PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Opoony NEXEn - opinie made for ślepy :)



BAJZEL
10th-November-2013, 05:00
Tutaj kilka opisów użytkowników ... głównie po forach ... ale zacząć trzeba od tego , że nexenki mają już kiladziesiąt lat tradycji ... nie jest to no name firma co figuruje rok na rynku sprzeda co zrobiła i znika ... ogólnie z tego co ludzie piszą oponki te dają radę :)


1) Opony nexen są bardzo dobrym koreańskim produktem tak samo letnie jak i zimowe.
Nexen znaczną większość opon sprzedaje w U.S.A .
Z czystym sumieniem mogę stwierdzić ze opony polskie Debice,Kormorany itp nie mają polotu z koreańską marka.Korea to nie China . Koreańczycy produkują samochody typu Hyundaia Kia i chyba nikt na to nie narzeka nie ma jakiś afer , tak samo jest z oponami.

Mozna kupić fajną sportową oponę np 225/45R17 Nexen N3000 za 264zł i naprawdę być z niej zadowolonym .

Zapraszam do filmików:

http://www.youtube.com/watch?v=lOTrmmoRG38

http://www.youtube.com/watch?v=akrTVB2qVQc

http://www.youtube.com/watch?v=KMckb-dsOIA&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=1dclE9omdTE&feature=related

2) Nie jeżdżę na razie na nich zbyt długo, jakieś 1000 km. , ale piszę na świeżo, gdyż niektórzy stoją przed dylematem wyboru opon.
Wrażenia:
Opony są ciche, cichsze niż Fuldy czy Barumy, które miałem ostatnio. Głośniejsze wydają mi się Barumy które mam na Focusie, ale cichsze chyba są Michelin’ki na Passacie. No nie wiem, takie moje subiektywne odczucie.
Co do przyczepności to nie są złe, dobrze trzymają na suchym, droga hamowania nie wydłużyła się nad to.
W deszczu ze śniegiem, na mokrym asfalcie, w dużym deszczu, w koleinach, sprawują się naprawdę dobrze. Trzymają się drogi pewnie, dobrze odprowadzają wodę, nie zauważyłem wydłużenia drogi hamowania, a nawet lepszą trakcję w ostrych zakrętach niż wcześniejsze Fuldy.
Samochód prowadzi się na tych oponach stabilnie, dobrze czujemy drogę a opony niosą samochód pewnie w określonym kierunku. Mieszanka gumy wydaje się dobrze dobrana, nie są za twarde ni też za miękkie, zaryzykował bym stwierdzenie, że są twardsze raczej niż miękkie, ale mi to akurat nie przeszkadza. Wolniej się będą zużywały. Ostre zakręty pokonywane z dużą prędkością nie sprawiają że samochód zbacza z toru jazdy, czuć na kierownicy, że duże siły działają na opony, jednak samochód trzyma się drogi i toru jazdy, lepiej niż na wcześniejszych Fuldach i lepiej nawet niż na Barumach w Focusie, mimo że tam jest sporo niższy profil! Nie piszczą, przy gwałtownym hamowaniu ( może to wina asfaltu na którym hamowałem).
Opony dały się bez problemy wyważyć i jak dotąd nie ma z nimi problemu, nie biją, nie ściąga samochodu, wstępnie napompowałem je ciśnieniem 2,5, ale wydawało mi się za mało i dobiłem do 2,7 ( rozmiar 225/70/16) .Rynkowa cena mojego rozmiaru to 250-270 PLN, także w cenie ok. tysiąca PLN dostajemy wg. mnie dobre opony i mamy dwuletnią gwarancję jakby coś się z nimi stało. Porównując te opony i szukając dla nich odpowiednika wśród innych marek porównałbym je do Matadorów ew. Bridgestonów których komplet też kiedyś nowy nabyłem – tak, wg. mnie nie ustępują niczym Bridgestone Dueler ale jak podkreślam – jeżdżę na nich bardzo krótko! Jakby coś się działo dam natychmiast znać! Na tą chwilę jestem zadowolony.


