycznie powinno montować w wersji europejskiej takie lampki zamiast przeciwmgielnych halogenowych. Teraz mam światła dzienne i ledowe przeciwmgielne, które świecą w kolorze ksenonów i do tego są bardziej wydajne.:)
Co o tym sądzicie?

sirtrojan
14th-May-2015, 14:44
Dla mnie kozak. Wygląda fabrycznie i chyba jest widoczne z daleka

LOKTONG
14th-May-2015, 14:45
Fajne - pomysle czy nie kupic. Widzieliscie oferte tych na ebay po 99 dola ? co to za cena ?

grabba
14th-May-2015, 15:55
JarekS, i jak w końcu podłączyłeś?
* Zdejmowałeś zderzak?
* Możesz zrobić zdjęcia, gdzie to podpiąłeś i gdzie zamontowałeś centralkę?
* Podłączałeś się pod kierunkowskazy, żeby mieć doświetlanie zakrętów?

grabba
14th-May-2015, 16:30
Widzieliscie oferte tych na ebay po 99 dola ?
A one na pewno są DRL? Bo są podobne ledowe też OSRAM tylko przeciwmgielne, bez DLR i kosztują właśnie ok 400 zł.

LOKTONG
14th-May-2015, 18:02
http://www.ebay.com/itm/OSRAM-LEDriving-LED-FOG-F1-201-/301625031044?hash=item463a40b984&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/Osram-LED-LEDriving-FOG-Daytime-Running-and-Fog-Lights-Universal-LEDFOG101-New-/231322021786?hash=item35dbddef9a&vxp=mtr


czym sie roznia ?

grabba
14th-May-2015, 18:54
Te tańsze właśnie są tylko przeciwmgielne - nie mają opcji świateł dziennych.

Lukasz
14th-May-2015, 19:31
Na niemieckim ebayu chodzą po 200 euro. LINK (http://www.ebay.de/itm/OSRAM-LEDriving-FOG-Set-LED-Tagfahrlicht-Nebelleuchte-Nebellicht-12V-Dimmbar-UXX-/121467619306?pt=LH_DefaultDomain_77&hash=item1c4808c7ea)

Widziałem to na żywo. Świecą i wyglądają super.

imnowak
14th-May-2015, 20:52
mam w moim zamontowane i wszystko dziala na cacy

holdek
30th-July-2015, 17:14
odświeże temat

ciekawe ze Infi nie ma na liscie pasujacych modeli do Osram :)

JarekS jak Ci poszedł montaż?

wygląda to tak jak powinno - fabrycznie!

tim
31st-July-2015, 08:35
Byłem ostatnio w serwisie :infi: na przeglądzie i zaoferowano mi założenie świateł dziennych.
Cena montarzu 2000zł :shocked:
Jak ktoś ma zbędne 2 koła to polecam lol

pgkoci
15th-September-2015, 18:54
Wg. mnie jedyną sensowną opcją jest użycie takiego zestawu: http://www.osram.com/osram_com/news-and-knowledge/automotive-special/automotive-design-lamps---eye-catchers-with-that-stylish-look/automotive-lighting---stylish-and-trendy/fog-lights-retrofit-or-upgrade-to-led/ledriving-fog---led-fog-lights/index.jsp

Cena niestety nie jest najniższa, ale chyba u siebie to zamontuję.

Dzisiaj te światełka zamontowaliśmy w infiniti (II gen.) u mojego taty. Efekt świetny i nieporównywany z dziennymi które zakładałem ja (chińskie) w infi żonki. Cena niestety najtańsza w PL to 900 zł ale naprawdę warto, a montażyści (chłopaki z Pruszkowa znani na forum) potwierdzili naprawdę wysoką jakość wykonania. Myślę, że jednak warto dołożyć trochę więcej kaski, tym bardziej, że w tym przypadku nie tracimy świateł przeciwmgielnych.

pgkoci
30th-November-2016, 06:57
Dzisiaj te światełka zamontowaliśmy w infiniti (II gen.) u mojego taty. Efekt świetny i nieporównywany z dziennymi które zakładałem ja (chińskie) w infi żonki. Cena niestety najtańsza w PL to 900 zł ale naprawdę warto, a montażyści (chłopaki z Pruszkowa znani na forum) potwierdzili naprawdę wysoką jakość wykonania. Myślę, że jednak warto dołożyć trochę więcej kaski, tym bardziej, że w tym przypadku nie tracimy świateł przeciwmgielnych.

Nie wiem czy wcześniej nie zwróciłem uwagi, czy też tak było od samego początku ale wczoraj zauważyłem, że przy włączonych ksenonach jak włącza się kierunkowskaz to zapala się przeciwległe światło dzienne tzn. włączając lewy kierunkowskaz zapala się prawe dzienne i odwrotnie.
Tak się zastanawiam czy to jakaś funkcja doświetlania zakrętów ale czy też nie powinna się ewentualnie zapalać lampka po tej samej stronie. Macie jakieś doświadczenia w tej materii?

