PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Bum Bum ...



Lee
7th-November-2013, 21:46
Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych na ulicy Budowlanych w Gnieznie doszło do ... bum bum :(
W moje cacko wjechał młodzian, który się zagapił, czyli ustawowo... nie zachował bezpiecznej prędkości i odległości do poprzedzającego go pojazdu, którym to było moje czarne cacko. Kierował mój syn, stał na światłach jako pierwszy i po zmianie na zielone ruszył, ale jak to mój pierworodny ma w zwyczaju - nigdy mu się nigdzie nie spieszy, ruszył, ale piesza z wózkiem dziecięcym wtargnęła :) na pasy i ... hamulec... nagle bum i... wyszedł, zobaczył to ->
4248

po pytaniach, czy nikomu nic się nie stało z lekkim szokiem, pomyślał, żeby spojrzeć na Fifi ...
4249

hmmm... no chłopak z tamtego samochodu od razu przyznał, ze to jego wina i prosił, by nie dzwonić po Policję, bo ma już tyle pkt. że grozi mu powoli zabranie prawka, ale syn juz był po telefonie, bo nie wiedział z kim ma do czynienia itd... Policja przyjechała bardzo szybko, jak na nasze PL warunki, bo po ok. 10-15 min... nastąpiła tradycyjna wymianka polis, telefonów, spisanie dokumentów itd... moja żona z wrodzonym wdziękiem ;) uprosiła parę niebieskich funkcjonariuszy (on i ona), by nie dawali młodemu sprawcy kolizji mandatu... i paaajechali.
Mnie osobiście w tej całej sprawie dręczą dwie rzeczy, mianowicie :
1. W dniu poprzedzającym Święto Zmarłych Fifi dostała kamlotem od poprzedzającego Nią pojazdu :) w przednią szybę i ... pęknęła była... se... i właśnie jechała na wymianę do wskazanego przez ubezpieczyciela ( Warta ) warsztatu na wymiankę i ... drugie bum, czyli dzisiejsze zdarzenie...
2. Druga rzecz to... dlaczego ten samochód taki brudny .... :)

No nic, podszedłem trochę z humorem do tematu, no bo najważniejsze, że nic nikomu się nie stało, a w Fifi jechało 60% mojej rodziny ... ja setki km od domu, a najmłodsza w szkole :) ... no i ta Pani z wózkiem :clap2: zdążyła...
a resztę się... wyklepie... :becky:
Aha... koleżka młodzian, gdy zobaczył swe i nasze wozidło stwierdził, ze chyba... cytuję - wyp****ił w czołg, czy coś :becky: , zresztą, mix niebieskich :) to samo stwierdzili byli :)
Pzdr.

LOKTONG
7th-November-2013, 22:15
wspolczucia !!

grabba
7th-November-2013, 22:24
A kobieta, która wtargnęła na czerwonym (tak zrozumiałem) nie powinna też ponieść konsekwencji. Jeżeli podczas ruszania na zielonym mielibyśmy zachowywać wystarczającą odległość od poprzedzającego pojazdu, to przez skrzyżowanie przejechałyby 3 samochody na zmianie świateł.

sirtrojan
7th-November-2013, 23:01
3500 za nowy zderzak i bedzie jak ta lala :) od tego on kurde jest :)

grabba
7th-November-2013, 23:49
Po uszkodzeniach samochodu sprawcy, można się spodziewać poważniejszych uszkodzeń. Na pewno wydech się przesunął (widać na zdjęciach) + pewnie belka się wykrzywiła. Nie ma co kombinować, tylko oddać samochód do zaufanego warsztatu i rozliczyć bezgotówkowo, przy okazji trochę kasy odzyskać.

Lee
8th-November-2013, 08:50
A kobieta, która wtargnęła na czerwonym (tak zrozumiałem) nie powinna też ponieść konsekwencji

Tak, niby powinna, ale nie widzę tego, ze by w całym zamieszaniu ktoś ją ścigał po Gnieznie... bo wiadomo, piewrwsze co się robi, to sprawdza skutki kolizji/wypadku... kobieta może już być... daaaleko.


3500 za nowy zderzak i bedzie jak ta lala


No pewnie :)



Po uszkodzeniach samochodu sprawcy, można się spodziewać poważniejszych uszkodzeń. Na pewno wydech się przesunął (widać na zdjęciach) + pewnie belka się wykrzywiła. Nie ma co kombinować, tylko oddać samochód do zaufanego warsztatu i rozliczyć bezgotówkowo, przy okazji trochę kasy odzyskać.

Na razie jest za krótko... na opinię, żona sprawę dopnie, ale wiem, że nie będę leczył syfa pudrem... wszystko ma być cacy jak przedtem, a nawet lepiej ;)
...cdn

Tomek g35c
8th-November-2013, 09:09
Współczuję... ale nie ma tego złego co by na dbre nie wyszło...Lee ogarniaj wszystkie tematy od razu...