3) To i ja chetnie zabiore głos, ponieważ szukałem alternatywnego ogumienia i chińczykom mówiłem stanowcze nie.... Znalazłem Nexeny 215/45/17 n3000.
Powiem tak, śmiało mozna kupować i nie bać się, takie fora sa właśnie po to aby podpytać, ja niestety w owym czasie poprostu strzeliłem bo nie mogłem znalezć żadnego info o tych oponach. Ale do rzeczy. Opony zastapiły Dunlopy SP SPORT 9000 (dwie straciłem w naszych kochanych dziurach) Kupiłem komplet i :
Totalny szok.
- cichsze od Dunlopów
-świetnie sie prowadza i na mokrym i na suchym.
- lekko się wyważają
- są miekkie (mogą się szybciej zużywać)

W poprzednim aucie o jeździłem na Toyo T1-R i te opony zachowują się podobnie, na Toyo samochód był jak przyklejony.

Także do osób wachajacych sie a bedących chwilowo pod kreska (ja akurat wesele) oponki mogę śmiało polecić.



4) hmmm!! powiem wam tak ! w usa jezdziłem na Nexen cp641 założone były na 220 konnej Mazdzie 6 ! powiem krótko , rewelacja !!! szczerze to miałem wcześniej goodyear exellence i dostają w dupe od nexenów tylko trzeszczy !!!!aha , i cena nexen nie jest wcale taka tania!! za rozmiar 225/50/17 -390 zł. pozdro


5) Witam.tak czytam i ilu ludzi tyle opinii.moja zonka jezdzi juz prawie drugi sezon na letnich oponach NEXEN o wym 225/75/15 ktore zalozone sa w vitarce.miesiecznie robi ok 2tys km.i po tym czasie moge stwiedzic ze opony sa naprawde dobre.i na suchej i mokrej powierzchni.slad mieszanki gumy b. dobrze dobrany,bardzo ciche no i stosunkowo nie drogie.opony produkuje KOREA jak ktos juz wspomnial i wychodza na rynki USA,KANADA i AUSTRALIA.i uwazam ze to bardzo wymagajace kontynenty pod wzgledem jakosci i bezpieczenstwa.wiec jakby to byly buble to firma juz by dawno nie istniala.pozdrawiam


6) Witam
Uzywałem opon nexen win-suv 235/65/17 w jeepie grand cherokee przez całą zimę i mogę powiedziec, że spisywały się rewelacyjnie. W każdych warunkach. Co mnie miło zaskoczyło to fakt, że opony zużywają się wolno, po przejechaniu ok. 4 kkm wyglądają prawie jak nowe. Dobre opony za niewielkie pieniądze.


7) Założyłem dwie neksenki n6000 225/45/17 na przód testowo wczoraj na Jaguara. Wcześniej jeździłem na nim na Goodyear Eagle F1 (na takich wóz kupiłem) i byłem ZAŁAMANY. Samochód w ogóle nie dał się prowadzić, szalał na całej jezdni, w środku aż trzeszczało, myślałem, że zaraz cały się posypie, po krótkiej podróży bolały mnie ręce i głowa - myśleliśmy, że to koleiny, może za duże koła (17) jak na polskie drogi. Byłem bliski WYMIANY FELG NA MNIEJSZE! Auto na Goodyearach F1 tak szalało, trzęsło się, wyło, że napisałem nawet e-mail do tej firmy z wołaniem o pomoc. Nikt nie odpisał. Znaczy - wiadomo co znaczy.

Więc założyłem jednak te nexeny (już kiedyś na nich jeździłem w innym samochodzie i byłem bardzo zadowolony). Stał się cud! Auto prowadzi się jak po sznurku, a ja czuję się jak na wygodnej sofie i to ja prowadzę pojazd, a nie on mnie! Są naprawdę dobre, zdecydowanie bardziej miękkie od Goodyeara, ciche, przyczepne - bajka. W zakrętach, na koleinach, w dziurach, na suchym, na mokrym - wszędzie ok.

Słowem - WIELKIE DZIĘKI Nexenowi za wyprowadzenie mojego auta na prostą i uratowanie mnie przed nerwicą :) Jutro zamawiam kolejne dwie na tył i do widzenia Goodyear F1!!!

