PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Stacyjka ciąg dalszy ;/



dexsterek
22nd-November-2013, 20:38
Witam. Pojawij sie znow ten sam problem. Stacyjka nie chciala przejsc w polozenie 0. Postanowilismy zmierzyc sie z tym problemem z kolegą. Zdjelismy obudowe i zauwazylismy ze przy odpieciu linki taka biala kostka ze srebrnym bolcem stacyjka wylancza sie bez problemu. JEst tylko taki problem ze skrzynia przy zgaszonym silniku i przy wcisniętym hamulcu porusza sie na polozenie drive neutral i R. Czyli mam rozumiec że to tylko blokada dotycząca tego co wyzej wymienilem... Samochod poza tym jezdzi normalnie na automacie i manualu. Proszę o jakies sugestię...

dexsterek
22nd-November-2013, 21:50
Może to jakies zabezpieczenie od kradzieży dodatkowe sam nie wiem...

sirtrojan
22nd-November-2013, 23:11
pod pedałem hamulca masz dwa bolce - jeden od tylnych świateł a drugi od czujnika naciśniecia pedala hamulca - uniemożliwia wrzucenie biegu - zobacz czy sie nie zablokowały w pozycji zamkniętej/otwartej. Sprawdz też bezpieczniki.
ale wg mnei to coś z czunikiem wrzuconego biegu - nie wychwytuje ze wrzuciles na P i nie pozwala wyłączyć "kluczyka".

trochę zgadywania jest ale mam nadzieje ze cos podpowiedziałem.

Lee
23rd-November-2013, 10:39
albo... sprawdz blokadę przy biegach, ale to blokuje wszystkie położenia gajgi... hmmmm .... ciekawe, czy podłączenie pod kompa coś wychwyci, sprawdziłbym, bo nie zaszkodzi ;) ...

korzen
23rd-November-2013, 11:29
Moze byc uszkodzaona blokada skrzyni/wybieraka jak pisze Lee. Zreszta latwo to sprawdzic. Czy mozesz przesunac dzwignie z P na R/N/D bez i odwrotnie bez wciskania hamulca? Jezeli nie i dziala poprawnie obstawiam "czujnik" polozenia/wcisniecia pedalu hamulca.