PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Poduszka przednia pasażera



marysia
25th-November-2013, 00:02
Krótko i na temat.. Jak wyłączyć przednią poduszkę pasażera? Chce wozić z przodu fotelik z dzieckiem.

sirtrojan
25th-November-2013, 00:12
nie wiem czy się uda wyłączyć. w każdym bądź razie nie ma wyłącznika ani kluczyka który można by ją dezaktywować.

marysia
25th-November-2013, 10:56
nie wiem czy się uda wyłączyć. w każdym bądź razie nie ma wyłącznika ani kluczyka który można by ją dezaktywować.
Uuups... Spodziewałam się innej odpowiedzi. :(

LOKTONG
25th-November-2013, 11:17
Na 100% nie ma naszych perełkach takiej funkcji

korzen
25th-November-2013, 11:28
Dezaktywować poduszki tylko pasażera się niestety nie da. Możesz deaktywowac wszystkie poduszki poprzez wyjęcie bezpiecznika, bądz np wypięcie wtyczki fotela. Będzie świeciła się kontrolka poduszki. Procedura kasowania błędu poduszki jest bardzo prosta, więc to nie problem. Najlepiej dziecko wozic z tyłu po prostu... My tak zawsze robiliśmy z obojgiem naszych pociech. Bez deaktywacji SRS nie woz dziecka w foteliku z przodu... Grozi to smiercia dziecka w razie wypadku!!!

slepy62
25th-November-2013, 16:07
Uuups... Spodziewałam się innej odpowiedzi. :(

jest inna p-odpowiedź...

zmień na II generację lol

marysia
25th-November-2013, 22:27
jest inna p-odpowiedź...

zmień na II generację lol

Łatwo się mówi.. Może za 2 lata?

alex69
20th-January-2014, 12:28
Poduszka pasażera aktywuje sie tylko w tedy kiedy na fotelu pasażera jest obciążenie powyżej 40kg (o ile dobrze pamietam wage). Dlatego przewożenie dziecka w foteliku z przodu jest bezpiecznie, ponieważ nie przekracza 40kg. Dodatkowo obok lusterka wewnątrz znajduje sie kontrolka z symbolem pasażera z przekreśloną poduszką, kiedy fotel jest pusty kontrolka podświetla sie i widoczny jest napis OFF ;) Jeszcze jest jedna sprawa jednak tego nie jestem pewien. Być moze do aktywowania poduszki musi być obciążenie na fotelu i pasażer musi mieć zapięte pasy ;)

Jacob_USA
20th-January-2014, 15:20
Zaraz, zaraz nie ma czasem poprostu czujnika ktory sam wlancza/wylancza poduche u pasazera ? u mnie w G jesli nikt nie siedzial po prawej stronie na panelu swiecila sie kontrolka airbag off wiec chyba nie ma sie czym martwic :) i tak samo powinno byc w FX

alex69
20th-January-2014, 16:37
Tak, tak czujnik jest w siedzeniu pasażera i działa na jego wagę.

BORYS69
5th-March-2014, 12:52
Przewertowałem instrukcję obsługi do FX wersja przedliftowa taki jak ma marysja i nie mogę znaleźć informacji na temat czujnika w siedzeniu pasażera, który odłącza poduszkę i umożliwia przewóz dzieci na przednim fotelu.
Wręcz pisze ,, Nigdy nie wolno instalować fotelika dziecięcego tyłem do kierunku jazdy
na przednim siedzeniu pasażera.Fotelik tyłem do kierunku jazdy
mógł zostać uderzony przez poduszkę powietrzną w katastrofie i poważnie
zranić lub zabić twoje dziecko.

1-28 Safety Ð Seats, seat belts and supplemental restraint systems.

Dlatego podając takie fakty podawajcie informację do jakiego rocznika się tyczy.

pozdr.

wik74
15th-December-2017, 08:18
Witam
Jak wygląda procedura kasowania błędu poduszki dla FX-a ale po lifcie (brak kluczyka tylko przycisk start/stop)