Koledze z postu wyżej - od Vectry, która dziwnie zachowywała się w kałużach, polecam program TopGear z testem tego auta, w którym Jeremy Clarkson bezpardonowo ujawnia jego wrodzoną podsterowność i inne atrakcje :)

Zaś reszcie Kolegów wahających się zdecydowanie polecam te opony. No chyba, że wolicie, gdy Was rzuca, trzęsie i doprowadza do szału i trzeba za to jeszcze zapłacić dwa razy tyle niż za komfortową i miłą jazdę :)


) mam bmw e46 330xi na nexenach 225/50/r17 jezdze juz rok i rewelacja ..
231 koni auto leci na tych oponach cicho jest i trzymanie rowniez super
wczoraj syplo sniegiem a mialem juz letnie .. jakis wiekszysz trudnosci nie widzialem ze startu spod swiatel i na rakretach
Polecam kazdemu a nie przeplacanie za super sportowe opony do pasata 1.9tdi czy innego samochodu do przemieszczania sie z punktu A do B ... lepiej sobie olej wymiencie i filtry

POLECAM !! zrobilem 30 tys km i jestr dobrze jak sie zjada to napewno kupie nexeny tylko ze 225/45 r 17 :)



tutaj kolejne testy i oceny


http://www.opony.com.pl/testy-opon-zimowych/nexen/winguard-sport/?p=2,71,3889


Opony nexen . Początek działalności marki nexen sięga głęboko w przeszłość roku 1940.

kup opony nexen
KUP OPONY NEXEN

Opony marki Nexen cieszą się ok 70 letnią tradycja. Przez wszystkie lata firma koreańska doskonaliła bieżnik budowę i proces produkcji aby uzyskać opony o najlepszych parametrach za najlepsza cenę. Opony Nexen są oponami koreańskimi. Ciekawostka jest to że w 1956 były one pierwszymi narodowymi oponami wyprodukowanymi w tym kraju a także pierwszymi oponami o kształcie litery V w 1992 roku . Firma w postępowała w coraz to większą fazę rozwoju dzięki wprowadzanym innowacjom pod koniec roku 95 udało się firmie osiągnąć sprzedaż na eksport na poziomie 100 milionów.

Nazwa początkowa brzmiała Woosung Tires dopiero w 200o roku firma zmieniła nazwę na Nexen . Według mnie było to zagranie czysto marketingowe pod rynek międzynarodowy. Firma zaczęła produkować coraz to doskonalsze bieżniki.

2002 r. – opony nexen N2000


2004 - opony nexen N5000 – w tym roku również rozpoczęto produkcje opon do 24 cali

Firma jest firmą rozwijającą się w 2007roku eksport osiągnał kwote 400 mln USD.

Opony nexen można znaleźć pod marka roadstone . Nie należy mylić marki roadstone z marka rockstone te drugie są oponami chińskimi zancznie gorsze parmetry. Koreańskie opony nexen sa bardzo dobrej jakości i cena też nie jest wygórowana. Zapraszamy do zapoznania się z oferta z naszą ofertą w której również znajdziecie opony firmy Nexen.


http://www.oponeo.pl/testy-opon/nexen

slepy62
10th-November-2013, 10:10
cóż.... wkleiłeś to co wcześniej czytałem tylko... wyciąłeś negatywne opinie lol
ale tak czy tak dzięki...
poczytam później jeszcze jakieś opinie na stronach jUSA

BAJZEL
10th-November-2013, 10:17
skoro na 10 pozytywnych były 2 negatywne ... to mówi samo za siebie :)
Bo u nas na statku mawia się ... o ludziach ... na 100 normalnych zawsze jest jeden debil :)

poza tym w tych pozytywnych jest tez sprostowanie negatywnych .. podsterownośc czy cosik takiego :)

Ty czytałes ... ja czytałem ... teraz poczytaja inni :)

( powinna byc jeszcze opcja nie dziękuje za powyższy post hehehe )

:dance:

pawell31
10th-November-2013, 11:46
pierwszy raz styczność z nexenami miałem jak u znajomego w bmw e30 4.0 v8 je zobaczyłem. Przewiózł mnie i ładnie się kleiły.

