PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana żarówek - zegary FX I generacja



pgkoci
15th-November-2013, 14:21
Nie znalazłem takowego tematu, a podejrzewam, że wielu użytkownikom przydażył się podobny problem jak mi, a mianowicie przepalona żarówka przy zegarach. Czy szanowni koledzy/koleżanki wymienialiście żarówki?
Nie jestem zbyt "techniczny" i fajnie by była jakby ktoś może dysponował i wrzucił do tematu manual krok po kroku jak je zdemontować:) Może wiecie też ile i jakich żarówek należy kupić by wymienić od razu wszystkie? Z góry:hail:

korzen
15th-November-2013, 15:30
Prosze tutaj instrukcja krok po kroku ze zdjeciami http://www.twistedperformancetx.com/infiniti/Cluster.html.
Powodzenia!!

badyl
15th-November-2013, 15:33
uuuu kupa roboty. w G35 tez tak jest?

korzen
15th-November-2013, 15:47
Hehe nie łiudziłbym się, że pojdzie dużo łatwiej/szybciej :)

pgkoci
15th-November-2013, 16:37
Prosze tutaj instrukcja krok po kroku ze zdjeciami http://www.twistedperformancetx.com/infiniti/Cluster.html.
Powodzenia!!

Dzięki wielkie. Kurczę jak to zobaczyłem to chyba aż techniczny nie jestem i się tego nie podejmę:(
Ale efekt z tym niebieskim podświetleniem moim zdaniem bomba.

sirtrojan
15th-November-2013, 17:33
Jak mam być szczery to wolę to pomarańczowe podświetlenie ale dzięki korzeń za instrukcję.

korzen
15th-November-2013, 17:52
Nie no niebieskie niczym VW. Też mi nie leży. Ale instrukcja bardzo fajna. Biały mogłby za to wyglądać całkiem spoko...

LOKTONG
15th-November-2013, 18:11
Dzieki Krzychu, ja mam spalona jedna i juz bylem w polowie drogi, ale nie moglem zdemontowac przyciskow od regulacji podswietlenia, i poskladalem to do "kupy" tak czy inaczej podejde do tego jeszcze raz !!
teraz mam krok po kroku - fajna sprawa no i zycie staje sie łatwiejsze
Musze tylko pomyslec jaki kolor, pomarancz fajny, niebieski NIE
Acha jak bedzie zegar w reku to mozna klepnac mile ;)
Ot to taki zarcik ............

LOKTONG
15th-November-2013, 18:25
Biale ledy - bedzie slicznie
dajcie tydzien podesle zdjatka

korzen
15th-November-2013, 19:00
No biały mam w mercu. Będzie :thumb:

LOKTONG
16th-November-2013, 11:26
Krzysku nie wiesz czasem czy jak wyjme zegary a nie dostane ktorys diodek to moge poruszac sie sie autem dzien dwa zanim mi dosla ??

Wymienialem ostatnio w zegarku, sa zwykle zaroweczki samochodowe takie na długich drucikach, sa biale i nakladane tzw kondony pomaranczowe, zmienilem na nowki a swieci mega slabo, noca trzeba sie wpatrywac zeby zobaczyc ktora godzina, tam tez załoze sobie diody led biale :)

BAJZEL
16th-November-2013, 12:08
jak ogarniesz temat to nawijaj makaron na uszy bo ... generalnie nigdy o tym niemówiłem ... ale to pomaranczowe podswietlenie mnie dobija ... owszem pasuje do rudegośrodka .. ale bardzo zlemi sie kojarzy .. i jezeli bedzie opcja wskoczyc w białe ... to bardzo chętnie :)
białe lub czerwone :) normalnie patriotycznie :)
hehe

BAJZEL
16th-November-2013, 12:17
Wymienialem ostatnio w zegarku, sa zwykle zaroweczki samochodowe takie na długich drucikach, sa biale i nakladane tzw kondony pomaranczowe, zmienilem na nowki a swieci mega slabo, noca trzeba sie wpatrywac zeby zobaczyc ktora godzina, tam tez załoze sobie diody led biale

samo umiejscowienie zegraka w I gen. to jakaś pomyłka a co dopiero słabe oswietlenie ... nastepnym razem niech go zamontują w podłokietniku ...

na szczescie sami na to wpadli i w II gen, dali go wyżej :)

LOKTONG
16th-November-2013, 12:43
znalazlem
http://allegro.pl/diody-zarowki-led-r5-t5-w-oprawce-do-zegarow-12v-i3684349044.html
to sa do podswietlenia
jeszcze takie małe diody trzeba dla kontrolek

Tomek g35c
16th-November-2013, 19:52
Wrzuciłbym sobie do G35 zielone jak by były....

