PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Wymiana oleju w tylnym dyferencjale



MarianoS81
15th-November-2013, 21:56
Witam, chcę wymienić olej w tylnym dyferencjale, moje pytanie to jakim olejem powinienem zalać dyfer i ile wchodzi oleju do dyfra. W moim fx-ie przy pełnym gazie(pedał w podłogę) schychać delikatne wycie z tylnego dyfra, czy u was też tak jest? Mam nadzieję że po wymianie oleju dyfer ucichnie :pray: Pozdrawiam

LOKTONG
15th-November-2013, 22:39
A nie wyje ci z łozysk, lub wyzabkowanych opon
Łożyska czesto tam siadaja

MarianoS81
16th-November-2013, 12:08
Z łożysk raczej nie, łożysko zazwyczaj słychać cały czas tym mocniej im szybciej się jedzie tak samo z oponami gdy są wyząbkowane. Mogę jechać 120 nic inie słychać ale kiedy wcisnę mocniej pedał gazu słychać delikatne wycie wydaje mi się że z dyfra i słabnie kiedy gazu odpuszczam. Przy spokojnej jeździe tego wycia nie słychać. Pozdrawiam

maxs
20th-May-2015, 06:52
Orientujecie się ile oleju wchodzi do dyfra? na forum się przewijało że to jest 1,5 litra a w aso twierdzą że 0,55 litra? i to samo pytanie mam do reduktora? aso - 0,3 litra? sprzedają litrówki więc wolę się upewnić:)

Roman
20th-May-2015, 08:04
z tym wyciem mam to samo, jak kituje to jest uuuuuuuuuuuuuuu jak odpuszcze cisza, przy jeździe spokojnej też cisza. może też czas temu sie przyjrzeć.

CzarnePaliwo
2nd-June-2015, 14:46
Orientujecie się ile oleju wchodzi do dyfra? na forum się przewijało że to jest 1,5 litra a w aso twierdzą że 0,55 litra? i to samo pytanie mam do reduktora? aso - 0,3 litra? sprzedają litrówki więc wolę się upewnić:)


FX35 2006

Differential, Front..........0.6 liters dyfer przód
Differential, Rear..........1.4 liters dyfer tył
Transfer Case, ..........1.2 liters skrzynia rozdzielcza

maruss84
25th-February-2018, 21:05
FX35 2006

Differential, Front..........0.6 liters dyfer przód
Differential, Rear..........1.4 liters dyfer tył
Transfer Case, ..........1.2 liters skrzynia rozdzielcza

Ostatnio wymieniałem olej w dyfrach przód + tył. Według instrukcji i tak jak napisał CzarnePaliwo powinno wejść 2L. Poinformowałem mechanika, że na przód ma pójść 0,6 L, a na tył 1,4L majster odpowiedział ok, ale że on wlewa tyle żeby było aż po ten otwór przez który pompuje olej. No i okazało się że po wymianie najpierw przodu na tył zabrakło 0,4L bo miałem kupione tylko 2L, a że zamówiłem Mitasu, którego nie ma w żadnym stacjonarnym sklepie w moim mieście to musiałem uzupełnić czymś inny. Dobraliśmy identyczne parametry od Mobil 1. Po dolewce zostało 0,6L z 1L bańki więc poszło w sumie 1L+1L+0,4L.

tiger456
25th-February-2018, 21:14
Potwierdzam, w moim byłym FXie ta sama sytuacja.

maruss84
25th-February-2018, 22:05
latałem przed chwilą do garażu sprawdzić ile zostało mi oleju z skrzyni rozdzielczej to tam faktycznie poszło jakieś 1,22L

slepy62
26th-February-2018, 07:24
latałem przed chwilą do garażu sprawdzić ile zostało mi oleju z skrzyni rozdzielczej to tam faktycznie poszło jakieś 1,22L

Już to zamieszczałem w innym wątku

http://www.ifans.pl/attachment.php?attachmentid=10692&stc=1