PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Filtr paliwa



darekFX45
25th-November-2013, 03:38
Witam
Pomyślałem ,iż przy najbliższym przeglądzie wymienił bym również filtr paliwa w swoim fx 45.
Pytanie -czy ktoś z was może wie gdzie się takowe "urządzenie" w tym pojeździe znajduję .

grabba
25th-November-2013, 09:51
Ze schematu http://www.infinitipartsusa.com/2003-Infiniti-FX45-Base-Fuel-System-Components-Infiniti-P-s/9137.htm?searching=Y nie wynika, żeby takowy był osobną częścią. Pewnie jest tak samo, jak w II-gen FX, G37, M37 - filtr paliwa jest częścią pompy paliwa - taka siateczka na dole. Wymieniać nie ma sensu, można ew. przeczyścić (przedmuchać), ale też nie wiem czy jest sens. Problemem może być też uszczelka pokrywy pompy paliwa (na schemacie oznaczona jako 12), która się rozciąga z czasem w kontakcie z paliwem - przy montażu pompy mieliśmy niezłą zabawę, żeby ją wsunąć pod pokrywę.

slepy62
25th-November-2013, 17:03
filtr paliwa w fx 45,

tak jak pisze Robert poniżej...
ale jak bardzo chcesz ją znaleźć to zapraszam, jest ale w...
FX30d - czyli klekociaku lol

sirtrojan
25th-November-2013, 20:04
i całe szczeście że jest w 30d bo inaczej musiałbyś co chwila je wymieniać. Takie mamy super paliwo w PL :(

slepy62
25th-November-2013, 22:53
i całe szczeście że jest w 30d bo inaczej musiałbyś co chwila je wymieniać. Takie mamy super paliwo w PL :(


odkręcam motylka - spuszczam wazelinę - i jest OK lol

darekFX45
26th-November-2013, 20:08
Czytałem ,iż faktycznie filtr jest częścią pompy paliwa ale w FX 35 -podobno w 45 jest oddzielny-napisze więcej -jest nawet do kupienia w paru sklepach internetowych z cześciami do amerykańców

grabba
26th-November-2013, 21:57
Jeżeli znajdziesz zdjęcie, to podeślij - potwierdzę Ci, czy jest częścią pompy, czy też nie. To, że jest częścią pompy, nie oznacza, że nie można go wymienić - nie jest to specjalnie trudne, ale trochę roboty przy tym jest.

slepy62
26th-November-2013, 22:40
Czytałem ,iż faktycznie filtr jest częścią pompy paliwa ale w FX 35 -podobno w 45 jest oddzielny-napisze więcej -jest nawet do kupienia w paru sklepach internetowych z cześciami do amerykańców


FX45 '2003 na serwisach z częściami:
przy wyszukiwaniu po frazie "FUEL SYSTEM" w kilku różnych schematach nigdzie nie ma nic "filtrowatego"...
dla słowa: "FILTER" są tylko standardowe, czyli powietrza, kabinowy, oleju...
dla słowa: "FUEL" - jest układ paliwowy/zbiornik - schemat poniżej i także nie ma filtra...
w uzupełnieniu:
11/12/13 - pompa paliwa
14/15/16 - czujnik poziomu paliwa

grabba
26th-November-2013, 23:22
W tym dokumencie masz dokładny opis (z obrazkami) jak wymontować pompę paliwa - strony 11-16:

http://www.gtmotorsports.com/Manuals/G37_VHR_Manuals/G37S_Supercharger_Instructions.pdf

Na stronie 17-stej dokładnie widać tę białą siateczkę, która jest filtrem.

Mimo, że powyższy opis dotyczy G37, to sądząc po schematach systemu paliwowego, który Ci wcześniej przedstawiałem i Irek też dołączył, to w Twoim FX będzie dokładnie tak samo.

Jeżeli zdecydujesz się wymontować pompę, to zwróć szczególną uwagę na uszczelkę - nr 12 na schemacie.

darekFX45
7th-December-2013, 16:06
No i po kłopocie-pompka paliwa-filtr OK-nawalił tylko jakiś przekażnik od gazowni.5 minut pracy i po kłopocie.