PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Zimówki do Infiniti FX 30dS Premium



slepy62
12th-November-2013, 22:43
Zimówki do Infiniti FX 30dS Premium

Witam Szanownego kolegę

Domniemam, iż jesteś posiadaczem modelu podobnego do mojego. Z racji zbliżającej się zimy mógłbyś mi doradzić jakie opony+felgi założyć do FX 30dS-? Normalnie stoi na 21 calach, ale na zimę można chyba założyć coś mniejszego. słyszałem również , że felgi " łopatkowe" 21 są niepraktyczne w zimie. Czy gdybym założył koła bez czujnika ciśnienia to komputer będzie szalał?
Przepraszam za dużą dawkę pytań, ale nie chciałem już zakładać kolejnego tematu o oponach, więc skierowałem swe kroki do bardziej doświadczonego w temacie Usera.
Pozdrawiam Believer



Kolego BELIVER - w odpowiedzi na Twoje zapytanie na PRIV

Pamiętaj że zadając pytanie na PRIV - zajmujesz czyjś prywatny czas - na Forum odpowiedzieć może Ci także kilka innych osób i to z reguły bez zwłoki...

Pytania tego typu zadajemy na :grouphug: Forum z następujących powodów:
- do tego w końcu służy to :grouphug: Forum lol
- być może inni - czytając pytanie i odpowiedzi - dowiedzą się czegoś nowego - po to jest to :grouphug: Forum
- czasami zostaniesz odesłany (jak przeze mnie za chwilę) do poczytania wielu postów w których znajdziesz odpowiedzi - i to jest na tym :grouphug: Forum
- czasami otrzymasz w odpowiedzi linki do wielu postów w których znajdziesz odpowiedzi i to będzie w linkach do tego :grouphug: Forum

i... bez obrazy - bo to jest :grouphug: Forum spolecznościowe, możesz:
- zadawać pytania :frusty: bez końca
- twarzyć nowe tematy/posty :dead: bez końca

zawsze może się zdarzyć że któryś z Administratorów :director:przywoła Cię do porządku więc...
- albo mu zwrotnie :smash: przywal (czyli uzasadnij)
- albo się :hail: popraw... lol

Ogólnie rzecz biorąć: bez :lie:ściemy , :okrępacji, zbytnich :tape: wulgaryzmów i... z dużym poczuciem :bounce: humoru...

Na PRIV - wal śmiało gdy:
- chcesz się ze mną umówić na randkę lol
- potrzebujesz konkretnej pomocy, porady
- uzgadniasz szcegóły czegoś...
- piszesz w kwesti "tylko dla Twoich oczu"
itd... itp...


:amen:

Teraz - odpowiadając konkretnie na Twoje pytania:
- Co do felg i opon - poczytaj w tematach na ten temat - jest tego bardzo dużo
- ja mam 2 komplety "21 - nie miałem i nie mam zamiaru zmieniać na nic mniejszego - więc... nie wiem jak "chodzi Fx na innych felach
- w prawdziwy teren nie jeżdżę a na normalnych nawierzchniach nawet w głębokim śniegu FX radzi sobie znakomicie...
- koledzy jeżdżący FX-ami drugiej generacji ściągniętymi z USA - macie z reguły "18 i/lub "20 - może odpowiecie koledze !.
- jeździć z kołami bez czujnika można bez problemu - po zapłonie"kasujesz komunikat" na kompie pomiędzy zegarami i jedyne co widać to stale świecąca kontrolka TPMS

z infiokpozdrawiam Irek

Believer
12th-November-2013, 22:47
Bardzo dziękuje za odpowiedź i odpowiednie"naprostowanie":)

slepy62
12th-November-2013, 22:56
Bardzo dziękuje za odpowiedź i odpowiednie"naprostowanie":)

a...
w uzupełnieniu :):
na turbinkach w zimie jeździ się bez problemu za wyjątkiem sytuacji gdy:
- jeździsz w głębokim śniegu
- zostawiasz auto na dłużej "pod chmurką" przy mocno padającym śniegu...

i...
nie krępuj się, pytaj - im większa aktywność user-ów - tym lepiej dla Forum