PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Głosujcie na Bartka Bonka w Plebiscycie Przeglądu Sportowego



Miko
3rd-December-2013, 22:20
Społeczności Infomaniaków. Przez ładnych pare lat miałem zaszczyt współpracować z kadrą narodową podnoszenia ciężarów. Poznałem ten sport od podszewki. Znam Bartka Bonka osobiscie. Życie nie rozpieszczało go. W kadrze był zawsze zawodnikiem drugiego planu, takim , który ma pomóc drugiemu. Tak jak Szozda rozprowadzał Szurkowskiego, tak Bartek Bonk innych. Ten kto sledził Olimpiadę w Londynie wie,że złoty medal miał zdobyć Marcin Dołęga, a Bartek Bonk miał mu w tym pomóc. Skonczyło się tak, że Dołega nie podniósł nic , a Bonk zdobył brązowy medal olimpijski. Ta bańka szczęścia pękła zaraz po Olimpiadzie w Londynie, kiedy podczas porodu jego bliźniaczych córek, jedna z nich urodziła sie w głebokim niedotlenieniu i przez wiele miesięcy walczyła o zycie na oddziale intensywnej opieki medycznej. Bartek był u niej codziennie, walczyl o jej zycie. Porzucił ciężary na długie miesiace. Kiedy inni trenowali on zajął sie tym co najważniejsze - rodziną, Kiedy po prawie 8 miesiącach córeczka opusciła szpital, mógł wrócic do podnoszenia ciężarów, jak sam mówił aby nie zwariwać.Liczyli na niego trenerzy- w Polsce miały odbyc się mistrzostwa swiata w podnoszeniu ciężarów. I znów miał byc tłem dla kolegi z kadry. Jednak miał w sobie dodatkowa motywację- jaką juz pewnie wiecie. Podobnie jak podczas Olimpiady Bartek dziwgał pod kolegę, ale to on znów zbodył brązowy medal.
Bartek nie prosi o nic w swoim zyciu, jest twardy, ale zarazem, skromny, koleżeński, pomocny. Przykłady Olimpiady i Mistrzostw Swiata pokazują,że mając byc mistrzem drugiego planu, został prawdzimy mistrzem, zdobywajac medal dla chorej córki. Więc ja was proszę koledzy i koleżanki oddajcie głos w Plebiscycie Przegladu Sportowego na Bartka Bonka. Bardzo wam dziekuję. Mirek

http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/Mistrzowie-Sportu-Bartlomiej-Bonk-kandydat-do-tytulu-Najlepszego-Sportowca-Roku,artykul,188751,1,845.html#miniPoll
http://plebiscyt.przegladsportowy.pl/plebiscyt/rejestracja.asp

slepy62
7th-December-2013, 09:24
zagłosowane infiok

BAJZEL
7th-December-2013, 11:42
Ja tysz poklikałem :) zawsze lubiłem ciężary

Miko
11th-January-2014, 00:01
Dziekuję za głosy juz oddane:). To juz ostatnia szansa aby oddać wasz głos koledzy.

grzesiek
11th-January-2014, 00:16
Oddany

Wysłane z mojego GT-I9100

BAJZEL
12th-January-2014, 01:31
Czołowa dziesiątka 79. Plebiscytu PS i TVP:

1. Justyna Kowalczyk
2. Kamil Stoch
3. Paweł Fajdek
4. Agnieszka Radwańska
5. Robert Lewandowski
6. Robert Kubica
7. Bartłomiej Bonk
8. Anita Włodarczyk
9. Jerzy Janowicz
10. Jarosław Hampel

Niestety Ciężary nie są tak rozdmuchaną dyscypliną jak sporty zimowe , piłka nożna , F1 czy tenis ...

Miko
12th-January-2014, 11:11
Jeszcze raz dziękuję!
Zgadza sie , ciężary nie są dyscypliną rozpieszczaną medialnie. Od lat " tęgie" głowy pracuja na tym jak poprawić wizerunek tej dyscypliny sportowej, ale jest to bardzo trudne. Przykład piłki nożnej, w której jesteśmy nawet za Senegalem, Togo, Zambią w rankingach pokazuje pewien paradoks. Na marginesie nie wiem, czy wiecie, ale to sztangiści zdobyli dla Polski aż 32 medale olimpijskie.