LOKTONG
16th-November-2013, 19:56
A prosze
http://allegro.pl/zarowka-led-t5-r5-oprawka-zielona-walc-opolskie-i3711850623.html
:)

Lukasz
17th-November-2013, 10:03
Przecież podświetlenie deski jest na diodach do wlutowania a nie takich żarówkach w oprawce co wrzucasz linki...

LOKTONG
17th-November-2013, 10:14
no wlasnie nie masz racji
sa i takie zarowki i diody do wlutowania, zerknij dokladnie masz opis
4291

backlight bulb

Lukasz
17th-November-2013, 11:01
A to przepraszam :)
Myślałem że jest tak samo jak w G, wszystko na diodach i do tego obwódki i cyfry osobno. Roboty w cholerę, ale może kiedyś...
Przykładowe foto:
http://imageshack.us/photo/my-images/190/img2871d.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/80/img3792m.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/715/img3910.jpg/

LOKTONG
13th-December-2013, 14:37
Znalazlem czas wiec wyszabrowalem zegary celem wymiany zarowek od podswietlenia. Wczesniej kupilem te diody led na allegro. Podlaczylem zaiskrzylo i nic sie nei swiecilo. Wsadzam wiec zwykla zarowke i tez nie swieci - poszlo jakies zwarcie. Kierunkowskazy tez przestaly swiecic w zegarach. Znalazlem bezpiecznik w puszcze na dole po lewej stronie przy nogach. Wymienilem 15A kierunki sie pojawily niestety nadal nei mailem podswietlenia. Wiec rozebralem zegary do zera i znalazlem bezpiecznik SMD, po wymianie podswietlenie na zarowkach zwyklych bylo, wsadzam ponownie LED i to samo, wiec pozostalem przy zwyklych zarowkach 3 Watowych. Ale skoro mialem juz elektronike w reku mowie jade kupic diody smd. Odpalilem auto bez zegarow, po 20 min jazdy auto zgaslo (rozladowane do zera). Pytalem Korzenia czy mozna jezdzic bez zegarow - okazuje sie ze NIE !! Kontrolka od ładowania akumulatora zamyka obwod (teraz juz to wiem) wiec nie mialem ładowania. Wyjscia nie mialem,telefon do przyjaciela, kable pradowe maska do gory o odpal - wczesniej podlaczylem sama elektronike zeby miec juz ładowanie. Kupilem diody biale "zimne" wsumie 5 sztuk. 4 pod lcd i jedna od pasow. Jako ze w miescie nie zapinam wogole tylko w trasy to mnie wnerwiala ta czerwien !!
Ciezko ujac na zdjeciach efekt (wydaje sie ze nic nie widac) jednak na zywo jest super.
Co do regulacji wskazowek nie byla taka straszna. podlaczasz zegary odpalasz auto wskazowki sie rusza, wtedy ustawiasz predkosc na zero,obroty na 600,temperature na polowie (oczywiscie jak masz auto cieple)



4403 4404 4405 4406 4407 4408 4409

korzen
13th-December-2013, 15:26
Jak juz Ci pisalem, dla mnie rewelacja :thumb: Teraz czas na podswietlenie konsoli srodkowej (wszystkich guziczkow) ;) Krzychu, kawal dobrej roboty. Cos czuje, ze jak zobacze na zywca to bedziemy musieli w moim pogrzebac tez :)

...Kontrolka od ładowania akumulatora zamyka obwod (teraz juz to wiem) wiec nie mialem ładowania. Wyjscia nie mialem,telefon do przyjaciela, kable pradowe maska do gory o odpal - wczesniej podlaczylem sama elektronike zeby miec juz ładowanie... No tym mnie zabiles... Serio kontrolka zamyka obwod???!!! To jest na szynie CAN, wiec komputer uznaje to pewnie jako awarie alternatora i odcina ladowanie albo cos...

sirtrojan
13th-December-2013, 17:17
moj kolezka miał podobnie w toyocie- zdechła mu kontrolka i nie łądował ehhe
masakra

LOKTONG
20th-December-2013, 16:40
Jako ze zegary mam juz NIE POMARANCZOWE to panel od radia tez mi nie za bardzo pasowal ;)
2H roboty - diody bardzo drogie wbrew pozorom - wiec wykozystalem ze starych zbitych matryc z laptopow ;)

4423 4424 4425 4426 4427 4428 4429

przepychacz
12th-November-2018, 18:10
..odgrzewam kotleta, ktoś wie jakie diody SMD trzeba zakupić do licznika (chodzi mi o typ)??

INFINITIFX35WAW2007
22nd-November-2019, 15:43
Czy ktoś by mi przerobił kolory zegara itd w infiniti fx35 2007 w zamian za gotówkę ? Będę wdzięczny za pomoc. Proszę pisać sms : 605-674-395.

AdamInfiniti
4th-March-2021, 12:05
podpinam sie z prosba