2 lata śmigam w zimę na nexenach i między brigestone blizzak na których przed nimi śmigałem a nimi nie widzę różnicy. Nexeny lepiej w głębokim śniegu robią. Albo mi się wydaje bo navarą to wszędzie się zakopywałem:D

milo222
10th-November-2013, 15:46
pierwszy raz styczność z nexenami miałem jak u znajomego w bmw e30 4.0 v8 je zobaczyłem. Przewiózł mnie i ładnie się kleiły.

2 lata śmigam w zimę na nexenach i między brigestone blizzak na których przed nimi śmigałem a nimi nie widzę różnicy. Nexeny lepiej w głębokim śniegu robią. Albo mi się wydaje bo navarą to wszędzie się zakopywałem:D


ja mam 4 nowe nexeny u siebie bo dostałem razem z samochodem.

Mam mieszane uczucia , niby nie są ciche jednak biorąc pod uwagę rozmiar opony to nie są głośne, na suchym bardzo dobrze kleją się do drogi na mokrym to już trochę ruletka. niby jest ok ale przy wyłączonej kontroli trakcji nie ma problemu aby zerwać przyczepność... niby moc nie mała ale jednak nie mam do nich 100 % pewności na mokrym.

tim
11th-November-2013, 18:13
skoro na 10 pozytywnych były 2 negatywne ... to mówi samo za siebie :)
Bo u nas na statku mawia się ... o ludziach ... na 100 normalnych zawsze jest jeden debil :)

poza tym w tych pozytywnych jest tez sprostowanie negatywnych .. podsterownośc czy cosik takiego :)

Ty czytałes ... ja czytałem ... teraz poczytaja inni :)

( powinna byc jeszcze opcja nie dziękuje za powyższy post hehehe )

:dance:
Bardzo optymistyczne że na 100 ludzi zdarza się jeden debil,z pewością jeden to o wiele za mało.
Nie mówię tu i nikim z forum,ale z życiowego doświadczenia.

BAJZEL
11th-November-2013, 23:58
Bardzo optymistyczne że na 100 ludzi zdarza się jeden debil,z pewością jeden to o wiele za mało.
Nie mówię tu i nikim z forum,ale z życiowego doświadczenia.

Nie za barddzo łapię ... o co sie rozchodzi ?

sirtrojan
12th-November-2013, 01:21
w skrócie: ze na 100 jest z reguły więcej niż jeden ;)

slepy62
12th-November-2013, 19:51
Dobra....
poczytałem, poczytałem, poczytałem i żeby nie mieć wątpliwości i niepewności
(zwłaszcza że SirGłównoDowodzącyOstatnioTrudnoDostępny vel SirZarobiony - miał jakoweś wątpliwości)
zdecydowałem że dopłacę po 100-zł (25%) na sztuce do NOKIAN-ów, tym bardziej że mam od ręki i na miejscu...

Temat do zamknięcia lub w gestii Admistarcyji - może być pomocny innym w podjęciu decyzji...

A tak poza tematem - rośniemy w siłę lol (tzn. troszkę nas ostatnio więcej aktywnych) - może by tak założyć w sekcji SUPERMARKET - zakładkę np. "wspólne zakupy i różne opinie" w którym można by próbować zebrać się do kupy lub porównywać opinie nt. "w tytule czego dotyczy".
Byłoby w jednym miejscu i łatwo-wyszukiwalneeeee

To taki pomysł na luzie...

Jacob_USA
12th-November-2013, 20:14
Nexen sa w US ale ciezko do steepen

tim
13th-November-2013, 09:13
w skrócie: ze na 100 jest z reguły więcej niż jeden ;)
Tak właśnie Sir lepiej bym tego nie wyjaśnił.

BAJZEL
13th-November-2013, 11:42
chyba już zmęczony jestem tym statkiem ... bo coraz mniej rozumiem jak czytam hehehe