Grzes
30th-November-2016, 09:57
czy to jakaś funkcja doświetlania zakrętów ale czy też nie powinna się ewentualnie zapalać lampka po tej samej stronie. Macie jakieś doświadczenia w tej materii?


To jest funkcja doświetlania. Powinno zapalać się z tej samej strony co włączony kierunek. Kable na odwrót podpiete masz.

pgkoci
30th-November-2016, 11:44
No właśnie tak też mi się wydawało, że coś nie tak. Dzięki.

Casian
27th-January-2017, 16:26
Dzisiaj zainstalowałem DRL+fog firmy OSRAM opisywane powyżej. Polecam wszystkim xo rozważają zakup świateł do jazdy dziennej...jakosc wykonania, efekt swietlny naprawdę bardzo dobry!...jedyny minus to dość wysoka cena...

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

rampel_sky
28th-May-2017, 14:26
Witajcie może zainteresuje Was alternatywne rozwiązanie tzn tańsze a światła są w kierunkach montaż banalnie prosty i na pewno duuużo tańszy a efekt:
9571 wybaczcie ostrość.

Potrzebne będą:
-9572

z odpowiednim gniazdem(koszt Polska ok 150zł,
Chiny ok 40zł ten sam towar tutaj i tam kwestia czasu dostawy)

9573
-przekaźnik,włącznik świateł (koszt ok 35 zł z przesyłką)
-koszulki termokurczliwe
-lutownica oraz szybkozłączka9574
żadnego mostkowania ,światła uruchamiają się po uruchomieniu silnika pracują też w trybie auto same się przełączą w tunelu i po zmroku
z lewej strony auta ,stojąc do niego przodem, odnajdujemy puszkę przekaźników

9575

szukamy przewodu który daje +,zasilanie po uruchomieniu silnika ja użyłem zielonego(zdjęcie puszki pobrane od Ologt przepraszam że nie zapytałem czy mogę je "pożyczyć")
schemat podłączenia9576

łączysz razem jeden przewód świateł dziennych(tutaj zielony) przekaźnika z przewodem + przekaźnika(najczęściej czerwony ),a który połączysz z + auta który znalazłeś w skrzynce,u mnie zielony(lutujesz je razem i izolujesz) te połączone przewody podpinasz pod + przewodu ze skrzynki auta(lutując lub szybkozłączką)
-czarny przekaźnika masa wiec tutaj bez większych problemów
-żółty (lub inny wskazany przez producenta)podpinasz pod + świateł pozycyjnych jednej żarówki
-drugi zielony z przekaźnika łączysz z przewodem + od kupionych żarówek
(polecam wszystko montować po stronie skrzynki gdyż druga żarówkę po drugiej stronie tylko podepniesz pod długi przewód + łączący obie strony i chowasz przewód ) kolory przewodów mogą być inne w zależności od producenta przekaźnika

9577

gdyby coś było mało zrozumiałe (moja pierwsza instrukcja) proszę o pytania.
Pozdrawiam

Black
28th-May-2017, 17:40
Ok ale co z kierunkami?

ranGo
28th-May-2017, 20:19
Black, to jest jedna żarówka która zastępuję i światła kierunku i światła do jazdy dziennej, dodatkowy moduł tylko Cie wyręcza od włączania DRL. Możesz ustawić światła na auto i zapomnieć o włączaniu DRL.

Black
28th-May-2017, 20:35
Black, to jest jedna żarówka która zastępuję i światła kierunku i światła do jazdy dziennej, dodatkowy moduł tylko Cie wyręcza od włączania DRL. Możesz ustawić światła na auto i zapomnieć o włączaniu DRL.

oki:)

Grzes
28th-May-2017, 22:09
Witajcie może zainteresuje Was alternatywne rozwiązanie

Mam to od roku. Kierunki na ledach trochę są słabe.
http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=7353&d=1449171521

bartolini9
10th-November-2017, 19:09
Witam,

Czy to chodzi o takie światła DRL do Fx'a?
http://allegro.pl/osram-led-drl-fog-ledriving-12v-i-24v-2w1-dzienne-i6741448964.html

Jak to podpiąć, żeby działało w trybie auto?
Z góry dziękuję.

Pozdrawiam

ŁukiQX70
9th-September-2018, 20:33
Też się podpinam ;)
Jak podłączyć ledy dzienne z halogenami ?

sreberko
19th-August-2019, 14:20
Ja również zamontowałem ledy w kierunkach w swoim fx 35 z 2012 roku.

Mateusz ex37
19th-August-2019, 20:01
Zaryzykuje pytanie. A ile kosztuje ten żarnik xenonowy że "trzeba go oszczędzać"?

