PDA

Zobacz pe?n? wersj? : Bushings (Po wymianie)



Jacob_USA
29th-April-2010, 06:40
Mam juz zalozone nowe compression arms stare wygladaly nie ciekawie a dokladnie prawy byl totalnie rozwalony...

http://i219.photobucket.com/albums/cc34/elofek1/P4210010.jpg

http://i219.photobucket.com/albums/cc34/elofek1/P4210009.jpg

Komfort jazdy znacznie sie poprawil :) jest o wiele twardszy teraz i to mnie cieszy !!

POZIOMA
29th-April-2010, 07:18
Kuba ale dopiero po wymianie zrobił się twardy, przedtem miałeś z tym jakiś problem;)

Jacob_USA
29th-April-2010, 07:31
Hehehhe chodzi o to ze przedtem topil sie na dziurach a teraz przelatuje nad tymi dziurami ;) jest lepiej !!

POZIOMA
29th-April-2010, 07:34
Wiem wiem ok.

sirtrojan
29th-April-2010, 11:25
kuba nie "stukało" odrobinkę :becky: ci jak jeździłeś na tym wahaczu ;)

II czy w PL regeneruje się te gumy?

Jacob_USA
29th-April-2010, 15:15
Skrzypiało bardziej niz stukało słychać było tak jak by coś nie było nasmarowane :)

BTW: Grzesiu Nie wymienili mi samych gum, a dlaczego ?? bo nie rekomendują tego a dlaczego ?? gumy z drugiej strony gdzie jest gwint nie są wymienialne i tam tez je szlak trafia wiec od razu wymienia się cały element.
Sam chciałem tylko wprasować bushings i iść tanim kosztem, ale jak zobaczyłem zdjęcie
http://i219.photobucket.com/albums/cc34/elofek1/IMG_0523.jpg
Od razu kazałem zakupić cale ramie razem już z gumami w środku i mieć spokój na długi czas. Wymieniał mi to facet który codziennie pracuje w servisie INFINITI zna się na rzeczy wiec wziąłem do siebie jego rady.

sirtrojan
29th-April-2010, 15:53
Pytałem tylko z ciekawości czy regeneruje się u nas wahacze - o ile pamiętam ostatnio szukał takich kolega z Radomia.

Black
29th-April-2010, 23:06
Mi cos napieprza z lewej strony,mam nadzieję że to błahostka bo kolejna awaria sprawi że auto będzie mialo u mnie opinie podobna jak WV

POZIOMA
30th-April-2010, 05:29
Grzesiu jedyną rzeczą która może u Ciebie napieprzać to jest albo łącznik stabilizatora albo sworzeń wahacza.
Jeśli to sworzeń to mam oryginał, bo można kupić w podróbie nowy ale nie wytrzymuje więcej niż 2k.km.

Jacob_USA
30th-April-2010, 05:52
Mi cos napieprza z lewej strony,mam nadzieję że to błahostka bo kolejna awaria sprawi że auto będzie mialo u mnie opinie podobna jak WV

Kupiles jakis najbardziej wadliwy egzemplarz pod sloncem hahahahhaha :) man tak jak Piotrek mowi lacznik sabilizatora wymien te dwie gumy koszt kolo $8 :)

BTW skrzypienie slychac na dziurach ??

Black
30th-April-2010, 21:09
Kurna w niemalże zabytkowym Mitsu Colcie w zawieszeniu nie robiłem NIC od pięciu lat.Tutaj ciągle coś,dzieki Pozioma za oferte jak co to sie odezwę.dzięki Kuba za słowa otuchy że kupilem rzęcha :).


BTW skrzypienie slychac na dziurach

taa ale mojej teściowej w kolanach jak idzie na msze.

nic nie skrzypi tylko stuka na małych nierownościach.

\

Jacob_USA
30th-April-2010, 22:30
Kurna w niemalże zabytkowym Mitsu Colcie w zawieszeniu nie robiłem NIC od pięciu lat.Tutaj ciągle coś,dzieki Pozioma za oferte jak co to sie odezwę.dzięki Kuba za słowa otuchy że kupilem rzęcha :).



taa ale mojej teściowej w kolanach jak idzie na msze.

nic nie skrzypi tylko stuka na małych nierownościach.

\

To samo mi mowil wlasnie chlopak ktory mi to wymienial :) ze jesli slychac stuki na nierownosciach to jest do wymiany caly compression arm wprasowanie nowych gum nic nie da, bo druga koncowka jest nie wymienna ramienia a wlasnie z tamtad masz stuki.

krakauer
8th-September-2010, 21:21
Witam,
POZIOMA mam ten samo problem jak opisany wyżej - konieczność wymiany sworznia zwrotnicy (lewy przód). Jeśli masz jeszcze tą część to napisz na priv

Pzdr

sirtrojan
8th-September-2010, 21:41
zadzwonię do niego żeby się do ciebie odezwał.

Jacob_USA
9th-September-2010, 16:56
TO jest jednak z najwiekszych wad tych modeli bardzo szybko sie sypia pushings w tych autach.... Powiem Ci ze odrazu przydalo by sie druga strone tez wymienic.