Lee
8th-November-2013, 13:02
Na tą chwilę... po zgłoszeniu - warsztat i części serwis :infi: ...

Miko
8th-November-2013, 19:06
Taka naprawa ale naszej hondy CRV kosztowała 4700 pln.

slepy62
8th-November-2013, 20:39
Na tą chwilę... po zgłoszeniu - warsztat i części serwis :infi: ...

w II generacji - wymiana tylnego zderzaka + wzmocnienie wewnętrzne (belka z twardego styropianu) + 1 czujnik + malowanie zderzaka = 8900:infi:lol lol lol

tyle że ja "płaciłem" ze swojego AC :doh: :frusty: :flock: na szczęście z ochroną zniżki :becky:

...po awanturze z ukochaną na parkingu - w lampę cofnąłem

wniosek na przyszłość - w samochodzie siedząc za kółkiem


potakuj :hail: nie dyskutuj

z kobietą lol

BAJZEL
8th-November-2013, 22:56
...po awanturze z ukochaną na parkingu - w lampę cofnąłem

i idealnie na czujniku heh
No ale ksywa do czegoś zobowiązuje :)

tim
9th-November-2013, 23:25
Mi też w Gdyni jakiś pijaczyna wjechał w tył,kiedy mój nowy FX miał na liczniku 1500 km.Ale to już norma odnośnie moich aut które ktoś uszkodził kiedy były prawie nowe.Pech,fatum,klątwa?!

Lee
14th-November-2013, 20:35
No nic... po dzisiejszych oględzinach, zrzędzącego Pana z ubezpieczalni, fifi wędruje do warsztatu na ok. 2 dni, tzn. żona dzisiaj była w Pałuckim Centrum Motoryzacyjnym - Żnin, spisano co i jak i ... zderzak się zamawia w :infi: , samochód na podnośnik i oględziny, protokoły i inne ...pierdoły :becky: itd. itp.

sirtrojan
14th-November-2013, 21:50
zderzak to 7-10 dni. Z Holandii idzie :)

sirtrojan
14th-November-2013, 21:50
Tim - załóż orurowanie z tyłu ;) albo zamontuj hak na stałe

tim
15th-November-2013, 07:48
Dobry pomysł.Byłby kłopot z głowy.

Lee
23rd-January-2014, 13:40
Cdn... autko odebrane wczoraj, zderzak szedł 2 x z Holandii... pierwszy raz po ok. 2 - 3 tygodniach od zdarzenia, żona dostała info z serwisu, że zderzak jest, ale ( ! ) i tutaj uwaga - Serwis Infiniti Warszawa dzwoni do mojego serwisu - Kurek Żnin, że zderzak oczywiście jest, ale uszkodzony podczas transportu ! a że będzie malowany, bo to surowy temat, czy nie wezmą tego zderzaka i go nie... "wyciągną" przed malowaniem :argue::smash::jaw::crazy::frusty::nono: itd... na to Pan w serwisie tzw. moim dzwoni do żony i objaśnia temat ... wyśmiany został i z lekka zbesztany :becky: , no to, on na to, że wiedział, ale zadzwonił dla pewności... skoro by wiedział to by nie dzwonił, ale pal licho :becky:
I znów czekanie na zderzak, tym razem, żona zażyczyła sobie, że przy następnej przesyłce chce zobaczyć rzeczony plastik przed montażem... nie było problemu.
Zrobiłem przy okazji:

* wymianę płynów - chłodzący, hamulcowy
* olej - silnika - Motul 5W30
* filtrów - oleju, powietrza, kabina
* filtrów lpg. - 3 szt. posiadam, tak sobie zażyczyłem przy montażu instalacji :)
* 1. L GasLube - lubryfikator
* wszystkie paski klinowe
* uszczelnienie króćca chłodnicy olejowej, coś tam łzawiło
* ogólna diagnostyka zrobiona... wypadła super z czego jestem zadowolony :)

Do roboty za chwilę będzie końcówka drążka prawa, ale to na wiosnę, gdyż auto nie będzie jezdziło zimą :) taka podjałem decyzję, gdyż mi po prostu szkoda, na tą sól... a 2 autka jeszcze są w domu, także nie ma problemu :eyebrows:
Serwis Kurek Żnin mogę polecić - dobry kontakt, ceny w miarę, wyczyszczone auto na zew. i wew... nie stosowanie jakiś tam ... skośnych zamienników :)
Dali duży rabat "za czekanie" ... za rzeczy które powyżej, a które robiłem przy okazji - bum, bum
Faktura - 1800 plnów - części + robota

Pzdr.