Nero
15th-June-2020, 21:22
podłączam się pod temat... znalazłem coś takiego... podobno bez przerabiania instalacji i wpięcie wyłącznie w miejsce starych przeciwmgłowych... ale, że co? manualnie sterujemy tym z kierownicy?

https://sklephadron.pl/lampy-dzienne-drl/4719-swiatla-dzienne-drl-przeciwmglowe-duolight-v1-nissan-dl11-.html

Nero
11th-June-2021, 23:24
Po wielu godzinach poszukiwań znalazłem coś oryginalnego... mam już nawet namiar żeby to kupić... gorzej ze trzeba rozklejać lampy i oczywiście brak homologacji :-/
15480

djoneway
12th-June-2021, 09:40
Widziałem już je są mega kocury[emoji192], gdzie takie można kupić?

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Nero
12th-June-2021, 09:49
Nawiązałem kontakt z gościem który produkuje te wkładki... 800usd za 1 komplet. Chciałem namawiać forumowiczów do zakupu i uzyskać lepsza cenę na kilka kompletów, ale jak zaczął pisać ze oprócz rozklejenia reflektorów musisz jeszcze coś w nich piłować to stwierdziłem ze „Custom” tuning nie jest na moje siły.... :-)

djoneway
13th-June-2021, 00:16
Fajnie wygląda ale cena zaporowa jak dla mnie. Będę szukał innych rozwiązań...

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Michał_misiek
5th-August-2021, 22:48
Witam. Mam pytanie do forumowiczów posiadających oryginalne światła do jazdy dziennej. Gdy dam przełącznik świateł na off po odpaleniu silnika zapalają się światła do jazdy dziennej (ringi plus dioda w środku). Po kilku minutach, gasną ringi , a dioda świeci nadal. Tak dzieje się na postoju na odpalonym silniku. Gdy włączę tylko zapłon, nie odpalam to ringi świecą i nie zgasną. U Was tez tak jest, czy u mnie coś się pierniczy?

Nero
6th-August-2021, 07:37
Wstaw foto co Ci się zapala bo z tego co mi się wydaje to oryginalne światła DRL były montowane tylko w zderzaku dolnym zamiast przeciwmgielnych podłużne jak w nissanie juke nissmo...

Michał_misiek
7th-August-2021, 01:11
Czy na off czy na auto po kilku minutach gasną ringi, dioda w środku nie gaśnie. Ta sama dioda w środku po przestawieniu włącznika na światła przeciwmgielne przód świeci jako przeciwmgielne tylko mocniej i to akurat tak ma być. Pytanie dlaczego ledowe ringi gasną? Jak świecą to delikatnie, minimalnie drży światło, moc światła się zmienia.15699

Nero
7th-August-2021, 10:14
foto się nie załączyło... spróbuj jeszcze raz.

Michał_misiek
7th-August-2021, 12:20
15700

Nero
7th-August-2021, 12:39
Wg mojej wiedzy nie są to oryginalne świata drl. W Infi QX70 na koniec produkcji były tylko podłużne jak z nissana juke nismo.

Michał_misiek
7th-August-2021, 12:58
na wydruku historii obsługi przy pierwszym wpisie podczas zakupu wpisali montaż świateł do jazdy dziennej LED+HALOGEN RING INFINITI

Michał_misiek
8th-August-2021, 14:06
Dlaczego po kilku minutach gasną? Od czego zacząć, gdzie szukać przyczyny? Jak wyjąć ledy? Obejdzie się bez zdejmowania zderzaka? Pewnie przykręcone od środka są?

Nero
9th-August-2021, 11:05
Jestem na forum dwa lata i przeszukiwałem je wielokrotnie pod kątem DRL w FX/QX i takich świateł jak Twoich z dopiskiem (ORI INFINITI) nie widziałem. Większość montowała OSRAM LEDFOG lub inne, tańsze rozwiązania. Demontaż nie jest łatwy - jest trochę filmików w sieci - koła skręcone na maxa lub demontaż, zdjęcie opaski nadkola i odkręcenie jego przedniej części... wtedy masz jakiś dostęp do śrub żeby to wyciągnąć.

slepy62
9th-August-2021, 15:19
na wydruku historii obsługi przy pierwszym wpisie podczas zakupu wpisali montaż świateł do jazdy dziennej LED+HALOGEN RING INFINITI

to nie oznacza że to są OEM światła dzienne - bo takowych w halogenach w FX/QX70 NIE BYŁO
prawdopodobnie serwis montował na życzenie klienta...
Zadzwoń do PATRYKA (były serwisman z Krasnobrodzkiej - o ile wrócił bo był gdzieś na wczasach) i się umów do niego na wizytę - to sprawdzi / może naprawi
Patryk / Łomianki - 603-821-016